post
Avatar

Opublikowane 11.10.2019 18:27 przez

redakcja

Bartosz Bosacki uważa, że słowa Kamila Glika powinny paść w szatni, ale skoro padły publicznie, to z myślą, że to pomoże drużynie. Kamil Kosowski zwraca uwagę, że graliśmy przede wszystkim za wolno, a dziś mecze na wysokim poziomie wygrywa się szybką, składną grą. Jacek Dembiński denerwuje się, że mówimy tylko o Lewandowskim, a Henryk Apostel docenia Sebastiana Szymańskiego. Sonda opinii wśród ekspertów na temat wczorajszego meczu: Zapraszamy.

***

KRAKOW 31.03.2019 MECZ 27. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASA SEZON 2018/19: WISLA KRAKOW - LEGIA WARSZAWA 4:0 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: WISLA CRACOW - LEGIA WARSAW 4:0 KAMIL KOSOWSKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Kamil Kosowski, były piłkarz między innymi Wisły Kraków, Chievo, APOEL-u i reprezentacji Polski: – Pozytywy? Mamy trzy punkty, a Robert ma trzy gole. Jeśli chodzi o styl, to nie wiem czy możemy powiedzieć, że zagraliśmy dobrze, średnio czy słabo, bo rywal był taki a nie inny i ciężko ocenić w jakim momencie jesteśmy. Pierwsze piętnaście minut pokazało jak potrafimy zagrać, natomiast później… Troszeczkę zrobiło się za luźno. Nadrobiłem mecz Macedonii Północnej i wydaje mi się, że jeśli będziemy grać tak, jak wczoraj po piętnastej minucie, to będzie ciężko. Macedonia Północna to jest w tym momencie drużyna, która ma taką mentalność armii maszerującej po swoje. Jeżeli nie pokażemy szybko, że gramy u nas, że jesteśmy liderem, że jesteśmy po prostu lepsi, możemy ich zaprosić do gry, a wtedy może się zrobić ciężko. O to się obawiam trochę, wszystko w gestii trenera, żeby przygotować zespół. A jeśli nie trenera, to są liderzy zespołu, jest Robert Lewandowski, fajnie że cały czas ważną postacią jest Kamil Glik. Musimy zagrać po prostu na miarę swoich możliwości i będzie dobrze.

Jak pan ocenia mocne słowa Kamila Glika po meczu?

Kamil jest w reprezentacji kupę lat i wie jak ta reprezentacja może grać. Nie wiem jak to wyglądało z boiska, natomiast ja nie widziałem, żeby ktoś grał bardzo pod siebie, natomiast na pewno widziałem grę na zbyt wiele kontaktów, grę zbyt wolną – to mi najbardziej przeszkadzało, bo przeciwnik był taki, że można go było przekładać, porozrzucać trochę po boisku, gdybyśmy tylko zagrali szybciej. Tym się dzisiaj wygrywa mecze – szybką, składną grą. To był dla mnie największy mankament. Nawet gdy do boku rozgrywaliśmy, brakowało w tym tempa. Gry szczególnie indywidualnej nie widziałem, przecież nawet gole padły po tym, jak Robert wykorzystał sytuacje, które stworzyli mu koledzy.

Kto pana zdaniem wczoraj zawiódł?

Słabo prezentował się Piotr Zieliński. Jest to dla mnie ewenement, zastanawiam się jak tego piłkarza traktować. Wyceniany na miliony euro, grający w Napoli, ma takie możliwości, a jednak jest jak jest. Może, kolokwialnie mówiąc, przykrywa go postać Roberta Lewandowskiego? Na pewno ma ogromne rezerwy i zasób piłkarskiej jakości. Coś w jego głowie też musi siedzieć, że to nie wygląda tak jak mogłoby.

A kto pana zdaniem wczoraj był miłym zaskoczeniem?

Szymański. Cieszę się podwójnie, bo to zawodnik z młodego pokolenia, a gdy Jerzy Brzęczek obejmował reprezentację, liczyłem, że będzie dokonywał przemiany pokoleniowej i postawi odważniej na młodzież. Jeśli chodzi o Szymańskiego, to jest w dobrym momencie, nikt nie wymaga od niego, żeby był liderem drużyny, ma potencjał, jest mądrze wprowadzany do składu, to przynosi efekty już teraz, a jestem pewien, że będzie przynosiło jeszcze więcej. Nie wiem czy za rok, czy za dwa już w pełni, ale gdy popracuje jeszcze mocniej nad swoją fizycznością, może być bardzo ciekawie. Myślę, że jeszcze u niego widać czasem troszkę obawę, oddaje piłkę starszym kolegom czasem zbyt szybko, ale do tego dojrzeje, by brać więcej odpowiedzialności za zespół.

Jakiego młodego zawodnika jeszcze chętnie widziałby pan w ważne roli reprezentacji Jerzego Brzęczka?

Spodziewałem się, że w tym momencie w reprezentacji będzie już Szymon Żurkowski. Był w orbicie zainteresowania trenera Nawałki już przed mundialem. Wydaje mi się, że on i Krystian Bielik to dwaj piłkarze, którzy będą decydowali przez lata o środku pola reprezentacji Polski. W Ekstraklasie jest też takie nazwisko jak Sobociński, piłkarz ŁKS-u. Wydaje mi się, że ma duży potencjał, natomiast z całym szacunkiem dla ŁKS-u, ten zawodnik, żeby się rozwijać, musi grać o troszkę inną stawkę.

***

WARSZAWA 08.06.2014 FAJNY MECZ: REPREZENTACJA POLSKI FUNDACJI KIBICA - REPREZENTACJA I LIGI 3:3 k. 5:4 --- COOL MATCH IN WARSAW: POLAND FOOTBALL NATIONAL TEAM 2002 - POLISH FIRST LEAGUE TEAM 3:3 k. 5:4 BARTOSZ BOSACKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Bartosz Bosacki, były piłkarz Lecha Poznań, Amiki Wronki, Nurnberg i reprezentacji Polski: – Początek na pewno był ciekawy, udało się strzelić szybkie dwie bramki, ustawić mecz. Ale potem zaczęliśmy grać mniej składnie. Nie realizowaliśmy tego, co na początku. Te szybko strzelone gole też ustawiły to jak odbieramy mecz i ma wpływ na to, że dzisiaj nie wszystkim się podobał. Musimy sobie jednak jasno powiedzieć, że nasza reprezentacja w tych eliminacjach gra skutecznie. Może nie zachwyca, ale mamy wyniki. Może to jest metoda.

Ciężko zachować taką intensywność, jaką zachowaliśmy przez kwadrans, czy gdzieś brakło konsekwencji realizacji planu?

Nie wiem czy chłopaki nie realizowali planu – strzelili szybko gole, ułożyli mecz, każdy trener chciałby takiego scenariusza. My jednak po takim początku oczekiwaliśmy tu jakiegoś 5:0 czy 8:0, a wydaje mi się, że najważniejsze, że mecz był pod kontrolą. Absolutnie nie przyczepiałbym się do tego spotkania. Takie mecze też trzeba umieć wygrać, bez nerwówki. Ostatecznie tabela w grupie mówi, gdzie jest nasza reprezentacja. Z tego bym ją rozliczał. Jak awansujemy do Euro, nikt nie będzie specjalnie tego rozpamiętywał, tylko powiemy: OK, jesteśmy, teraz trzeba zrobić wszystko, żeby na turnieju było dobrze.

Ale czy nie jest tak, że dzisiaj, przy 24 drużynach, dla zespołu z naszym potencjałem awans to obowiązek, i w tym kontekście powinniśmy rozliczać też ze stylu?

Myślę, że tak, ale sztab też przecież przygląda się i buduje długofalową strategię zespołu. Na pewno chłopaki też sami wiedzą, że stać ich na więcej, wypowiedzi pomeczowe też to wskazują.

Szerokim echem odbiła się wypowiedź Kamil Glika.

Trochę się Kamilowi nie dziwię, gra na pozycji, na której jesteś bardzo odpowiedzialny za wynik. Udało się zagrać na zero z tyłu, ale widać gdzieś widział, że niektórzy nie realizowali tego, co było założone, co sobie zakładali. To musi denerwować, bo jak ktoś traci w nieodpowiedzialny sposób, to inni muszą nadrabiać. Kamil mógł się zdenerwować, choć moim zdaniem takie rzeczy nie powinny wychodzić z szatni. Powinni to załatwić w swoim gronie. Z drugiej strony cenię, że ktoś mówi to, co myśli. Kamil wie jak zespól wygląda, wie jak powinien wyglądać, jest doświadczonym zawodnikiem. Ja też będąc jednym ze starszych zawodników czasem reagowałem zdecydowanie, ale zawsze z jedną myślą: żeby tej drużynie pomóc. Myślę, że wypowiedź Kamila… Można się zastanawiać, czy była potrzebna, ale skoro padła, to z myślą, że ona tej reprezentacji pomoże. Wydaje mi się, że powiedział to z odpowiedzialności za drużynę.

Jak pan, jako stoper, ocenia postępy Jana Bednarka? Co prawda nie w oparciu o wczorajszy mecz, bo nie miał tak wiele pracy.

Idzie w fajnym kierunku, reprezentacja ma z niego duży pożytek. Ale nie zgodzę się, że wczoraj nie miał wiele pracy, dlatego też Kamil miał tę frustrację w sobie. Mógł odbierać, że nie cała jedenastka pracuje w jednym tempie.

***

DEMBINA-835x420

Jacek Dembiński, były napastnik reprezentacji Polski, Widzewa Łódź, HSV: – Poziom nie był za wysoki, powiem szczerze, nie zachęcał do oglądania. Może też wpływ na to miała atmosfera na stadionie, pustka, jakieś drzewa w tle. To zupełnie co innego, niż gdy się gra przy pełnych trybunach, tak jak w Polsce.

Czy taka atmosfera udziela się piłkarzom i być może dlatego tak usiedli?

Każdy piłkarz powie, że mecz przy garstce kibiców to jednak co innego, jakoś się udziela, ale też bez przesady. Mecz nie był za ciekawy, ale wynik jest dobry.

Co pan, jako napastnik, uważa o grze Roberta Lewandowskiego?

Jego klasa jest bezapelacyjna, ale uważam, że zbyt skupiamy się na Robercie Lewandowskim. Oni funkcjonują jako drużyna, mówmy o drużynie, to nie jest gra indywidualna, tylko piłka nożna. Mnie denerwuje to podejście, że tylko Robert, Robert i Robert. Życzę mu wszystkiego najlepszego, ale skupianie się tylko na nim i jego klasie może być przyczyną nawet niesnasek w drużynie. To denerwuje innych. Inni też grają w dobrych klubach, są w formie, mają wysoki poziom.

To kto jest pana zdaniem takim niedocenianym zawodnikiem?

Ponownie – nie chciałbym robić cenzurek indywidualnych. Mówmy o reprezentacji Polski jako o zespole. Jesteśmy na pierwszym miejscu. Nic złego się nie stało w tych eliminacjach. Trener jest odpowiedzialny za wyniki, będzie pracował tyle, na ile zasłużył – na razie na pewno zasługuje na to, by mieć spokój pracy. I mówię to jako ktoś, komu mecze się szczególnie nie podobają, ale choć każdy ma prawo do swojej opinii, tak zachowajmy umiar. Być może coś w tym zespole po prostu odpali. I będzie lepiej już w najważniejszych meczach.

Jest pan optymistą co do meczu z Macedonią Północną?

Jestem, bo muszę.

***

WARSZAWA 14.10.2014 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW EUROPY FRANCJA 2016 GRUPA D: POLSKA - SZKOCJA 2:2 --- QUALIFICATION FOR UEFA EURO 2016 MATCH GROUP D IN WARSAW: POLAND - SCOTLAND 2:2 JERZY SZCZESNY HENRYK APOSTEL FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Henryk Apostel, selekcjoner reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 96: – Zespół przeciwny był po prostu bardzo słaby, ale ważne jest to, że wygraliśmy.  Jeśli chodzi o oceny indywidualne, bardzo podobał mi się Szymański na prawej pomocy, chyba bardziej niż Grosicki, który za mało daje poza swoją szybkością – mam wrażenie, że jego akcje nie przynoszą tak wiele skutku, tylko od czasu do czasu. Słabo też zaprezentował się Piątek, gdy już wszedł, trudno znaleźć przyczynę dlaczego u niego tak to teraz wygląda. Rybus także nie jest w pełni formy, widać moim zdaniem, że on musi popracować więcej z tą drużyną, poznać schematy, żeby wrócić do tego, co niegdyś dawał kadrze. Liczę, że już w niedzielę będziemy mieli duże powody do radości. Jestem optymistą, jednak różnie to bywa, może się zdarzyć coś nieprzewidzianego.

Fot. FotoPyK/screen Jacka Dembińskiego z YT

redakcja

Opublikowane 11.10.2019 18:27 przez

redakcja

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Kanał Sportowy
14.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #19 – SMOLEŃSK, 365 DNI I LEWICA

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematem 19. odcinka vloga jest m.in. film #365dni​, który wyreżyserowała Blanka #Lipińska​. 
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Piela recenzuje książkę “Klopp. Mój romans z Liverpoolem”

Historia Liverpoolu ostatnich lat jest kakofonią wielu uczuć z domieszką jednak tych mniej słodkich. Gorycz, udręka – z niewielkimi przerwami na radość, a czasem niedowierzanie (patrz Stambuł 2005) – tak było przez trzydzieści długich wiosen. Premier League pozostawała niedoścignionym Świętym Graalem, a kolejni menedżerowie przegrywali w walce o wymarzone dla fanów trofeum. Gdy w 2015 […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021