post
Avatar

Opublikowane 24.08.2019 09:03 przez

redakcja

Vitezslav Lavicka to bez wątpienia trenerskie objawienie 2019 roku w lidze, choć ciężko mówić o objawieniu, skoro mamy do czynienia z topowym czeskim szkoleniowcem, który dopiero co pracował z kadrą U-21, a w swoim CV ma takie kluby jak Sparta Praga czy Sydney FC. Jak w ogóle znalazł się w Śląsku? Dlaczego nie szuka kontrowersji? Jak wygląda jego filozofia? Zapraszamy. 

Jest pan cierpliwym trenerem?

Myślę, że tak.

Gdyby pan bardziej cierpliwie podszedł do swojej kariery, mógłby pan liczyć na oferty z topowych drużyn czeskiej ligi? Wszyscy się zastanawiamy, jak to się stało, że trener z takim CV przyszedł do Ekstraklasy, do klubu, który w ostatnich latach nie był w czołówce.

Dlatego, że to dla mnie duże wyzwanie, a ja w swojej pracy kocham wyzwania. Zakończyłem w grudniu zeszłego roku pracę w reprezentacji młodzieżowej U-21. Przyszła oferta z Polski, dla mnie było to wyzwanie.

Wyzwaniem nie byłaby gra o puchary z czołowym czeskim zespołem?

Walczyłem już o nie wcześniej w Sparcie czy Slovanie Liberec, także w Australii. Teraz idę do drużyny, która nie jest w topie, ale ma możliwości, by zrobić progres. I dlatego poczułem to wyzwanie. Wszyscy wiemy, jak trudny był dla nas wszystkich poprzedni sezon. Wykonaliśmy dużo pracy, by utrzymać się Ekstraklasie. Ale teraz idzie lepiej. Pracujemy, zrobiliśmy zmiany w klubie, początek nowego sezonu to dobry impuls dla nas wszystkich w klubie, drużynie, w mieście.

Nie miałby pan problemu z podjęciem pracy w czołowym czeskim klubie, gdyby chciał pan w nim pracować?

Pracowałem w Sparcie, grałem w niej też jako zawodnik wiele lat w temu. Urodziłem się w Pilznie, więc jestem związany z tym miastem, ale moje serce jest w Sparcie, która ma dobrego trenera. Życzę jej wszystkiego dobrego, ale teraz moje wyzwanie jest tutaj w Polsce. Daję wszystko, by Śląsk szedł w górę.

Dlaczego nie poczuł pan tego wyzwania w Zagłębiu Lubin?

To wiecie? Ja jestem zadowolony, że przyszły dwie takie interesujące propozycje z Ekstraklasy. Wiem, że Zagłębie Lubin się mną interesowało. Udałem się zobaczyć miasto, akademię, stadion. Prowadziliśmy rozmowy. Większe wyzwanie poczułem w Śląsku.

Nie bał się pan, że trafia do klubu, który jest niestabilny? Jeszcze wtedy Śląsk Wrocław oznaczał ciągłą karuzelę trenerów, prezesów, dyrektorów sportowych.

Przed przyjęciem oferty zebrałem dużo informacji i wiedziałem oczywiście o tym wszystkim. Ale wiedziałem też, że nowi ludzie odpowiadający za Śląsk mają historię, zrobili w przeszłości dużo dla tego klubu. Informacje zbierałem od ludzi, którzy tu pracowali jak Stanislav Levy.

Legenda Śląska!

Legenda wrocławska, tak. Przekazał mi dużo informacji. Zebrałem wszystko w jedną mozaikę i widząc ją na koniec zdecydowałem, że chcę podpisać kontrakt ze Śląskiem.

Jak rekomendował Śląsk Stanislav Levy?

Mówił, że to dobry klub, który ma swoje problemy, ale ma i swoje ambicje na przyszłość.Konsultowałem się także z innym byłym trenerem Śląska, Lubosem Kubikiem – on również wypowiadał się pozytywnie o możliwości pracy we Wrocławiu. Oprócz tego dużo rozmawiałem z dyrektorem Sztylką oraz prezesami Waśniewskim i Bochnakiem. Powiedzieli mi o wszystkim, dzięki czemu decyzja była dużo łatwiejsza. 

Utarło się u nas, że trener musi mieć wielką charyzmę. Niektórzy twierdzą, że charyzma to krzyk, tak zwana twarda ręka. Zgadza się pan z tą stereotypową opinią polskiego kibica?

Nie zgadzam. Charyzma to nie jest krzyk. Jestem trenerem, który jest wymagający dla wszystkich pracowników, zawodników. Ale nie jestem trenerem, który tylko krzykiem będzie pracował na autorytet. Wolę robić to swoimi poczynaniami na boisku, na treningu, podczas analizy. To jest moja filozofia. W profesjonalnej piłce jako trener jestem już 20 lat. Gdy przychodziłem do Śląska, przedstawiłem swoją filozofię pracy w podstawowych punktach, których chcę przestrzegać, by nasza droga była sprawna. W budynku klubowym wisi plansza, na której wypisane są wszystkie punkty mojej wizji.

Znajduje się tam między innymi “radość”, w Śląsku w ostatnich latach było jej bardzo mało. Klubem męczyli się i piłkarze, i kibice.

Sytuacja była bardzo trudna, także w końcówce poprzedniego sezonu, gdy przetrwaliśmy to wszystko razem. Dostawałem bardzo dużo wsparcia od prezesa, wiceprezesa, ludzi z akademii. Jeden drugiego wspierał i pomagał. Przetrwaliśmy punkt załamania i nie poszliśmy jeszcze bardziej w dół, a krok po kroku pniemy się wyżej.

Poczuł pan w którymkolwiek momencie poprzedniego sezonu, że pańska posada jest zagrożona? Wielu prezesów w momencie spadku na piętnastą pozycję dzwoniłoby po nowego trenera.

To ryzyko mojej pracy. Brakuje wyników, trener jest zagrożony. Normalne. Ale nie miałem w Śląsku takiego poczucia. Skupiłem się na pracy, by przygotować drużynę na następny mecz, zrobić dobry wynik, mały krok w górę.

screencapture-207-154-235-120-przedmeczowka-270-2019-08-23-18_39_24

Jakich sposobów używał pan, by podnieść drużynę? Podobno piłkarze bardzo dobrze zareagowali na film motywacyjny, jaki został nagrany przez ich partnerki i rodzinę.

To był bardzo ważny moment dla nas wszystkich w klubie. Rodziny zawodników, dzieci, żony, zrobiły krótkie wideo dając wsparcie wszystkim chłopakom. Filmik puściliśmy przed meczem w końcówce odprawy. Pozytywna chwila, bardzo dobrze na to zareagowali. Mieliśmy też przed najważniejszymi wiosennymi meczami jeden trening mentalny ze specjalistą. Było to pozytywne. Dostaliśmy wsparcie od akademii, trenerzy i młodzi zawodnicy pomogli pierwszemu zespołowi w trudnych chwilach.

Pan chyba lubi niekonwencjonalne sposoby motywacyjne. W Australii obiecał pan podczas serii bez zwycięstwa, że po wygranej przełamie pan lęk wysokości i wejdzie na Sydney Harbour Bridge, 130-metrowy most.

To nie był mój pomysł, a ludzi z klubu Sydney FC. W pierwszym sezonie wygraliśmy wszystko, ale w drugim doszło do wielu zmian w drużynie i mieliśmy słaby początek. Nie mogliśmy wygrać na wyjeździe. Wymyśliliśmy więc, że jak wygramy na wyjeździe to wejdę na Sydney Harbour Bridge. Impuls dla wszystkich, że jak wygramy, to Lavicka wejdzie na most. W końcu wygraliśmy w Perth, na drugim końcu Australii.

Jak piłkarze zareagowali?

Pozytywnie, ale największy show był dla kibiców i dziennikarzy.

Może w przypadku gorszej serii wejdzie pan na Sky Tower?

Jeszcze tam nie byłem!

Czym jest dla pana charyzma?

Każdy trener musi ją mieć. Moim zdaniem trener ma charyzmę, gdy zachowuje się i pracuje tak, aby zawodnicy i wszyscy ludzie w klubie mieli do niego szacunek. Jednocześnie on jako trener musi oddawać szacunek zawodnikom, sztabowi trenerskiemu, pracownikom, kibicom.

Czuje pan, że kibice na trybunach pana szanują?

Myślę, że tak.

A piłkarzy?

Trzeba popytać piłkarzy. Myślę, że tak.

Jak pan zareagował w sytuacji, gdy kibice pod koniec sezonu obrażali piłkarzy i zabronili jednemu z nich grać w barwach Śląska? Był pan zaskoczony? W Czechach dzieją się też takie rzeczy?

Nie było łatwo, to ekstremalne sytuacje. Wiemy, że kibice nie mogli być zadowoleni z naszych wyników, ale wszystko musi mieć swoje granice. Rozmawiamy się z naszymi kibicami i myślę, że po próbie komunikacji w ostatniej części sezonu wszystko się trochę odwróciło na pozytywną stronę. Trenowałem Spartę, gdzie kibice także są bardzo wymagający.

Ich rozkazy miały wpływ na pana decyzję o odsunięciu Tarasovsa?

Tak nie było. Igors po prostu miał kontuzję. Ale doszły mnie oczywiście słuchy, że kibice nie byli zadowoleni z tego, jak gra. Kończył mu się kontrakt, nie grał w ostatniej części sezonu, lecz głównym powodem była kontuzja.

Kibice zastanawiają się, czemu nie ściągnie pan do Wrocławia jakiegoś uznanego piłkarza z Czech. Rynek czeski odjechał nam już tak daleko, że to nierealne?

Tak nie jest. Śląsk ma określoną politykę i nie chce płacić za dużo pieniędzy za kwotę odstępnego. Mamy bardzo dobry dział skautingu i obserwujemy zawodników w czeskiej lidze. Zawodnik, któremu kończy się kontrakt w czeskiej lidze i oceniamy go pozytywnie, byłby dla nas interesujący. Tak jak z Diego Zivuliciem – nie jest to Czech, ale grał w czeskiej lidze w FC Zlin i Viktorii Pilzno, więc go dobrze znam.

Wielokrotnie podkreślał pan, że przyszedł do Śląska nie po to by od razu zrobić wynik, ale nauczyć systemu, wdrożyć długofalową wizję. Kiedy będzie można powiedzieć, że ten system dobrze funkcjonuje?

Każdy jeden dzień w klubie, każde spotkanie, jest kolejnym krokiem na tej drodze. Chcemy, by zawodnicy i ludzie w klubu czuli filozofię, którą chcemy podążać. To never ending story. Dziś rozumieją ją już w większym stopniu niż na początku mojej pracy, ale sprawa jest otwarta. Ciągle przychodzą przecież nowi zawodnicy.

Na boisku zaczął pan od defensywy. Takie było założenie, by Śląsk dobrze wyglądał przede wszystkim w obronie?

Dla mnie podstawową rzeczą jest organizacja gry. Aktywność w obronie, dobre ustawienie, Świadomość, kiedy atakujemy wysoko, kiedy średnio, kiedy nisko. Aktywność i atak, by bronić, ale nie być biernym. Zawodnicy muszą ze sobą dobrze współpracować. W chwili, gdy przechwycimy piłkę, musimy wiedzieć, kiedy gramy szybkie przejście do kontry, a kiedy spokojnie trzymamy piłkę i budujemy atak. Musimy mieć balans między obroną i atakiem.

Śląsk ma ten balans? O ile defensywa wygląda super, o tyle w dłuższej perspektywie może zabraknąć trochę z przodu.

Tak jest. Dlatego mówimy, że to jest proces. Stale mamy przestrzeń, by wyglądać lepiej w obronie i jeszcze więcej przestrzeni, by lepiej w ataku.

Gdy z klubu odchodzili Robak i Piech, powiedział pan w “Przeglądzie Sportowym”, że wystarczy panu tylko jeden nowy napastnik, bo przecież jest jeszcze Daniel Szczepan, który w zeszłym sezonie prawie nie grał. Podtrzymuje pan ten pogląd czy widziałby pan w kadrze jeszcze jednego napastnika?

To była trudna chwila. Wiedzieliśmy, że Marcin Robak strzela dużo bramek. Nie dogadał się na nowy kontrakt, ale mój pomysł był taki, by go utrzymać jeszcze jeden sezon. Szukaliśmy nowych napastników, skupiliśmy się na kierunku hiszpańskim. Erik Exposito to młody napastnik, ma dobry wzrost, dobrą lewą nogę. Musi się zaadaptować. Nie będzie tak, że przychodzi w jednym tygodniu, a w drugim będzie wielką gwiazdą Ekstraklasy. To proces.

Co jest problemem?

Zawodnik przyszedł z innego kraju, z innego stylu gry. Inaczej się gra w Hiszpanii i w Polsce. Każdy zawodnik potrzebuje czasu na adaptację do nowego zespołu. Pokazał w meczach, w których grał, że się adaptuje. Gdy przychodził, brakowało mu trochę przygotowania fizycznego, ale idzie w górę. Pokazał z Piastem, że potrafi strzelać i potem już zapracował na miejsce w pierwszym składzie. W ataku mamy jeszcze przestrzeń, by robić to lepiej.

KADRIYE 25.01.2019 ZGRUPOWANIE SLASKA WROCLAW W TURCJI - TRENING --- SLASK WROCLAW TRAINING CAMP IN TURKEY VITEZSLAV LAVICKA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Jak ważna dla pana jako trenera jest dyplomacja?

To jest mój styl pracy. Mam szacunek i podam rękę drugiemu. Nie jestem tym, który będzie szukał kontrowersji u przeciwnika, sędziów, kibiców. Skupiam się tylko na swojej robocie. To, co mogę zmienić, to tylko moja praca i drużyna Śląska.

Żałował pan kiedykolwiek jakichś słów w mediach?

Czasami trzeba dać mocny przekaz, gdy zawodnik źle wykonuje swoją pracę albo jakieś rzeczy w kubie nie są załatwione tak, jak było to umówione. Wtedy jestem bardzo zły.

Bardziej w codziennej pracy czy w mediach?

W mediach też. Gdy w codziennej pracy coś nie funkcjonuje profesjonalnie, interweniuję.

W którym momencie w Śląsku była najbardziej potrzebna interwencja?

Jedynie, gdy się na coś umówiliśmy, że będzie tak, a na koniec było inaczej. Ale to jest proces i chcemy współpracować coraz lepiej. Jeden przykład – chcę, by wszyscy byli w jednym stroju na treningu. Nie może być tak, że jeden jeden jest w czerwonej koszulce, drugi w zielonej. Niby detal, ale gramy w profesjonalną piłkę, a Ekstraklasa to topowy poziom w Polsce, Śląsk to klub z tradycjami. Każdy z nas reprezentuje klub, miasto i cały Dolny Śląsk. Dlatego musi pracować godnie.

Co pan myśli o trenerach, którzy na konferencjach atakują sędziów albo szukają wymówek?

Nie chcę oceniać innych trenerów. To jest trudna robota. Gdy się wygrywa, wszystko jest kolorowo. Gdy brakuje wyników, nie jest łatwo.

Ile procent trenera Lavicki znamy z wypowiedzi medialnych?

Nie różnie się. Może minimalnie. Musicie się spytać ludzi w klubie, zawodników, moich kolegów. Ja myślę, że się nie różnię.

Cel na ten sezon to po prostu wejście do pierwszej ósemki czy po dobrym początku pojawił się apetyt na coś więcej?

Nasze rozczarowanie z poprzedniego sezonu jest wielkie. Nie chcemy tego więcej. Nie chcę mówić za dużo wielkich rzeczy do mediów. Chcemy grać tak, by z każdym kolejnym meczem iść do góry. Mamy w szatni swój wewnętrzny cel, o którym nie chcemy mówić otwarcie. Chcemy robić tak, by nasza drużyna szła w górę, mecz po meczu. By kibice byli zadowoleni i ludzie w mieście. Reprezentujemy kibiców, klub i region.

Podpisał pan kontrakt na 1,5 roku z opcją przedłużenia. Co musi się stać, by się przedłużył? 1,5 roku z opcją przedłużenia. Co musi się stać, by się przedłużył?

Musimy odnieść sukces. To dobra motywacja dla mnie.

Czym będzie ten sukces?

Im wyżej, tym lepiej.

A co ma pan zapisane w kontrakcie? Pierwsza ósemka?

To już mówicie wy, dziennikarze. Kontrakt to nasza wewnętrzna sprawa.

Rozmawiał JAKUB BIAŁEK

lavicka 1

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 24.08.2019 09:03 przez

redakcja

Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Raków pisze historię! Jest w finale Pucharu Polski

Raków Częstochowa pisze piękną historię! Po wygranej z Cracovią po raz drugi w swoich dziejach awansował do finału Pucharu Polski (pierwszy raz w 1967 roku), w którym zmierzy się z Arką Gdynia. Było to zwycięstwo zasłużone, choć gdzieś tak do 80. minuty mecz oglądało się koszmarnie.  Cracovia – Raków Częstochowa: półfinał Pucharu Polski ciężki dla […]
14.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Kanał Sportowy
14.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #19 – SMOLEŃSK, 365 DNI I LEWICA

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematem 19. odcinka vloga jest m.in. film #365dni​, który wyreżyserowała Blanka #Lipińska​. 
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Piela recenzuje książkę “Klopp. Mój romans z Liverpoolem”

Historia Liverpoolu ostatnich lat jest kakofonią wielu uczuć z domieszką jednak tych mniej słodkich. Gorycz, udręka – z niewielkimi przerwami na radość, a czasem niedowierzanie (patrz Stambuł 2005) – tak było przez trzydzieści długich wiosen. Premier League pozostawała niedoścignionym Świętym Graalem, a kolejni menedżerowie przegrywali w walce o wymarzone dla fanów trofeum. Gdy w 2015 […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

„Moim celem jest Bundesliga, ale z 2. Bundesligi też trzeba się cieszyć”

– Po wygranym 4:0 meczu z Osnabruckiem, zwieńczonym dwoma golami i asystą, trener Meyer powiedział mi, że nie widzi wyjściowego składu beze mnie. Wróciłem na właściwy tor. I dobrze. Ja spokojny. Żona spokojna. Dziecko spokojne. Rodzice spokojni. Wszystko jest super. Przyjechałem do domu z potrójnym uśmiechem. O to chodziło! – mówił Martin Kobylański, pomocnik Eintrachtu […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
15.04.2021

Władze Bayernu kontaktowały się z Nagelsmannem

W ostatnich tygodniach tematem numer jeden w niemieckich mediach sportowych jest konflikt pomiędzy Hansi Flickiem i Hasanem Salihamidziciem. Eksperci twierdzą, że ich dalsza współpraca jest niemożliwa, a obecny szkoleniowiec Bayernu po mistrzostwach Europy najprawdopodobniej zastąpi Joachima Loewa. Działacze “Die Roten” już rozpoczęli poszukiwania nowego trenera. Według portalu sport1.de odbyły się pierwsze negocjacje ze sternikiem RB […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

La Gazzetta: Przyjście Donnarummy oznacza pożegnanie Szczęsnego

Największy włoski dziennik sportowy poinformował, że agent Gianluigiego Donnarummy, Mino Raiola, rzekomo spotkał się z działaczami turyńskiego klubu w celu negocjacji transferu bramkarza Milanu. Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego? Czy polski golkiper jest bliski kłopotów? Fabiana Della Valle z “La Gazzetta dello Sport” częściowo ujawniła kulisy rozmów transferowych i wskazała, że na tę chwilę […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Krychowiak: – Część zawodników była zadowolona. Ale nic nie zdobyliśmy!

W rozmowie z tvpsport.pl Grzegorz Krychowiak odniósł się do ostatniego meczu eliminacyjnego z Anglią. Nie ukrywał swojego rozczarowania porażką na Wembley. Stwierdził, że naszej reprezentacji będzie dużo trudniej zakwalifikować się do mistrzostw świata. Ponadto opowiedział o jego planach na przyszłość w kontekście gry dla Lokomotivu Moskwa. 78-krotny reprezentant Polski skomentował odczucia części zespołu po spotkaniu […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Górnik Łęczna przedłużył umowę z Kamilem Kieresiem

Działacze klubu z Lubelszczyzny postanowili już teraz przedłużyć kontrakt z 46-letnim szkoleniowcem. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 r. Ponadto na taki sam krok zdecydowali się w przypadku umów pozostałych członków sztabu szkoleniowego: Sergiusza Prusaka i Andrzeja Orszulaka. Kamil Kiereś jest trenerem Górnika od początku lipca 2019 r. W poprzednim sezonie wywalczył awans do […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejne odwołane mecze 1. ligi

Koronawirus nie oszczędza ostatnio pierwszoligowych drużyn. Wczoraj nie obyła się rywalizacja pomiędzy Koroną Kielce a Bruk-Betem Nieciecza. A już dziś wiadomo, że w najbliższy weekend również nie zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania.  Mecz GKS Jastrzębie – Miedź Legnica pierwotnie miał odbyć się jutro o godzinie 17.00. Według “Sport” w zespole gości pojawiły przypadki zakażeń wśród […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kicker: Lewandowski wróci na boisko 24 kwietnia

Ostatnimi czasy co chwilę pojawiają się różne spekulacje na temat daty powrotu polskiego napastnika. Powstały różne twierdzenia, ale do tej pory żadne nie zostało oficjalnie potwierdzone.  Mówiło się o tym, że istnieje duża szansa na to, by Lewandowski wystąpił w najbliższą sobotę – w meczu z VFL Wolfsburg. Niemieccy dziennikarze uważają, że będzie pauzować jeszcze […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gol Przybyłki w Lidze Mistrzów CONCACAF [WIDEO]

Wczoraj z europejskiej Ligi Mistrzów odpadł zespół Łukasza Piszczka. We wtorek z marzeniami o końcowym triumfie pożegnał Bayern Roberta Lewandowskiego. Za to po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego z awansu do następnej rundy może cieszyć Kacper Przybyłko. Ponadto swój występ przeciwko kostarykańskiemu Deportivo Saprissa okrasił bramką. Philadelphia Union bardzo pewnie przypieczętowała awans do ćwierćfinału tamtejszej Ligi […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Guardiola: Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz

Pep Guardiola wczoraj wreszcie dopiął swego – awansował z Manchesterem City do półfinału Ligi Mistrzów. Z zespołem The Citizens udało mu się to dopiero za piątym podejściem. Szkoleniowiec “Obywateli” w rozmowie z mediami nie krył szczęścia, ale wzięła go także refleksja na temat trudów rywalizacji w tych rozgrywkach. Wskazał także, w jaki sposób będzie świętować […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Valverde grał z okropnym obrzękiem (FOTO)

Federico Valverde rozegrał 90 minut przeciwko Liverpoolowi. Real zagrał na zero z tyłu, a sam Hiszpan miał zadanie najtrudniejsze z możliwych – grał na Sadio Mane, najmocniejsze ofensywne działo Jurgena Kloppa. Sam jest przecież środkowym pomocnikiem, musiał łatać dziurę na prawej stronie. Co w tym niecodziennego? Ano to, o czym dowiedzieliśmy się dopiero po spotkaniu. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Piszczek żegna się z Ligą Mistrzów. Bilans: 54 mecze

Borussia Dortmund odpadła z Ligi Mistrzów. Co to oznacza dla Łukasza Piszczka? Ano to, że prawdopodobnie już nigdy nie zagra w Lidze Mistrzów. Polak zapowiedział odejście z BVB po sezonie. I trochę szkoda, że Piszczek nie dostał dziś choćby symbolicznego wejścia, podczas którego mógłby pożegnać się z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami piłkarskimi. BVB przecież była już poza burtą w […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Bellingham przechodzi do historii

Jude Bellingham strzelił bramkę Manchesterowi City, dzięki czemu zapisał się w historii. I to na kilku jej kartach, bo został tym samym… drugim najmłodszym strzelcem gola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, najmłodszym zdobywcą bramki w Lidze Mistrzów w barwach BVB, najmłodszym strzelcem w Lidze Mistrzów spośród wszystkich Anglików. W momencie strzału licznik Bellinghama stanął na […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Jakim cudem Salah tego nie strzelił?!

Liverpool przegrał w pierwszym meczu z Realem 1:3, a więc musi odrabiać straty. Anglicy ruszyli od razu na swoich rywali i szybko wykreowali sytuację bramkową. Ale niebywale przydzbanił Salah. Nie-by-wa-le. Do momentu jego uderzenia wszystko zagrało idealnie – tak prostopadła piłka na Mane, jak i jego zgranie, które otworzyło Egipcjaninowi wolną przestrzeń. Jak na początek […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Autokar Realu obrzucany kamieniami

Real Madryt walczy z Liverpoolem o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Ma sporą zaliczkę z pierwszego meczu, więc „kibice” Liverpoolu uznali, że spróbują wyrównać szanse. I przestraszą przeciwników. Jak? Kamieniami. Autokar „Królewskich” został nimi obrzucany w drodze na mecz. Nikomu nic się nie stało, choć sam autokar trochę ucierpiał – wybito w nim szybę. Podobno […]
14.04.2021