post

Opublikowane 21.10.2018 11:35 przez

redakcja

Z Krakowa do Warszawy po prostu się nie przechodzi – w ciągu kilkunastu ostatnich lat ta formułka była wystarczającym wytłumaczeniem braku transferów na lini Wisła Kraków-Legia Warszawa. Dwie wielkie na naszym podwórku firmy, dwaj starzy mistrzowie bardzo długo cierpieli na transferową antypatię. Wierzyli, że w ten sposób podnoszą swój prestiż, że rosną w oczach własnych kibiców, a przede wszystkim – że pokazują, kto tak naprawdę rozdaje karty. Niewidzialną tamę przełamała dopiero fala kryzysu, która zalała krakowski klub. I sportowego, i finansowego, przez który Wisła straciła prawie wszystkie argumenty pozwalające jej wcześniej zatrzymać w swoich szeregach najlepszych zawodników

Transfer po latach

Pierwsze w czasach najnowszych przenosiny z Wisły do Legii nie zwiastowały, że wkrótce na tej trasie ruch stanie się wyjątkowo wzmożony. W styczniu 2016 roku kontrakt z Wojskowymi podpisał Konrad Handzlik (na Łazienkowską trafił pół roku później), utalentowany junior Białej Gwiazdy, z którym na Reymonta wiązano wielkie plany. Gdy wokół nastolatka na poważnie zaczęli kręcić się działacze warszawskiego klubu, w akcję przekonywania go do pozostania w Wiśle włączył się ówczesny trener wiślaków, Tadeusz Pawłowski, który osobiście rozmawiał z rodzicami i agentem chłopaka, przekonując ich, że chce dać mu szansę w pierwszej drużynie. Niestety dla Wisły – bezskutecznie – Uczestniczyłem w tym, by ten chłopak został u nas. Rozmawiałem z nim, z jego ojcem i z jego agentem. Z naszej strony była ogromna chęć, by został u nas – mówił Pawłowski po podpisaniu kontraktu przez Handzlika.

Zaproponowaliśmy mu godne warunki, ale cóż – jeśli komuś kończy się kontrakt, to może wybrać inne miejsce, inny klub, w którym dostanie większe pieniądze. To wybór, jakiego dokonał zawodnik. Zrobiliśmy wszystko, by zatrzymać go w Krakowie – dodawał prezes Wisły, Piotr Dunin-Suligostowski.

KNUROW 15.02.2017 SPORT PILKA NOZNA ROW RYBNIK - LEGIA II WARSZAWA NZ. KONRAD HANDZLIK LEGIA FOT. MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Konrad Handzlik w barwach Legii. Fot. Newspix.pl

Handzlik z Legią podpisał trzyletnią umowę. W Warszawie, jak przekonywał, dostał po prostu lepsze warunki do rozwoju i kibice Wisły najwyraźniej to tłumaczenie kupili. – Ta decyzja nie była łatwa ani dla mnie a tym bardziej dla moich rodziców. Spędziłem w tym klubie połowę swojego życia. Wisła przedstawiła mi propozycję, Legia też. Denerwuje mnie tylko to, jak zarzucają mi ludzie ze zrobiłem to dla pieniędzy. Absolutnie nie. Zdecydowałem się na Legię, ponieważ mam większą szansę na rozwój. Ten czynnik mną kierował – komentował swoją decyzją na łamach strony SKWK.

ZWYCIĘSTWO LEGII – 1,77 W LV BET

Ostatecznie młody pomocnik furory w Warszawie nie zrobił. Nigdy nie przebił się do pierwszego zespołu aktualnych mistrzów Polski, całkiem przepadł też na wypożyczeniu do pierwszoligowego wówczas Zagłębia Sosnowiec. W sierpniu 2017 roku na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Olimpii Grudządz, której barw broni do tej pory. Jego przenosiny na Łazienkowską i tak należy uznać jednak za historyczne. Transfer Handzlika był bowiem pierwszym od 23 lat bezpośrednim przejściem z Wisły do Legii. W 1993 roku identycznym szlakiem podążył Marcin Jałocha, choć w jego przypadku decydował głównie aspekt finansowy. – Przyszedł do mnie prezes i powiedział: jest oferta z Legii. Korzystna zarówno dla nas, jak i dla ciebie. A jeden zawodnik i tak drużyny nie zbawi. To była trudna decyzja i wielka niewiadoma. Miałem 22 lata, zostawiłem znajomych. W tamtych czasach przejście z Wisły do Legii nie stanowiło aż takiego problemu. Dzięki temu transferowi klub zarobił trochę pieniędzy, które były potrzebne, by przetrwać. Wisła była w dole tabeli, Legia na szczycie. Nie odczułem, by w Warszawie byli do mnie uprzedzeń – mówił później na łamach „Gazety Wyborczej”.

Banicja za podpis

Niecały miesiąc po Hadzliku podpis pod kontraktem z Legią złożył również Radosław Cierzniak, który w Wiśle spędził bardzo owocne pół roku. Pod Wawelem zjawił się w lipcu 2015 roku w trybie awaryjnym. Chwilę wcześniej kontuzji nabawił się bowiem Michał Buchalik i Biała Gwiazda na gwałt potrzebowała godnego zastępcy. Wychowanek Sokoła Szamocin od razu wskoczył do podstawowego składu Wisły, stając się jej kluczowym zawodnikiem. I prezentował się na tyle dobrze, że Legia, która w styczniu przygotowywała się na odejście Dusana Kuciaka, zapragnęła mieć go u siebie.

Kibicie Białej Gwiazdyh byli jednak przekonani, że ewentualne przenosiny Cierzniaka na Łazienkowską to zwykłe mrzonki. Po pierwsze, tego typu transfery wciąż wydawały się być czymś odległym. Po drugie, jeszcze w listopadzie w rozmowie z oficjalną stroną Wisły golkiper zapewniał, że chciałyby zostać na Reymonta. – Rozmowy na temat mojego kontraktu zostały rozpoczęte. Dla mnie ważne jest to, że klub dalej chcę ze mną współpracować, a ja chcę tu zostać. Na finalizację rozmów przyjdzie czas po rundzie. Usiądziemy na spokojnie i przeanalizujemy ten okres. Na chwilę obecną zostało nam sześć spotkań i skupiam się tylko na nich.

Po zakończeniu rundy, gdy na horyzoncie pojawiła się oferta z Legii, Cierzniak zmienił jednak optykę. W przeprowadzeniu transferu bez wątpienia sprzyjała jego sytuacja kontraktowa, bowiem z Białą Gwiazdą bramkarza łączyła tylko roczna umowa. Na Łazienkowskiej postanowili z tego skorzystać i podpisać z nim kontrakt obowiązujący od nowego sezonu, by następnie spróbować wyciągnąć go z Wisły już zimą. Kiedy pod koniec stycznia, po sparingu z Botewem Płodiw, w którym Cierzniak nie wystąpił, cała sprawa wyszła na jaw, w Krakowie unieśli się jednak honorem i zamiast usiąść do negocjacji, postanowili odsunąć zawodnika od treningów z pierwszym zespołem. A żeby było śmiesznej, tę decyzję argumentowano „słabą formą zawodnika”.

WARSZAWA 28.09.2018 MECZ 10. KOLEJKA LOTTO EKSTRAKLASA SEZON 2018/19 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN WARSAW: LEGIA WARSZAWA - ARKA GDYNIA 1:1 RADOSLAW CIERZNIAK FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Cierzniak, który po transferze dostał sporo pogróżek i miał nawet specjalne spotkanie z policją na temat tego, jak zachowywać się  w zaistniałej sytuacji, nie zamierzał jednak spędzić wiosny, kopiąc się w czoło w rezerwach i skierował sprawę do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN. Na korzystne dla siebie orzeczenie, w dodatku z rygorem natychmiastowej wykonalności, musiał czekać do 2 marca. Działacze Wisły próbowali się jeszcze ratować, przywracając go do pierwszej drużyny i wysyłając na posiedzenie Izby Tadeusza Pawłowskiego, który wcześniej sprzeciwiał się oddelegowaniu bramkarza do rezerw i który teraz… miał zeznawać na korzyść klubu, ale trener w ogóle się na nim nie zjawił. Ostatecznie umowa bramkarza została rozwiązana z winy klubu, co oznaczało, że z nowym pracodawcą piłkarz mógł związać się już po zamknięciu okna transferowego. I oczywiście trafił do Legii.

To jednak nie był koniec CierzniakGate. Już dwa dni po posiedzeniu Izby na stronie internetowej „Przeglądu Sportowego” pojawiła się zajawka wywiadu z Cierzniakiem, w którym świeżo upieczony legionista stwierdził, że rozmowy z Legią zaczęły się w grudniu, co mogło oznaczać załamanie obowiązujących przepisów transferowych. Dodatkowo treść rozmowy była później kilkukrotnie edytowana. Ostatecznie jednak uznano, że Cierzniak i jego agent, który prowadził rozmowy z Legią, nie złamali przepisów, więc transfer mógł zostać oficjalnie przyklepany. My z kolei o tej sprawie pisaliśmy tak:

W przypadku Cierzniaka sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ przepisy nie mówią absolutnie nic na temat rozmów z menedżerami piłkarza oraz o sytuacji, gdy to oni zgłaszają się do klubu i oferują usługi swojego klienta. Można tylko domniemywać, czy klub ma prawo prowadzić z nimi rozmowy, czy nie ma. A jeśli ma prawo, to w jakim zakresie. Czy może zakomunikować: tak, podoba nam się wasz pomysł, jesteśmy zainteresowani tym piłkarzem? Albo czy może zakomunikować konkretniej: tak, podoba nam się wasz pomysł, jesteśmy zainteresowani i możemy mu płacić na poziomie 60 tysięcy złotych miesięcznie?
Gdyby uznać, że menedżerowie nie mogą rozmawiać z innymi klubami na temat swoich klientów, to rynek menedżerski po prostu by umarł. W zasadzie cała idea pracy menedżera polega na tym, by szukać alternatyw dla piłkarza, pukaniu od drzwi do drzwi, proponowaniu i namawianiu. I w 99 procentach dzieje się to wtedy, gdy piłkarz do końca kontraktu ma więcej niż pół roku (…)

Rozumiemy kibiców Wisły, którzy aktualnie szukają haka na Legię i Cierzniaka, ale na tym haku nic nie zawiśnie. Tak naprawdę opcje są dwie: w ogóle nie doszło do złamania przepisów lub też doszło do złamania przepisów, ale nie da się tego w żaden sposób udowodnić. Ponadto gdyby doszło do złamania przepisów, nie istnieją żadne regulacje co do kar, jakie należałoby nałożyć. Na podstawie historii można domniemywać, że byłyby to po prostu kary finansowe, ale Wiśle by nic z tego nie skapnęło.

PONIŻEJ 2,5 GOLA – 1,86 W LV BET

Już nie TSW

O tym, jaką wagę mają nie tylko decyzje, ale też wypowiedziane wcześniej słowa, na własnej skórze przekonał się Krzysztof Mączyński, który po transferze do Legii został po prostu zlinczowany przez wiślacką społeczność. Wychowanek klubu i – jak się długo wydawało – wiślak z krwi i kości, który wielokrotnie deklarował wierność barwom, przechodząc na Łazienkowską, stał się dla kibiców Białej Gwiazdy wrogiem numer jeden, który nie zna zasad i nie wie, co to znaczy w nie wierzyć.

A wszystko zaczęło się dość niewinne. Od zapewnień złożonych w „Pomidorze” (od 2:05)

Transfer Mączyńskiego do Legii udało się przeprowadzić w lipcu 2017 roku. Piłkarz, który wówczas był podstawowym zawodnikiem reprezentacji do Polski, do odejścia z Wisły przymierzał się od dawna, ale z różnych względów nie udało się sfinalizować rozmów ani ze Slavią Praga, ani z Olympique Marsylia. „Mąka”, mając świadomość, że wielkiej zagranicznej kariery raczej już nie zrobi, chciał więc spróbować swoich sił w najlepszym klubie, który był zainteresowany jego usługami. Tak się złożyło, że tym klubem była właśnie Legia.

Wisła o piłkarza walczyła do samego końca, oferując mu nowy kontrakt na warunkach lepszych niż poprzedni, ale w tej batalii od początku stała na straconej pozycji. Ostatecznie zarząd krakowskiego klubu uznał, że nie ma sensu kopać się koniem i skoro Mączyński chce odejść, a Legia chce zapłacić, to należy skoncentrować się na tym, aby utargować jak najlepszą cenę. Koniec końców stanęło na 400 tysiącach eruo płatanych w jednej racie, które Wisła przeznaczyła na spłatę zobowiązań wobec miasta.

O ile zatem Mączyński z zarządem rozstał się w pokojowych stosunkach, to z kibicami tak różowo już nie było. Zdrajca, kłamca, przebieraniec… Epitety słane pod adresem Mączyńskiego przybierały przeróżną formę i dotarły aż na Wikipedię.

maka1

Czy taka reakcja kibiców powinna jednak dziwić? W przypadku Mączyńskiego mówimy przecież o piłkarzu, który wychowywał się na Reymonta, na przedramieniu ma wytatuowany Kościół Mariacki, a do loginu na Twitterze dorzucił wymowne TSW. Jego odejście do Legii w oczach fanów było więc czymś więcej niż tylko transferem do nielubianego klubu. I na pewno czymś dużo poważniejszym niż zwykła zdrada.

TRNAVA 31.07.2018 SPORT PILKA NOZNA II RUNDA ELIMINACYJNA LIGA MISTRZOW SEZON 2018/19: SPARTAK TRNAWA - LEGIA WARSZAWA--- UEFA CHAMPIONS LEAGUE SECOND QUALIFYING ROUND MATCH SPARTAK TRNAWA - LEGIA WARSZAWA NZ. KRZYSZTOF MACZYNSKI (LEGIA) FOT. MICHAL CHWIEDUK / 400mm.pl

Mączyński wszystkie zarzuty i oskarżenia znosił jednak bardzo dzielnie. Deklaracje o dochowaniu wierności Wiśle zmienił na deklaracje powrotu do Krakowa po zakończeniu kariery, wyraźnie zaznaczając przy tym, że w klubie z Ryemonta już nie zagra. Zapewniał też, że jeśli w bezpośrednim meczu uda mu się trafić do siatki, to nie będzie silił się na wielkie gesty i z pewnością pokusi się o celebrację. A dodatkowo od czasu do czasu nienawidzącym go kibicom wbijał delikatnie szpile.

Chodziłem na mecze Wisły, nie tylko piłkarskie, ale też na koszykówkę i siatkówkę. Jako 12-latek byłem na pierwszych meczach wyjazdowych, na które zabierał mnie ojciec chrzestny. Dlatego nigdy nie wyrzeknę się Wisły, zawsze będę jej kibicował. Odwdzięczyłem się, dając jej zarobić. Przez dwa lata nie wydała na mnie ani złotówki, bo moje pensje spokojnie pokryło to, co zarobiłem dla klubu podczas mistrzostw Europy. Odchodzę spełniony. Dziś jestem piłkarzem Legii i zrobię wszystko, by kibice przy Łazienkowskiej mi zaufali – mówił tuż po transferze na Łazienkowską na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Byłem świadomy skąd i dokąd idę. Przenosząc się do Legii zdecydowałem najlepiej jak mogłem – to z kolei wypowiedź dla portalu legia.com z listopada 2017 roku.

Po wszystkim skrót TSW na Twitterze Mączyński zastąpił datą urodzenia.

ZWYCIĘSTWO WISŁY KRAKÓW – KURS 4,6 W LV BET

Od zawsze marzyłem o Legii!

Carltios, który w Wiśle pojawił się latem zeszłego roku, potrzebował zaledwie kilku miesięcy, by kompletnie zdominować ekstraklasę. Z kończącej sezon gali Hiszpan wrócił z nagrodami dla najlepszego strzelca, najlepszego napastnika i najlepszego zawodnika rozgrywek, co w połączeniu z jego imponującymi występami mogło zwiastować, że z Polski odfrunie bardzo szybko. Jeszcze przed zakończeniem sezonu do Krakowa spłynęła całkiem atrakcyjna oferta z Dinama Zagrzeb, później swoich przedstawicieli na Reymonta oddelegował też jeden z klubów francuskiej Ligue 1, ale przebojowy napastnik nieoczekiwanie odmówił transferu do za granicę. – Oczywiście, można było się uprzeć i w ogóle nie sprzedawać piłkarza, mówiąc, że oferta z Legii jest zbyt niska. Jednak on zapowiedział, że jeśli go nie puścimy do Legii, wyjedzie z Polski, zdając sobie sprawę, że będzie zawieszony. Twierdził, że są kluby w Hiszpanii, które go zatrudnią i przeczekają okres jego zawieszenia – tłumaczyła w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” prezes Wisły, Marzena Sarapata.

 

WARSZAWA 09.08.2018 PIERWSZY MECZ III RUNDA ELIMINACYJNA LIGA EUROPY SEZON 2018/19: LEGIA WARSZAWA - FOOTBALL 1991 DUDELANGE 1:2 --- UEFA EUROPA LEAGUE FIRST LEG THIRD QUALIFYING ROUNDL6 MATCH: LEGIA WARSAW - F91 DUDELANGE 1:2 CARLITOS FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Kto wie, czy zarząd Białej Gwiazdy przystałby na ofertę klubu z Łazienkowskiej, gdyby nie „kryzys stadionowy”, w który Wisła wpadła na początku lipca. Stojąc niemal nad przepaścią i mając w perspektywie spłatę sięgającego kilku milinów długu, ludzie rządzący klubem z Reymonta musieli działać bardzo szybko, co nigdy nie sprzyja negocjacjom. Legia z kolei wstrzeliła się idealnie i bez skrupułów wykorzystała słabszy moment Wisły, płacąc za Carlitosa wyraźnie poniżej jego wartości. Szczegóły umowy, które opisaliśmy na Weszło, dla Wojskowych były więcej niż korzystne.

Drodzy państwo, Carlitos kosztował…

450 000 EURO PLUS BONUSY

Aż trudno w to uwierzyć, ale taka jest prawda: 450 000 euro plus bonusy. Wisła prawdopodobnie przeoczyła moment, kiedy powinna sama znaleźć Carlitosowi klub, zamiast łudzić się, że uda się go zatrzymać. W efekcie sama postawiła się pod ścianą i ze względów finansowych musiała zaakceptować ofertę, na którą w normalnych warunkach nawet by nie spojrzała. Kluczowe było to, że kwestia przedłużenia kontraktu z Hiszpanem wydawała się dyskusyjna i nikt do końca nie wiedział, jaki będzie werdykt FIFA w razie formalnego sporu.

No dobrze, a jakie bonusy ma do zapłacenia Legia?

Jeśli awansuje do Ligi Mistrzów – 500 000 euro.
Jeśli awansuje do Ligi Europy – 150 000 euro.
Jeśli nigdzie nie awansuje – 0 euro.

To oznacza, że kwota za transfer Carlitosa wynosi od 450 000 euro do 950 000 euro, przy czym ostatni wariant jest naprawdę dla Wisły ultra-optymistyczny (a najbardziej realny: 600 000 euro). Mówimy prawdopodobnie o największej przecenie w historii naszej ligi.

Hiszpański napastnik, w przeciwieństwie do Cierzniaka, a zwłaszcza Mączyńskiego, nie został zbyt ostro potraktowany przez kibiców. W tym przypadku niedawny idol i król Krakowa stał się po prostu najemnikiem, który za większą kasę jest w stanie zrobić wszystko. Paradoksalnie więcej problemów z jego transferem mieli fani Legii, bo Carlitos – zapewne chcąc się im przypodobać – zaczął wygadywać głupotę za głupotą utrzymując, że w Legii chciał grać w zasadzie od zawsze.

W międzyczasie w sieci pojawiły się też zdjęcia, na których, jeszcze jako piłkarz Wisły, pokazywał odwróconą „elkę”.

ellka

Albo, już jako piłkarz Legii, raczył się piwem i pizzą.

piwo

Jak na razie, Carlitos nie odnalazł w Legii formy, którą zachwycał w barwach Wisły. Zdołał za to mocno zniechęcić do siebie kibiców obu klubów. No i przede wszystkim spełnić swoje największe marzenie.

*
Oceniając ostatnie transfery z Wisły do Legii, łatwo jest dojść do prostego wniosku – sportowo, oczywiście pod kątem indywidualnym, nikomu ten ruch nie wyszedł na dobre. Handzlik, zamiast zrobić wielką karierę, spadł do drugiej ligi. Cierzniak bardzo długo był w cieniu Malarza, miejsce w bramce wywalczył sobie dopiero kilka tygodni temu. Mączyński, który grając w Krakowie był pewniakiem w kadrze, dziś terminuje w rezerwach warszawskiego klubu, a Carlitos, nie tak dawno magik i wirtuoz, dziś niczym szczególnym się nie wyróżnia. Wygląda to trochę tak, jakby te transfery chroniła przeklęta pieczęć, której złamanie wiąże się ze ściągnięciem na siebie piłkarskiej klątwy. Ale z drugiej strony ciężko pozbyć się wrażenia, że główni zainteresowani i tak nie żałują.

Fot. główna – FotoPyK

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
Hiszpania
17.10.2021

Czy powrót Osasuny do europejskich pucharów jest możliwy?

Od początku tego sezonu piłkarze Osasuny skutecznie rywalizują rozgrywkach LaLiga. Obecnie zajmują piątą pozycję. Znajdują się w strefie europejskich pucharów, która przez lata była im obca. Czy na przestrzeni całego sezonu będą w stanie utrzymać się w czubie? W czym tkwi siła Osasuny? Kim są kluczowe postacie? Dlaczego może być ciężko? W europejskich pucharach nie […]
17.10.2021
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Laguna
Laguna (@laguna)
2 lat temu

W zasadzie wszystko można wytransferować z Krakowa do Warszawy. Dajmy na to, klocek postawiony w okolicach wzgórza wawelskiego, spławiony rzeką, po kilku dniach wypłynie w okolicach stadiony przy Łazienkowskiej.

mastabaniak
mastabaniak (@mastabaniak)
2 lat temu
Reply to  Laguna

To niestety prawda, rzygowiny i fekalia leżą u was wszędzie.

xXx: ReMontada
xXx: ReMontada (@semikonduktor)
2 lat temu
Reply to  mastabaniak

Najwiecej i na dekady to chyba w Gdansku,
ale może dziś o tym skandalu nie wypada.,
bo się jakieś foxy odezwią z ryjem….

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
2 lat temu
Reply to  xXx: ReMontada

xXx: Lisy? Pewnie te farbowane.

R4 K.O. 87
R4 K.O. 87 (@rako87)
2 lat temu

Tak jak w życiu, masa słoikòw, centusi z Krakowa trasferuje na 5 dni w tygodniu do Stolicy za chlebkiem, żeby mòc w weekend skitrać kasę do skarpety w chałupie…

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
2 lat temu
Reply to  R4 K.O. 87

Napisal słoik z Radomia xD

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
2 lat temu

Wszystkie (albo raczej większość) problemów rodzi się z głupich wypowiedzi zawodników o wiecznej miłości, wierności, lekkim zakochaniu itd. Jedni gwarantują oddanie, inni opowiadają o porannej nienawiści do rywala przy porannej kawie, a większość tych deklaracji łączy to, że są bezdennie głupie i niewiarygodne. Ten, czy inny zawodnik myśli, że taką deklaracją przymili się radykalniejszej części trybun i będzie szacun, wieczna sielanka, stanie się idolem, którego wielbi tłum. Kłopotem jest przeważnie szczerość takich deklaracji. Czy ktoś wierzy, że miesiąc po transferze jest wielka miłość do barw, a generalnie była wyssana z mlekiem matki? Deklaracje idioty dla idiotów. Wolę profesjonalistę, który nie pierdzieli nic o miłości, ale pracuje uczciwie i z pełnym zaangażowaniem. Ilu zawodników gra z miłości, a ilu dla pieniędzy? W obliczu dylematu co większość wybiera?

Grimmy
Grimmy (@grimmy)
2 lat temu

Akurat szybkiego Bille nie wrzucałbym do jednego wora z resztą pozorantów. Od początku widać było, że robił sobie bekę tą wypowiedzią o nienawiści do Legii przy porannej kawie. Możesz wierzyć, możesz nie wierzyć. Nikogo w Poznaniu one nie grzały, każdy miał mniejszą lub większą świadomość, że Nicki to był mocny ananas. Co innego wypowiedzi Carlitosa o miłości do Legii, podlizującego się kibicom Wisły Mączyńskiego, czy słynna afera z Kłamalainenem. Nicki Bille robił sobie jaja, a tamci wręcz przeciwnie, oni byli szczerzy w swojej próbie wciśnięcia kibcom tanich kitów. W sumie dziwne, że wspólny mianownik dla tych wszystkich piłkarzy, to Legia Warszawa. Przypadek, czy ludzi o wątpliwej moralności ciągnie do Warszawy? Z drugiej strony, kibice Legii uwielbiają takie głodne kawałki, jak VOO o lekkim zakochaniu w Warszawie. Są jak podstarzała, niegdyś ładna kobieta, która w głębi siebie wie, że jej uroda już dawno przebrzmiała, jednak z lubością wysłuchuje komplementów o sobie. Choć czuje fałsz, to jednak, wbrew sobie, mocno wierzy w szczere intencje kłamcy. Próżność?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
2 lat temu
Reply to  Grimmy

Ja tak umiejscowiłem Bille, jak umiejscowiłem. Nie twierdzę, ze siedzę mu w głowie i wiem na pewno. To moja interpretacja. Jakoś nie wydaje mi się, by był on zdolny do tak wyrafinowanej szydery. Za prosty chłop z niego był, choć oczywiście zawsze mogę się mylić.
„…byli szczerzy w swojej próbie wciśnięcia kibicom tanich kitów.” Sztos. Nie myśl, że się nabijam, po prostu to zdanie jest cudne. Byli szczerzy w swej nieszczerości znaczy się. Doskonałe i mówię to (notabene) szczerze.
Generalnie możemy się spierać, kto tam mniej, kto bardziej się zbłaźnił omawianymi wypowiedziami. Zgadzamy się chyba jednak, że są zwyczajnie głupie i niepotrzebne. Czynią więcej szkody (długofalowo) niż pożytku (bieżąco).
Co do stawianego przez Ciebie pytania… Próżność? Pewnie tak, ale typowa dla większości kibiców, choć żaden się nie przyzna. Któż z nas nie lubi być chwalonym, niech pierwszy rzuci krzesełkiem!

MrGordon
MrGordon (@mrgordon)
2 lat temu

Rozwiązanie kontraktu Cierzniaka to był jeden z większych przekrętów ostatnich lat. Wiadomo kto miał na tym skorzystać 🙂

kopacz
kopacz (@trotyl)
2 lat temu
Reply to  MrGordon

Analogiczna sytuacja jak teraz z Delewem za co Pogoń wyłapała od FIFY zakaz transferowy, szkoda że w Wiśle nie było kasy na złożenie wniosku procesowego, bo podobny wyrok FIFY jak przy Delewie ukróciłby chore działania PZPN-u.

MrGordon
MrGordon (@mrgordon)
2 lat temu
Reply to  kopacz

Możesz lekko przybliżyć sytuację z Delewem i Pogonią?

technojezus
technojezus (@technojezus)
2 lat temu

Carlitos dzisiaj brameczka piękna.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
2 lat temu
Reply to  technojezus

Chyba Malarzowi

technojezus
technojezus (@technojezus)
2 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Carlitos na 2:0 🙂

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
2 lat temu
Reply to  technojezus

No ale przyznaj! Piękna nie była, choć podanie cacuszko.

technojezus
technojezus (@technojezus)
2 lat temu

Piękna może nie, ale bramka jest? Jest!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  technojezus

Treść usunięta

technojezus
technojezus (@technojezus)
2 lat temu

Niestety, tak bywa.
Ale meczycho fajne się trafiło.

Paweł Cwe(L)iga
Paweł Cwe(L)iga (@szeliga)
2 lat temu

Tylko LEGJA!

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
2 lat temu

Przejście piłkarza do nawet najbardziej znienawidzonego przez kibiców klubu nie jest niczym zdroźnym, o ile odbywa się w zdrowej atmosferze.
Co innego, jeśli delikwent najpierw deklaruje dozgonną miłość obecnemu klubowi, pogardę innemu, by zaraz zmieniać barwy i udawać, że nic takiego nie miało miejsca.
Taki gość nie ma prawa liczyć na szacunek żadnej ze stron.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
2 lat temu
Reply to  nieobiektywny

Zgadzam się całkowicie. Z drugiej strony zastanawia mnie, czy na szacunek kibiców zasługuje gość, który pojawia się w klubie i „następnego dnia” zaczyna opowiadać, jak bardzo nienawidzi jego wielkiego rywala? Część trybun pewnie będzie zadowolona, ale ja osobiście mam wrażenie, że większość będzie powątpiewać w szczerość takich deklaracji. Innymi słowy taki ananas uważa kibiców za durniów i sam z siebie durnia robi. Tak. To jasna aluzja do pewnego Duńczyka.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
2 lat temu

A to już xXx niech nam to wytłumaczy.

Topinambur
Topinambur (@topinambur)
2 lat temu

Sprawa Cierzniaka była jedną wielką kpiną z praworządności w polskim futbolu i dobitnym dowodem na stronniczość struktur względem jednego klubu. To, o czym weszło nie pisze, to fakt, że Wisła przedstawiła uzasadnione powody, dla której nie mogła się pojawić strona postępowania. W żadnym innym postępowaniu nie pchnięto by sprawy dalej w takim przypadku. Kolejna sprawa, to rozmowy Cierzniaka w grudniu, przypominam, że kiedyś za coś takiego Chelsea dostała zakaz transferowy, a i na weszło kiedyś pisano o Lewandowskim w sferze domysłów, czy nie złamał przepisów przy podpisywaniu kontraktu z Bayernem. Kolejną sprawą był fakt, że decyzję o rozwiązaniu kontraktu podjęto wobec nie tego dokumentu, który został podpisany. W normalnym środowisku, gdzie prawem się nie podciera dupska, trzeba przeprowadzić nowe postępowanie, wolne od błędów formalnych, tutaj przekreślono to długopisem i powiedziano „oj tam, oj tam”. Ogólnie rzecz biorąc kpiny z norm i obyczajów prawnych, ale to akurat PZPN, również ten pod wodzą Bońka, ma w DNA.

kopacz
kopacz (@trotyl)
2 lat temu

Wisła powinna zgłosić sprawę Cierzniaka do FIFA. Legia by wyłapała bana na dwa okna transferowe, tak samo jak teraz Pogoń za Delewa.

Morlock
Morlock (@morlock)
2 lat temu

„W Warszawie, jak przekonywał, dostał po prostu lepsze warunki do rozwoju i kibice Wisły najwyraźniej to tłumaczenie kupili.” Wystarczyło poczytać fora Wisły co sądzą o Handzliku, aby wiedzieć, ze nie kupili tego tłumaczenia. Gość ewidentnie poleciał na kasę, a pierdolenie o rozwoju można włożyć między bajki. Rozwój = regularna gra, a nie trening. Zresztą pokazał jaki z niego mocarz w Sosnowcu, gdzie nie łapał się na ławkę rezerwowych. Teraz kopie nie wiadomo gdzie.

Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Milik z golem w Ligue 1 (wideo)

Trochę zapomnieliśmy o Arkadiuszu Miliku. Snajper reprezentacji Polski bardzo długo rehabilitował się po urazie łąkotki, stracił cały początek sezonu Ligue 1 i ostatnie zgrupowania reprezentacji Polski, na których brylowali Adam Buksa i Karol Świderski. Teraz jednak Milik chce wrócić na usta piłkarskiej Europy.  Oto jego trafienie w wygranym przez Marsylię 4:1 meczu z Lorient. Milik […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Szczęsny obronił karnego (wideo)

Wojciech Szczęsny sygnalizuje wzrost formy. Obronił karnego w meczu z Romą. Tak to wyglądało. Strzał Jordana Veretouta nie był najlepszy, właściwie to taki z gatunku tych, które często padają łupem bramkarzy, ale Szczęsnego, niezależnie od wszystkiego, należy pochwalić za wyczekanie, za czujność, za skuteczną paradę. WOJCIECH SZCZĘSNY OBRONIŁ RZUT KARNY! 👏 Polak zatrzymał strzał Jordana […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021