post Avatar

Opublikowane 18.10.2018 17:58 przez

redakcja

W sezonie 16/17 do Konstantina Vassiljeva zwracano się per „cesarz”, tak czarował na ekstraklasowych boiskach, ładując dla Jagiellonii 13 goli i dorzucając 13 asyst. Mówiło się o jego transferze zagranicznym, ale ostatecznie pomocnik skończył w Piaście, gdzie oczekiwano od niego wiele i gdzie ostatecznie przepadł, kończąc w rezerwach, grających na poziomie okręgówki. – Czy warto oceniać piłkarza po jednym sezonie? Według mnie to jest dziwne. Nie ma sensu grać 15 lat w piłkę, jeśli po jednym słabszym roku może zapaść taka decyzja – mówi Estończyk w rozmowie z nami. Zapraszamy.

Z kim gra teraz Piast II Gliwice?

Z Jednością Przyszowice. Mieliśmy grać z Sośnicą, ale przesunęli nam to spotkanie na listopad.

Zgadza się. Trudno jest zmotywować się na grę w rezerwach?

Większych problemów nie mam, bo wiem, że muszę być przygotowany w sytuacji, gdy może się pojawić powołanie do kadry. To motywuje mnie najbardziej. Martwiłem się, że stracę miejsce w reprezentacji, ale we wrześniu rozmawiałem z selekcjonerem, by dał mi szansę i zobaczył, w jakiej jestem formie. Było trochę przypadku, zawodnicy wypadali przez kontuzje, udało mi się zagrać dwa mecze i okazało się, że nie wyglądam tak źle.

Co się z panem stało, że po sezonie 16/17 zagrał pan koszmarny sezon 17/18?

Czy warto oceniać piłkarza po jednym sezonie? Według mnie to jest dziwne. Nie ma sensu grać 15 lat w piłkę, jeśli po jednym słabszym roku może zapaść taka decyzja.

Czyli czuje pan, że za szybko został skreślony?

Można dyskutować. Tak zadecydowali ludzie, którzy rządzą klubem. Ja już nie mam wpływu na tę sytuację.

Rozmawiał pan o tej decyzji z trenerem Fornalikiem?

Nie. Nie tłumaczył tej decyzji w ogóle. Przekazali mi tę decyzję wiceprezes i dyrektor.

A teraz ma pan kontakt z Fornalikiem?

Nie.

Nie widzi pan więc szansy na powrót do pierwszego zespołu?

Ja jestem zawsze przygotowany, ale to nie ode mnie zależy.

No, ale jak będzie pan bardzo dobrze grał w rezerwach, to może jednak pan wróci…?

Jestem dobrze przygotowany. Jestem cały czas w treningu, dodatkowo trenuję też indywidualnie. Jednak powrót do pierwszego zespołu nie zależy ode mnie.

A od kogo?

Od trenera Fornalika. Ciężko mi jednak wierzyć w taką szansę. Nie wiem, co mogłoby się wydarzyć, bym tę szansę dostał.

Dużo się mówiło, że odejdzie pan za granicę po Jagiellonii, jak to się stało, że skończył pan w Gliwicach?

Więcej było spekulacji niż propozycji, tych nie miałem aż tak dużo. Zdecydowałem się na Piasta, bo dali mi trzyletnią umowę – bardzo dobrą i stabilną dla mnie oraz rodziny. Wiedziałem też, gdzie jadę, znałem to miejsce i nie było problemu z przeprowadzką.

To nie lepiej było już zostać w Białymstoku?

Nie dogadaliśmy się z Jagiellonią. Piast zaoferował mi lepsze warunki, szczególnie jeśli chodzi o długość kontraktu, bo jeśli mowa o wysokości, to dużej różnicy nie ma. Jagiellonia proponowała mi najpierw umowę na trzy lata, było blisko końca rozmów, ale potem klub zdecydował się zmniejszyć ofertę na dwa lata i nie dogadaliśmy się.

Może zwrócili uwagę, że o ile rundę zasadniczą w sezonie 16/17 miał pan świetną, o tyle w fazie mistrzowskiej nie dał pan ani gola, ani asysty?

Powodem tego była kontuzja, po której wróciłem do gry bardzo szybko. Tak czasami jest. Klub zdecydował, jak zdecydował, ja nie mam żadnych pretensji. Mogli się rozmyślić.

Czuje pan, że zawiódł oczekiwania w Piaście?

Nie jestem zadowolony z sezonu 17/18, ale przecież na nim życie i gra się nie kończy. Biorę na siebie odpowiedzialność za poprzednie rozgrywki, to jednak nie znaczy, że po takim słabszym okresie miałbym skończyć karierę.

Gdyby wrócił pan dziś do pierwszego zespołu, dawałby mu pan dużo?

A dlaczego nie? Na poziomie kadry zagrałem cztery całe mecze w dwa miesiące, więc mam w sobie siłę.

Tylko pytanie: czy pan jest taki mocny, czy reprezentacja Estonii taka słaba, skoro powołuje piłkarza z okręgówki?

Gdyby pan spróbował zagrać na poziomie kadry 90 minut, to by pan wiedział. Nie sądzę, że poziom polskiej ligi jest większy niż mecze międzynarodowe.

Rozumiem, że chce pan rozwiązać kontrakt z Piastem?

Powinno się to stać na odpowiednich warunkach. Niestety w letnim okienku nie udało się dogadać. W najlepszym wariancie chciałbym odpracować ten kontrakt do końca, grając w pierwszym zespole.

Z tego, co mówił pana menadżer, chciałby pan otrzymać część pieniądzy od Piasta z góry i wówczas ten kontrakt rozwiązać.

Na pewno tak. To była decyzja Piasta o tym, że podpisano ze mną umowę, obie strony dogadały się na określone warunki. Dlatego tu przyszedłem. Myślę więc, że zasługuję na jakąś rekompensatę, jeśli mam pakować walizki i zawozić rodzinę znów do innego miasta.

Chciałby pan pieniądze za rok z góry, za pół?

Zostawię to dla siebie, ale uważam, że latem zaproponowałem klubowi normalne warunki, spokojnie do zaakceptowania.

Miał pan latem propozycję z innych klubów?

Tak, z zaplecza rosyjskiej ekstraklasy. Miałbym tam mniejsze pieniądze niż tutaj, ale byłem gotowy na ten krok, jednak nie dogadałem się z Piastem co do warunków rekompensaty.

Trudno się też panu dziwić, że chce pan od Piasta jakieś pieniądze, patrząc na to, że ma pan 34 lata.

To ma duży wpływ. Gdybym miał 10 lat mniej, może postępowałbym inaczej.

Jak traktują pana w tych rezerwach? Różne historie słyszało się o tym w polskiej piłce.

Zależy, z jakiej strony do tego podejść. Jestem zawodowym piłkarzem, a gram w okręgowej lidze. Gram z młodymi chłopakami, którzy chcą się rozwijać, ale wiadomo, jaki jest poziom ligi okręgowej. W tych zespołach grają ludzie pracujący, biegają po boisku dla siebie. Ze strony prawnej, prawdopodobnie klub nic złego nie robi, ale od strony zawodu piłkarskiego do końca to idealnie nie wygląda.

Chodzi panu o to, że umawialiście się, podpisując kontrakt, na grę albo chociaż treningi w pierwszym zespole?

To byłoby dla wszystkich lepszym rozwiązaniem. Niestety w tej chwili klub większych korzyści nie może ode mnie uzyskać. Chyba że wystarcza im moja gra w rezerwach.

A jest pan w stanie grać na tym kontrakcie do 2020 roku w okręgówce?

Teraz o tym nie myślę.

Sądzi pan, że jeszcze zagra w pierwszej drużynie Piasta?

Czas pokaże. Ja jestem gotowy.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. FotoPyK

Opublikowane 18.10.2018 17:58 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
n0_thx
n0_thx (@n0_thx)
2 lat temu

Nie wiem jak można podpisywać tak skrajnie niekorzystne kontrakty dla klubu. Przecież za to ktoś powinien odpowiadać. Gość miał 33 lata w chwili podpisywania a oni mu dają 3 letni kontrakt za grube pieniądze. Widać w Jagielloni ktoś pomyślał zanim podpisał. W tym wieku może udać się jedna runda, jeden sezon, a może nie udać się nic. Powinna być w kontrakcie jakaś klauzula, że jeśli klub będzie chciał zerwać umowę powiedzmy po 1,5 roku, to przez kolejne 1,5 będzie płacił zawodnikowi połowę pensji niezależnie od tego czy ten znajdzie inny klub czy nie. A tak muszą mu becelować gruby hajs za granie w okręgówce, a on może sobie człapać po boisku, bo co mu zrobią? W kontrakcie ma zapisane, że ma stawiać się na treningi więc się stawia, i tyle

seal
seal (@seal)
2 lat temu
Reply to  n0_thx

W czerwcu dostanie kopa w dope bo jak nie rozegra ani jednego meczu w pierwszym zespole przez rok czasu klub ma prawo rozwiązać z nim kontrakt.

śal pelacór
śal pelacór (@rasputin)
2 lat temu

A to było tak,
nie było wiatru a ruszał się krzak

Travis
Travis (@travis)
2 lat temu

Wina klubu że ktoś z nim podpisał taką umowę.. Amatorka zarządu 33 letni gracz który miał rundę życia, więc logiczne jest to że już nie powtórzy nigdy takich liczb i asyst, przecież nawet ja to wiem a ludzie zarządzający klubem tego nie wiedzieli? Podpisali więc mają się wywiązywać, Vasiliev ma rację że chcę kasę za rok z góry i wcale mu się nie dziwię, podchodzi profesjonalnie do treningów nie odstawał z tego co czytałem na innym portalu w meczu reprezentacji i był wiodącą postacią w środku pola w zremisowanym meczu z Węgrami!

RobRob
RobRob (@robrob)
2 lat temu

Ciekawe ile dostaje…

Odzidzia_Pajszao
Odzidzia_Pajszao (@odzidzia_pajszao)
2 lat temu

Do samego Vasiljewa trudno mieć pretensje. Chciałoby się jednak znów zapytać o środowisko medialne, zwane tutaj celnie „Misja Lizus”. Pamiętam dobrze te wszystkie ochy, achy. Wywiady, Ligi plus ekstra, pompowanie, z truskawką na torcie w postaci „Cara”. Teraz, cytując rapowego klasyka, „gdzieś jakby się schowali”. Nic dziwnego, że tak to wyszło. Run na Kostję był ogromny, i w niejednej głowie zapaliła się grzałka i to do białości. Teraz chłop ma szczęście, że jego nazwisko było tak napompowane, bo gdyby trafiło na kogoś mniej rozpoznawalnego, to ten ktoś zostałby zniszczony i zmaltretowany w klubie Kokosa. A tak nikt go tam nie ruszy, bo może się zacząć potworny jazgot z „Misji Lizus”. Podobnych przypadków w naszej Esie to pewnie można by wyliczyć więcej niż strzelców goli w Kadrze A.

Życzę Kostji żeby dosiedział do końca kontraktu, wziął wszystko co do złotówki i jakoś ułożył sobie życie po tym wszystkim. A kibicom Piastunek współczuję „włodarzy”. Bo nie wiadomo co gorsze – gangusy w zarządzie, czy wspierane publiczną kasą białe kołnierzyki, które bawią się w FM-a w czasie rzeczywistym i „za hajs z podatków” tańczą aż huczy.

Pan sędzia Jaskóła
Pan sędzia Jaskóła (@cibor_78)
2 lat temu

A co na to Krasič, Wojtkowiak i Peszko?

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
2 lat temu

No, Peszko który w 16/17 również miał nie najgorsze statystyki raczej na wywiad w Weszło liczyć nie może.

Szeliga
Szeliga (@szeliga)
2 lat temu

Czyżby podpisał z nim umowę sławny Żelem?

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
2 lat temu

Żenada w tym Piascie, mógł odejść latem, chyba nie myślą że 35 latek dostanie gdzieś podobny kontrakt i odejdzie

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun (@bartek-kiezun)
2 lat temu

Praktyki w Piascie ala Probierz. Waldemar tez taki prymityw? Az wierzyc sie nie chce.

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
2 lat temu
Reply to  Bartek Kiezun

Coś nie tak?
Co?

bytrek
bytrek (@bytrek)
2 lat temu
Reply to  Bartek Kiezun

A co ma trener do tego że gość ma za duży kontrakt a gra kiepsko?

pejsbuk
pejsbuk (@podtysiaczek)
2 lat temu

Ciagle człowiek czegoś szuka

xXx: Reaktywacja
xXx: Reaktywacja (@semikonduktor)
2 lat temu

STATUT! STATUT! STATUT! STATUT! STATUT!

padcom
padcom (@padcom)
2 lat temu

Doskonale rozumiem pozycję Vassiljeva. Chciałby troche odpocząć, nabrać formy i znów błyszczeć jak w Jagle. Problem polega na tym, że to nie jest księżniczka a wół roboczy, który ma stwarzać sytuacje i strzelać bramki – czego przez ponad cały sezon w dwóch klubach nie robił. Rozumiem też, że ciężko jest się pogodzić tak wspaniałemu kiedyś piłkarzowi z faktem, że jego czas się kończy. Trochę szkoda, że nie zauważył tego faktu wcześniej (a może właśnie dlatego chciał kontrakt na 3 lata!!!) i zamiast odejść z godnością po świetnym sezonie uparł się dalej zarabiać na życie kopiąc piłkę.

Mam wielki sentyment do tego piłkarza. Podziwiałem go zarówno w poprzednio w Pieście jak i w Jagielloni i jestem mega rozczarowany tym jaką formę zaprezentował po powrocie do Piasta. Uważam, że był to nieudany transfer dla klubu. Niestety transfery niosą ze sobą pewno ryzyko – raz się uda raz nie. I tu trzeba zaznaczyć, że ryzyko jest po obu stronach, nie tylko po stronie klubu, że piłkarz się nie sprawdzi ale również po stronie piłkarza, że może nie dać rady zyskać sobie przychylności trenera i grać w pierwszym składzie.

Tym razem się nie udało. Można albo zacisnąć zemby i pracować licząc na to, że się w pewnym momencie wróci do formy na niższym szczeblu rozgrywkowym i trener zauważy zaangażowanie i dany piłkarz wróci do pierwszego zespołu albo płakać nad rozlanym mlekiem i opowiadać jakim to się jest zajebistym gościem a wszyscy na około są źli bo nie biorą mnie do składu. Kostia ewidentnie idzie w drugim kierunku tylko brakuje mu trochę wiary w siebie. Jestem pewien, że jeszcze kiedyś o nim usłyszymy – na razie niestety forma nie dopisuje.

Weszlacki Komentator
Weszlacki Komentator (@weszlacki-komentator)
2 lat temu

„Czy warto oceniać piłkarza po jednym sezonie? Według mnie to jest dziwne. Nie ma sensu grać 15 lat w piłkę, jeśli po jednym słabszym roku może zapaść taka decyzja”.
W każdej robocie oceniają cię po roku i jak nie masz wyników to nie przedłużają z Tobą umowy albo spotykają cię jakieś konsekwencje. A Pan Piłkarz wymaga specjalnego traktowania za to, że ileś tam lat temu miał dobry sezon.
A tak na marginesie, po to grałeś te 15 lat w piłkę żeby teraz zgarniać dobry hajs za kopanie w okręgówce. Popytaj kolegów z ligi czy też tyle zarabiają po 15 latach kopania piłki.

Weszło
21.01.2021

Jak kończyli poprzednicy Brzęczka w XXI wieku?

Czy Jerzy Brzęczek zapisze się w naszych wspomnieniach jako nieudacznik? Nie, aż tak raczej nie. Nie zmienia to jednak faktu, że przez ponad dwa lata mieliśmy do czynienia z selekcjonerem, który słusznie zapracował na szereg batów ze strony opinii publicznej. W jakimś stopniu to wina Zbigniewa Bońka, który swojemu podwładnemu zapakował do rąk  buty o […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Papszun: Kadra? Jeszcze nie teraz

W czwartkowej prasie Marek Papszun komentuje swoją obecność w szerokim gronie kandydatów na nowego selekcjonera, Mariusz Piekarski mówi o Michale Karbowniku w Brighton, a Piotr Czachowski ocenia Marco Giampaolo. Mamy też teksty o stworzeniu jednej Odry Wodzisław i przejściu Mateusza Zachary do ligi bośniackiej.  PRZEGLĄD SPORTOWY Rozmowa z Mariuszem Piekarskim o transferze Michała Karbownika do […]
21.01.2021
Anglia
21.01.2021

Znowu to zrobili! Manchester United uciekł spod topora siódmy raz w sezonie!

Dzisiejszego wieczoru los pchnął nas w taki układ gwiazd, że o fotel lidera walczyły dwie ekipy z Manchesteru. Emocjom daleko było do korespondencyjnego starcia, które decydowało o mistrzostwie Premier League w 2012 roku, ale i tak nie mogliśmy narzekać. Manchester United tylko sobie znanym sposobem najpierw odrobił starty z Fulham, a później obronił prowadzenie i […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Niech pan zapyta Łunina, niech pan zapyta Diaza… Real odpada z trzecioligowcem!

Vincente Parras, trener Alcoyano, co prawda mówił, że marzy o magicznej pucharowej przygodzie. Ale wtedy jeszcze zdawało się, że chodzi mu o jakiś inny puchar. Albo raczej o Puchar Quidditcha. Bo marzenia marzeniami, ale jednak po drugiej stronie Real Madryt. Może słaby Real, może w mocno eksperymentalnym składzie, ale jednak Real Madryt w zderzeniu z […]
21.01.2021
Weszło
20.01.2021

Juventus z Superpucharem, Szczęsny w głównej i pozytywnej roli

Wiadomo, że Superpuchar – właściwie każdy – to nie jest najcenniejsze trofeum w futbolu. Fajnie, jak jest w gablocie, ale żeby się o niego zabijać? Raczej nie. Tyle że dla i Napoli, i dla Juventusu, to mogła być dość istotna szansa na wygranie czegokolwiek w tym sezonie, bo forma obu zespołów nie wskazuje specjalnie na […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Fortuna Bayernu kołem się toczy

W tym sezonie Bayern wszedł w dziwaczny taniec z losem. Żaden to wyćwiczony foxtrot, żaden walc wiedeński, żadne pasodoble. To zwykłe igranie z losem. Bo tak jak podopieczni Hansiego Flicka mieli szczęście remisując z Lipskiem, tak jak sprzyjała im fortuna, kiedy Robert Lewandowski w ostatniej sekundzie meczu odwracał historię spotkania z Bayerem Leverkusen, tak wszystko […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zieliński z superpucharem, United obronią fotel lidera?

Ligi Mistrzów nie ma, ale też jest… fajnie. Parafrazując słynny cytat. W środę kibice będą zadowoleni, bo czekają nas hitowe spotkania we Włoszech i w Anglii. Na południu Europy o Superpuchar Włoch powalczą Juventus oraz Napoli. Natomiast na drugim końcu Starego Kontynentu Manchester United spróbuje utrzymać się na szczycie Premier League. Na jakie typy warto […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Polak bramkarzem wszech czasów szwedzkiego klubu. Szacuneczek

Polacy doceniani za granicą? Coraz częściej spotykany przypadek. Ale ilu z nich zapisało się na kartach danego klubu do tego stopnia, by trafić do jedenastki wszech czasów? No właśnie, to już trudniejsza sprawa. Ale tak wyróżniony został Ryszard Jankowski, były bramkarz Lecha Poznań, który spędził pół dekady lat dziewięćdziesiątych w Trelleborgu, a gdzie pomógł zezłomować […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zagraniczny inwestor w Radomiaku? Trwają rozmowy

W najbliższym czasie może dojść do niespodziewanej współpracy na zapleczu Ekstraklasy. Z naszych ustaleń wynika, że Radomiak Radom prowadzi rozmowy z zagranicznym inwestorem. Dzięki temu wsparciu klub chciałby odważniej włączyć się w walkę o awans z pierwszej ligi. Na czym ta współpraca miałaby polegać? Tu robi się ciekawie, bo niekoniecznie chodzi o przejęcie części akcji […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zmierzch ery Juventusu? Pirlo przytłoczony problemami

– Lata lecą. Staramy się, jak możemy, ale podtrzymanie naszej passy i zdobycie 10. mistrzostwa z rzędu byłoby czymś nieprawdopodobnym. Nie jest łatwo, dajemy z siebie wszystko, ale mamy za sobą dwa ‚black-outy’, za które zapłaciliśmy bolesnymi porażkami z Fiorentiną i Interem – te słowa Giorgio Chielliniego, jednego z symboli Juventusu, wstrząsnęły włoskimi mediami. Dlaczego? Bo dopatrzono […]
20.01.2021
Anglia
20.01.2021

Jon Flanagan jednak nie dla Jagiellonii. I całe szczęście

Od kilku dni media belgijskie oraz polskie grzały temat transferu Jona Flanagana do Jagiellonii. Angielski lewy obrońca miał trafić do Białegostoku po kompletnie nieudanej przygodzie w Charleroi. Ostatecznie jednak nie wyszło, 28-latek nie przeszedł testów medycznych i z transakcji nici. Wbrew obiecującym początkom kariery tego piłkarza, możemy śmiało powiedzieć: całe szczęście.  W 2014 roku był […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Klauzula „anty-Włochy” wstrzymuje Milika

Arkadiusz Milik wciąż czeka na finalizację przejścia do Olympique Marsylia. Z klubem już się porozumiał, ale cały transfer wstrzymuje oczywiście Napoli. Kwota transferu nie jest problemem, więc co nim jest? Napoli chciałoby skonstruować transakcję w ten sposób, że Milik miałby zostać wypożyczony z Napoli do Olympique na pół roku z przymusowym wykupem przez francuski klub […]
20.01.2021
Blogi i felietony
20.01.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Wszystko było już zaplanowane, w maju Aleksander Łukaszenko uświetnia swoją obecnością imprezę otwarcia, potem lansuje się wśród błysków fleszy aż do finałowego meczu. Zapalony fan hokeja, który nawet w szczycie pandemii chętnie udzielał wywiadów prosto z lodowiska, tegoroczne Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie będzie musiał jednak obejrzeć w telewizji. Białoruś, a konkretnie Mińsk, a jeszcze […]
20.01.2021
Francja
20.01.2021

Powrót na tron w najmniej spodziewanym momencie, czyli ostatni tytuł Marsylii

Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Marsylia była jedną z największych piłkarskich potęg Starego Kontynentu. Na Stade Velodrome wręcz roiło się od czołowych postaci światowego futbolu, takich jak choćby Jean-Pierre Papin, Abedi Pele, Rudi Voeller czy Chris Waddle. Zespół regularnie sięgał po mistrzowskie tytuły we Francji, dokładając też do tego znaczące sukcesy na kontynentalnej arenie. […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Problemy w klubie Polaków. Derby nie płaci, a szejk czeka na zielone światło

Derby od miesiąca nie płaci swoim piłkarzom pensji. Nad klubem wisi wizja bankructwa, a w tle trwają przeciągające się rozmowy z szejkiem, który ma przejąć klub. Kibiców próbuje uspokajać Wayne Rooney, który ma być gwarantem lepszej przyszłości Derby. Tymczasem ligowe władze sprawdzają, czy Derby trafi we właściwie ręce.  Widać było po graczach Derby dużą ulgę […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

GKS Bełchatów wybrał nowego prezesa

Pierwszoligowy GKS Bełchatów niedawno ogłosił konkurs na stanowisko nowego prezesa klubu. Nowy sternik przejmie stanowisko po Wiktorze Rydzu, który zrezygnował w grudniu ubiegłego roku. Jak udało nam się ustalić, zostanie nim Wojciech Zając, w przeszłości związany m.in. z Resovią Rzeszów. Zając to osoba, która jest współtwórcą sukcesu rzeszowian. To on był prezesem klubu kiedy Resovia […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Dali kilka powodów, by walnąć whisky. XI dekady Jagiellonii

Dwa srebrne medale. Jeden brązowy. Finał Pucharu Polski. Kilka grubych transferów. I miano ligowej czołówki przez kilka lat. Bez dwóch zdań to najlepsza dekada w historii Jagiellonii Białystok, która w 2020 roku obchodziła stulecie swojego istnienia. Wybraliśmy najlepszą XI minionego dziesięciolecia. Z góry uprzedzamy – może pojawić się element kontrowersji. Na kilku pozycjach mieliśmy sporą […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Niezły Numer – Jak Brzęczek marnował najlepszego napastnika świata?

W zasadzie mamy pewne wątpliwości, czy aby na pewno liczba bramek Roberta Lewandowskiego za kadencji Jerzego Brzęczka to „Niezły Numer”. Bo przecież mówimy o najlepszym piłkarzu na świecie. Drugim najlepszym strzelcu w pięciu topowych ligach w Europie. Pięciokrotnym królu strzelców Bundesligi. Gościu, który coraz bardziej zagraża rekordowi Gerda Müllera. I ten oto gość przez dwa […]
20.01.2021