post Avatar

Opublikowane 21.09.2018 11:23 przez

redakcja

Jedną z największych metamorfoz tego sezonu ekstraklasy jest przemiana Zdenka Ondraska. Do tej pory czeski snajper ani nie potrafił przekonać do siebie na boisku, ani też nie miał szczęścia, bo co chwilę przyplątywały mu się kontuzje. Kiedy przylgnęła już do niego łatka defensywnego napastnika, nagle i zupełnie niespodziewanie zaczął seryjnie trafić do bramki. I to do tego stopnia, że w klasyfikacji strzelców może dziś spoglądać na wszystkich z góry.

Przygodę Ondraska w Krakowie można podzielić na dwa etapy:

Przed lipcem 2018: 2,5 roku w Wiśle, 47 meczów w lidze, 9 goli.
Od lipca 2018: 2 miesiące w Wiśle, 8 meczów w lidze, 7 goli.

I naprawdę chylimy czoła przed każdym, kto przed tym sezonem wciąż potrafił dojrzeć w Ondrasku supersnajpera. Wcześniej zawodnik był już na wylocie z klubu, a dziś otrzymał propozycję nowego kontraktu, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Co więcej, gdyby działacze Wisły tego nie zrobili, byłoby to działanie na szkodę klubu. Nas jednak zastanawia co innego. Co się stało, że Ondrasek nagle stał się wiodącą postacią w naszej lidze? Złośliwi powiążą jego lepszą dyspozycję z kończącą się umową, inni z wyjściem na prostą pod względem zdrowotnym, a znajdą się i tacy, którzy w grze Czecha nie dopatrzą się żadnej zmiany, a jego wystrzał połączą z lecącym na łeb, na szyję poziomem ekstraklasy.

Podejdźmy do sprawy w sposób bardziej analityczny. Co o przemianie Ondraska mówią raporty InStata? Jako że w zeszłym sezonie Czech częściej się leczył niż grał (ledwie 274 minuty w lidze), bardziej miarodajne wnioski da porównanie jego obecnych statystyk z tymi sprzed dwóch lat, kiedy w sezonie 2016/17 zagrał w 24 meczach i strzelił ledwie 3 bramki (w tym jedną z rzutu karnego). Parametry, które Czech wciąż ma na podobnym poziomie, to:

Liczba strzałów w meczu – przed dwoma laty i dziś średnio uderza na bramkę 2,3 raza w meczu.
– Skuteczność podań: wtedy wynosiła ona 69%, dziś 71%.
– Liczba kluczowych podań, czyli zagrań, po których partner ma szansę strzelić gola: wtedy 1,1 na mecz, dziś 1,0 na mecz.

To co się zmieniło? Przede wszystkim:

Celność strzałów – dziś 58 procent idzie w światło bramki, wtedy było to ledwie 39 procent (oczywiście widać to także po statystyce samych goli).
– Sposób gry: dziś Ondrasek rzadziej bije się o górne piłki (dziś 25 razy w meczu, wtedy 31) i jest w takiej grze mniej skuteczny, za to zdecydowanie lepiej czuje się w starciach na ziemi: teraz wygrywa 47% takich pojedynków, wtedy było to zaledwie 33%.
– Dryblingi: obecnie rzadziej wykonuje zwody (2,1 raza na mecz zamiast 2,5) i jest w nich zdecydowanie mniej skuteczny (38% skuteczności, wcześniej 50%).

Wydaje się, że Ondraskowi bardzo pomogła zmiana stylu gry Wisły. Za kadencji trenera Stolarczyka rzadziej jest osamotnionym napastnikiem, na którego rzuca się długie piłki, i od którego oczekuje się, że coś tam w pojedynkę zdziała. Rzadziej bije się o górne piłki na połowie przeciwnika, a także rzadziej finalizuje akcje głową (w tym sezonie ani jednej bramki strzelonej w ten sposób!). Co więcej, dziś krakowscy pomocnicy są wyżej, przez co Czech częściej bierze udział w małej grze po ziemi z przeciwnikiem na plecach i ewidentnie mu to pasuje. Ponadto wreszcie wreszcie gra bliżej bramki przeciwnika i wreszcie wyregulował celownik, co przyniosło bardzo wymierne efekty.

W tym sezonie Ondrasek wyróżnia się świetnym timingiem – potrafi przewidzieć, gdzie spadnie odbita piłka i skutecznie ją dobić (gole z Miedzią i Lechią). Jak na klasowego snajpera przystało, piłka go szuka w polu karnym (gol ze Śląskiem), a także sam potrafi skutecznie zamknąć akcję kolegów (gol z Górnikiem). Ponadto świetnie czuje się w sytuacjach, w których trzeba oddać szybki, przytomny strzał (oba gole z Lechem) oraz potrafi zrobić coś z niczego (kapitalny wolej z Wisłą Płock). Ogólnie więc Wisła ma dziś na szpicy człowieka o bardzo szerokim wachlarzu umiejętności, który potrafi ukąsić niemal w każdej boiskowej sytuacji. I aż chciałoby się zapytać – kto jeszcze przed trzema miesiącami by się tego spodziewał?

Dziś naprzeciw Ondraska zagra mocno przemeblowana defensywa beznadziejnej w tym sezonie Pogoni. Próbować go powstrzymywać będą tacy piłkarze, jak Stec, Walukiewicz czy schodzący z linii pomocy Podstawski. I tak jak często się zdarza, że w teoretycznie łatwiejszych meczach faworyzowane drużyny (oraz ich napastnicy) mają spore problemy, tak ani trochę się nie zdziwimy, jeśli dziś w Szczecinie Ondrasek – ledwie po 9 kolejkach tego sezonu – wyrówna swój rekord strzelecki z poprzednich pięciu rund razem wziętych.

*

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 18:00

Fot. FotoPyK

Opublikowane 21.09.2018 11:23 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 10
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KUBA97
KUBA97

Przypomnę: przychodził do Wisły jako król strzelców ligi norweskiej- więc strzelać potrafi. Pierwsze pół roku ok,później niestety dręczyły go kontuzje- a teraz… WOW- gra znakomicie jak reszta drużyny zresztą.
Oby i dziś pokazali klasę! 😀
A później PP z Lechią w Krk

FX
FX

Nie przychodził do Wisły jako król strzelców ligi norweskiej.

KUBA97
KUBA97

Oj,mi się pomyliło
Faktycznie,był królem strzelców ale w sezonie 11/12

Mój błąd

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Misquamacus
Misquamacus

Jak to nie, czytać nie umiesz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz

Tu na prawdę nie ma co się doszukiwać jakiegoś sensu w jego przemianie gdyż w tej lidze nic nie ma sensu, tam gdzie zaczyna się ekstraklasa tam kończy się logika.

dobcio
dobcio

I co na to weszlo?

W obliczu ostatnich wydarzeń związanych z emisją programu o Wiśle Kraków, chcemy żebyś wiedział, że brak odpowiedzi na zadawane przez dziennikarzy pytania oraz brak komentowania sprawy jest wynikiem braku akceptacji na poziom dyskusji, jaka ma aktualnie miejsce. Nie chcemy wdawać się w „medialną burzę” a zależy nam tylko na merytorycznym podejściu do sprawy. Dlatego właśnie kierujemy sprawy do sądu. Mamy już zabezpieczony materiał dowodowy. Prawnicy specjalizujący się w tego rodzaju sprawach przygotowują pozwy. Rzetelne przygotowanie pozwów jak wiadomo wymaga czasu, co jednak nie zmienia faktu, że zostaną one złożone niezwłocznie.

Drogi Kibicu, Wisła Kraków nie ma żadnych związków ze środowiskami określanymi jako przestępcze. To absolutnie skandaliczne i bezpodstawne twierdzenie.

Prezentowane w ostatnim okresie materiały szkalujące Wisłę oparte są na postawionej apriorycznie tezie, której potwierdzeniem ma być zręcznie zmontowany zbiór okoliczności, w większości nie mający żadnego związku z naszym klubem. Redaktor realizujący program wielokrotnie kontaktował się z nami drogą mailową i na każde pytanie uzyskał odpowiedź. Nie wykorzystał ich jednak w swoim materiale. Mamy również świadomość, że pracą dziennikarzy jest zdobywanie informacji, zaś ogromne zainteresowanie naszym klubem powoduje, że kontrowersyjne doniesienia na nasz temat doskonale „sprzedają się” i promują zajmujących się tym tematem przedstawicieli mediów. Nie możemy jednak zgodzić się na standardy, w których brak jest pola na rzeczową debatę, a gdzie dziennikarz dąży do:

Uzyskania odpowiedzi na pytania ze z góry zawartą tezą;
Manipulacji faktami w celu potwierdzenia z góry założonej tezy.
Przestępcy nie przejęli Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków ani Wisły Kraków SA. Żadna osoba wchodząca w skład organów Wisły Kraków SA lub TS Wisła nie jest przestępcą. Co więcej nie toczą się żadne postępowania przeciwko żadnej z tych osób. Mamy jeden cel – zapewnić nieprzerwaną działalność klubu. Mimo znaczących problemów finansowych udaje się nam osiągać dobre wyniki sportowe i zachować możliwość prowadzenia działalności wszystkich sekcji sportowych, czasem unikalnych na mapie sportowej Krakowa.

Wszystkie wybory, jakie miały miejsce w ostatnich latach w TS Wisła zostały przeprowadzone w sposób transparentny i zgodny z obowiązującymi zasadami i zapisami naszego statutu. Informacje na temat przebiegu głosowań w trakcie wyborów do władz Towarzystwa Sportowego są jawne. Można je sprawdzić w KRS, jednakże nie skonfrontowano przedstawionego w materiale stanowiska z dokumentami znajdującymi się w sądzie. W walnym zebraniu delegatów w 2015 roku, na którym wybrano prezesa TS Wisła Piotra Dunin-Suligostowskiego wzięło udział 88 delegatów. Z sekcji kickboxingu było 19 delegatów, taka liczba nie mogła zapewnić większości, a tym samym zwycięstwa. Wybrani członkowie zarządu uzyskali od 65 do 70 głosów poparcia. Byli to Dariusz Gryźlak, Łukasz Kwaśniewski, Robert Szymański, Szymon Michlowicz, Marzena Sarapata oraz Sławomir Kaliszewski, a zatem są osoby, które częściowo wchodziły także w skład poprzedniego zarządu TS Wisła. W zebraniu wyborczym w 2017 roku udział wzięło 76 delegatów, a sekcję kickboxingu reprezentował tylko 1 delegat.Za powołaniem Marzeny Sarapaty na prezesa TS Wisła głosowało wówczas 67 delegatów. Podczas kolejnych wyborów, w 2018 roku kiedy do zarządu wybrano Dorotę Gburczyk – Sikorę i Rafała Wisłockiego głosowało 57 delegatów, z czego sekcję kickboxingu reprezentowało 3 delegatów. Te liczby dementują tezę, że możliwe było przejęcie sekcji kickboxingu przez kogokolwiek, aby zapewnić sobie większość głosów i tym samym wejść do zarządu TSu.

Każdego dnia kibice i sympatycy Wisły proszą nas o włączenie się w akcje charytatywne. Wśród tych osób są również dziennikarze proszący o życzenia zdrowia dla bliskich osób poprzez nakręcenie filmiku z udziałem trenera czy piłkarza. Zawsze staramy się pomóc w tego rodzaju inicjatywach. Bazujemy na zaufaniu do zgłaszających się do nas osób i nie weryfikujemy tych próśb. W owym czasie oceniliśmy, że osobie zwanej „Dudkiem” należy się pomoc i mocno włączyliśmy się w akcję. Dzisiaj wiemy, że system weryfikacji akcji charytatywnych jest niezbędny, aby uniknąć jakichkolwiek niebezpiecznych dla wizerunku klubu sytuacji w przyszłości i taki system wprowadzamy! Nie możemy bazować na zaufaniu a na faktach związanych z osobami proszącymi o pomoc. Zapewne nie będzie to odpowiadało wielu z Was, bo tym samym trudniej będzie uzyskać od nas wsparcie, ale takie kroki musimy podjąć.

Przytoczeni w materiale Superwizjera kasjerzy zostali zatrudnieni w Wiśle za czasów poprzedniego zarządu. Pracodawca nie miał uwag odnośnie ich pracy, dlatego nowy zarząd postanowił dać im szansę poprzez zagwarantowanie pracy po odbyciu kary – podjęcie zatrudnienia jest wymagane przy rozpatrywaniu wniosku o warunkowe przedterminowe zwolnienie osadzonego. W wielu firmach takie pismo ze strony pracodawcy jest odbierane jako naturalny gest dobrej woli, który pomaga karanym po resocjalizacji wrócić do normalnego życia. U nas zostało to ocenione jako zachowanie patologiczne, wyłącznie aby potwierdzić tezę zawartą w materiale.

Kolejnym tematem była umowa na wynajem siłowni przez Pawła M. zawarta w 2013 r. przez jeden z poprzednich zarządów TS Wisła. Żadnego z członków obecnego zarządu nie było wtedy we władzach klubu. Lokal został wynajęty przedsiębiorcy, na którym w chwili zawierania umowy nie ciążyły żadne zarzuty. Nieprzyjęcie wówczas oferty najmu pomieszczeń mogłoby zostać uznane za działanie na szkodę stowarzyszenia. Nie było także lepszej (ani żadnej innej) oferty. Mamy opinię prawną, z której wynika, że wystawienie listu gończego przeciwko Pawłowi M. nie może być podstawą zgodnego z prawem rozwiązania umowy cywilnoprawnej zawartej z firmą Pawła M. Taka próba narazi TS Wisła na konieczność wypłaty odszkodowania obejmującego zarówno poniesione przez najemcę straty jak i utracone korzyści. Umowa najmu obowiązuje do listopada 2019 roku i obecnie nie ma przesłanek do jej skutecznego i prawnie poprawnego rozwiązania.

I jeszcze sprawa Prezes Marzeny Sarapaty. W programie insynuuje się, że Pani Prezes broniła bandytę. Marzena Sarapata, jak powszechnie wiadomo, występowała w roli pełnomocnika w sprawie cywilnej. Jest to różnica, która w programie nie została zauważona bowiem odebrałoby to tej informacji wymiar sensacyjności.

Cały materiał opiera się na insynuacjach i domysłach, gdzie fikcja miesza się z rzeczywistością. Potwierdzeniem tezy postawionej przez redaktora są wypowiedzi anonimowych osób. Sam materiał oraz to co się dzieje po jego emisji przekracza granice etyki dziennikarskiej, na co nikt nie zwraca uwagi. Metody, według których zdobyte zostały materiały to m.in. nagabywanie podczas pogrzebu, nachodzenie siedziby klubu, filmowanie bez zgody czy zniesławianie osób. Autor materiału uporczywie nagabuje telefonicznie osoby związane z klubem i sponsorów próbując wymóc na nich odejście z klubu co ma zapobiec napisaniu przez niego stosownych tekstów w mediach o tym, że „popierają bandytów”. Nie godzimy się także na szkalowanie osób związanych z Wisłą Kraków, jej działaczy i pracowników, w tym klubowych legend, takich jak Honorowy Prezes Ludwik Miętta-Mikołajewicz czy Przewodniczący Rady Nadzorczej Tadeusz Czerwiński i wszystkich tych, którzy w ostatnich dniach kierują do nas słowa wsparcia i niezmiennie oferując pomoc lub ją zwiększają.

Dlatego postanowiliśmy, że naszą metodą obrony będzie droga prawna. Nie chcemy medialnej dyskusji, bo ona do niczego nie prowadzi, jest tylko pożywką dla mediów i prowadzi do efektu kuli śnieżnej. Nie godzimy się na bezpardonowe ataki na Klub, mające na celu wymuszenie medialnych polemik na temat powyższego materiału. Prawo do braku komentarza do materiału prasowego jest takim samym prawem danego podmiotu jak prawo do jego skomentowania.

Klub jest w stałym kontakcie ze sponsorami, partnerami oraz osobami wspierającymi Wisłę Kraków, co również nie powinno być medialnym tematem.

Jedno jest pewne, musimy trzymać się razem! Bądźcie z nami dla klubu. Dla Wisły. Nie wierzcie w przekaz, że ktoś kto niszczy rozmowy z inwestorami i nakłania sponsorów do odejścia chce dobra klubu.

Prosimy o wsparcie i o zdrowy rozsądek przy kolejnych informacjach szkalujących nasz Klub.

Yarek
Yarek

Najważniejsze, że stał się skutecznym napastnikiem. Poczekajmy do końca sezonu z ocenami. W poprzednich rozgrywkach Carlitos był wychwalany za swoją skuteczność i ilość strzelanych bramek, a obecnie daleko mu do tych wyników. Widać, że się stara ale to za mało. Wisła po jego odejściu miała mieć problem ze strzelaniem bramek a tu mamy i lidera i rozkład na wielu strzelców. Widać w grze Ondraska, że daje mu dużo satysfakcji a strzelane gole dużo radości i to też jest ważne!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
02.07.2020

„Wisła Kraków nie może być tylko na Reymonta, dotrzemy ze szkoleniem dalej”

1 lipca akademia piłkarska Wisły Kraków oficjalnie weszła w struktury spółki. Z inicjatywy Jakuba Błaszczykowskiego dyrektorem odpowiedzialnym za ten projekt został Krzysztof Kołaczyk, który w ciągu najbliższych lat ma sprawić, by „Białą Gwiazda” należała do szkoleniowej czołówki w Polsce. Panowie znają się doskonale z czasów Rakowa Częstochowa. O planach, marzeniach i obecnej sytuacji dotyczącej tego […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

Cracovio, bądź poważna!

Uwaga, jeśli macie w planach czytać dzisiejszy Przegląd Sportowy w autobusie lub tramwaju, lepiej usiądźcie, żeby się nie przewrócić z wrażenia. U nas taka właśnie reakcja nastąpiła po przeczytaniu doskonałej propozycji Cracovii, którą ujawnił Antoni Bugajski. Klub z Krakowa negocjuje z rzecznikiem dyscyplinarnym PZPN-u, Adamem Gilarskim, wysokość kary za korupcję sprzed kilkunastu lat. Co zaproponowały […]
02.07.2020
Weszło
02.07.2020

W przyszłym sezonie – 30 kolejek i ponad 40 milionów mniej dla klubów?

– Najbardziej prawdopodobne jest, że kolejne rozgrywki odbędą się w systemie ESA-30 (bez siedmiu dodatkowych kolejek oraz podziału na grupy mistrzowską i spadkową). Wówczas spokojnie wystarczy terminów, ale będzie mniej meczów, co może oznaczać mniejsze wpływy z tytułu praw telewizyjnych dla całej ligi. Obecny kontrakt zakładający grę w systemie ESA37 gwarantuje klubom w sumie ok. […]
02.07.2020
Inne sporty
02.07.2020

Znamy trasę Tour de Pologne. Krócej, ale intensywnie

Cały peleton czeka na otwarcie kolarskiego sezonu. Czekają też kibice. Ci z Polski mają w tym roku ku temu wyjątkowy powód – pierwszym wyścigiem wieloetapowym w kalendarzu World Touru jest nasza rodzima impreza, co znacznie podnosi jej rangę. Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, jaką trasą i na jakich zasadach pojadą kolarze. I choć Tour de Pologne […]
02.07.2020
Weszło
01.07.2020

Z cyklu niebywałe, a jednak: West Ham znów wygrywa z Chelsea!

Jesteś wklejony punktowo w strefę spadkową, przegrywasz właściwie mecz za meczem, twoim trenerem jest David Moyes, raczej niekojarzony w ostatnich latach ze zwycięstwami – a mówiąc uczciwie bardziej mem niż szkoleniowiec. No i jakby tego było mało, przyjeżdża do ciebie Chelsea, chwalona w tym sezonie, walcząca o Ligę Mistrzów, niepokonana od pięciu spotkań. Gdzie szukać […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Grają bez trenera, są w strefie barażowej. Pierwsza liga, styl życia

Osiem meczów – tyle wynosiła jeszcze niedawno passa GKS-u Tychy bez wygranej. Tyszanie byli w rozsypce, od marca prowadził ich dyrektor sportowy, który otwarcie przyznawał, że nie ma na to zajęcie ochoty. Teraz jego rolę przejęli tymczasowi szkoleniowcy, więc na dobrą sprawę GKS od czterech miesięcy nie mają pierwszego trenera. I co? I właśnie dostali […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Mladenović w Legii, czyli kontynuacja rozsądnej polityki transferowej

Stało się to, o czym mówiło się od jakiegoś czasu. Filip Mladenović został piłkarzem Legii Warszawa. Serb nie przedłużył kontraktu z Lechią, bo ta nie była w stanie mu płacić (albo obiecać) tyle, ile chciał piłkarz, a on sam wiedział, że chcieć może dużo. Ma za sobą świetny sezon, jest w trakcie co najmniej dobrego, […]
01.07.2020

HEJT PARK W DOBRYM SKŁADZIE – GOŚCIEM MACIEJ SAWICKI

01.07.2020
Blogi i felietony
01.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Kluby z niemieckiej Bundesligi. Hiszpańskiej LaLiga. Włoskiej Serie A. Kluby z angielskiej Premier League oraz oczywiście niezawodne kluby węgierskie. Jeśli mielibyśmy w tym gronie wskazać niepasujący element, nie byłoby to szczególnie wielkie wyzwanie. A jednak, mimo tysięcy różnic jest coś, co łączy kluby z lig TOP 4 oraz Węgier. Jest to obecność w europejskich pucharach. […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Styl wciąż nędzny, ale są punkty. Ważne zwycięstwo Miedzi Legnica

Najpierw cenny remis z Wartą Poznań, teraz ważne zwycięstwo z Puszczą Niepołomice. O stylu gry Miedzi Legnica trudno mówić w ciepłych słowach, ale solidne punktowanie po rozstaniu z Dominikiem Nowakiem może oznaczać, że zadziałał osławiony efekt nowej miotły i legniczanie pod wodzą Ireneusza Kościelniaka jednak na finiszu sezonu nie wylecą poza miejsca barażowe, zachowując tym […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Awans? A po co to komu! Olimpia stawia na PJS, trener i piłkarze odchodzą z klubu

Olimpia Elbląg właśnie pokonała Pogoń Siedlce 1:0, umacniając się na miejscach barażowych w drugiej lidze. Pokonała ją składem, w którym znalazło się miejsce dla aż sześciu młodzieżowców, w tym dla jednego 16-latka. O ile w większości przypadków powiedzielibyśmy: „wow, kapitalna sprawa, cóż za odwaga”, tak tu ciężko o taką ocenę. Dlaczego? Dlatego, że elblążanie o […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

„Branie czołowych ekstraklasowców może Legii nie wystarczyć na puchary”

Jerzy Podbrożny nie był zachwycony ruchami Aleksandara Vukovicia na początku sezonu, ale dziś przyznaje, że serbski trener się obronił. Czterokrotny mistrz Polski i dwukrotny król strzelców Ekstraklasy komentuje też sprowadzenie Filipa Mladenovicia (które nie jest jeszcze oficjalne, ale coraz bardziej prawdopodobne) i politykę transferową nastawioną na przejmowanie czołowych ligowców, szykowane odejście Michała Karbownika, szanse Legii […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

To już pewne: Wójcicki zagra w Zagłębiu. Znamy szczegóły transferu

Spekulacje o tym, że Jakub Wójcicki trafi do Zagłębia Lubin, ciągnęły się niczym odwiedziny teściowej. Ale według naszych informacji temat jest już zamknięty. Boczny obrońca faktycznie trafi do „Miedziowych”, którzy wygrali walkę o niego z dwoma – a w zasadzie nawet trzema – ligowymi rywalami. Znamy także szczegóły dotyczące tego transferu, który lubinianie ogłoszą zapewne […]
01.07.2020
Weszło Extra
01.07.2020

Ruud van Nistelrooy. Pazerny na gole aż do przesady

Wybitni piłkarze bardzo często mają ego rozdmuchane do granic możliwości. Jest to zresztą charakterystyczne dla wielu znakomitych sportowców. Kto oglądał serial „Ostatni taniec”, ten na pewno doskonale tę prawidłowość rozumie. Problem pojawia się wtedy, gdy wielkie ego jednego zawodnika zaczyna przytłaczać resztę zespołu. Gdy gwiazdor, zamiast ciągnąć kolegów za sobą do sukcesu, podtapia ich ciężarem […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Vuković 2022. Trener Legii przedłuża kontrakt

Największy wygrany tego sezonu? Bardzo możliwe, że Aleksandar Vuković. Doskonale pamiętamy, jaka atmosfera panowała wokół Serba na początku rozgrywek. Powiedzieć, że lud domagał się jego krwi, to nic nie powiedzieć. Dziś Vuković jest na przeciwległym biegunie. I właśnie przedłużył z Legią kontrakt do czerwca 2022 roku. Nic nie zapowiadało sukcesu Beznadziejny styl w eliminacjach do […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Dlaczego ŁKS nie był w stanie oszukać przeznaczenia?

Bajki w świecie literatury kończą się klasycznym „żyli długo i szczęśliwie”, zamykamy książkę, bierzemy następną. W piłce nożnej oczywiście bajki kończą się zdecydowanie bardziej brutalnie. Za każdym wielkim i niespodziewanym sukcesem Leicester City czy Piasta, idzie wielka wyprzedaż ikon tegoż sukcesu. Za każdą piękną baśnią o niespodziewanym utrzymaniu czy nadprogramowym awansie, idzie zazwyczaj drugi sezon. […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Leroy Sane, czyli kozak mimo łatki lenia. Czy Bayern robi właśnie deal roku?

– Można założyć, że najlepszym słowem opisującym uczucia Leroya Sane w ciągu ostatnich 18 miesięcy jest „zirytowany” – takimi słowami „The Athletic” opatrzył tekst o tym, dlaczego Niemiec zdecydował się na transfer do Bayernu. Transfer, który wisiał w powietrzu już od roku i który dziś niewielu już zaskakuje. A jednak wciąż jest to ruch, który można określić […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Co wspólnego ma Liverpool z KTS-em Weszło?

Kibicom europejskiej piłki New Balance kojarzy się głównie z Liverpoolem, ewentualnie z FC Porto. Firma sponsoruje też jednak „nieco” mniejsze kluby, jak chociażby KTS Weszło. Nasi dzielni zawodnicy dostali od niej nowy sprzęt – buty Furon v6 i Tekela v3 – który postanowili przetestować. Zachwycony był nim jeden z liderów drużyny – Daniel Ciechański, któremu […]
01.07.2020