post Avatar

Opublikowane 29.08.2018 19:29 przez

redakcja

Czy się stoi, czy się leży, pięć tysięcy się należy – mniej więcej z tej zasady przykład bierze Piotr Wlazło. Piszemy „mniej więcej”, bo oczywiście zgadza się postawa, ale nie kwota. Wlazło zarabia dużo więcej i nie przeszkadza mu fakt, że w trakcie, kiedy jego koledzy grają na poziomie ekstraklasy, on może właśnie albo leżeć, albo siedzieć, albo stać, bo grać na tym poziomie na pewno nie.

Tak przynajmniej wynika z tego, co pisze na Twitterze Piotr Wołosik, znający białostockie realia jak mało kto.

Cóż, Wlazło ma w sumie do takiej zagrywki pełne prawo. Podpisał kontrakt i pracodawca musi go respektować – nikt w końcu władzom Jagiellonii nie przystawił pistoletu do głowy, nikt ich nie zmuszał, by akurat tego zawodnika mieć u siebie. Z drugiej strony zastanawiamy się jednak, czy sam Wlazło na tym wszystkim się jednak nie przejedzie. Ma 29 lat i jeśli będzie doił Jagę przez kolejne dwa lata, swoje zarobi, ale co dalej? Naiwność prezesów ekstraklasowych ma swoje granice, tych z pierwszej ligi też, więc jeśli pomocnik w lenistwo pójdzie na pełnej, po dwóch latach będzie na rynku właściwie stracony. Zostanie mu granie za drobne gdzieś niżej.

No, ale my właściwie nie o tym, zbyt wiele widzieliśmy w polskiej piłce, by takie historie nas dziwiły. Ciekawe jest co innego: gdy Wlazło wędrował do Białegostoku, kierunek przeciwny obrał Damian Szymański, który Jagiellonię zamienił na Wisłę Płock. Dziś widać wyraźnie, kto był wygranym takiego dealu. Wlazło jest Jadze zbędny, a Szymański Wiśle niezbędny i co więcej, zaraz może wyjść na boisko w koszulce reprezentacji Polski.

Tak jak zawsze doceniamy politykę transferową Jagiellonii, bo w dość skromnych warunkach przeprowadzają naprawdę sensowne ruchy, tak teraz należy jej się pstryczek w nos. Oddali względnie młodego gościa – wówczas 22-letniego – bo nie do końca potrafili znaleźć na niego pomysł. A Szymański, odpowiednio poprowadzony, szybko się rozwinął. Znaczy dziś o sile środka pola Wisły. Gdy ta biła się o puchary, wykręcił u nas średnią ocen 5,17, najwyższą w zespole. Teraz kiedy z Nafciarzami jest gorzej, do niego znów nie można mieć pretensji – średnia 5,50, też najwyższa w zespole. Ma ten chłopak umiejętność, która jest rzadko spotykana w ekstraklasie: potrafi utrzymać formę na wysokim poziomie. Nie zawsze gra zajebiście, ale raczej zawsze gra co najmniej solidnie.

A przyszły zagraniczny pracodawca będzie na to zwracał uwagę i Wisła na Szymańskim zarobi. A czego może się dorobić Jaga na Wlaźle? Jedynie bólu głowy.

Fot. FotoPyk

Opublikowane 29.08.2018 19:29 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 29
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Borubar
Borubar

Najśmieszniejsze są oceny dla bramkarzy. Taki Malarz może zawalać gola za golem, a i tak mniej niż 4 nie dostanie. Ale już Dahne czy Hamrol, choćby wybronili mecz, to nawet o tej 6 mogą tylko pomarzyć (gdyby im na tych ocenach zależało oczywiście).

Spektakularny
Spektakularny

Od zawsze o tym mowie i zgarniam tone minusow. Wiec ludzie chca dobrych not dla Malarza

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kondredd
Kondredd

Co więcej, Szycha jest liderem klasyfikacji generalnej.

Joopiter
Joopiter

Zawsze mnie dziwiło to, że Weszło mając dostęp do tylu ekspertów, dziennikarzy, byłych piłkarzy itp, nie zrobi jakiś jawnych, oficjalnych ocen na podstawie opinii ww. osób. Na przykład gra przykładowa Arka z Wisłą P. i pod ocenami Weszło mamy info – oceniali A. Iwan, P. Wołosik i S. Szczygielski, wyciągnęliśmy średnią i zaokrągliliśmy. Ewentualnie inny system – oceniamy sami, ale potem korygujemy po opiniach kibiców (często w komentarzach pod podsumowaniem meczu są merytoryczne opinie na temat gry poszczególnych graczy). Byłoby to o wiele bardziej transparentne i wiarygodne. A tak nie wiemy kto ocenia (być może każdy mecz inny dziennikarz Weszło?), na jakiej podstawie itd. Albo oceny na podstawie statystyk? Niemal każdy system byłby lepszy niż to co obecnie.

asddsa
asddsa

Ma 29 lat i jeśli będzie doił Jagę przez kolejne dwa lata, swoje zarobi, ale co dalej? Naiwność prezesów ekstraklasowych ma swoje granice, tych z pierwszej ligi też, więc jeśli pomocnik w lenistwo pójdzie na pełnej, po dwóch latach będzie na rynku właściwie stracony. Zostanie mu granie za drobne gdzieś niżej.
x
ta, na pewno. nawet jak nie bedzie grac przez te 2 lata to dostanie 10k w gksie katowice w 1 lidze.

z0rd
z0rd

to juz problem GKS ze daje sie nabierac na takich grajków „z CV”.

jafeth
jafeth

Jeszcze lepiej z Cilianem Sheridanem, który zarabia ponad 70 tys. złotych miesięcznie. Chociaż z nim to mam wrażenie, że włodarze specjalnie go spychają, że niby słaby jest. A tak naprawdę, gdy stawia się na niego to coś tam i gra i strzela i asystuje. Tak jak chociaż w meczu z Rio Ave.

z0rd
z0rd

Tu problemem jest głowa. U Wlazły nie tylko głowa, on po prostu jest na Jagę za słaby. Cóż, niewypały się zdarzają każdemu. Taki urok futbolu.

Spektakularny
Spektakularny

Zaraz to samo bedzie z Kwietniem

baran
baran

Włos-cyngiel Czarka. Sytuacja rzeczywiście zabawna.

nieobiektywny
nieobiektywny

No nie wyszła zamiana jeden za jeden.
Wypada życzyć chłopowi, by wykorzystał swoją szansę.

Borubar
Borubar

Zdarza się. I tak uważam, że akurat Jagiellonia nie ma czego wstydzić się pod kątem decyzji transferowych. Nawet te niewypały zazwyczaj można jakoś logicznie uargumentować.
Mam natomiast prośbę do Redakcji. Przystańcie używać do poważnych analiz waszych niepoważnych ocen.

Anon
Anon

Ten niewypał ma bardzo trywialną genezę. Akurat w tamtym momencie, podstawowy skład Jagi liczył 8-9 obcokrajowców i na już potrzebny był gość do gry, Polak, który nie zaniży poziomu. Co do narodowości… dobrze wyskałtowana, ale reszta… 😀

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Kluby powinny się ze sobą zgadać i stworzyć taką nieoficjalną zmowę, że w każdy nowy kontrakt wpisują klauzulę umożliwiającą obniżkę pensji po niezagraniu iluś minut czy meczów.
Jak się nie łapiesz do kadry kilkanaście razy pod rząd, a nie masz kontuzji to widocznie nie spełniasz wymogów. Skoro zagraniczni managerowie się dogadali i mają zmowę cenową co do kontraktów dla swoich zaowdników, to niech i drużyny się dogadają.

Anon
Anon

Na pewno kluby powinny mieć JAKIEŚ narzędzie reagowania. Weszło ciśnie po klubie kokosa, ale co zrobić z typkiem co jedyne co ma w głowie to kaske przytulić i nie chce wykonywać swojej pracy ani się rozwijać w ramach swoich obowiązków?

77
77

Przed przeczytaniem artykułu wiedziałem kto go pisał. FotoPyK i wszystko jasne,po raz kolejny żenada

PhoenixLk
PhoenixLk

„Fot. FotoPyk”

Fot. – to pewnie skrót od Autor… zgadłem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Joopiter
Joopiter

Czytasz Weszło od tygodnia? Odkąd strona istnieje to nie ma podpisów. Są tego dobre i złe strony, ale czepianie się po X latach tego jest dość żałosne. Po prostu zakładaj, że tekst jest wyrazem opinii całej redakcji i tyle. A jak się nie podoba, to przecież jest mnóstwo innych stron, gdzie możesz poczytać o polskiej piłce i będziesz wiedział kto jest autorem danych wypocin (cokolwiek ci to da).

Spektakularny
Spektakularny

KOLEJNY przyklad jak bardzo Probierz nie zna sie na piłkarzach

Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły

Zejnow lubi to

jazwima
jazwima

Szymański odszedł bo nie dogadał się z Mamrotem, a nie z Probierzem… wymiana nastąpiła już po kwalifikacjach pucharów, inna kwestia, że nie grał już i u Probierza

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Laguna
Laguna

Nie mówi się wlazło, tylko weszło.

nieobiektywny
nieobiektywny

O to, to
Piotr Weszło, nie ładniej brzmi?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
18.01.2021

„Wolę wizję i prowadzenie klubu Jarosława Mroczka niż Janusza Filipiaka”

Damian Dąbrowski z Pogoni Szczecin przyznał, że nie ma zbyt wielu okazji do rozmów z mediami. Jednak, gdy już zdecydował się na konwersację, w szczegółach opowiedział nam o wielu kwestiach. Poruszył kulisy odejścia z Cracovii. Wrócił wspomnieniami do czasów, kiedy to wchodził do dorosłej piłki. Odniósł się także do przyczyn bardzo dobrej dyspozycji „Portowców” w […]
18.01.2021
Weszło
18.01.2021

Gole Kownackiego, Stępińskiego i Sobiecha, zły dzień Glika | STRANIERI

Robert Lewandowski w pogoni za Gerdem Mullerem. Złote miesiące Piotra Zielińskiego. Bartłomiej Drągowski bez szans podczas nawałnicy ze strony piłkarzy Napoli. Słabiutki występ Kamila Glika okraszony golem i asystą przy bramkach przeciwnika. Wkurzony Rafał Gikiewicz i dyskretny Rafał Gumny. Czyste konto Maksymiliana Stryjka. Trafienie Artura Sobiecha. Raport stranieri. Przyglądamy się poczynaniom Polaków w ligach zagranicznych. […]
18.01.2021
Hiszpania
18.01.2021

Bóg futbolu. Czarna perła. Pionier. Życie Larbiego Ben Barka

Był jednym z pierwszych wielkich czarnych i afrykańskich piłkarzy. Swoje umiejętności demonstrował fanom we Francji i Hiszpanii. Grał w ekipach wielkiego Helenio Herrery, który nie tylko go prowadził, ale i podziwiał. Równocześnie nikt nie jest nawet całkowicie pewien, kiedy i gdzie się urodził, a gdy umarł – w 1992 roku – jego ciało znaleziono dopiero […]
18.01.2021
Weszło
18.01.2021

Dziekanowski krytykuje piłkarzy, którzy epatują przepychem w czasach pandemii

– Kilka dni temu na którymś z portali wizytą w jednej z najdroższych restauracji świata pochwalił się Josip Juranović. Obrońca Legii, który przebywa z drużyną na obozie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, sfotografował się w przyjacielskim uścisku z szefem tegoż lokalu w Dubaju. Co gorsza, fotografię „podał dalej” oficjalny profil warszawskiego klubu, nie zauważając pewnej niestosowności […]
18.01.2021
Weszło
17.01.2021

Barcelono, gratulujemy! Zmarnowałaś szansę na jedyne trofeum w tym sezonie

Barcelona nie jawiła się dzisiaj jako zdecydowany faworyt, a Athletic zawsze sprawia wrażenie ekipy, która tanio swojej skóry nie sprzeda. Nie dopuszczaliśmy jednak myśli, a jeśli już, to nieśmiało, że Ronald Koeman i spółka wypuszczą z rąk szansę na jedyne trofeum w tym sezonie. No i stało się. Barca zawiodła na całej linii, nie pokazała […]
17.01.2021
Włochy
17.01.2021

Conte zabrał Pirlo do szkoły. Inter pożarł Juventus

Starcia Interu z Juventusem ze względu na klasę obu ekip i mnogość historycznych podtekstów zawsze zapowiadają się nad wyraz ciekawie. Dzisiaj było podobnie. Spodziewaliśmy się spektakularnego widowiska. No i właściwie trzeba przyznać, że otrzymaliśmy naprawdę dobre spotkanie. Problem polega wyłącznie na tym, że był to mecz toczony do jednej bramki. Juve nie miało bowiem żadnych […]
17.01.2021
Weszło FM
17.01.2021

Poniedziałek w Weszło FM: Magazyn Lig Egzotycznych, „Football Bloody Hell” i „To My Scyzory”

Poniedziałek na Weszło FM zaczniemy od „Dwójki bez sternika”, w której porozmawiamy o Superpucharze Hiszpanii, meczu Polaków na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej oraz skokach narciarskich! A co jeszcze przygotowaliśmy? Szczegóły poniżej: 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Kamil Gapiński i Paweł Paczul. Ten duet zapewni dawkę pozytywnej energii, dużo anegdot i dobrej […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Bitwa o Anglię? Chyba bitwa o to, kto nie zaśnie

Nie będziemy się oszukiwać – starcia między Manchesterem United a Liverpoolem od dawna nie były emocjonujące. Ostatnim razem, gdy w ich meczu padły przynajmniej trzy bramki, nikt z nas nie słyszał o koronawirusie, a na szczycie list przebojów Billboard widniała Camila Cabello z „Havaną” i Drake z „God’s Plan”. Dość dawno. Czy to jednak powinno […]
17.01.2021
WeszłoTV
17.01.2021

QUIZ OD 20:00: WYGRAJ KALENDARZ Z KOWALEM I UDZIAŁ W QUIZIE!

No siema! Dzisiaj gramy super składem: Kowal (!!!), Roki, Paczul, Białek i Mazurek. Będzie fajnie, będzie wesoło. Przypominamy o donejtach, można wygrać super kalendarz kowalowy, ale nie tylko, bo na przykład udział w quizie. Link już odpalony: http://paymedia.pl/ligaminus​, więc jak ktoś ma ochotę to śmiało. 
17.01.2021
Inne sporty
17.01.2021

Skoki na polskiej ziemi, ale bez Polaka na podium

Miało być tak: Kamil Stoch wygrywa po raz 40. w karierze konkurs Pucharu Świata, wyprzedzając w tej klasyfikacji Adama Małysza. Albo tak: Andrzej Stękała staje na podium zawodów tej rangi po raz pierwszy w życiu. Albo jeszcze inaczej – byle z Polakiem na pudle. Nie wyszło. W dzisiejszym konkursie indywidualnym w Zakopanem nasi reprezentanci nieco […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Czy Timo Werner podzieli los Fernando Torresa?

Ludzie od zarania dziejów próbują na wszelkie możliwe sposoby poznać przyszłość. Były również takie przypadki, że kibice poprzez telewizyjne programy wróżbiarskie mieli zamiar dowiedzieć się, czy dany zawodnik wreszcie zacznie prezentować dobrą formę. Pamiętamy wszyscy doskonale historię, kiedy to zdenerwowany widz, zadzwonił do Wróżbity Macieja i pragnął zasięgnąć wiedzy dotyczącej kilku najbliższych miesięcy w wykonaniu […]
17.01.2021
Niemcy
17.01.2021

Lewandowski strzela, Bayern wygrywa, ale forma wciąż daleka od ideału

Gdyby ten mecz rozegrano pół roku temu, Bayern zapewne wygrałby co najmniej 5:0, a Robert Lewandowski zapisałby na swoim koncie hat-tricka. Ale obecnie Bawarczycy dalecy są od swojej topowej dyspozycji i nawet w takich spotkaniach jak to dzisiejsze z Freiburgiem mają straszliwe problemy z przekuwaniem ewidentnej przewagi na gole. Ostatecznie mistrzom Niemiec udało się zatriumfować […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Gikiewicz narzeka na kolegów. Przesadza czy ma rację?

– Przegrywamy ważny mecz, a niektórzy schodzą z uśmiechem na ustach z boiska. Nie potrafię tego zaakceptować – powiedział Rafał Gikiewicz w telewizji Sky po przegranym przez Augsburg meczu z Werderem. Polak oddał więc publicznie strzał do kolegów, we własną szatnię, nie gdzieś, w polskim wywiadzie, który pewnie nigdy by do Niemiec nie dotarł, tylko […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Bartek, kiedy wrócisz? Przed siódmą!

Gdyby piłkarze Napoli stwierdzili dziś, że chcą ogolić się pomidorem, to by się nim ogolili. A gdyby uznali, że chcą wejść na K2 bez „dopingu tlenowego”, pewnie też by im się udało. Polizanie własnych łokci? Bez problemu. Wyjście na domówkę z zamiarem wypicia tylko jednego piwka i wyjście z niej wypiwszy tylko jedno piwko? I to […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Niebezpieczna prędkość. Achraf Hakimi, struś pędziwiatr z Interu

L’amore di Conte. Tak “La Gazzetta dello Sport” nazwała Achrafa Hakimiego, gdy Interowi udało się dopiąć jego transfer latem 2020 roku. Włoski szkoleniowiec zakochał się w wahadłowym Borussii po tym, jak Marokańczyk niemiłosiernie pokarał Nerazzurrich w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Inter jednak miał go na celowniku już wcześniej. Dlatego ich ścieżki w końcu musiały się […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Symbol ligowego kolorytu, a potem marazmu. XI dekady Śląska Wrocław

Na początku tej dekady Śląsk Wrocław był klubem, który wywoływał największe emocje. Także ze względu na wynik sportowy – mistrzostwo Polski w sezonie 11/12 było dużym wydarzeniem, a przecież „Wojskowi” zajmowali także na początku tego dziesięciolecia drugie i trzecie miejsce w lidze. A do tego mieli bardzo kolorową szatnię, z którą nie dało się nudzić. […]
17.01.2021
Włochy
17.01.2021

Genialny Seedorf, bezlitosny Del Piero, kluczowy Higuain. Wspominamy derby d’Italia

Starcia Interu Mediolan z Juventusem od wielu dekad rozgrzewają nie tylko kibiców rodem z Turynu i Mediolanu, ale i pozostałych części Włoch, a nawet z całej Europy. Nie bez kozery mówi się o tym starciu: derby d’Italia. W ramach rozgrzewki przed dzisiejszym szlagierem Serie A urządziliśmy zatem przegląd najciekawszych ligowych starć Interu Mediolan z Juventusem, […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Lukaku kontra Ronaldo, Klopp kontra Solskjaer. Niedziela pełna hitów!

Dzieje się w Anglii, dzieje się we Włoszech, dzieje się właściwie wszędzie. Czekają nas hitowe spotkania, w tym przede wszystkim starcia na szczycie Serie A i Premier League. Nie można również zapominać o finale Superpucharu Hiszpanii czy meczach Polaków: Glik kontra Reca, Zieliński kontra Drągowski. Sami przyznacie, że niedziela jest niezwykle okazała. My postanowiliśmy skupić się […]
17.01.2021