Cztery mecze, cztery zwycięstwa, bilans bramkowy 10:0 – w taki oto sposób ligowe rozgrywki wznowił po zimie Lech Poznań. I ma to bezpośrednie przełożenie na szereg klasyfikacji. W tej najważniejszej, czyli w tabeli ekstraklasy, „Kolejorz” wspiął się z piątego miejsca na trzecie, a siedmiopunktową stratę do liderów z Gdańska i Białegostoku zamienił odpowiednio na dwa i jeden punkt. W klasyfikacji strzelców Marcin Robak dogonił już poprzedniego lidera Nemanję Nikolicia (obecnie przed nim jest tylko Vassiljev), natomiast Dawid Kownacki już wdarł się do czołowej dziesiątki. Spore awanse podopiecznych Nenada Bjelicy widać także w naszych zestawieniach not, w których czołówka każdej kategorii ma swojego poznańskiego przedstawiciela.

Formę piłkarzy Bjelicy widać na każdym polu

W klasyfikacji najlepszego piłkarza trzecie miejsce ex aequo z Miroslavem Radoviciem zajmuje Darko Jevtić. Najbardziej regularny z lechitów ruszył w mocny pościg za Vassiljevem oraz Odjidją-Ofoe i tak naprawdę do objęcia prowadzenia w całej stawce brakuje mu już tylko niespełna 0,2 punktu. Patrząc po jego regularności pod skrzydłami Nenada Bjelicy, ma realne szanse na doścignięcie rywali już w najbliższych tygodniach. Inna sprawa, że zarówno Estończyk, jak i Belg także są w świetnej dyspozycji, więc cały wyścig nie ma wyraźnego faworyta. I tak się akurat składa, że nie chodzi tu tylko o klasyfikację generalną, bo wszyscy biją się także o pomniejsze zwycięstwa – w kategoriach najlepszego pomocnika i obcokrajowca. Wygrany zgarnie więc pełną pulę.

Wśród bramkarzy Matus Putnocky z notą 5,33 zajmuje czwartą pozycję, a jego strata do liderującego Arkadiusza Malarza (5,61) nie jest już szczególnie okazała. Z kolei wśród obrońców – po odejściu Paulusa Arajuuriego – na czoło wysunął się Piotr Tomasik z Jagiellonii, ale goniący go Jan Bednarek ma zaledwie 0,02 punktu straty. Co więcej, młody obrońca Lecha to przy okazji zdecydowany lider w swojej kategorii wiekowej, gdzie realnie naciska go jedynie Jarosław Niezgoda z Ruchu. Wśród pomocników, oprócz wspomnianego Jevticia, do TOP 7 całej ligi wdarł się Radosław Majewski, a wśród napastników w ścisłej czołówce witamy także Marcina Robaka.

W trzech zestawieniach – piłkarza, napastnika i młodzieżowca – mocno zamieszać może także inny lechita, który póki co nie jest brany pod uwagę ze względu na zbyt małą liczbę zebranych ocen. To oczywiście Dawid Kownacki, który ze średnią 6,30 (uzbieraną w dziesięciu występach) dziś musiałby ustąpić miejsca jedynie Vassiljevowi, a rankingi najlepszego snajpera i piłkarza U-21 z miejsca by zdominował. Jeżeli „Kownaś” utrzyma formę, za kilka kolejek z pewnością powitamy go wśród najlepszych. Co więcej, praktycznie w każdej klasyfikacji obecna pozycja piłkarza „Kolejorza” może być naprawdę szybko poprawiona, i jest mocno prawdopodobne. Bo taki jest właśnie dzisiejszy Lech Nenada Bjelicy – wszyscy są w bardzo wysokiej formie.

***

Przypomnijmy, po każdej kolejce piłkarze otrzymują od nas noty w skali 1-10, natomiast sędziowie 1-6. Z kolei w zestawieniu U-21 bierzemy pod uwagę wyłącznie graczy urodzonych w 1995 roku i młodszych. Tym razem klasyfikowaliśmy wszystkich aktualnie grających zawodników i arbitrów, którzy zostali przez nas ocenieni przynajmniej dwanaście razy, co stanowi równą połowę dotychczas rozegranych meczów.

podsumowanie not

Najnowsze

Weszło

Kittel – hit, który może stać się bardzo drogim kitem. Zaległości treningowe, adaptacja i frustracja

Maciej Wąsowski
Suche Info

Kolejne dymy Sa Pinto. Tym razem szalał na Cyprze [WIDEO]

redakcja
Weszło

Wspaniały Bułka, skuteczny Lewandowski, dobry Puchacz, fatalny Szczęsny [STRANIERI]

redakcja
Suche Info

Lahm o Nagelsmannie: – Nie wiem, czy jest w stanie odbudować kadrę

redakcja
Suche Info

„Łęgowski może stać się jednym z ważniejszych punktów Salernitany”

redakcja
Suche Info

Filipiak na wizji o Rakoczym: – Michał, obiecuję, że podwyższymy ci kontrakt

redakcja

Weszło

Weszło

Kittel – hit, który może stać się bardzo drogim kitem. Zaległości treningowe, adaptacja i frustracja

Maciej Wąsowski
Weszło

Wspaniały Bułka, skuteczny Lewandowski, dobry Puchacz, fatalny Szczęsny [STRANIERI]

redakcja
Siatkówka

„To były inne emocje”, czyli jak Polki wywalczyły w Łodzi marzenia

Kacper Marciniak
Inne sporty

One nie boją się nikogo! Polki wyrwały Włoszkom bilety do Paryża!

Kacper Marciniak
34
Żużel

Deklasacja. Motor Lublin rozjechał Spartę Wrocław i został żużlowym mistrzem Polski

Szymon Szczepanik
16
Ekstraklasa

Legia bohatersko walczyła z problemem, który sama stworzyła

Przemysław Michalak