post

Opublikowane 01.02.2017 10:10 przez

Kamil Gapinski

Czy aby stworzyć osadę z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską Natalia Madaj musiała wziąć udział w castingu? Dlaczego start na igrzyskach w Rio był dla nich najtrudniejszy w życiu? Z jakiego powodu opuścił je potem trener? W którym mieście dziewczyny mają swój dąb? Co drażni je u siebie nawzajem podczas długich zgrupowań? Jakie prezenty od fanów pomogły im przetrwać zimę? Zapraszamy do lektury wywiadu z naszymi mistrzyniami olimpijskimi z Brazylii.

***

W filmie „Wykidajło” Patrick Swayze grał ochroniarza, który na każdym kroku słyszał od ludzi tekst „myślałem, że jesteś większy”. Macie podobnie? Pytam, bo wiele osób wyobraża sobie wioślarki jako takie babochłopy, a wy jesteście zaprzeczeniem tego stereotypu. Przede mną siedzą zgrabne i drobne dziewczyny, a nie kopie enerdowskich pływaczek.

Natalia Madaj: Zdarza się, że po wyścigu albo po spotkaniu z nami w szkołach ludzie są… rozczarowani. Mówią: „ale wy jesteście normalne kobietki, myśleliśmy, że będziecie dużo potężniejsze” (śmiech). Fakt, nie jesteśmy typowymi, wysokimi wioślarkami, które mierzą powyżej 180 cm. Na szczęście w niczym nam to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie: czujemy się fajnie, kiedy lejemy na wodzie większe rywalki!

Wyczytałem, że macie identyczne parametry: 173 cm wzrostu i 68 kg wagi. Pierwsze pytanie, jakie przyszło mi do głowy, kiedy się o tym dowiedziałem: wymieniacie się ciuchami?

Magda Fularczyk-Kozłowska: (śmiech) Takimi wyjściowymi to nie, ale bywa, że któraś z nas zapomni wziąć ze sobą na obóz na przykład dresów. Wtedy rzeczywiście druga bywa pomocna. No i Natalia uratowała mnie podczas mistrzostw Europy. Wówczas zaginął mój bagaż i przykleiłam się na dłużej do jej torby.

A jak jest z facetami? Podobają wam się podobni, czy macie inny gust?

Natalia: Mój narzeczony to brunet, mąż Magdy to blondyn, więc na szczęście nie wchodzimy sobie w paradę (śmiech).

O czym rozmawia się podczas długich, wspólnych treningów w łodzi?

Magda: Nie odzywamy się wtedy do siebie za dużo, jesteśmy zbyt zmęczone. Sił starcza tylko na krótkie hasła, typu „hop”, „dalej” czy słynny „żuraw”, albo na uwagi techniczne. Jeśli już gadamy, to na początku treningu górskiego, kiedy idziemy po płaskim. Potem im wyżej, tym ciszej. (śmiech).

Mimo że spędzacie ze sobą dużo czasu, nie ma między wami konfliktów. Więcej: nie ukrywacie, że jesteście dobrymi przyjaciółkami.

Natalia: To prawda. Znamy się od lat, lubimy, co ciekawe podczas wszystkich zgrupowań mieszkamy w jednym pokoju. Kluczem do wszystkiego jest to, że kiedy kończymy treningi, to nie rozmawiamy o wiosłach.

Co irytuje cię w Magdzie jako we współlokatorce?

Natalia: Jest nocnym Markiem! Ja szybciej chodzę spać, bywa, że kiedy przekręcam się z boku na bok, Magda coś tam jeszcze robi na komputerze albo ogląda telewizję. Na szczęście gdy już zasnę, to mi nie przeszkadza to jej krzątanie. Mam mocny sen, czasem słyszę tylko od niej rano coś w stylu: „ale była burza, jak mogło cię to nie obudzić?!”.

OK, dam szanse rewanżu Magdzie.

Magda: Nie lubię tego, że Natalia tak wcześnie się kładzie! Człowiek chcę pogadać, a tu nie ma z kim. Poza tym ona rano wszystko wcześniej przygotowuje przed treningiem…

Natalia: Wiedziałam, że to powiesz!

Magda: … zamiast dłużej się polenić. Ja czytam książkę albo gazetę, a ona już sieje zamęt.

Natalia: Chcę się wytłumaczyć. Jestem szlakową, więc muszę przed zajęciami ogarnąć licznik i cały sprzęt. No i zapasowe rzeczy, bo Magdzie czasem zdarza się czegoś zapomnieć. (śmiech)

Wakacje też spędzacie razem?

Natalia: Absolutnie nie, każda pędzi w inny kraniec Polski lub świata. Nie esemesujemy też wtedy ze sobą, to fajnie na nas działa, bo jak po urlopie spotykamy się na obozach, to znowu jest o czym gadać.

Magda: Generalnie to, że jesteśmy ze sobą blisko prywatnie, na pewno wpływa też na nasze wyniki.

Z poprzednią partnerką Julią Michalską nie byłyście wielkimi przyjaciółkami.

Magda: Prawda, poza łódką spędzałam z nią mniej czasu niż z Natalią. Nie porównuję tych dwóch osad i osób, są zupełnie inne. A który duet wypadł lepiej? Powiem tak: świadczy o tym kolor medalu. W Rio sięgnęłyśmy po złoto, w Londynie – po brąz.

16266182_610470712495637_7839004773429771892_n

Skąd „wytrzasnęłaś” Natalię po rozstaniu z Julią? Przeprowadzałaś casting na nową partnerkę?

Natalia: Wypraszam sobie!

Magda: (śmiech) Przede wszystkim szukałam po kolorze włosów. Julia jest blondynką, chciałam, żeby kolejna dziewczyna też nią była. A tak serio: nasz duet to zasługa trenera Marcina Witkowskiego. Uznał, że w jednej osadzie będziemy wyglądać bardzo dobrze. Zanim do tego doszło, pływałyśmy z innymi dziewczynami w czwórce przez rok. Szkoleniowiec stwierdził, że to pozwoli nam się dobrze zgrać i zarazem dojrzeć do współpracy.

Natalia: Dodam, że wioślarki co roku mają eliminacje kadrowe. Ja i Magda wypadłyśmy w nich najlepiej w jedynkach, to pewnie pomogło Witkowskiemu w podjęciu decyzji o naszej współpracy.

Zanim wystąpiłyście razem w Brazylii, miałaś już w swojej kolekcji strój startowy z… igrzysk w Sydney. Opowiedz jak został twoją własnością.

Natalia: Czekałam na swój pierwszy w życiu występ. Nie potrafiłam jeszcze dobrze odrywać wioseł od wody, byłam zestresowana. Wtedy mój trener powiedział, że jeśli wejdę do finału, to da mi spodenki i koszulkę Reeboka z Sydney w nagrodę. Gdy to usłyszałam, aż zaświeciły mi się oczy. Na ostatnich 500 m, gdy cięłam się z rywalką z Poznania, ten strój ciągle „siedział” w mojej głowie. Pewnie dzięki niemu wywalczyłam awans.

Jak pocieszałaś Magdę przed igrzyskami w Rio? Miała kontuzję, jej występ w Brazylii stał pod znakiem zapytania, było jej z tym ciężko.

Natalia: Starałam się być twarda, nie pozwalałam jej się mazać. Mówiłam, że będzie dobrze i że bez niej nie pojadę na igrzyska z zastępczą partnerką. Zżyłyśmy się ze sobą, nie wyobrażałam sobie startu z kim innym. W pewnym momencie postawiłyśmy wszystko na jedną kartę. Odpuściłyśmy mistrzostwa Europy i Puchar Świata, skupiłyśmy się na powrocie do zdrowia Magdy. Na szczęście się udało.

Magda: Ja rzeczywiście miałam wtedy chwile załamania, było mi bardzo trudno. Kontuzja, która się przyplątała, nie należał do lekkich. Dołowało mnie to, że przez nią lata ciężkiej pracy Natalii i naszego trenera zostaną zaprzepaszczone. Gdyby nie wsparcie męża, lekarzy i mojej przyjaciółki „Rudej”, nie dałabym rady wrócić do trenowania. Udało się, chociaż cały czas przed Rio bałam się, że plecy nie wytrzymają.

Generalnie to ciężko cię złamać, jesteś twardzielką. Pokazałaś to w Londynie, gdzie walczyłaś o brązowy medal do ostatniego tchu. Potem Julia Michalska wiozła cię… wózkiem inwalidzkim na dekorację.

Magda: Z jednej strony nauczyłam się żyć z bólem, z drugiej: po każdym urazie wraca się coraz trudniej. Ciało czasem odmawia posłuszeństwa. Niełatwo mi się do tego wraca, nie chcę o tym opowiadać.

W trakcie kariery zmagałaś się nie tylko z urazami, ale i np. z rodzinną tragedią. Przed igrzyskami w Londynie zmarł ci ojciec.

Magda: Tata zawsze mnie wspierał i liczył, że zobaczy córkę w Anglii. To był dla mnie mega trudny czas. Z perspektywy lat, to naprawdę nie wiem, jak przetrwałam ten okres, jak mogłam trenować. Cały czas byłam nieobecna. Wtedy bardzo mocno pomógł trener Witkowski. Nie pozwalał mi beczeć, zachowywał się jakby nic złego się nie wydarzyło, takie podejście mi pomogło. Tak, to chyba dzięki niemu się nie złamałam.

Żeby być w wysokiej formie, musicie spędzać bardzo dużo czasu na zgrupowaniach. To nawet i 300 dni w roku, często trenujecie w Wałczu, wpadacie tam na naszego bokserskiego mistrza Krzysztofa Głowackiego?

Natalia: Tamtejszy Orzeł to mój pierwszy klub wioślarski! Gdy w nim trenowałam, Krzysiu szkolił się w sekcji bokserskiej, więc od najmłodszych lat widziałam jak piął się coraz wyżej i zdobywał kolejne laury. Ponoć często można go też było spotkać na mieście i w dyskotekach, ale tego nie wiem, wtedy byłam za młoda, żeby imprezować (śmiech). Teraz nie mijamy się na treningach, ale często śle nam pozdrowienia za pośrednictwem Jakuba Smolskiego. To fizjoterapeuta, który współpracuje ze mną i Magdą, ale też z „Główką”.

15871877_599988943543814_6930454699283068115_n

Magda ma trochę łatwiej od ciebie: często widzi się z mężem na zgrupowaniach. Ty swojego narzeczonego spotykasz rzadziej.

Natalia: To prawda, Arek ma pracę w Polsce, więc kiedy trenujemy za granicą to oczywiście nie ma jak się spotkać. Jeśli ćwiczymy akurat w Wałczu, to wpada do mnie weekendy. Z Poznania nie ma znowu tak daleko, może przyjeżdżać. Generalnie to cierpliwy facet, który nigdy nie robił mi wyrzutów z powodu niewidzenia się. Wręcz przeciwnie, często mnie motywował. Po zawodach mówił, że skoro nie padłam na mecie z wysiłku, to znaczy, że mogłam dać z siebie więcej (śmiech).

Magda: Wejdę wam w słowo: Arek to jest nasz trzeci trener! Asystent asystenta, złoty medal w Rio to także efekt jego motywacyjnych pogadanek.

Natalia: Rozumie sport, bo trenował karate, teraz amatorsko bawi się w kolarstwo.

Skoro ciągle jesteś na wyjazdach, ciekawi mnie jak się poznaliście? W hotelu? Na lotnisku?

Natalia: W dyskotece w Poznaniu.

(ogólny wybuch śmiechu)

Magda: W Wałczu nie chodziła balować, to musiała potem nadrobić.

To on cię poderwał?

Natalia: Poznaliśmy się na parkiecie! Jest dobrym tancerzem, podobnie jak ja, więc od razu złapaliśmy kontakt. Poruszać się na parkiecie lubimy do teraz, na ostatnim Balu Mistrzów Sportu pląsaliśmy do ostatniej piosenki!

Żeby nie było, że tylko Natalia ma fajnego faceta: twój mąż niedawno sprezentował ci psa.

Magda: Jako mała dziewczynka miałam czworonoga. Gdy wyjechałam z domu rodzinnego, został z rodzicami. Od jakiegoś czasu wierciłam małżonkowi dziurę w brzuchu, że chcę mieć psa. No i pewnego razu wracamy z weekendowego wyjazdu, otwieram drzwi patrzę a tam stoi coś żywego i pięknego, i na mnie patrzy. Byłam w szoku. Okazało się, że znajomi podrzucili go do mieszkania chwilę wcześniej. Od tej pory zabieram go ze sobą wszędzie. Dodam że ma na imię „Tinto” na cześć hiszpańskiego wina (śmiech).

Mąż nie tylko cię rozpieszcza, ale też pełni rolę jednego z twoich szkoleniowców. Jakie są plusy, a jakie minusy tej sytuacji?

Magda: Czasem potrzebuję się wygadać, przytulić, odpocząć i wtedy mogę na niego liczyć. Jest ode mnie dużo spokojniejszy, więc kiedy jestem za bardzo „nabuzowana”, potrafi mnie uspokoić. Bywa też jednak tak, że mam ochotę gdzieś razem wyjść, a tu okazuje się, że nie można, bo sztab szkoleniowy ma akurat inne plany niż wioślarki (śmiech).

Zdarza wam się randkować? Gdy ludzie widzą się na bez przerwy w strojach „roboczych”, dobrze jest czasem się dla siebie odpicować.

Magda: Raz w tygodniu staramy się wyskoczyć ze sportowych ubrań i wbić w te eleganckie. Idziemy wówczas na romantyczną randkę we dwoje. Ewentualnie rozwiązujemy tę sprawę w inny sposób: wybierając się na tańce. Przed wojną Towarzystwo Wioślarskie organizowało najfajniejsze bale w Warszawie, staramy się kontynuować te piękną tradycję! Oczywiście, jak już idziemy w miasto, to bawimy się konkretnie i przeważnie „zamykamy” imprezę.

Skoro rozmawiamy o trenerach, warto wspomnieć o Marcinie Witkowskim. Człowiek, który doprowadził was do złota w Rio, odszedł, by pracować z reprezentacją Niemiec.

Magda: To smutna sytuacja. Pracowałyśmy z nim przez osiem lat, w dużym stopniu dzięki niemu odniosłyśmy największe w karierze sukcesy.

Natalia: Nadal jesteśmy w dobrych stosunkach. O jego decyzji nie dowiedziałyśmy się z mediów, zanim ją ogłosił normalnie z nami porozmawiał. Szanujemy to. I nie możemy mieć mu za złe, że zmienił pracę. Jest młody, chce się dokształcać, piąć w górę, widocznie Niemcy są mu w stanie zapewnić rozwój. Natomiast dla polskiego wioślarstwa niewątpliwie jest to duża strata.

Piłkarze ręczni czy siatkarze w trakcie swoich meczów często wymieniają „uprzejmości”. Wioślarki też potrafią sobie pocisnąć?

Magda: Na starcie posyła się rywalkom lodowate spojrzenia, choć nie mam swojego firmowego, które by je regularnie płoszyło (śmiech). A potem to wiadomo, człowiek skupia wszystkie swoje siły na wiosłowaniu, a nie gadaniu. My tak zapieprzamy, że czasem brakuje tchu, więc na żadne rozmowy nie ma szans.

Podczas ćwiczeń lub zawodów któraś z was była tak zmęczona, że wysapała do drugiej „pierdziele, nie płynę”?

Natalia: Nawet w Rio tak było! A wcześniej na obozie w Wałczu. My nie potrafimy odpuścić ani jednego treningu. Zawsze idziemy na maksa, zawsze po zajęciach, jak to mawiają wioślarki, „podpieramy się nosami”. Przy takim podejściu zdarza się, że jedna z nas czasem powie „dość”. Ale oczywiście kończy się na słowach.

Wracając do igrzysk: tor w Rio jest przepiękny, ale bardzo niewdzięczny, tam strasznie wieje od oceanu. Proszę mi wierzyć: nigdy nie ścigałyśmy się w trudniejszych warunkach. Niekorzystna pogoda plus zmęczenie sprawiło, że przed startem złapałyśmy doła, ale na szczęście trener Witkowski zebrał nas w odpowiednim momencie do kupy.

Jak drobne dziewczyny radzą sobie w łódce z dużymi falami?

Magda: Ja się ich boję, mimo że jestem żeglarką-amatorką. Kiedy je widzę, usztywniam się. Na szczęście Natalia jest osobą, która ma to gdzieś i prze do przodu. Wtedy muszę wiosłować razem z nią, przecież nie zatrzymam się i nie wysiądę (śmiech).

Eliminacje w Rio było dla mnie traumą. Woda przelewała się przez łódkę i przez nas. Normalnie we wioślarstwie jest tak, że fala „atakuje” od tyłu, więc w plecy dostaje dziewczyna siedząca na końcu, czyli ja! W Brazylii wszystko wyglądało inaczej. Fala mnie „omijała”, a zalewała Natalię, patrzę na to i myślę „cholera, co jest?”. Na szczęście jesteśmy zwinne i sprawne, więc jakoś dałyśmy sobie radę.

13880289_1106125766101303_187188952099571238_n

Po wywalczeniu złotych medali zalało was inna fala: miłych gestów ze strony kibiców i władz miejskich. W bydgoskiej Alei Ossolińskich pozwolono wam zasadzić swój dąb.

Magda: Byłam tym zaskoczona i wzruszona. To taki kawałek człowieka pozostawiony na Ziemi. Drzewo, które będzie się z nami kojarzyć przez lata. Super! Ale jeszcze bardziej zdziwiła mnie Poczta Polska, która wydała znaczki z naszymi twarzami. Niesamowicie miło.

Z kolei gimnazjaliści z Poznania dali ci zapas słoików na zimę.

Magda: Uczy tam moja dobra znajoma, która stwierdziła, że mam już za dużo kwiatków, czekoladek i tego typu rzeczy, więc trzeba mi wręczyć coś oryginalnego. Uznała, że przetwory to dobra rzecz. Trafiła, ostatnie miesiące z Michałem „jedziemy” na tym prezencie (śmiech).

Natalia: Mnie zaskoczyli uczniowie w technikum gastronomicznym w Pile. Na spotkaniu wręczyli mi tort w kształcie łódki, który sami zrobili. W środku były dwie babeczki, które nas symbolizowały. Całkiem smaczne!

Takie spotkania mogą wam się jeszcze przytrafiać, 2017 to poolimpijski rok, więc pewnie trochę wyluzujecie z treningami.

Natalia: To doskonały czas, by trochę odpocząć. Mamy złoty medal z Rio, jesteśmy spełnione, teraz potrzeba nam trochę spokoju, spotkań z rodzinami i tego typu spraw.

Jak się potem zmobilizować do ostrej pracy? W swojej dyscyplinie osiągnęłyście absolutny szczyt. To nie jest bieg na 100 m, że możecie teraz walczyć np. o poprawienie rekordu świata.

Natalia: Myślę, że wystarczy nam sił, żeby dalej mocno trenować. Naszym wzorem są tutaj Robert Sycz i Tomasz Kucharski. Panowie wygrali igrzyska w Sydney, potem znów wzięli się za mocną robotę i okazali się najlepsi cztery lata później w Atenach. Fajnie byłoby pójść ich śladami…

ROZMAWIAŁ KAMIL GAPIŃSKI

Fot. FotoPyk, archiwum prywatne

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

Dyskryminacja na mistrzostwach świata w szachach? „Nie mieści mi się to w głowie”

Wyobraźcie sobie, że bierzecie udział w turnieju o randze mistrzostw świata, organizowanym przez najwyższe władze swojej dyscypliny sportu. Zajmujecie w nim miejsce w ścisłej czołówce, ale nie dostajecie przewidzianej regulaminem nagrody. Te jednak otrzymują… osoby, które uplasowały się za wami. Niemożliwe? Też tak myśleliśmy. Aż w kategorii U-2000 (poniżej 2000 punktów rankingowych) na szachowych mistrzostwach […]
27.10.2021
Inne sporty
26.10.2021

Siedem najważniejszych walk w historii polskiego MMA

Gdybyśmy tworzyli taką listę jeszcze dekadę temu, pewnie trudno byłoby ją skompletować. Ba, jeszcze przed pięcioma laty mogłoby to być wymagające zadanie. Dziś jednak polskie MMA ma się znakomicie i przeżywa swój złoty okres. KSW stało się rozpoznawalną na całym świecie marką, w UFC mamy swojego mistrza i byłą mistrzynię, a kolejni zawodnicy zapowiadają, że […]
26.10.2021
Tenis
25.10.2021

Andy „Braveheart” Murray ograł Huberta Hurkacza w Vienna Open!

Hubert Hurkacz nie grał dziś z zaledwie sto pięćdziesiątym szóstym zawodnikiem rankingu ATP. Po drugiej stronie siatki nie biegała żadna przebrzmiała legenda, po której zostało wyłącznie nazwisko. Co to, to nie. To był – dosłownie i w przenośni – stary, dobry Andy Murray. Gość, który tak bardzo imponował walecznością, że gdyby Mel Gibson postanowił nakręcić […]
25.10.2021
Inne sporty
25.10.2021

Najbardziej oczekiwany powrót w NBA coraz bliżej. Jest tylko jeden Klay Thompson

Na parkiecie nie było go ponad dwa lata, ale czasu wcale nie marnował. Znajdował coraz to nowsze hobby: spędzał czas w łódce, którą nazywa Nordyckim Nożem, prowadził dziennik, grał w szachy i oczywiście odpoczywał ze swoim psem Rocco. Nie są to typowe rozrywki dla gwiazdy NBA, ale to cały Klay Thompson. Ten żyjący we własnym […]
25.10.2021
Inne sporty
24.10.2021

Formuła 1: Max Verstappen zaskoczył Hamiltona w USA

Wiele argumentów miał dzisiaj po swojej stronie Lewis Hamilton. Przede wszystkim – w Grand Prix USA od lat radził sobie świetnie. Podobnie jak jego zespół. Znakomicie zaczęło się dla niego też niedzielne ściganie. Łatwo wyprzedził Maxa Verstappena na starcie i objął prowadzenie. Ale ostatecznie to nie jemu na podium najmocniej gratulował Shaquille O’Neal, wielki (w […]
24.10.2021
Inne sporty
30.06.2021

Testujemy Hierro V6 – nowe buty trailowe od New Balance

Wystartuj w biegu górskim, a asfalt przestanie cię kręcić. Na przestrzeni ostatnich lat znajomi zawodnicy wiele razy powtarzali mi to zdanie. Nie skusiłem się na ich sugestie, głównie dlatego, że po prostu lubię brać udział w miejskich wyścigach. Niezależnie od tego, zdarza mi się trenować w górach. Wam pewnie też. Co więcej, jestem przekonany, że […]
30.06.2021
Inne sporty
05.03.2021

Kraft mistrzem świata w Oberstdorfie. Żyła znów najlepszy z Polaków – był czwarty

Tym razem nie było niespodzianki. Uważany przez wielu za faworyta mistrzostw świata na dużej skoczni Stefan Kraft wywalczył tytuł. Zdobył go w identycznym stylu, jak Piotr Żyła na normalnym obiekcie – był liderem po pierwszej serii i to prowadzenie udało mu się utrzymać. Niestety, poza zawodnikiem z Wisły Biało-Czerwoni byli dziś dla rywali tłem. Żyła […]
05.03.2021
Inne sporty
28.12.2020

Polscy skoczkowie nie wystąpią w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni!

2020 rok dał nam wszystkim wiele razy po mordzie, ale dzisiejszy strzał jest jednym z najboleśniejszych, jakie otrzymaliśmy w minionych, popieprzonych miesiącach. Reprezentanci Polski nie wystartują w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, w Oberstdorfie! Czy Dawid Kubacki obroni tytuł sprzed roku? A może Kamil Stoch nawiąże swoimi występami do najlepszych lat? Zapewne niejeden wujek poruszał […]
28.12.2020
Inne sporty
28.09.2020

W Warszawie da się biegać, czyli jak zorganizowano cztery maratony w… dwa dni

Koronawirus, rzęsisty deszcz i porywisty wiatr – to wszystko nie zatrzymało uczestników 42. PZU Orlen Maratonu Warszawskiego. Impreza, która odbywała się w miniony weekend w stolicy, okazała się równie oryginalna, co udana. Cztery serie po 250 biegaczy. Pierwsza startująca w sobotę o 16, ostatnia w niedzielę o 13. Pomiędzy nimi elita biegnąca o 8 rano, […]
28.09.2020
Inne sporty
25.09.2020

Bieg, którego nie zatrzymał stan wojenny. Startuje kolejna edycja PZU Orlen Maratonu Warszawskiego

PZU Orlen Maraton Warszawski to od zawsze była impreza, której uczestnicy potrafili sobie radzić z przeciwnościami losu. Bieg odbył się nawet w stanie wojennym, a w 2002 roku, gdy wydawało się, że przez problemy organizacyjne nie uda się go przeprowadzić, zawodnicy skrzyknęli się w Parku Saskim i zaliczyli królewski dystans. Koronawirus też ich nie zatrzymał, […]
25.09.2020
Weszło
14.08.2020

„Góry” w Warszawie, czyli nowoczesny trening, który pomoże biegaczom i triathlonistom poprawić wyniki

Chcesz zbudować odpowiednią formę na maraton albo inny, chociażby triathlonowy start, wyjedź w góry. Jeśli potrenujesz kilka tygodni na właściwej wysokości, efekty muszą przyjść. Te dwa zdania to oczywiście nadal prawda, ale… nie do końca. Albowiem świat biegów i triathlonu, podobnie jak chociażby ten piłkarski, ewoluuje. Dlatego wypracowanie wysokiej dyspozycji nie jest już połączone wyłącznie […]
14.08.2020
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
4 lat temu

Treść usunięta

Al Bundy
Al Bundy (@al-bundy)
4 lat temu

Gapcio jak zwykle babskie pogaduchy o ciuszkach, w tym jest mocny

Gorgon
Gorgon (@gorgon)
4 lat temu

Kamilu poczytaj wywiady Leszka Milewskiego, ewentualnie kup mu dobrą whiskey i poproś o korepetycje z przeprowadzania ciekawych rozmów. Pytanie o wymianę ciuchów… no błagam. Myślisz, że na tym portalu naprawdę kogoś to interesuje? To nie Pudelek. I jeszcze ten legendarny „(śmiech)”, pierwsze cztery pytania i w każdym „(śmiech)”. Wszyscy wiemy jakim to zajebistym gościem jesteś i pewnie masz branie jak Rysiu w Nowoczesnej, ale nie musisz podkreślać tego na każdym kroku

Al Bundy
Al Bundy (@al-bundy)
4 lat temu
Reply to  Gorgon

A może dostał garść fajnych porad jak nosić rurki, skąd wiesz?

Gorgon
Gorgon (@gorgon)
4 lat temu
Reply to  Al Bundy

Może tak było (śmiech), tego się nie dowiemy (śmiech). Ale niestety to jest portal sportowy (śmiech) więc lepiej niech postara się o angaż w Gali lub Vivie (śmiech). Tam będzie mógł pogadać o takich rzeczach z Maffashion czy Rozenek(śmiech)(chichot)(rechot)(polew)(beka)(rżenie)

Stan Levy
Stan Levy (@stan_levy)
4 lat temu

„Przede mną siedzą zgrabne i drobne dziewczyny, a nie kopie enerdowskich pływaczek.”
Pierwsze pytanie i już poruszona najważniejsza kwestia… A potem pogaduszki o ciuchach.. Gapiński – dobre podejście. Zawsze pytaj o wygląd w pierwszym pytaniu, my przynajmniej będziemy wiedzieć czego nie czytać. Nie zamknąłem tego wywiadu po samym początku, stwierdziłem że dam szansę. Nie warto było.

Kulturalny Komentator
Kulturalny Komentator (@kulturalny-komentator)
4 lat temu
Fuska
Fuska
4 lat temu

Już czułem zawód ale na Gape można liczyć – „To on cię poderwał?”.

W każdym artykule musi być takie pytanie. Nie wspominając o „ciuszkach”, ale „poderwanie” to będzie to twój klasyk.

Suche Info
28.10.2021

Sport: Xavi dogadany z Barceloną

Katalońskie media są już niemal pewne – Ronalda Koemana na stanowisku trenera FC Barcelony zastąpi wychowanek i legenda tego klubu, Xavi Hernandez. Trener obecnie pracuje w Katarze, gdzie prowadzi Al Sadd. O tym, że piłkarz wstępnie porozumiał się z nowym klubem poinformował „Sport”.  Całość rozgrywa się błyskawicznie, bo też zapewne nikt nie spodziewał się, że […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Najwyższe porażki Roberta Lewandowskiego

Dziewięćdziesiąt minut na boisku, 0:5 na tablicy wyników. Wczorajszy wieczór był dla Roberta Lewandowskiego boiskowym koszmarem. Wyżej w karierze Lewy przegrał tylko raz – z Hiszpanią za Smudy. Ale wtedy to było zderzenie drużyny historycznej, jednej z najlepszych w reprezentacyjnych dziejach, mistrza Europy zmierzającego po mistrzostwo świata, z Polską mającą Dawida Nowaka w pierwszym składzie. […]
28.10.2021
Bundesliga
28.10.2021

7 najboleśniejszych klęsk Bayernu Monachium

Jeśli wierzyć wyliczeniom portalu Transfermarkt, Bayern Monachium od 1965 roku – czyli odkąd zaczął występować w Bundeslidze – w sumie aż 36 razy przegrał mecz różnicą co najmniej czterech goli. I liczymy tutaj zarówno rozgrywki ligowe, jak i krajowe oraz europejskie puchary. Jako że mowa o przeszło półwieczu, trudno się w zasadzie dziwić, iż dotkliwych […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Jak debiutowali trenerzy Legii za Mioduskiego?

Marek Gołębiewski debiutuje dziś w roli pierwszego trenera Legii, rywala ma w zasięgu, bo Wojskowi zmierzą się ze Świtem Skolwin. Dobra, bez żartów – przeciwnika ma takiego, że musi go ograć. Legia może być w kryzysie, ale z czwartą drużyną drugiej grupy trzeciej ligi musi wygrywać. Tylko co podpowiada nam historia? To znaczy – jak […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Kibice z Bredy oddali hołd polskim bohaterom

Kibice NAC Breda jak co roku uczcili pamięć polskich bohaterów, którzy wyzwalali Holandię w trakcie II wojny światowej. Okolicznościowe oprawy odnoszące się do herosów z 1. Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka to już tradycja – tradycja, która ma na celu również edukowanie holenderskiego społeczeństwa.  O tym, w jaki sposób fani NAC traktują Polaków, […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Radomiak bez Miłosza Kozaka. Piłkarz pozostanie odsunięty od zespołu

Od dłuższego czasu w Radomiaku Radom ciągnie się sprawa Miłosza Kozaka. Skrzydłowy został odsunięty od zespołu za niestosowne zachowanie wobec kolegów z zespołu oraz trenera. W ostatnich dniach trwały narady drużyny, sztabu i zarządu w związku z tą sytuacją. Wygląda na to, że w końcu poznaliśmy decyzję w tej sprawie. Temat Kozaka przeciągał się od […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Bild: Gwiazdy Bayernu uciekły przed mediami

Zmieniają się ligi, zmieniają się drużyny, nie zmienia się jedno: nie jest łatwo wyciągnąć przed kamery piłkarzy faworyzowanego klubu po bezprecedensowej porażce. Tym razem ucieczkę przed dziennikarzami mieli zorganizować piłkarze Bayernu Monachium, którzy nie stanęli do tłumaczeń po kompromitującym 0:5 z Borussią Moenchengladbach.  Wyjątkiem był oczywiście Thomas Mueller, który wziął na siebie cały ciężar rozmowy […]
28.10.2021
Weszło
28.10.2021

Co Anglicy myślą o Mattym Cashu w polskiej kadrze?

W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne opinie i komentarze dotyczące pozyskania polskiego obywatelstwa przez Matty’ego Casha. Nadchodzące powołanie dla obrońcy Aston Villi to gorący temat na wszystkich polskich portalach sportowych. A jak na tę sytuację zapatrują się Anglicy? Jak zareagowano na te wieści na Wyspach? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza, który na co dzień zajmuje […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Napoli obawia się podróży do Rosji

Jak informuje Corriere dello Sport, władze Napoli obawiają się lotu do Moskwy na mecz ze Spartakiem w Lidze Europy. Przyczyną nie jest oczywiście aktualna tabela grupy czy też lęk przed samolotami, ale rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, zwłaszcza w rosyjskiej stolicy. We środę, 27 października, Rosja poinformowała o blisko 40 tysiącach nowych infekcji, zmarło ponad 1000 osób. […]
28.10.2021
Prasówka
28.10.2021

PRASA. Papszun zostaje w Rakowie przynajmniej do lata

Sporo ciekawego w czwartkowej prasie. Są bieżące sprawy, jest kilka rozmów i mamy dłuższe materiały o Janie Domarskim z okazji jego urodzin. PRZEGLĄD SPORTOWY Legia Warszawa ma dziś mecz o wszystko ze Świtem Skolwin. Dzisiejsze spotkanie ze Świtem Skolwin jest nie tylko niezwykle istotne dla Legii, ale i najważniejsze w dotychczasowej karierze trenerskiej Marka Gołębiewskiego. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Johansson: Michniewicz mówił na mnie „IKEA”!

– Zostaliśmy niesprawiedliwie oskarżeni. Nie puścimy tego płazem. To są sprawy, które muszą ujrzeć światło dzienne. Trener nazywał mnie „szwedzkim turystą”, bo doznałem kontuzji. Mówił też na mnie „Ikea” – mówi w rozmowie dla Sport Expressen szwedzki zawodnik Legii Warszawa, Mattias Johansson. Szwed jest oburzony i raz jeszcze przekonuje, że nie było żadnej grupy bankietowej. […]
28.10.2021
Suche Info
28.10.2021

Koeman zwolniony z Barcelony!

To nie mogło skończyć się inaczej. Nie mogło i już. FC Barcelona wpadła w głęboki dołek sportowy i administracyjny, przeżywa kryzys tożsamości i czas najwyższy na wielopoziomowe zmiany. Jako ich początek, jako ich zwiastun, można odbierać zwolnienie Ronalda Koemana.  Porażki Barcelony z Realem Madryt i z Rayo Vallecano przeważyły szalę goryczy. Leci głowa holenderskiego trenera […]
28.10.2021
La Liga
28.10.2021

Real wpasował się w dzień wpadek. Osasuna urywa punkty w Madrycie

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Osasuna Pampeluna zatrzymała Real Madryt w środku tygodnia, na jego stadionie. Gościom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału, ale nic to, bo i „Królewscy” nie błyszczeli pod bramką rywala. Real dołączył do grona faworytów, który dziś rozczarowali swoich kibiców. Barcelona z Rayo Vallecano. Bayern z Borussią. Manchester City w […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w Pucharze Polski

Zagłębie Lubin okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Ekipa Dariusza Żurawia wygrała jedną bramką. Już na samym początku spotkania Piotr Gryszkiewicz faulował we własnym polu karnym Filipa Starzyńskiego, a popularny Figo nie pomylił się z wapna. Czy przez resztę spotkania drużyna z Ekstraklasy była lepsza od zespołu z […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Bruk-Bet z awansem w Pucharze Polski

Oj, bliska, bardzo bliska Termalika była przedwczesnego wylecenia za burtę Pucharu Polski. Ekipa Mariusza Lewandowskiego najadła się strachu w meczu z GKS-em Katowice, ale ostatecznie wygrała po dogrywce i gra dalej.  Weźmy samą dogrywkę. Ile nerwów, ile emocji, ile zwrotów akcji. Sam początek, pierwsze minuty? Filip Kozłowski pakuje piłkę do bramki, ale okazuje się, że […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koeman: – Nie martwi mnie nasza gra

FC Barcelona pogrąża się w kryzysie. Siłą rzeczy twarzą wszystkich niepowodzeń Dumą Katalonii stał się Ronald Koeman, który kompletnie stracił zaufanie milionów kibiców Barcy na całym świecie. Tym razem Barca polegała z  Rayo Vallecano, a wypowiedzi Holendra z konferencji prasowej dolały oliwy do buchającego ognia.  Transkrypcja całej konferencji prasowej znajduje się na stronie FCBarca.com. Na […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Wszołek z debiutem w Unionie Berlin

Naczekał się, naczekał się Paweł Wszołek na debiut w barwach Unionu Berlin, ale w końcu jest, mamy to, udało się. Polski piłkarz dostał od Ursa Fischera niecałe dwadzieścia minut w meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym Waldhof Mannheim. Union Berlin wygrał 3:1, ale nie bez komplikacji, bo po podstawowym czasie gry było 1:1 i do rozstrzygnięcia […]
27.10.2021