IO 2024: Poznaliśmy pierwszego piłkarskiego finalistę. Hiszpania lepsza od Maroka

Autor:Bartosz Lodko

05 sierpnia 2024, 20:37 • 2 min czytania 0 komentarzy

Hiszpania wygrała 2:1 z reprezentacją Maroka i awansowała do finału Igrzysk Olimpijskich. Decydującą bramkę dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego zdobył w 86. minucie Juanlu Sánchez.

Mecz rozgrywany na Stade Vélodrome rozpoczął się od bardzo nietypowej sytuacji. Otóż w 12. minucie doszło do zmiany sędziego głównego – Ilgiz Tantashev nabawił się kontuzji, gdy wpadł w niego jeden z hiszpańskich piłkarzy i był zmuszony opuścić murawę. Na placu gry zastąpił go Szwed Glenn Nyberg.

To Maroko jako pierwsze objęło prowadzenie w tym starciu. W 37. minucie rzut karny wykorzystał Soufiane Rahimi, zdobywając tym samym swoją szóstą bramkę na igrzyskach w Paryżu.

Kadra „La Furia Roja” zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po zmianie stron. W 66. minucie piłkę w polu karnym Maroka przejął Fermín López i zrobiło się 1:1, natomiast na chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Juanlu Sánchez.

Dla reprezentacji Hiszpanii to piąty awans do olimpijskiego finału w historii. Ich rywalem w decydującym starciu będzie Francja lub Egipt. Finał odbędzie się w najbliższy piątek.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.