post Avatar

Opublikowane 02.05.2018 19:47 przez

redakcja

Walka ze stadionowym bandytyzmem nabiera tempa – całkiem niedawno opisywaliśmy sytuację, gdy mundurowi wlepili mandaty piłkarzom za przeklinanie po nieudanych akcjach. Szczecińska policja także nie próżnuje – na rozprawę czeka pani Joanna, która podczas meczu Pogoni z Sandecją Nowy Sącz ośmieliła się chwycić jubileuszową sektorówkę.

Kobieta pierwszy w życiu pojawiła się na meczu, ale policja właśnie ją wytypowała jako członkinię zorganizowanej grupy, która – poprzez rozwinięcie wielkiej, trzymanej w sumie przez jakieś sto osób flagi – próbowała zamaskować ultrasów, przebierających się w specjalne kombinezony i odpalających race.

– Wyszłam już ze stadionu i zostałam zatrzymana, gdy chciałam wsiąść z mężem do taksówki. Podbiegła do mnie pani policjantka i powiedziała, że jestem zatrzymana za „trzymanie sektorówki”. Ja się jej zapytałam, co to w ogóle jest, bo nawet nie wiedziałam – opisuje swoją sytuację pani Joanna dla Radia Szczecin. – Chłopak mnie poprosił, czy mogę potrzymać. Ja sobie stałam ze znajomymi no i złapałam ten róg. Nie wiedziałam, że to jest karalne, w ogóle nie byłam tego świadoma. W ogóle nigdy wcześniej na meczu nie byłam, bo meczów nie lubię. Mąż i moich dwóch synów mnie zabrało – tak mnie namawiali, siedemdziesięciolecie, fajnie będzie…

No cóż, okazało się, że nie było zbyt fajnie. Pani Joanna, na co dzień pracująca w przedszkolnej kuchni, a – jak się okazuje – od święta także pseudokibicka, nie jest jedyną osobą, która po meczu z Sandecją napytała sobie poważnych kłopotów z prawem. Choć, co ciekawe, jedną z zaledwie dwóch, które odpowiedzą za zbrodnicze trzymanie w dłoni stadionowej oprawy. Wokół pani Joanny stała cała gromadka dzieci, które też ściskały oprawę w piąstkach. Im się akurat upiekło.

-Zarzut wobec pani Joanny jest taki, że ona – trzymając tę sektorówkę – robiła to celowo, żeby kibice odpalający race mogli się tam schować. Pani Joanna trafiła na dołek, zabrano jej sznurówki, dostała koc i posiedziała tak do trzynastej dnia następnego. Dopiero wtedy zwolniono ją do domu – wyjaśnia Radek Jaczmiński z Radia Szczecin, który zajmuje się całą sprawą. – Panią Joannę, podobnie jak resztę zatrzymanych, potraktowano w trybie przyspieszonym, ale ona wciąż czeka wyrok z innych powodów. To dosyć osobista sytuacja, kwestia zdrowotna i właśnie z tych względów rozprawa została o jakiś czas odroczona.

-Dzisiaj zeznawał policjant, odpowiedzialny za to, żeby wyłapywać na stadionie ludzi naruszających prawo – dodaje Radek, który był na rozprawie. – Rozprawa tyczyła się drugiej z osób, która – obok pani Joanny – trafiła na dołek za trzymanie sektorówki. Ten policjant uzasadniał swoje wskazania tak, że wyłapuje ludzi, którzy jego zdaniem są prowodyrami, którzy są częścią zorganizowanej grupy kibiców i działają z premedytacją. Paradoks polega na tym, że gość nie był w stanie odpowiedzieć na żadne podstawowe pytania – jak często Pogoń gra u siebie, jak często pojawiają się na trybunach sektorówki i tak dalej.

I właśnie taki bystrzak wychwycił swoim nieomylnym okiem panią Joannę – przypomnijmy, pierwszy razy w życiu na meczu piłkarskim, z mężem i dziećmi u boku – jako uczestnika zorganizowanej akcji, mającej na celu odpalenie na trybunach materiałów pirotechnicznych. Dziś kobieta jest kłębkiem nerwów i kiepsko sobie radzi z całą tą paskudną sytuacją.

Niby brzmi to wszystko jak absurd, jak ponury dowcip, ale to przecież jest realna, ludzka tragedia. Już pal licho zakaz stadionowy, ale chodzi o co najmniej dwa tysiące złotych grzywny. To srogi cios w domowy budżet.

Kiedy pani Joanna znalazła się na dołku, obecni tam policjanci byli w ciężkim szoku, ze kogoś takiego w ogóle do nich doprowadzono. Mieli twierdzić, że ta meczowa obława to „decyzja z góry”. I tym sposobem pani Asia, zamiast spędzić sympatyczny wieczór z rodziną, wylądowała pod celą, z jakąś inną rezydentką, kompletnie pijaną.

Oto oficjalny komunikat w sprawie działań służb mundurowych podczas meczu.

„W związku z imprezą masową policjanci zatrzymali 21 osób. Większość z nich głównie za wniesienie bądź spożywanie alkoholu wbrew obowiązującym przepisom. Wśród nich są również osoby, które nie stosowały się do poleceń służby porządkowej, posiadające narkotyki, a także posiadające race. Czynności w sprawach zatrzymanych osób trwają, większość z nich odpowiada w trybie przyspieszonym co skutkuje szybkim wydaniem wyroku za załamanie prawa. Do tej pory skierowano 6 wniosków do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia. Policjanci w czasie imprezy masowej wylegitymowali blisko 500 osób i nałożyli blisko 140 mandatów karnych.”

(źródło: http://zachodniopomorska.policja.gov.pl)

140 mandatów! Naprawdę niezłe żniwo. Do tego 21 zatrzymanych osób, z których w zasadzie wszyscy zostali potraktowani w trybie przyspieszonym, więc zapadło już na ten moment kilkanaście wyroków. Zazwyczaj są to stadionowe zakazy i grzywny opiewające na kilka tysięcy złotych. W sumie siedemnaście osób dostanie karę w trymiga – zwykle chodzi o nielegalne picie alkoholu. Ale wśród pojmanych znalazł się też niejaki pan Marek, który zgrzeszył, bo nie usiadł na krzesełku, tylko stanął sobie na schodach.

– Skuli nas w kajdanki, nie z przodu, tylko z tyłu. Tak nas trzymali na komendzie, w radiowozach. Do momentu przewiezienia na izbę zatrzymań, byliśmy traktowanie jak przestępcy – relacjonuje pan Marek, któremu przyklepano trzy i pół tysiąca złotych grzywny. No i musi się upewnić, że z dekoderem wszystko gra, bo przez następne dwa lata mecze Pogoni będzie mógł oglądać wyłącznie w telewizji. Pana Marka – jak to na stadionie, każdy to kiedyś przeżył – ktoś podsiadł na jego krzesełku, ten nie chciał się wykłócać, więc grzecznie stanął sobie na schodach. Zresztą – na tyle, na ile się dało, z boku, żeby nikomu nie przeszkadzać. Widać to na zdjęciach, które sobie zrobił podczas meczu.

Trzeba jednak było ostro wojować o swoje siedzonko, bo szczecińska policja nie zna litości dla takich łobuzów.

Alkohol, narkotyki, race – okej, wszystko rozumiemy. Ale pościg za przypadkową dziewczyną, która bezmyślnie sięgnęła dłonią po sektorową oprawę? Zamknięcie na dołku znerwicowanej kobiety, groźba grzywny i zakazu stadionowego? To drugie i tak pani Joannie nie straszne, bo mało prawdopodobne, żeby postanowiła jeszcze kiedykolwiek pójść na jakiś mecz. Mało tego – pani Asia, korzystając z przedszkolnych doświadczeń, może sama zaordynować stadionowy zakaz mężowi i synom, organizując im od teraz przymusowe leżakowanie podczas spotkań Pogoni.

Opublikowane 02.05.2018 19:47 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 56
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mąż Janko Buszewskiej
Mąż Janko Buszewskiej

Apel do Pana Krzysztofa Stanowskiego

Witam serdecznie. Jestem mężem Janko Buszewskiej. Doszły do mnie niepokojące słuchy, jakoby moja żona udzielała się na Pańskim portalu. Moja żona kilka lat temu była zdrową, normalną kobietą, jednakże pewnego dnia straciła kontakt z rzeczywistością. Ja razem z całą naszą rodziną dokładamy wszelkich starań, by pomóc mojej żonie. Janko od 5 lat bierze leki przeciwpsychotyczne ( Ranofren), oraz uspokajające (afobam). Była też kilkukrotnie hospitalizowana w szpitalu psychiatrycznym w Gnieźnie. Niestety stan żony pogarsza się, na dodatek sąsiad poinformował mnie o wzmożonej aktywności Janko na portalu weszło. Panie Krzysztofie, bardzo proszę o odpowiedź oraz możliwą pomoc.

Pozdrawiam

KKS
KKS

Kłamiesz. Janko to facet. Jedynie stan zdrowia się zgadza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos
Świroos

Joanna pamiętaj na sztywno :p

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

No taka akcja widelec, tyle że w Szczecinie tym razem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

Chyba to jest taka wielka ryba. Czemu obrażasz człowieka, którego nawet nie znasz? Co kto robi w łóżku nikogo nie interesuje. A już co ma Biedroń do aresztowania matki wracającej z rodziną z meczu i to jeszcze Pogoni (gdzie Szczecin a gdzie Słupsk? Oprócz tego że kibice się nie lubią, nie ma nic co łączy Biedronia z debilną akcją policji)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Wadą Biedrony nie jest gejostwo tylko to, że jest cyniczną kanalią, która dorwała sie do koryta po to, by bawić się z kochasiem podczas „podróży sł€żbowych.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski

Brawo polska Policja! Tak właśnie należy podstępować z kryminalistami, podkreślmy to z całą mocą: KRYMINALISTAMI! Od razu czuję się bezpieczniej wiedząc, że odpowiednie służby tak gorliwie dbają o moje bezpieczeństwo!
A potem wielkie oburzenie, że HWDP i JP 100%.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

To już kompletnie nie kumam. Ze Szczecina, a za Lechem :sui:

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

…wędrówką jedną życie jest czlowieka….

ach jak poetycko się zrobiło w ten majowy wieczór…

JesusChristPose
JesusChristPose

o jeszcze jeden cytat pasuje

człowieczy los nie jest bajką ani snem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

BarthuZz
BarthuZz

Podręcznikowe „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”.

JesusChristPose
JesusChristPose

no dokładnie

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

No i macie Bońka „zero tolerancji”. Szkoda też że zero mózgu. #nastadionie dostaniesz zakaz za nic. Nalezy ci się!

whooyemooye
whooyemooye

Przecież to nie Boniek tylko jakis wąs.

LOBO
LOBO

Akurat Boniek nie ma nic wspólnego do działań tych ćwierćinteligentów, klaunie.

Ten_typ
Ten_typ

Ja tu nie pisze czesto, ale to co przeczytalem… to jest jakaś paranoja! To się ciągnie od 2011 i Ci ludzie powinni odpowiedzieć za takie rzeczy!
Pracownik policji, który złapał ta kobietę powinien się zwyczajnie zapaść pod ziemie! Mi przed moimi dziećmi by było wstyd jakby się dowiedziały! Człowieku strzel se w łeb!

Virgill
Virgill

Byłem na tym meczu z całą Rodziną i szczerze powiem jak na prawie 16 tys ludzi było spokojnie i kulturalnie. Nie jestem wstanie zrozumieć nadgorliwości policji i karanie za nic…
wyglada na to ,że systemy się zmieniają a metody pozostają…
Szkoda bo taka nadgorliwość zniechęci do odwiedzania stadionów przez spokojnych i normalnych ludzi.

scrollo7
scrollo7

śmiejcie się śmiejcie weszlaki…już za niedługo wasz patologiczny syf zniknie ze stadionów i będzie to normalne miejsce dla rozrywki normalnych ludzi..zibi juz zapowiedział po PP

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Zatrzymaj więcej kobit co raz w życiu poszły na stadion. Promocja że hej. Mandaty za zmianę miejsca gdy połowa miejsc zajęta i inne pomysły.

scrollo7
scrollo7

synku: ja mówie stop patologii na stadionach; ,minusy i interpretacje słów zostawiam takim głąbom jak ty

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Nikogo nie obchodzi o czym bredzisz dziadziu. Normalnych ludzi bardziej martwi patologia policji niż twoje urojenia.

GranCarno
GranCarno

Efekt takiej sytuacji jest taki, że tak zwany normalny kibic będzie zniechęcony, a patologia wkurwiona. To jest właśnie najlepsza droga do usunięcia patologii, brawo tęgie głowy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

scrollo7
scrollo7

patuchy wasze miejsce nie na stadionach tylko przy ogórkach u niemca

83-110
83-110

scrollo7: a twoje w Tworkach, ewentualnie w Kocborowie popaprańcu… najlepiej zabierz ze sobą tą wronecką kurewkę mieniącą się kibicem amiki…
Napiszę ci tak prosto, po kibicowsku: spierdalaj stąd!!!!

scrollo7
scrollo7

widze ze dobrze znasz te miejscówki – sorki, mi obce smieciu spoleczny

DrMabuse
DrMabuse

1. Możecie mi wyjaśnić, co ma zdolność zidentyfikowania kobiety przez policjanta do znajomości przez niego częstotliwości pojawiania się sektorówek w sezonie?
2. Pani Joannę gratuluję dzielnego męża, który jak rozumiem dobrze wiedział co się dzieje pod sektorowką i dlatego wcisnął ją żonie i dzieciakom. Sprytne, widzę że inwencja kiboli w zrzucaniu odpowiedzialności rośnie.
3. Jak mnie ktoś podsiada, to idę do stewarda albo biletera.

GranCarno
GranCarno

3. Akcja miała miejsce w młynie, więc jakiekolwiek wyegzekwowanie swojego miejsca graniczy w tym przypadku z cudem. Dodam, że przy sprzedaży biletów była informacja co to za sektor, przynajmniej w punkcie, w którym sam odbierałem Panie informowały o tym.

Medalion
Medalion

Pretensje ta pani do męża kieruje – na młynie różnie może być 😛

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN

Pod celą, pod celą
Poezje się mielą
Gdzie Rawicz, gdzie Wronki.
Poezji tam pąki….

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Psy boją się kiboli, to aresztują przedszkolanki – najważniejsze są, drogie dzieci, statystyki wykrywalności przestępstw!

biggala2310
biggala2310

Prezydent Szczecina, któremu służy tamtejszą policja, jest oczywiście z Platformy. Od razu tak pomyślałem, zanim zdążyłem to sprawdzić. Ci debile już kilka lat temu ubzdurali sobie, że ogromnym zagrożeniem dla innych są osoby chodzące na mecze piłkarskie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

biggala2310
biggala2310

Komendantów wojewódzkich powołuje minister. Natomiast powiatowych, a Szczecin jest miastem na prawach powiatu, komendant wojewódzki po zaczerpnięciu opinii starosty lub prezydenta miasta. Komendanci powiatowi sprawują swe obowiązki w imieniu starosty/prezydenta miasta.

drHouse
drHouse

Polska w pigułce. Walczymy z jakimś zjawiskiem, ale od d..py strony. Bez przygotowania, przeszkolenia. Pewnie młody chciał się wykazać liczbami przed szefem. Jakby został skarcony, to może takich przypadków byłoby coraz mniej. Nie mam jednak wątpliwości, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan, a zwykły człowiek ma się bujać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Typowe kulsony. W sobote aresztuja przedszkolanki, w niedziele niosa lektyke z proboszczem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Najbardziej w tym momencie lubię te dyskusje mądrych głów o strasznych zachowaniach polskiego bydła na stadionach i o tej Anglii i o tych 0 tolerancji i w ogole ach och i JA CZEKAM tak bardzo bardzo czekam az na wizji znajdzie sie ktos z jajami i powie w trakcie tej dyskusji ze jak ludziom daje sie na boisku Śpiączkę czy Piesia, zamyka normalnych ludzi za trzymanie sektorówki, wjeżdża sie im o 6 rano na chatę bo robią klubowe tv (Korona, juz nie pamiętacie co), robi z nich więźniów politycznych (Staruch), zabrania na wyjeździe wyjścia do kibla, daje catering jedno stoisko dla 500 osob po przejechaniu pol kraju a jeszcze do niedawna lawki i osmolone klatki na sypiących sie stadionach, i od tych samych ludzi jednocześnie wymaga sie Luwru, kultury, zostawiania kupy kasy na stadionach, zabierania całych rodzin to przeczy jakiejkolwiek psychologii, w Anglii byl turbo skandal gdyby tak potraktowano przypadkowych ludzi.
.
Komuś sie w tym kraju juz dąwno sufit na łeb spierdolil a następcy nie bardzo chca cos z tym robic bo raz na rok ktos ich spyta ilu groźnych chuliganów juz zatrzymali, wylegitymowali itd. ZRÓBCIE O TYM KIEDYS PRAWDZIWY REPORTAŻ

Weszło
03.06.2020

Roznosiłem wirusa, i co mi zrobicie? Gasperini pomylił odwagę z odważnikiem

Znacie pewnie ten cytat z „Młodych Wilków” – nigdy do niczego się nie przyznawaj. Złapią cię pijanego w samochodzie, mów, że nie piłeś. Złapią cię za rękę na kradzieży, mów, że to nie twoja ręką. Cóż, nie będziemy tego podejścia bronić, ale niezmiernie dziwi nas fakt, że niektórzy po zrobieniu czegoś absurdalnie głupiego, ale to […]
03.06.2020
Weszło
03.06.2020

Rafał Górak: „Chcieliśmy grać. Czulibyśmy niesmak z awansu przy zielonym stoliku”

O ile powrót Ekstraklasy cały czas wydawał się dość prawdopodobny, o tyle wznowienie rywalizacji w I czy – zwłaszcza – II lidze wcale nie było takie oczywiste. Wychodzi jednak na to, że do grania wracają wszystkie trzy szczeble centralne w Polsce. Dziś drugoligowcy ponownie inaugurują rundę wiosenną. Z powrotu na boisko raduje się trener GKS-u […]
03.06.2020
Bukmacherka
03.06.2020

Eintracht przełamie defensywę Werderu? Sprawdź typy na Bundesligę w BETFAN!

Środowy rodzynek z Bundesligi na pewno ucieszy fanów niemieckiego futbolu. W końcu musieli oni czekać aż dwa dni na kolejną porcję wrażeń zza zachodniej granicy… Mecz Werderu z Eintrachtem to ciekawa propozycja, zwłaszcza z uwagi na to, że pojedynki tych drużyn zwykle dostarczały sporych emocji. Czego spodziewać się po tym meczu? Sprawdźcie nasze propozycje typów […]
03.06.2020
Weszło
03.06.2020

Boniek: Obniżyć pensje piłkarzom – i to na stałe. Będą trenować mocniej

– Kluby szybko ustaliły, że w czasie kryzysu piłkarze powinni zarabiać połowę pensji, a ja uważam, że trzeba by obniżyć wynagrodzenia na stałe. Wtedy chcieliby trenować trzy razy mocniej, by wyjechać za granicę i zarobić więcej. W Polsce wielu piłkarzy ma eldorado, zwłaszcza ci z Europy Środkowej i Bałkanów. Ci gracze są ważną częścią niektórych […]
03.06.2020
Weszło
02.06.2020

Najlepsze zostawili na koniec. Michał Żyro skradł show w hicie w Legnicy

Nie oszukujmy się, nie był to mecz, na który czekaliśmy przez całą kwarantannę. Jest wtorek, jest 20.40, deszcz nasuwa z takim impetem, że piłkarze mogą z miejsca wziąć udział w reklamie szamponu albo bollywoodzkim musicalu. A jednak, kiedy już po 15 minutach mieliśmy dwie bramki i jedną awarię systemu nawadniającego, który włączył się bez wyraźnego […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Jastrzębie – Warta, czyli smakowita środowa przystawka

Ofensywna machina trenera Jarosława Skrobacza kontra konsekwentna do bólu Warta Poznań. Tak zapowiada nam się środowa przystawka przed daniem głównym w pierwszej lidze. Choć prawdę mówiąc równie dobrze daniem głównym można nazwać to spotkanie. Dwie drużyny z czołówki powalczą o cenne punkty, a my podpowiadamy, co warto obstawić w eWinner. GKS Jastrzębie – Warta Poznań […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Pierwsza liga odmrożona? Nie widać. Festiwal bryndzy na zapleczu Ekstraklasy

Cholernie czekaliśmy na powrót Ekstraklasy i choć zdawaliśmy sobie sprawę, że z poziomem może być różnie, zresztą – było różnie, to jednak nie możemy być po pierwszej kolejce specjalnie rozczarowani. Piłeczka wróciła, kilka meczów stało znośnie z jakością, no, bywało gorzej i przed pandemią. Dzisiaj natomiast wróciła pierwsza liga, na którą czekali jeszcze więksi zapaleńcy […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Podbeskidzie po restarcie. Czy utrzyma formę strzelecką?

Wieczór z pierwszą ligą? Czemu nie! Zwłaszcza, gdy mamy okazję zobaczyć w akcji dwie drużyny walczące o awans. Podbeskidzie, lider rozgrywek, świetnie rozpoczęło wiosnę. Olimpia Grudziądz? Nieco gorzej. Dlatego restart będzie dla obydwu drużyn ważny. Jedni mogą udowodnić, że dobra forma nie była przypadkiem, drudzy, że stać ich na więcej niż pokazali do tej pory. […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Jak Hansi Flick odmienił Bayern?

Monachium zakochało się w Hansi Flicku. Dwadzieścia pięć meczów, dwadzieścia dwa zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki. Żaden trener Bayernu od 1965 roku nie miał tak dobrego startu we wszystkich rozgrywkach. A przecież wcale nie musiało być kolorowo. Przejmował Bayern w trudnym momencie. Dostawał rozgoryczony, zmęczony i niewykorzystujący swojego potencjału zespół po odchodzącym w niesławie Niko […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

#AleNumer – konkurs z nagrodami – ile będzie rzutów karnych?

Aż pięć rzutów karnych zostało podyktowanych w ostatniej kolejce Ekstraklasy. Niektóre wynikające z błędów technicznych (ręka Zwolińskiego), inne powiedzmy, że z pewnej dozy nieroztropności (latający łokieć Petraska). Skoro jedenastki są na topie, to tym razem w konkursie #AleNumer pytamy was właśnie o to, ile razy piłkarze Ekstraklasy będą w tej kolejce strzelać z wapna. Już […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Cygan: Powrót Rakowa do Częstochowy jesienią jest realny

Dzisiejsza decyzja Komisji ds. Licencji to dla Rakowa Częstochowa słodko-gorzka pigułka. Z jednej strony licencja jest, można grać w Ekstraklasie, z drugiej – każdy mecz w Bełchatowie w 2021 roku będzie oznaczał 30 tysięcy złotych kary. Jak przyjęto te werdykty w Częstochowie? Dlaczego w Bełchatowie Raków będzie wpuszczał kibiców nawet, jeśli będzie to nieopłacalne? Czy […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

„Za wcześnie, Piotrek”. Kowal żegna Piotra Rockiego

Rok 2020 to jakiś pieprzony żart. Nieporozumienie. Chciałbym, żeby już się skończył, a to ledwie połowa. Wczoraj kolejny cios. Odszedł Piotr Rocki. Ostatni raz widziałem się z nim rok temu, bo Piotrek przeprowadził się na Śląsk, więc siłą rzeczy nasz kontakt nie był tak mocny, jak wcześniej. Natomiast gdy pojawił się w Warszawie, to oczywiście, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Komu przerwa pomogła, komu zaszkodziła, czyli czego spodziewać się po I lidze?

Nie, nie odwołamy się po raz setny do cytatu „zęby swędzą…” na myśl o powrocie pierwszej ligi. Ale nie będziemy też ukrywać, że gdy myślimy o pierwszym gwizdku na zapleczu Ekstraklasy, na naszych twarzach gości uśmiech. Domyślamy się jednak, że nie wszyscy są tak szczęśliwi, jak my. Były kluby, którym przymusowa przerwa w rozgrywkach dostarczyła […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Deadline? To jakieś amerykańskie czasopismo?

Żyjemy w świecie nieustającej gonitwy. Nie ma żadnego przypadku w tym, że słówko „deadline” zrobiło karierę nie tylko w siedzibach wielkich korporacji, które uwielbiają zaśmiecać/wzbogacać (sami wybierzcie) nasz język tego typu terminami. Ci, którzy się wyłamują, potrafiąc przeciwstawić się tej „dyktaturze”, często zyskują status podziwianych buntowników. I właśnie dlatego musimy bardzo szczerze przyznać, że trochę […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Kara za korupcję dla Cracovii coraz bliżej

Gdy po raz pierwszy poruszyliśmy ten temat na naszych łamach, część komentujących była przekonana, że skończy się na naszym szczerym oburzeniu. Dziś już wiemy, że wręcz przeciwnie. Korupcja, której dopuściła się Cracovia w sezonie 2003/04, była bezkarna naprawdę długo, ale zdaje się, że PZPN ma zamiar wkrótce skorygować ten błąd. Związek poinformował, że jego rzecznik […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Marek Kozioł: „Mam nadzieję, że nasz występ to nie był jednorazowy wybryk”

– Wiadomo, że jak nie szło – na przykład w Mielcu, gdzie przesiadywałem podczas meczów na trybunach, nie łapiąc się nawet do meczowej osiemnastki – to człowiek się zaczynał zastanawiać, czy jest sens dalej to ciągnąć. Tym bardziej że to był taki okres, gdy do piłki trzeba było bardziej dokładać niż na niej zarabiać. Może […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Lublin zamiast Narodowego. Finał Pucharu Polski w wersji oszczędnościowej

Gdyby nie ta pieprzona pandemia, bylibyśmy już miesiąc po finale Pucharu Polski na Narodowym. Stadion jak zwykle byłby pełny, tętniłby życiem. Cóż, pewnie nie obyłoby się też bez jakiejś mniejszej czy większej aferki, natomiast w gruncie rzeczy mielibyśmy święto. Ale to za wcześniej za rok. Finał Pucharu trzeba było przenieść. Nowa arena? Arena Lublin. Wiadomo, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Licencyjny odsiew w pierwszej lidze. Czołowe kluby bez zgody na grę w Ekstraklasie

Proces licencyjny w pierwszej lidze okazał się prawdziwym sitem, które na dziś eliminuje z walki o awans kilka czołowych drużyn. Komisja Licencyjna nie miała litości – gilotyna ścinała kolejne głowy. Czy nas to dziwi? Niespecjalnie. Czy nas to martwi? Tak, jak najbardziej. Dlatego, że w momencie, gdy do Ekstraklasy mogą wejść trzy drużyny, okazuje się, […]
02.06.2020