post Avatar

Opublikowane 02.05.2018 19:47 przez

redakcja

Walka ze stadionowym bandytyzmem nabiera tempa – całkiem niedawno opisywaliśmy sytuację, gdy mundurowi wlepili mandaty piłkarzom za przeklinanie po nieudanych akcjach. Szczecińska policja także nie próżnuje – na rozprawę czeka pani Joanna, która podczas meczu Pogoni z Sandecją Nowy Sącz ośmieliła się chwycić jubileuszową sektorówkę.

Kobieta pierwszy w życiu pojawiła się na meczu, ale policja właśnie ją wytypowała jako członkinię zorganizowanej grupy, która – poprzez rozwinięcie wielkiej, trzymanej w sumie przez jakieś sto osób flagi – próbowała zamaskować ultrasów, przebierających się w specjalne kombinezony i odpalających race.

– Wyszłam już ze stadionu i zostałam zatrzymana, gdy chciałam wsiąść z mężem do taksówki. Podbiegła do mnie pani policjantka i powiedziała, że jestem zatrzymana za „trzymanie sektorówki”. Ja się jej zapytałam, co to w ogóle jest, bo nawet nie wiedziałam – opisuje swoją sytuację pani Joanna dla Radia Szczecin. – Chłopak mnie poprosił, czy mogę potrzymać. Ja sobie stałam ze znajomymi no i złapałam ten róg. Nie wiedziałam, że to jest karalne, w ogóle nie byłam tego świadoma. W ogóle nigdy wcześniej na meczu nie byłam, bo meczów nie lubię. Mąż i moich dwóch synów mnie zabrało – tak mnie namawiali, siedemdziesięciolecie, fajnie będzie…

No cóż, okazało się, że nie było zbyt fajnie. Pani Joanna, na co dzień pracująca w przedszkolnej kuchni, a – jak się okazuje – od święta także pseudokibicka, nie jest jedyną osobą, która po meczu z Sandecją napytała sobie poważnych kłopotów z prawem. Choć, co ciekawe, jedną z zaledwie dwóch, które odpowiedzą za zbrodnicze trzymanie w dłoni stadionowej oprawy. Wokół pani Joanny stała cała gromadka dzieci, które też ściskały oprawę w piąstkach. Im się akurat upiekło.

-Zarzut wobec pani Joanny jest taki, że ona – trzymając tę sektorówkę – robiła to celowo, żeby kibice odpalający race mogli się tam schować. Pani Joanna trafiła na dołek, zabrano jej sznurówki, dostała koc i posiedziała tak do trzynastej dnia następnego. Dopiero wtedy zwolniono ją do domu – wyjaśnia Radek Jaczmiński z Radia Szczecin, który zajmuje się całą sprawą. – Panią Joannę, podobnie jak resztę zatrzymanych, potraktowano w trybie przyspieszonym, ale ona wciąż czeka wyrok z innych powodów. To dosyć osobista sytuacja, kwestia zdrowotna i właśnie z tych względów rozprawa została o jakiś czas odroczona.

-Dzisiaj zeznawał policjant, odpowiedzialny za to, żeby wyłapywać na stadionie ludzi naruszających prawo – dodaje Radek, który był na rozprawie. – Rozprawa tyczyła się drugiej z osób, która – obok pani Joanny – trafiła na dołek za trzymanie sektorówki. Ten policjant uzasadniał swoje wskazania tak, że wyłapuje ludzi, którzy jego zdaniem są prowodyrami, którzy są częścią zorganizowanej grupy kibiców i działają z premedytacją. Paradoks polega na tym, że gość nie był w stanie odpowiedzieć na żadne podstawowe pytania – jak często Pogoń gra u siebie, jak często pojawiają się na trybunach sektorówki i tak dalej.

I właśnie taki bystrzak wychwycił swoim nieomylnym okiem panią Joannę – przypomnijmy, pierwszy razy w życiu na meczu piłkarskim, z mężem i dziećmi u boku – jako uczestnika zorganizowanej akcji, mającej na celu odpalenie na trybunach materiałów pirotechnicznych. Dziś kobieta jest kłębkiem nerwów i kiepsko sobie radzi z całą tą paskudną sytuacją.

Niby brzmi to wszystko jak absurd, jak ponury dowcip, ale to przecież jest realna, ludzka tragedia. Już pal licho zakaz stadionowy, ale chodzi o co najmniej dwa tysiące złotych grzywny. To srogi cios w domowy budżet.

Kiedy pani Joanna znalazła się na dołku, obecni tam policjanci byli w ciężkim szoku, ze kogoś takiego w ogóle do nich doprowadzono. Mieli twierdzić, że ta meczowa obława to „decyzja z góry”. I tym sposobem pani Asia, zamiast spędzić sympatyczny wieczór z rodziną, wylądowała pod celą, z jakąś inną rezydentką, kompletnie pijaną.

Oto oficjalny komunikat w sprawie działań służb mundurowych podczas meczu.

„W związku z imprezą masową policjanci zatrzymali 21 osób. Większość z nich głównie za wniesienie bądź spożywanie alkoholu wbrew obowiązującym przepisom. Wśród nich są również osoby, które nie stosowały się do poleceń służby porządkowej, posiadające narkotyki, a także posiadające race. Czynności w sprawach zatrzymanych osób trwają, większość z nich odpowiada w trybie przyspieszonym co skutkuje szybkim wydaniem wyroku za załamanie prawa. Do tej pory skierowano 6 wniosków do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia. Policjanci w czasie imprezy masowej wylegitymowali blisko 500 osób i nałożyli blisko 140 mandatów karnych.”

(źródło: http://zachodniopomorska.policja.gov.pl)

140 mandatów! Naprawdę niezłe żniwo. Do tego 21 zatrzymanych osób, z których w zasadzie wszyscy zostali potraktowani w trybie przyspieszonym, więc zapadło już na ten moment kilkanaście wyroków. Zazwyczaj są to stadionowe zakazy i grzywny opiewające na kilka tysięcy złotych. W sumie siedemnaście osób dostanie karę w trymiga – zwykle chodzi o nielegalne picie alkoholu. Ale wśród pojmanych znalazł się też niejaki pan Marek, który zgrzeszył, bo nie usiadł na krzesełku, tylko stanął sobie na schodach.

– Skuli nas w kajdanki, nie z przodu, tylko z tyłu. Tak nas trzymali na komendzie, w radiowozach. Do momentu przewiezienia na izbę zatrzymań, byliśmy traktowanie jak przestępcy – relacjonuje pan Marek, któremu przyklepano trzy i pół tysiąca złotych grzywny. No i musi się upewnić, że z dekoderem wszystko gra, bo przez następne dwa lata mecze Pogoni będzie mógł oglądać wyłącznie w telewizji. Pana Marka – jak to na stadionie, każdy to kiedyś przeżył – ktoś podsiadł na jego krzesełku, ten nie chciał się wykłócać, więc grzecznie stanął sobie na schodach. Zresztą – na tyle, na ile się dało, z boku, żeby nikomu nie przeszkadzać. Widać to na zdjęciach, które sobie zrobił podczas meczu.

Trzeba jednak było ostro wojować o swoje siedzonko, bo szczecińska policja nie zna litości dla takich łobuzów.

Alkohol, narkotyki, race – okej, wszystko rozumiemy. Ale pościg za przypadkową dziewczyną, która bezmyślnie sięgnęła dłonią po sektorową oprawę? Zamknięcie na dołku znerwicowanej kobiety, groźba grzywny i zakazu stadionowego? To drugie i tak pani Joannie nie straszne, bo mało prawdopodobne, żeby postanowiła jeszcze kiedykolwiek pójść na jakiś mecz. Mało tego – pani Asia, korzystając z przedszkolnych doświadczeń, może sama zaordynować stadionowy zakaz mężowi i synom, organizując im od teraz przymusowe leżakowanie podczas spotkań Pogoni.

Opublikowane 02.05.2018 19:47 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 56
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mąż Janko Buszewskiej
Mąż Janko Buszewskiej

Apel do Pana Krzysztofa Stanowskiego

Witam serdecznie. Jestem mężem Janko Buszewskiej. Doszły do mnie niepokojące słuchy, jakoby moja żona udzielała się na Pańskim portalu. Moja żona kilka lat temu była zdrową, normalną kobietą, jednakże pewnego dnia straciła kontakt z rzeczywistością. Ja razem z całą naszą rodziną dokładamy wszelkich starań, by pomóc mojej żonie. Janko od 5 lat bierze leki przeciwpsychotyczne ( Ranofren), oraz uspokajające (afobam). Była też kilkukrotnie hospitalizowana w szpitalu psychiatrycznym w Gnieźnie. Niestety stan żony pogarsza się, na dodatek sąsiad poinformował mnie o wzmożonej aktywności Janko na portalu weszło. Panie Krzysztofie, bardzo proszę o odpowiedź oraz możliwą pomoc.

Pozdrawiam

KKS
KKS

Kłamiesz. Janko to facet. Jedynie stan zdrowia się zgadza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos
Świroos

Joanna pamiętaj na sztywno :p

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

No taka akcja widelec, tyle że w Szczecinie tym razem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

Chyba to jest taka wielka ryba. Czemu obrażasz człowieka, którego nawet nie znasz? Co kto robi w łóżku nikogo nie interesuje. A już co ma Biedroń do aresztowania matki wracającej z rodziną z meczu i to jeszcze Pogoni (gdzie Szczecin a gdzie Słupsk? Oprócz tego że kibice się nie lubią, nie ma nic co łączy Biedronia z debilną akcją policji)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Wadą Biedrony nie jest gejostwo tylko to, że jest cyniczną kanalią, która dorwała sie do koryta po to, by bawić się z kochasiem podczas „podróży sł€żbowych.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski

Brawo polska Policja! Tak właśnie należy podstępować z kryminalistami, podkreślmy to z całą mocą: KRYMINALISTAMI! Od razu czuję się bezpieczniej wiedząc, że odpowiednie służby tak gorliwie dbają o moje bezpieczeństwo!
A potem wielkie oburzenie, że HWDP i JP 100%.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

To już kompletnie nie kumam. Ze Szczecina, a za Lechem :sui:

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
JesusChristPose

…wędrówką jedną życie jest czlowieka….

ach jak poetycko się zrobiło w ten majowy wieczór…

JesusChristPose
JesusChristPose

o jeszcze jeden cytat pasuje

człowieczy los nie jest bajką ani snem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

BarthuZz
BarthuZz

Podręcznikowe „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”.

JesusChristPose
JesusChristPose

no dokładnie

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

No i macie Bońka „zero tolerancji”. Szkoda też że zero mózgu. #nastadionie dostaniesz zakaz za nic. Nalezy ci się!

whooyemooye
whooyemooye

Przecież to nie Boniek tylko jakis wąs.

LOBO
LOBO

Akurat Boniek nie ma nic wspólnego do działań tych ćwierćinteligentów, klaunie.

Ten_typ
Ten_typ

Ja tu nie pisze czesto, ale to co przeczytalem… to jest jakaś paranoja! To się ciągnie od 2011 i Ci ludzie powinni odpowiedzieć za takie rzeczy!
Pracownik policji, który złapał ta kobietę powinien się zwyczajnie zapaść pod ziemie! Mi przed moimi dziećmi by było wstyd jakby się dowiedziały! Człowieku strzel se w łeb!

Virgill
Virgill

Byłem na tym meczu z całą Rodziną i szczerze powiem jak na prawie 16 tys ludzi było spokojnie i kulturalnie. Nie jestem wstanie zrozumieć nadgorliwości policji i karanie za nic…
wyglada na to ,że systemy się zmieniają a metody pozostają…
Szkoda bo taka nadgorliwość zniechęci do odwiedzania stadionów przez spokojnych i normalnych ludzi.

scrollo7
scrollo7

śmiejcie się śmiejcie weszlaki…już za niedługo wasz patologiczny syf zniknie ze stadionów i będzie to normalne miejsce dla rozrywki normalnych ludzi..zibi juz zapowiedział po PP

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Zatrzymaj więcej kobit co raz w życiu poszły na stadion. Promocja że hej. Mandaty za zmianę miejsca gdy połowa miejsc zajęta i inne pomysły.

scrollo7
scrollo7

synku: ja mówie stop patologii na stadionach; ,minusy i interpretacje słów zostawiam takim głąbom jak ty

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Nikogo nie obchodzi o czym bredzisz dziadziu. Normalnych ludzi bardziej martwi patologia policji niż twoje urojenia.

GranCarno
GranCarno

Efekt takiej sytuacji jest taki, że tak zwany normalny kibic będzie zniechęcony, a patologia wkurwiona. To jest właśnie najlepsza droga do usunięcia patologii, brawo tęgie głowy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

scrollo7
scrollo7

patuchy wasze miejsce nie na stadionach tylko przy ogórkach u niemca

83-110
83-110

scrollo7: a twoje w Tworkach, ewentualnie w Kocborowie popaprańcu… najlepiej zabierz ze sobą tą wronecką kurewkę mieniącą się kibicem amiki…
Napiszę ci tak prosto, po kibicowsku: spierdalaj stąd!!!!

scrollo7
scrollo7

widze ze dobrze znasz te miejscówki – sorki, mi obce smieciu spoleczny

DrMabuse
DrMabuse

1. Możecie mi wyjaśnić, co ma zdolność zidentyfikowania kobiety przez policjanta do znajomości przez niego częstotliwości pojawiania się sektorówek w sezonie?
2. Pani Joannę gratuluję dzielnego męża, który jak rozumiem dobrze wiedział co się dzieje pod sektorowką i dlatego wcisnął ją żonie i dzieciakom. Sprytne, widzę że inwencja kiboli w zrzucaniu odpowiedzialności rośnie.
3. Jak mnie ktoś podsiada, to idę do stewarda albo biletera.

GranCarno
GranCarno

3. Akcja miała miejsce w młynie, więc jakiekolwiek wyegzekwowanie swojego miejsca graniczy w tym przypadku z cudem. Dodam, że przy sprzedaży biletów była informacja co to za sektor, przynajmniej w punkcie, w którym sam odbierałem Panie informowały o tym.

Medalion
Medalion

Pretensje ta pani do męża kieruje – na młynie różnie może być 😛

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN

Pod celą, pod celą
Poezje się mielą
Gdzie Rawicz, gdzie Wronki.
Poezji tam pąki….

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Psy boją się kiboli, to aresztują przedszkolanki – najważniejsze są, drogie dzieci, statystyki wykrywalności przestępstw!

biggala2310
biggala2310

Prezydent Szczecina, któremu służy tamtejszą policja, jest oczywiście z Platformy. Od razu tak pomyślałem, zanim zdążyłem to sprawdzić. Ci debile już kilka lat temu ubzdurali sobie, że ogromnym zagrożeniem dla innych są osoby chodzące na mecze piłkarskie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

biggala2310
biggala2310

Komendantów wojewódzkich powołuje minister. Natomiast powiatowych, a Szczecin jest miastem na prawach powiatu, komendant wojewódzki po zaczerpnięciu opinii starosty lub prezydenta miasta. Komendanci powiatowi sprawują swe obowiązki w imieniu starosty/prezydenta miasta.

drHouse
drHouse

Polska w pigułce. Walczymy z jakimś zjawiskiem, ale od d..py strony. Bez przygotowania, przeszkolenia. Pewnie młody chciał się wykazać liczbami przed szefem. Jakby został skarcony, to może takich przypadków byłoby coraz mniej. Nie mam jednak wątpliwości, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan, a zwykły człowiek ma się bujać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Typowe kulsony. W sobote aresztuja przedszkolanki, w niedziele niosa lektyke z proboszczem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Najbardziej w tym momencie lubię te dyskusje mądrych głów o strasznych zachowaniach polskiego bydła na stadionach i o tej Anglii i o tych 0 tolerancji i w ogole ach och i JA CZEKAM tak bardzo bardzo czekam az na wizji znajdzie sie ktos z jajami i powie w trakcie tej dyskusji ze jak ludziom daje sie na boisku Śpiączkę czy Piesia, zamyka normalnych ludzi za trzymanie sektorówki, wjeżdża sie im o 6 rano na chatę bo robią klubowe tv (Korona, juz nie pamiętacie co), robi z nich więźniów politycznych (Staruch), zabrania na wyjeździe wyjścia do kibla, daje catering jedno stoisko dla 500 osob po przejechaniu pol kraju a jeszcze do niedawna lawki i osmolone klatki na sypiących sie stadionach, i od tych samych ludzi jednocześnie wymaga sie Luwru, kultury, zostawiania kupy kasy na stadionach, zabierania całych rodzin to przeczy jakiejkolwiek psychologii, w Anglii byl turbo skandal gdyby tak potraktowano przypadkowych ludzi.
.
Komuś sie w tym kraju juz dąwno sufit na łeb spierdolil a następcy nie bardzo chca cos z tym robic bo raz na rok ktos ich spyta ilu groźnych chuliganów juz zatrzymali, wylegitymowali itd. ZRÓBCIE O TYM KIEDYS PRAWDZIWY REPORTAŻ

Weszło
20.01.2021

Juventus z Superpucharem, Szczęsny w głównej i pozytywnej roli

Wiadomo, że Superpuchar – właściwie każdy – to nie jest najcenniejsze trofeum w futbolu. Fajnie, jak jest w gablocie, ale żeby się o niego zabijać? Raczej nie. Tyle że dla i Napoli, i dla Juventusu, to mogła być dość istotna szansa na wygranie czegokolwiek w tym sezonie, bo forma obu zespołów nie wskazuje specjalnie na […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Fortuna Bayernu kołem się toczy

W tym sezonie Bayern wszedł w dziwaczny taniec z losem. Żaden to wyćwiczony foxtrot, żaden walc wiedeński, żadne pasodoble. To zwykłe igranie z losem. Bo tak jak podopieczni Hansiego Flicka mieli szczęście remisując z Lipskiem, tak jak sprzyjała im fortuna, kiedy Robert Lewandowski w ostatniej sekundzie meczu odwracał historię spotkania z Bayerem Leverkusen, tak wszystko […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zieliński z superpucharem, United obronią fotel lidera?

Ligi Mistrzów nie ma, ale też jest… fajnie. Parafrazując słynny cytat. W środę kibice będą zadowoleni, bo czekają nas hitowe spotkania we Włoszech i w Anglii. Na południu Europy o Superpuchar Włoch powalczą Juventus oraz Napoli. Natomiast na drugim końcu Starego Kontynentu Manchester United spróbuje utrzymać się na szczycie Premier League. Na jakie typy warto […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Polak bramkarzem wszech czasów szwedzkiego klubu. Szacuneczek

Polacy doceniani za granicą? Coraz częściej spotykany przypadek. Ale ilu z nich zapisało się na kartach danego klubu do tego stopnia, by trafić do jedenastki wszech czasów? No właśnie, to już trudniejsza sprawa. Ale tak wyróżniony został Ryszard Jankowski, były bramkarz Lecha Poznań, który spędził pół dekady lat dziewięćdziesiątych w Trelleborgu, a gdzie pomógł zezłomować […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zagraniczny inwestor w Radomiaku? Trwają rozmowy

W najbliższym czasie może dojść do niespodziewanej współpracy na zapleczu Ekstraklasy. Z naszych ustaleń wynika, że Radomiak Radom prowadzi rozmowy z zagranicznym inwestorem. Dzięki temu wsparciu klub chciałby odważniej włączyć się w walkę o awans z pierwszej ligi. Na czym ta współpraca miałaby polegać? Tu robi się ciekawie, bo niekoniecznie chodzi o przejęcie części akcji […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Zmierzch ery Juventusu? Pirlo przytłoczony problemami

– Lata lecą. Staramy się, jak możemy, ale podtrzymanie naszej passy i zdobycie 10. mistrzostwa z rzędu byłoby czymś nieprawdopodobnym. Nie jest łatwo, dajemy z siebie wszystko, ale mamy za sobą dwa ‚black-outy’, za które zapłaciliśmy bolesnymi porażkami z Fiorentiną i Interem – te słowa Giorgio Chielliniego, jednego z symboli Juventusu, wstrząsnęły włoskimi mediami. Dlaczego? Bo dopatrzono […]
20.01.2021
Anglia
20.01.2021

Jon Flanagan jednak nie dla Jagiellonii. I całe szczęście

Od kilku dni media belgijskie oraz polskie grzały temat transferu Jona Flanagana do Jagiellonii. Angielski lewy obrońca miał trafić do Białegostoku po kompletnie nieudanej przygodzie w Charleroi. Ostatecznie jednak nie wyszło, 28-latek nie przeszedł testów medycznych i z transakcji nici. Wbrew obiecującym początkom kariery tego piłkarza, możemy śmiało powiedzieć: całe szczęście.  W 2014 roku był […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Klauzula „anty-Włochy” wstrzymuje Milika

Arkadiusz Milik wciąż czeka na finalizację przejścia do Olympique Marsylia. Z klubem już się porozumiał, ale cały transfer wstrzymuje oczywiście Napoli. Kwota transferu nie jest problemem, więc co nim jest? Napoli chciałoby skonstruować transakcję w ten sposób, że Milik miałby zostać wypożyczony z Napoli do Olympique na pół roku z przymusowym wykupem przez francuski klub […]
20.01.2021
Blogi i felietony
20.01.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Wszystko było już zaplanowane, w maju Aleksander Łukaszenko uświetnia swoją obecnością imprezę otwarcia, potem lansuje się wśród błysków fleszy aż do finałowego meczu. Zapalony fan hokeja, który nawet w szczycie pandemii chętnie udzielał wywiadów prosto z lodowiska, tegoroczne Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie będzie musiał jednak obejrzeć w telewizji. Białoruś, a konkretnie Mińsk, a jeszcze […]
20.01.2021
Francja
20.01.2021

Powrót na tron w najmniej spodziewanym momencie, czyli ostatni tytuł Marsylii

Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Marsylia była jedną z największych piłkarskich potęg Starego Kontynentu. Na Stade Velodrome wręcz roiło się od czołowych postaci światowego futbolu, takich jak choćby Jean-Pierre Papin, Abedi Pele, Rudi Voeller czy Chris Waddle. Zespół regularnie sięgał po mistrzowskie tytuły we Francji, dokładając też do tego znaczące sukcesy na kontynentalnej arenie. […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Problemy w klubie Polaków. Derby nie płaci, a szejk czeka na zielone światło

Derby od miesiąca nie płaci swoim piłkarzom pensji. Nad klubem wisi wizja bankructwa, a w tle trwają przeciągające się rozmowy z szejkiem, który ma przejąć klub. Kibiców próbuje uspokajać Wayne Rooney, który ma być gwarantem lepszej przyszłości Derby. Tymczasem ligowe władze sprawdzają, czy Derby trafi we właściwie ręce.  Widać było po graczach Derby dużą ulgę […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

GKS Bełchatów wybrał nowego prezesa

Pierwszoligowy GKS Bełchatów niedawno ogłosił konkurs na stanowisko nowego prezesa klubu. Nowy sternik przejmie stanowisko po Wiktorze Rydzu, który zrezygnował w grudniu ubiegłego roku. Jak udało nam się ustalić, zostanie nim Wojciech Zając, w przeszłości związany m.in. z Resovią Rzeszów. Zając to osoba, która jest współtwórcą sukcesu rzeszowian. To on był prezesem klubu kiedy Resovia […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Dali kilka powodów, by walnąć whisky. XI dekady Jagiellonii

Dwa srebrne medale. Jeden brązowy. Finał Pucharu Polski. Kilka grubych transferów. I miano ligowej czołówki przez kilka lat. Bez dwóch zdań to najlepsza dekada w historii Jagiellonii Białystok, która w 2020 roku obchodziła stulecie swojego istnienia. Wybraliśmy najlepszą XI minionego dziesięciolecia. Z góry uprzedzamy – może pojawić się element kontrowersji. Na kilku pozycjach mieliśmy sporą […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Niezły Numer – Jak Brzęczek marnował najlepszego napastnika świata?

W zasadzie mamy pewne wątpliwości, czy aby na pewno liczba bramek Roberta Lewandowskiego za kadencji Jerzego Brzęczka to „Niezły Numer”. Bo przecież mówimy o najlepszym piłkarzu na świecie. Drugim najlepszym strzelcu w pięciu topowych ligach w Europie. Pięciokrotnym królu strzelców Bundesligi. Gościu, który coraz bardziej zagraża rekordowi Gerda Müllera. I ten oto gość przez dwa […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Podmianka selekcjonera niedługo przed wielkim turniejem? To się już zdarzało

Jak nietrudno się domyślić – historia futbolu, również ta najnowsza, zna takie przypadki, gdy działacze krajowej federacji decydowali się na zmianę selekcjonera na kilka miesięcy przed startem wielkiego turnieju. Nie zdarza się to może zbyt często, no ale od czasu do czasu ktoś postanawia wykonać ten ryzykowny, nieco zalatujący desperacją ruch. W związku z niespodziewanym […]
20.01.2021
Anglia
20.01.2021

Najlepszy napastnik Manchesteru City? Phil Foden

Nie Sergio Aguero. Nie Gabriel Jesus, a tym bardziej Liam Delap. To może Riyad Mahrez albo Kevin de Bruyne? Znowu błędna odpowiedź. Najlepszym strzelcem Manchesteru City w tym sezonie są Raheem Sterling i Phil Foden, kolejny genialny piłkarz w układance Pepa Guardioli. Swoją karierę na The Etihad rozpoczął już trzy sezony temu, ale nigdy tak […]
20.01.2021
Weszło
20.01.2021

Puchar nie w pełni świętowany. Bilbao wciąż czeka na „La Gabarrę”

– Moim zdaniem ten tytuł zasługuje na barkę – czytamy we wpisie na forum kibiców Athletiku. – Bardziej niż poprzedni. Wygrana Superpucharu w ramach przygotowań do sezonu to nic. Teraz graliśmy w środku rozgrywek, kiedy każdy zespół jest w formie. I pokonaliśmy Real oraz Barcelonę. Wiem, że obostrzenia związane z pandemią nie są po to, […]
20.01.2021
Weszło Extra
20.01.2021

Trenerzy a życie rodzinne. Czy to już zawód tylko dla piłkarskich nerdów?

Pracoholik. Skrajny perfekcjonista. Fanatyk. Obsesjonat. Jeżeli ktoś jest opisywany w ten sposób, budzi raczej negatywne skojarzenia, ale akurat nie dotyczy to trenerów piłkarskich. Chwilami można odnieść wrażenie, że niektórzy wręcz oczekują od nich, że będą żyli futbolem 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku i nic innego w ich egzystencji liczyć się nie […]
20.01.2021