W Szczecinie walczą z pseudokibicami – zaczęli od pani z przedszkola
Weszło

W Szczecinie walczą z pseudokibicami – zaczęli od pani z przedszkola

Walka ze stadionowym bandytyzmem nabiera tempa – całkiem niedawno opisywaliśmy sytuację, gdy mundurowi wlepili mandaty piłkarzom za przeklinanie po nieudanych akcjach. Szczecińska policja także nie próżnuje – na rozprawę czeka pani Joanna, która podczas meczu Pogoni z Sandecją Nowy Sącz ośmieliła się chwycić jubileuszową sektorówkę.

Kobieta pierwszy w życiu pojawiła się na meczu, ale policja właśnie ją wytypowała jako członkinię zorganizowanej grupy, która – poprzez rozwinięcie wielkiej, trzymanej w sumie przez jakieś sto osób flagi – próbowała zamaskować ultrasów, przebierających się w specjalne kombinezony i odpalających race.

– Wyszłam już ze stadionu i zostałam zatrzymana, gdy chciałam wsiąść z mężem do taksówki. Podbiegła do mnie pani policjantka i powiedziała, że jestem zatrzymana za „trzymanie sektorówki”. Ja się jej zapytałam, co to w ogóle jest, bo nawet nie wiedziałam – opisuje swoją sytuację pani Joanna dla Radia Szczecin. – Chłopak mnie poprosił, czy mogę potrzymać. Ja sobie stałam ze znajomymi no i złapałam ten róg. Nie wiedziałam, że to jest karalne, w ogóle nie byłam tego świadoma. W ogóle nigdy wcześniej na meczu nie byłam, bo meczów nie lubię. Mąż i moich dwóch synów mnie zabrało – tak mnie namawiali, siedemdziesięciolecie, fajnie będzie…

No cóż, okazało się, że nie było zbyt fajnie. Pani Joanna, na co dzień pracująca w przedszkolnej kuchni, a – jak się okazuje – od święta także pseudokibicka, nie jest jedyną osobą, która po meczu z Sandecją napytała sobie poważnych kłopotów z prawem. Choć, co ciekawe, jedną z zaledwie dwóch, które odpowiedzą za zbrodnicze trzymanie w dłoni stadionowej oprawy. Wokół pani Joanny stała cała gromadka dzieci, które też ściskały oprawę w piąstkach. Im się akurat upiekło.

-Zarzut wobec pani Joanny jest taki, że ona – trzymając tę sektorówkę – robiła to celowo, żeby kibice odpalający race mogli się tam schować. Pani Joanna trafiła na dołek, zabrano jej sznurówki, dostała koc i posiedziała tak do trzynastej dnia następnego. Dopiero wtedy zwolniono ją do domu – wyjaśnia Radek Jaczmiński z Radia Szczecin, który zajmuje się całą sprawą. – Panią Joannę, podobnie jak resztę zatrzymanych, potraktowano w trybie przyspieszonym, ale ona wciąż czeka wyrok z innych powodów. To dosyć osobista sytuacja, kwestia zdrowotna i właśnie z tych względów rozprawa została o jakiś czas odroczona.

-Dzisiaj zeznawał policjant, odpowiedzialny za to, żeby wyłapywać na stadionie ludzi naruszających prawo – dodaje Radek, który był na rozprawie. – Rozprawa tyczyła się drugiej z osób, która – obok pani Joanny – trafiła na dołek za trzymanie sektorówki. Ten policjant uzasadniał swoje wskazania tak, że wyłapuje ludzi, którzy jego zdaniem są prowodyrami, którzy są częścią zorganizowanej grupy kibiców i działają z premedytacją. Paradoks polega na tym, że gość nie był w stanie odpowiedzieć na żadne podstawowe pytania – jak często Pogoń gra u siebie, jak często pojawiają się na trybunach sektorówki i tak dalej.

I właśnie taki bystrzak wychwycił swoim nieomylnym okiem panią Joannę – przypomnijmy, pierwszy razy w życiu na meczu piłkarskim, z mężem i dziećmi u boku – jako uczestnika zorganizowanej akcji, mającej na celu odpalenie na trybunach materiałów pirotechnicznych. Dziś kobieta jest kłębkiem nerwów i kiepsko sobie radzi z całą tą paskudną sytuacją.

Niby brzmi to wszystko jak absurd, jak ponury dowcip, ale to przecież jest realna, ludzka tragedia. Już pal licho zakaz stadionowy, ale chodzi o co najmniej dwa tysiące złotych grzywny. To srogi cios w domowy budżet.

Kiedy pani Joanna znalazła się na dołku, obecni tam policjanci byli w ciężkim szoku, ze kogoś takiego w ogóle do nich doprowadzono. Mieli twierdzić, że ta meczowa obława to „decyzja z góry”. I tym sposobem pani Asia, zamiast spędzić sympatyczny wieczór z rodziną, wylądowała pod celą, z jakąś inną rezydentką, kompletnie pijaną.

Oto oficjalny komunikat w sprawie działań służb mundurowych podczas meczu.

„W związku z imprezą masową policjanci zatrzymali 21 osób. Większość z nich głównie za wniesienie bądź spożywanie alkoholu wbrew obowiązującym przepisom. Wśród nich są również osoby, które nie stosowały się do poleceń służby porządkowej, posiadające narkotyki, a także posiadające race. Czynności w sprawach zatrzymanych osób trwają, większość z nich odpowiada w trybie przyspieszonym co skutkuje szybkim wydaniem wyroku za załamanie prawa. Do tej pory skierowano 6 wniosków do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia. Policjanci w czasie imprezy masowej wylegitymowali blisko 500 osób i nałożyli blisko 140 mandatów karnych.”

(źródło: http://zachodniopomorska.policja.gov.pl)

140 mandatów! Naprawdę niezłe żniwo. Do tego 21 zatrzymanych osób, z których w zasadzie wszyscy zostali potraktowani w trybie przyspieszonym, więc zapadło już na ten moment kilkanaście wyroków. Zazwyczaj są to stadionowe zakazy i grzywny opiewające na kilka tysięcy złotych. W sumie siedemnaście osób dostanie karę w trymiga – zwykle chodzi o nielegalne picie alkoholu. Ale wśród pojmanych znalazł się też niejaki pan Marek, który zgrzeszył, bo nie usiadł na krzesełku, tylko stanął sobie na schodach.

– Skuli nas w kajdanki, nie z przodu, tylko z tyłu. Tak nas trzymali na komendzie, w radiowozach. Do momentu przewiezienia na izbę zatrzymań, byliśmy traktowanie jak przestępcy – relacjonuje pan Marek, któremu przyklepano trzy i pół tysiąca złotych grzywny. No i musi się upewnić, że z dekoderem wszystko gra, bo przez następne dwa lata mecze Pogoni będzie mógł oglądać wyłącznie w telewizji. Pana Marka – jak to na stadionie, każdy to kiedyś przeżył – ktoś podsiadł na jego krzesełku, ten nie chciał się wykłócać, więc grzecznie stanął sobie na schodach. Zresztą – na tyle, na ile się dało, z boku, żeby nikomu nie przeszkadzać. Widać to na zdjęciach, które sobie zrobił podczas meczu.

Trzeba jednak było ostro wojować o swoje siedzonko, bo szczecińska policja nie zna litości dla takich łobuzów.

Alkohol, narkotyki, race – okej, wszystko rozumiemy. Ale pościg za przypadkową dziewczyną, która bezmyślnie sięgnęła dłonią po sektorową oprawę? Zamknięcie na dołku znerwicowanej kobiety, groźba grzywny i zakazu stadionowego? To drugie i tak pani Joannie nie straszne, bo mało prawdopodobne, żeby postanowiła jeszcze kiedykolwiek pójść na jakiś mecz. Mało tego – pani Asia, korzystając z przedszkolnych doświadczeń, może sama zaordynować stadionowy zakaz mężowi i synom, organizując im od teraz przymusowe leżakowanie podczas spotkań Pogoni.

KOMENTARZE (56)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mąż Janko Buszewskiej
Nielba

Apel do Pana Krzysztofa Stanowskiego

Witam serdecznie. Jestem mężem Janko Buszewskiej. Doszły do mnie niepokojące słuchy, jakoby moja żona udzielała się na Pańskim portalu. Moja żona kilka lat temu była zdrową, normalną kobietą, jednakże pewnego dnia straciła kontakt z rzeczywistością. Ja razem z całą naszą rodziną dokładamy wszelkich starań, by pomóc mojej żonie. Janko od 5 lat bierze leki przeciwpsychotyczne ( Ranofren), oraz uspokajające (afobam). Była też kilkukrotnie hospitalizowana w szpitalu psychiatrycznym w Gnieźnie. Niestety stan żony pogarsza się, na dodatek sąsiad poinformował mnie o wzmożonej aktywności Janko na portalu weszło. Panie Krzysztofie, bardzo proszę o odpowiedź oraz możliwą pomoc.

Pozdrawiam

KKS

Kłamiesz. Janko to facet. Jedynie stan zdrowia się zgadza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Świroos

Joanna pamiętaj na sztywno :p

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
Legia Warszawa

No taka akcja widelec, tyle że w Szczecinie tym razem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
Legia Warszawa

Chyba to jest taka wielka ryba. Czemu obrażasz człowieka, którego nawet nie znasz? Co kto robi w łóżku nikogo nie interesuje. A już co ma Biedroń do aresztowania matki wracającej z rodziną z meczu i to jeszcze Pogoni (gdzie Szczecin a gdzie Słupsk? Oprócz tego że kibice się nie lubią, nie ma nic co łączy Biedronia z debilną akcją policji)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Wadą Biedrony nie jest gejostwo tylko to, że jest cyniczną kanalią, która dorwała sie do koryta po to, by bawić się z kochasiem podczas „podróży sł€żbowych.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jozef Wojciechowski
Bułka z Bananem i Zupa w Pięć Minut

Brawo polska Policja! Tak właśnie należy podstępować z kryminalistami, podkreślmy to z całą mocą: KRYMINALISTAMI! Od razu czuję się bezpieczniej wiedząc, że odpowiednie służby tak gorliwie dbają o moje bezpieczeństwo!
A potem wielkie oburzenie, że HWDP i JP 100%.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
Legia Warszawa

To już kompletnie nie kumam. Ze Szczecina, a za Lechem :sui:

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JesusChristPose
Legia Warszawa

…wędrówką jedną życie jest czlowieka….

ach jak poetycko się zrobiło w ten majowy wieczór…

JesusChristPose
Legia Warszawa

o jeszcze jeden cytat pasuje

człowieczy los nie jest bajką ani snem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

BarthuZz
Pogoń Szczecin

Podręcznikowe „Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”.

JesusChristPose
Legia Warszawa

no dokładnie

StryjekSylweriusz

No i macie Bońka „zero tolerancji”. Szkoda też że zero mózgu. #nastadionie dostaniesz zakaz za nic. Nalezy ci się!

whooyemooye
Legia

Przecież to nie Boniek tylko jakis wąs.

LOBO

Akurat Boniek nie ma nic wspólnego do działań tych ćwierćinteligentów, klaunie.

Ten_typ

Ja tu nie pisze czesto, ale to co przeczytalem… to jest jakaś paranoja! To się ciągnie od 2011 i Ci ludzie powinni odpowiedzieć za takie rzeczy!
Pracownik policji, który złapał ta kobietę powinien się zwyczajnie zapaść pod ziemie! Mi przed moimi dziećmi by było wstyd jakby się dowiedziały! Człowieku strzel se w łeb!

Virgill
Pogoń Szczecin

Byłem na tym meczu z całą Rodziną i szczerze powiem jak na prawie 16 tys ludzi było spokojnie i kulturalnie. Nie jestem wstanie zrozumieć nadgorliwości policji i karanie za nic…
wyglada na to ,że systemy się zmieniają a metody pozostają…
Szkoda bo taka nadgorliwość zniechęci do odwiedzania stadionów przez spokojnych i normalnych ludzi.

scrollo7

śmiejcie się śmiejcie weszlaki…już za niedługo wasz patologiczny syf zniknie ze stadionów i będzie to normalne miejsce dla rozrywki normalnych ludzi..zibi juz zapowiedział po PP

Krzysztof.Reperowicz

Zatrzymaj więcej kobit co raz w życiu poszły na stadion. Promocja że hej. Mandaty za zmianę miejsca gdy połowa miejsc zajęta i inne pomysły.

scrollo7

synku: ja mówie stop patologii na stadionach; ,minusy i interpretacje słów zostawiam takim głąbom jak ty

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Nikogo nie obchodzi o czym bredzisz dziadziu. Normalnych ludzi bardziej martwi patologia policji niż twoje urojenia.

GranCarno

Efekt takiej sytuacji jest taki, że tak zwany normalny kibic będzie zniechęcony, a patologia wkurwiona. To jest właśnie najlepsza droga do usunięcia patologii, brawo tęgie głowy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

scrollo7

patuchy wasze miejsce nie na stadionach tylko przy ogórkach u niemca

83-110

Zdjęcie profilowe scrollo7: a twoje w Tworkach, ewentualnie w Kocborowie popaprańcu… najlepiej zabierz ze sobą tą wronecką kurewkę mieniącą się kibicem amiki…
Napiszę ci tak prosto, po kibicowsku: spierdalaj stąd!!!!

scrollo7

widze ze dobrze znasz te miejscówki – sorki, mi obce smieciu spoleczny

DrMabuse
Wisła Kraków

1. Możecie mi wyjaśnić, co ma zdolność zidentyfikowania kobiety przez policjanta do znajomości przez niego częstotliwości pojawiania się sektorówek w sezonie?
2. Pani Joannę gratuluję dzielnego męża, który jak rozumiem dobrze wiedział co się dzieje pod sektorowką i dlatego wcisnął ją żonie i dzieciakom. Sprytne, widzę że inwencja kiboli w zrzucaniu odpowiedzialności rośnie.
3. Jak mnie ktoś podsiada, to idę do stewarda albo biletera.

GranCarno

3. Akcja miała miejsce w młynie, więc jakiekolwiek wyegzekwowanie swojego miejsca graniczy w tym przypadku z cudem. Dodam, że przy sprzedaży biletów była informacja co to za sektor, przynajmniej w punkcie, w którym sam odbierałem Panie informowały o tym.

Medalion

Pretensje ta pani do męża kieruje – na młynie różnie może być 😛

I Sekretarz KC PZPN
Nie doczytałem chyba

Pod celą, pod celą
Poezje się mielą
Gdzie Rawicz, gdzie Wronki.
Poezji tam pąki….

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Psy boją się kiboli, to aresztują przedszkolanki – najważniejsze są, drogie dzieci, statystyki wykrywalności przestępstw!

biggala2310

Prezydent Szczecina, któremu służy tamtejszą policja, jest oczywiście z Platformy. Od razu tak pomyślałem, zanim zdążyłem to sprawdzić. Ci debile już kilka lat temu ubzdurali sobie, że ogromnym zagrożeniem dla innych są osoby chodzące na mecze piłkarskie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

biggala2310

Komendantów wojewódzkich powołuje minister. Natomiast powiatowych, a Szczecin jest miastem na prawach powiatu, komendant wojewódzki po zaczerpnięciu opinii starosty lub prezydenta miasta. Komendanci powiatowi sprawują swe obowiązki w imieniu starosty/prezydenta miasta.

drHouse
Górnik Boguszowice

Polska w pigułce. Walczymy z jakimś zjawiskiem, ale od d..py strony. Bez przygotowania, przeszkolenia. Pewnie młody chciał się wykazać liczbami przed szefem. Jakby został skarcony, to może takich przypadków byłoby coraz mniej. Nie mam jednak wątpliwości, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan, a zwykły człowiek ma się bujać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Typowe kulsony. W sobote aresztuja przedszkolanki, w niedziele niosa lektyke z proboszczem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WhiteStarPower

Najbardziej w tym momencie lubię te dyskusje mądrych głów o strasznych zachowaniach polskiego bydła na stadionach i o tej Anglii i o tych 0 tolerancji i w ogole ach och i JA CZEKAM tak bardzo bardzo czekam az na wizji znajdzie sie ktos z jajami i powie w trakcie tej dyskusji ze jak ludziom daje sie na boisku Śpiączkę czy Piesia, zamyka normalnych ludzi za trzymanie sektorówki, wjeżdża sie im o 6 rano na chatę bo robią klubowe tv (Korona, juz nie pamiętacie co), robi z nich więźniów politycznych (Staruch), zabrania na wyjeździe wyjścia do kibla, daje catering jedno stoisko dla 500 osob po przejechaniu pol kraju a jeszcze do niedawna lawki i osmolone klatki na sypiących sie stadionach, i od tych samych ludzi jednocześnie wymaga sie Luwru, kultury, zostawiania kupy kasy na stadionach, zabierania całych rodzin to przeczy jakiejkolwiek psychologii, w Anglii byl turbo skandal gdyby tak potraktowano przypadkowych ludzi.
.
Komuś sie w tym kraju juz dąwno sufit na łeb spierdolil a następcy nie bardzo chca cos z tym robic bo raz na rok ktos ich spyta ilu groźnych chuliganów juz zatrzymali, wylegitymowali itd. ZRÓBCIE O TYM KIEDYS PRAWDZIWY REPORTAŻ

wpDiscuz