post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 17.11.2017 11:19 przez

Krzysztof Stanowski

Okazuje się, że bajania Dariusza Mioduskiego to nie jednorazowy wyskok, ale serial w odcinkach. Dzisiaj Sportowe Fakty zamieściły drugą część wywiadu z właścicielem Legii. Z pierwszej dowiedzieliśmy się, że mniejsze kluby powinny oddać warszawskiemu klubowi swoje pieniądze, żeby ten godnie reprezentował te mniejsze kluby na europejskiej arenie i budował prestiż ligi. Natomiast z drugiej części – że mniejsze kluby powinny także oddać swoich czołowych piłkarzy. Akcja „cały naród buduje swoją stolicę” przybiera, przynajmniej w głowie właściciela Legii, coraz większe rozmiary.

Wydawałoby się, że jeśli już kluby oddadzą Legii kasę, to ta chociaż tę kasę wykorzysta, by od tych klubów kupować piłkarzy. Okazuje się, że nie do końca. To znaczy chętnie by kupiła tych najlepszych, ale nie za ceny rynkowe – tzn. płacąc mniej niż konkurenci z zachodu.

– Powinno tak to wyglądać, że jak piłkarz się wybije w kraju, zanim wyjedzie za granicę, powinien trochę pograć w czołowej drużynie w lidze, zbudować sobie pozycję – stwierdził Dariusz Mioduski. Oczywiście np. Górnik taką czołową drużyną nie jest, o czym dowiadujemy się po chwili. Mioduski uściśla: – W Legii, w Lechu, może kiedyś w Górniku. Ale dziś Górnik jeszcze nie jest na to gotowy. Niestety dziś jest tak, że menedżerowie pchają zawodnika za granicę, bo tam dostaną kilka groszy więcej. I większość z tych chłopaków zdecydowanie sobie nie radzi.

W końcu poznajemy tajniki proponowanego modelu.

– Ok, Górnik ma takiego Kurzawę. Może go sprzedać do Legii za 500 tysięcy euro albo do niemieckiego średniaka typu Mainz za 800 – mówi dziennikarz.
– Ale mógłby dostać 15 procent w kolejnym transferze i wziąć 400 tysięcy, i jak Kurzawa pójdzie z Legii gdzieś za granicę za 5 milionów, zarobią więcej. A potem jeszcze w kolejnych transferach.

A jeśli z Legii nie pójdzie za granicę, tylko wypełni kontakt i odejdzie za darmo? Hmm, to chyba nie zostało uwzględnione.

Przeanalizujmy to wszystko…

Czy Legia kiedykolwiek sprzedała kogoś za 5 milionów euro? Nie, nigdy.
Czy Mainz kiedykolwiek sprzedał kogoś za 5 milionów euro? Tak, sprzedał nawet za 17 milionów euro.
Czy z niemieckim klubem da się wynegocjować procent od przyszłego transferu? Oczywiście, że tak. Dokładnie w ten sam sposób, w jaki da się go wynegocjować z Legią. Nie jest to żaden mechanizm, którym Legia miałaby się wyróżniać na rynku.

Na zdrowy rozum – czy więcej warte będzie 15 procent od transferu z niemieckiego klubu czy z Legii? Jak ocenimy prawdopodobieństwo, jeśli Legia sprzedaje za kwoty wielokrotnie niższe?

No dobrze, ale przecież chodzi o co innego. Ci piłkarze mają przejść do Legii, aby nabyć doświadczeń/umiejętności, które pomogą im zrobić karierę w silniejszych ligach. Pobyt na Łazienkowskiej zwielokrotni ich wartość i uprawdopodobni sukces w zachodniej lidze.

Teraz spójrzmy na reprezentację Polski.
Wojciech Szczęsny – w ogóle nie grał w Polsce w seniorach.
Grzegorz Krychowiak – w ogóle nie grał w Polsce w seniorach.
Piotr Zieliński – w ogóle nie grał w Polsce w seniorach.
Kamil Glik – grał w Piaście Gliwice.
Łukasz Piszczek – grał w Zagłębiu Lubin.
Arkadiusz Milik – grał w Górniku Zabrze.

W Legii występowali Fabiański, Jędrzejczyk, Bereszyński oraz Rybus, natomiast w zestawieniu z nazwiskami powyżej, trudno uznać, by zrobili oni największe kariery. A dodając zawodników, którzy opuścili warszawski klub i na Zachodzie zupełnie sobie nie poradzili (Wolski, Borysiuk, Furman…) teoria o zbawiennym wpływie Legii na powodzenie w silnych ligach robi się dziwaczna. Generalnie byłoby to logiczne, że piłkarze akurat opuszczający Łazienkowską radzą sobie lepiej niż piłkarze opuszczający gorsze kluby, ale jak widać – ewidentnie nie jest to regułą.

Dariusz Mioduski namawia więc kluby, by oddawały swoich piłkarzy do Warszawy, bo to się im opłaci, ale wchodząc w szczegóły – nie do końca wiadomo, dlaczego się opłaci. Namawia też piłkarzy, by przychodzili do Legii, bo to ich przygotuje na sukces, ale wchodząc w szczegóły – nie wiadomo, w jaki sposób ich przygotuje.

Wiadomo jest tylko jedno – właściciel Legii chciałby, aby wszystkie kluby zrozumiały, że w ich interesie jest zbudować wartość jego prywatnej spółki.

Powodzenia w szukaniu jeleni.

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 230
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KatalonskiPIES
KatalonskiPIES

prosze jakie oficjalne zaproszenie, zobacz ile masz szczescia Ty fiootcie 🙂

M.S.
M.S.

Fiutek szczęściarz 🙂

zid15
zid15

pojebało ci sie z goldem

Fidel
Fidel

Ach gdyby tak można było powoływać piłkarzy do wojska…

m1025
m1025

jakos skonczyla sie mozliwosc powolywania do wojska i L o wiel czesciej zdobywa tytuly. Jakos skonczyla sie komuna i kluby gornicze maja klopot z zalapaniem sie do pucharow nie mowiac o majstrze:).Wiec kto wiecej zawdziecza komunie?

Fidel
Fidel

Czyli jak ukradnę a potem roztrwonię to mogę się tłumaczyć, że przecież to nic takiego bo sąsiad też ukradł ale zainwestował i miał więcej?

m1025
m1025

co ma piernik do wiatraka? wskaz jeden w miare silny klub funkcjonujacy uczciwie w prl? Wskaz jednego polskiego pilkarza w prl , ktory byl zatrudniony jako pilkarz, a nie hydrau;lik, gornik, milicjant czy zolnierz etc. Tylko ze jakos mozliwosc lewizny sie skonczyla a L radzi sobie dobrze czego nie mozna powiedziec o klubach, ktorych kibice czesto wypominaja L branie do wojska.

Fidel
Fidel

Tylko że w klubach górniczych grali zazwyczaj lokalsi którzy albo grali w piłę albo szli do kopalni czy huty. W Legii grali goście z całej Polski którzy mieli pecha że ich lokalny klub nie miał silnego „patrona” i byli z nich przymusowo wyjmowani. Mecze kupowali wszyscy ale nikt nie wykańczał drużyn jak Legia niedługo po wojnie przymusowymi powołaniami.

m1025
m1025

faktycznie pilkarze , ktorzy trafiali do L mieli sie za najwiekszych pechowcow. Wymien jeden klub ktory wykonczyla L. Czemu owi lokalsi nie sa w stanie zdobyc majstra dla Slaska? Lubanski trafil do Gornika bo byl zakochany w tym klubie?

Fidel
Fidel

Jako że Lubański jest z Gliwic to całkiem prawdopodobne. Z Polonii Bytom która miała mistrza w 54 czterech graczy dostało „powołanie” do Legii. Jeszcze lepszym przykładem jest likwidacja innych klubów wojskowych żeby przerzucić ich graczy do Legii jak np. Wawel Kraków.

m1025
m1025

nie poszedl Do Gornika dobrowolnie tylko byly naciski na ojca. Wawel byl tez klubem wojskowym i tak samo jak do L trafiali tam poborowi. Nie slysalem aby w Krakowie ktos plakal za Wawelem. Kluby gornicze sobie nawzajem nie podbieraly pilkarzy?

Fidel
Fidel

Co innego podbieranie piłkarzy z sąsiedniej kopalni oferując lepszy hajs a co innego likwidacja sekcji piłkarskiej innego klubu i perspektywa spędzenia kolejnych sezonów na bieganiu z karabinem.

m1025
m1025

za prl nie zlikwidowano zednaj sekcji klubu gorniczego? Czym sie rozni perspektywa pracy w kopalni czy latania z karabinem? Wymien jednego pilkarza ktory byl nieszczescliwy ze trafil do L? Faktycznie Wawel byl ukochanym klubem Krakowa. Mozesz wymienic inne kluby zlikwidowane przez L,? uzyles liczby mnogiej. Wawel tez byl klubem resortowym korzystajacym z poboru, wiec dla innych klubow niezwiazanych z wojskiem to dobrze ze zniknal jeden klub podbierajacy poborowych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

Przymusowo wcielani Ślązacy to byli do Wehrmachtu. Przestańcie już pierdolić, bo poziom paranoi robi się niebezpiecznie wysoki

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

Wawel Legia zlikwidowała? Przecież ten klub cały czas istnieje. Pamiętam w latach 90. grał w III lidze. Zawiszę też Legia zlikwidowała?

Fidel
Fidel

W 53 roku po zdobyciu wicemistrzostwa Wawel (wówczas pod nazwą OKWS) zostaje zlikwidowany a piłkarze przeniesieni do CWKS, tyczyło się to wszystkich OKWSów ówczesnych ale wiadomo ze chodziło głównie o piłkarzy z Krakowa. Przez 4 lata lub działa jako filia warszawskiego CWKSu. W 57 ponownie zaczyna działać jako Wawel.

Fidel
Fidel

Zresztą można to podsumować krótko Śląsk za komuny był jak Legia teraz. Miał hajs. Komuna upadła zamknęli zakłady hajs się skończył. W stolicy jest kapitał to i Legia ma kasę. Proste, kto ma pieniądze ten wygrywa nie ważne czy kupi piłkarzy czy sędziego. Sęk w tym że straszenie wojskiem i zmuszanie do grania w klubie było po prostu paskudne.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fidel
Fidel

Ale po co ta agresja? Otóż wiem co się wtedy działo. Nie wiem co ma wspólnego z tematem dyskusji powstanie Górnika, czy ja się czepiam np. fuzji Legii i Korony?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fidel
Fidel

Pewnie, że lepiej że pokopali piłkę niż byli gnojeni w woju. A piszę o Legii bo temat dotyczył Legii i tego, że młodzi zdolni piłkarze powinni w niej grać dla własnego dobra. Żeby nie było doskonale wiem, że ten sam schemat stosowały np. milicyjne kluby które umożliwiały odrobienie służby wojskowej w milicji czyli de facto grając w piłkę i jest to równie słabe. Problem polega na tym że Legia była CWKSem więc miała przewagę np. nad lokalnymi WKSami jak Śląsk w szerzeniu tego procederu. Tak samo jak łatwiej miała Gwardia wśród milicji czy Lech Poznań wśród kolejowych. Śląskie kluby miały mega bonus nie tylko z faktu że ich sektory były najwazniejsze ale też dlatego ze prominentni tawarisze byli akurat ze Śląska

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Urkides

Znane były przypadki że kluby górnicze załatwiały przydziały na mieszkania, talon na samochód a piłkarza wywozili razem z meblami nocą.
Przestańcie pierdolić, za PRL nic nie było normalne.
Ale nawiązując do głównego tematu dyskusji, to za czasów PRL w ten czy inny sposób kumulowano najlepszych piłkarzy w kilku klubach i dzięki temu były hitowe pojedynki Górnika w 1/2 PZP z Manchesterem albo Legii z Feyenoordem. Z tego potem się zrodziła repra w latach 70-ych.
Tak więc najeżdżacie na Mioduskiego a on niczego nowego nie proponuje tylko na innych zasadach.

chozjor_dadybicz
chozjor_dadybicz

Słusznie, Legia sobie dobrze radzi, ale w kontekście komuny trzeba byłoby wiedzieć, gdzie byłaby teraz Legia, gdyby nie te powołania do wojska. Może na miejscu Polonii?

Broncur Rynek
Broncur Rynek

Najlepiej wyrwać Hamalainena, Pazdana czy Mączyńskiego od konkurentów i balować za pół darmo przy okazji zrażać do siebie resztę ligi.

Olala
Olala

Proponuję zawiesić krajowe transfery, by się nikt nie mógł poczuć niekomfortowo.

m1025
m1025

co bylo nieuczciwego w tych transferach?

The BFIYEH
The BFIYEH

Przykłady z doooopy. Hamie skończył sie kontrakt a Pazdana i Mączyńskiego kupili…więc w czym problem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

The BFIYEH
The BFIYEH

Oficjalnie Ham oświadczył, że ze względów rodzinnych odchodzi a że okazał się zwykła kur..a hmmm to idealnie na Łazienkowskiej pasuje 😀

The BFIYEH
The BFIYEH

aaaaa Janko a jeszcze pytanie Hama dalej śpiewa legła Warszawa?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93
Lluc93

Krzysiu, a jak działa twoja Barcelona? Czemu z Realem tak odjechali reszcie ligi? Czemu te dwa kluby biorą z tortu 50 procent, a pozostałe 18 klubów też bierze 50 procent? Tam też manifesty piszesz? Pod siedzibą La Ligi protesty robisz?

Fidel
Fidel

Nie no trochę to inaczej wygląda. W Hiszpanii jednak oglądalność robią Barcelona z Realem i dzięki nim sprzedają się prawa do transmisji za granicę. Wątpię żeby w Zjednoczonych Emiratach chcieli oglądać Kucharczyka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Te artykuły o Mioduskim robią się zabawne 😉 ale mam pewną poszlakę, Bogusław – łysina, Krzysztof – łysina, Dariusz, bujna szopa 😉 może stąd ta niechec.

Pasta
Pasta

Zabawny to jest redaktor dla ktorego zielinksi i milik zrobili wieksze kariery niz fabian.

M.S.
M.S.

he, he, he, o kurczę super trop 🙂

Lluc93
Lluc93

A i przy transferach młodych zawodników do innych lig ile razy można się naczytać czy to od kibiców czy dziennikarzy, że co on robi. Najpierw niech pójdzie do Legii/Lecha, tam pokaże, że jest dobry i z zupełnie innej pozycji dopiero rusza na zachód. Ale jak to Mioduski powiedział to już szuka jeleni. Tak dzieje się w innych mniejszych ligach, że piłkarze przeważnie w Chorwacji idą do Dinama, w Serbii do Partizana czy Crveny, w Czechach do któryś z praskich klubów, a u nas od razu jeb skok jak u Jaroszyńskiego z Cracovii do Serie A i oczywiście bez szans na jakieś minuty.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Jak wyłożą kasę do kupują, nie ma wolontariatu.

Buncol
Buncol

Zapomniałeś tylko że taki układ ma krótkie nogi. Klub sprzeda na zachód jednego niewypała, potem drugiego niewypała i trzeciego już nie sprzeda.

werseo
werseo

miodupski, – warszawski geszefciarz i oszust, idealnie pasuje do tego skurwiałego, zgniłego klubiku z łazienkowskiej.

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Idź na rekord ! idź na rekord! pierwsze 6 klas podstawówki zrobiłeś w 13lat, jeszcze tylko 4-5 lat i ją skończysz!!

werseo
werseo

możesz mi kurwa obciągnąć chuja bez napletka ty jebany, niedouczony warszawski biedaku-robaku

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Miło wiedzieć jak się zwracasz do ojca….ale chyba wypadałoby to zatrzymać w rodzinie, a nie pisać na forum…

werseo
werseo

haha, aluzje do rodziny to jak zwykle wasz śmieciowy poziom, syreny jebane.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Urkides

Znowu manipulowanie słowami i celowe prymitywizowanie wypowiedzi. No ok, bo Legia jest sexi i weszło ma dużo wejść.
Więc odniosę się do jednego zdania.

„Czy z niemieckim klubem da się wynegocjować procent od przyszłego transferu? Oczywiście, że tak.”
NI CHUJA!!!!!! Niemiecka liga jest butik w porównaniu do szmateksu którym jest polska liga. Klienci którzy robią tam zakupy otrzymują razem z „towarem” certyfikat jakości oraz pochodzenia. Bundesliga weryfikuje zawodników czy potrafią grać na wysokim poziomie, polska liga nie weryfikuje.
Wobec czego Niemiecki klub nie będzie się dzielił z polskim klubem efektem własnej solidności i prestiżu, które pozwalają mu sprzedawać drożej.
Innym rodzajem weryfikacji dostępnym (czasami) dla polskich klubów są puchary. Piłkarz który pokazał się z dobrej strony w pucharach ma od razu dużo wyższą cenę, bo został „zweryfikowany” na tle dobrych zawodników.
Dlatego pomysł Mioduskiego jest dobry bo pozwoli jednym klubom grać lepiej w pucharach a jeszcze innym zarabiać lepiej na swoich zawodnikach których udostępnili np. Lechowi.
W takim wypadku ten dodatkowy bonus finansowy za prestiż i wiarygodność zostaje w Polsce, w polskiej lidze a nie ucieka do Niemiec albo Holandii.

Fidel
Fidel

Ok, no to robimy nową reformę rozgrywek. w ESA drużyny biją się o możliwość wystawienia swoich graczy do Reprezentacji Ligi które to będą następnie grały w pucharach. Załóżmy że swoich graczy delegować mogą zespoły z pierwszej 8 na podstawie jakiś tam kryteriów, średnia z niezależnych not z różnych źródeł czy coś w tym stylu żeby nie było że jedzie zięć prezesa.
Mistrz daje 10 graczy, wice mistrz 9, trzecia drużyna 8 itd. aż do 8 która wystawia trzech reprezentantów. Jak łatwo policzyć mamy 52 kopaczy, PZPN uzupełnia kadrę młodzieżowcami którym przydziela dzikie karty wedle własnego uznania i tak oto można już sklecić 3 zespoły na europejskie puchary. Drużyny i tak odpadną szybko ale za to większa szansa, że któryś z wartościowych piłkarzy będzie mógł się pokazać za granicą. No i rozgrywki ligowe nabiorą kolorów bo gracze ze śreniaka co ledwo wchodzi do 8 nie położą lachy na końcówce sezonu tylko każdy będzie zasuwał w nadziei że wybiorą go do repry ligi i zrobi karierę.

Urkides
Urkides

Sprawdziłeś czy pozwalają na to przepisy UEFA, to po pierwsze. Po drugie zbieranina z ligi ad hoc będzie ze sobą grała dobrze? Raczej nie.
Problem jest w czym innym. Wszyscy podkreślają że w polskiej lidze brakuje pieniędzy. Źródeł ich dopływu nie ma wiele i raczej skokowo nie będą rosły bo niby z jakiego powodu.
A więc trzeba szukać ewolucyjnych działań mogących podnieść przychody.
Jednym z nich jest kumulowanie przychodów wynikających z transferów i udziału w FAZIE GRUPOWEJ pucharów.
Jak napisałem wcześniej ligi zachodnie są miejscem gdzie piłkarzowi stawia się „znak jakości” i jego wartość idzie gwałtownie do góry. Milik poszedł do Niemiec za 2,5 mln EUR ale już z Ajaxu za 20 mln. Czy on zrobił aż taki progres piłkarski adekwatny do wzrostu sumy transferowej? Nie, po prostu został zweryfikowany w lepszym otoczeniu i upewniono się że jest wart takich pieniędzy.
To co proponuje Mioduski to jest stworzenie takiego mechanizmu który pozwoli na zostawianie tych sum w polskiej lidze.
Gdyby takie kluby jak Legia, Lech potrafiły się dogadać z mniejszymi klubami na promocję i rozwój ich zawodników to korzyści odnosiła by cała liga a nie Niemcy czy Holendrzy.
Korzyści wielostronne bo wynikające z większego dopływu pieniędzy z transferów, pucharów ale również z podniesienia marki polskiego piłkarza i co za tym idzie większych cen. Bo ci młodzi piłkarze mieli by okazję się pokazać na tle silnych przeciwników i w dobrym otoczeniu.
Mioduskiemu chodzi o znalezienie sposobu kumulacji pieniędzy w polskiej lidze.
Przecież to nie musi być 15% od transferu, wszystko jest kwestią umowy. Jeśli chłopak jest wyjątkowo utalentowany to można się zabezpieczyć innymi zapisami. Przecież ewentualnie będzie funkcjonować nie jako obowiązek tylko wynikające z rozsądku i racjonalne wspólne działanie.

Fidel
Fidel

Pisałem to w formie żartu oczywiście że UEFA na to nie przystanie. Moim zdaniem jednak lepsze dla młodych jest szybka weryfikacja przez zagraniczny klub. Jeśli są zdolni i pracowici dadzą sobie radę, jeśli nie od razu to po jakimś czasie patrz Milik. Przechodzenie do Legii i Lecha żeby podpompować młodziaka może sprawić, że mu odbije i już poczuje się Panem Piłkarazem co może owocować przeistoczeniem się w najlepszym wypadku w transferowego jednostrzałowca (Furman). niech jadą zagranicę i uczą się życia, im więcej z nicha da rade tym większa też reklama dla ligi.

Urkides
Urkides

Ok, Twoje myślenie ma sens ale w takim wypadku lepiej jest tych zdolnych chłopaków wysyłać w wieku 16 lat zagranicę a nie przez kilka lat uczyć ich złych nawyków w Polsce.
Tylko co z tego będzie miała polska liga i my kibice?
Chyba lepiej jest nauczyć się szkolić i promować a potem zarabiać.
Mamy niezłe kartofle i warzywa to wysyłajmy je do Niemiec, Belgii czy Holandii żeby tam robili z nich frytki. Po co w Polsce budować przetwórnie, zajmować się promocją marek czy wyrobów? Niech inni kleją swoje etykietki na produktach które mogłyby budować naszą reputację.
Mechanizmy rynkowe działają również w pilce. Znane marki zarabiają więcej tylko dlatego że sa znane i mają dobrą reputację.
Znaczące jest to że Polska nie ma globalnych marek które kojarzą się z Polską. Bo nie potrafimy o to zadbać.

Fidel
Fidel

Wiadomo ze jakby przy każdym klubie działała prężna szkółka byłoby cacy. Nie sądzę jednak żeby te transfery z wykorzystaniem Legii czy Lecha jako „pośrednika” przybijającego etykietkę polskiego produktu eksportowego były konieczne.

Urkides
Urkides

Czy skaut przyjeżdżający oglądać jakiegoś chłopaka grającego np. w Piaście może być pewny na podstawie tych obserwacji że chłopak poradzi sobie w Bundeslidze? Raczej nie, bo ogląda go w konfrontacji z zawodnikami którzy umiejętnościami nie dorastają do pięt zawodnikom tej ligi. A chłopak może mieć umiejętności.
A jeśli obejrzy go w konfrontacji w pucharach na tle mocnego zespołu i on tam będzie dawał radę, to o ile więcej będą gotowi zapłacić?
Jestem ciekawy jak poszybuje cena za Jacha po jednym meczu w reprze a o ile wzrosłaby jego wartość po udanych MŚ?
Zagłębie mu takiego środowiska do rozwoju i zaprezentowania własnych możliwości nie zagwarantuje.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Co za stek bredni.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

tego od Legii

NenadBjelica
NenadBjelica

Lech z Borussia wynegocjował

Urkides
Urkides

Ale to był Lech a nie Sandecja. Własnie o tym mowa.

Pasta
Pasta

I to byl lewandowski a nie kurzawa

Fioletto Ambrozzini
Fioletto Ambrozzini

Kolo tak ma w bani jak leków nie weźmie.

200w.gif
Przemytnikbetonu
Przemytnikbetonu

Dokładnie takich samych argumentów swego czasu używał Leśnodorski przy transferze Masłowskiego. Dlaczego wtedy nie czytałem takiego paszkwila?

Viva la Libertad
Viva la Libertad

„Z pierwszej dowiedzieliśmy się, że mniejsze kluby powinny oddać warszawskiemu klubowi swoje pieniądze, żeby ten godnie reprezentował te mniejsze kluby na europejskiej arenie i budował prestiż ligi. ” Co za tania manipulacja. Raczej powinny oddać pieniądze, które do nich należeć nie powinny, tylko powinny należeć do tych, których ludzie chcą w tv oglądać. Dzisiaj jest to układ pasożytniczy, w którym Sandecje, Termaliki itp, których prawie nikt nie ogląda dostają podobną kwotę, co kluby, które ogląda 10-20 razy więcej ludzi. To trzeba ukrócić. A jeszcze redaktor mentalny komunista ma czelność pisaniu o oddawaniu swoich pieniędzy.

spinynorman
spinynorman

Chyba marzą mu się stare czasy, jak do Legii (czy Śląska i Zawiszy) powoływano do odbycia zasadniczej służby wojskowej i mniejsze kluby mogły zrobić niewiele, jeśli nie dysponowały odpowiednim poparciem politycznym. Ale łaskawe z niego panisko, bo nawet daje do zrozumienia, że klub piłkarza dostałby jakieś ochłapy, a nie, że za damski chuj by poszedł do jedynie słusznego mistrza.

m1025
m1025

zapomniales o klubach gorniczych

spinynorman
spinynorman

Pamiętałem, ale one miały jakby mniejsze mimo wszystko możliwości niż kluby wojskowe, żeby za darmo mieć zawodnika i to bez prawa odmowy. Natomiast niewątpliwie miały większe możliwości zatrzymania u siebie piłkarzy, szczególnie za Gierka.

m1025
m1025

kopalnia chronila przed wojskiem. poza tym jakos po upadku prl L ma sie dobrze a slaskie kluby cienko pierdza , wiec kto mial wieksze mozliwosci?

Ulan
Ulan

spinynorman; śmieszny z ciebie kolo, kluby góenicze miały mniejsze możliwosci, hahahaahah zabawny jesteś. Wytłumacz mi wiec czemu Legia z komuny zdobyła 4 MP, a tak biedny klub jak Górnik Zabrze 14?? i dlaczego po upadku komuny żaden klub śląski nigdy nie zdobył MP??? i dlaczego za PRL kluby śląskie zdobyły 80% tytułów MP??
dlaczego istniały specjalne sklepy dla górników, w którym można było kupić rzeczy niedostępne w Warszawie, Poznaniu czy Lublinie/??
górnicy w ideologii komunistycznej to była arystokracja/elita klasy robotniczej,
Górnik jak był zadowolony to dobrze fedrował węgiel, wiec władza robiła wszytko żeby ten górnik był jak najbardziej zadowolony, i dlatego 80% tytułów MP za PRL miały kluby górnicze (Zabrze, Ruch, Szambiarki, Polonia Bytom). Dlaczego Górnik Zabrze zdobył za PRL 14 MP, a po upadku komuny ani razu?? przypadek?? nie , to był prawdziwy ulubieniec władzy, ukochany klub elity klasy robotniczej górników, i musiał wygrywać, bo jakby Legia zdobyła MP to górnicy by mniej fedrowali….
Zadam jeszcze raz pytanie: dlaczego kluby s;laskie za PRL-u zdobyły 80% MP a po upadku komuny ani jednego?? od 28 lat!!! dlaczego Legia za komuny zdobyła tylko 4 MP a po upadku PRL 9??? To za PRL władza decydowała kto ma zostać MP, nie było w tym przypadku…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Ulan
Ulan

tiaaa i nagle 19899 upadek komuny i myk kluby śląskie przestały stać wysoko piłkarsko…bredzisz…skończył się mecenat partii i rządu i skończyła się piłka na Śląsku.. nawet teraz Górnik to wydmuszka jak swego czasu Piast

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WF
WF

Znasz jeszcze może Milika. A jak piszesz o Gliku to czemu nie o Zielińskim czy Wilczku. Świerczok też podchodzi. Niedługo będzie jeszcze Żurkowski. Jasne że to nie tak jak w czasach gdy połowa zawodników urodziła się na 10 km2. ale to i tak nie najgorzej,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus
Voitcus

Wtedy służba wojskowa była obowiązkowa dla każdego – z wyjątkiem bodajże tylko górników. To nie było tak, że Legia powoływała, tylko państwo. Była furtka, której nie oceniam, działająca na zasadzie, że jak poborowy z Rzeszowa miał spędzić 3 lata w bazie Marynarki Wojennej w Świnoujściu, to przychodził do niego pan pułkownik i mówił, że słyszał, że jest sportowcem i może załatwić, żeby ta służba wojskowa się odbyła w Legii. I nie chodzi tylko o piłkę nożną, a także o inne sporty, Legia chyba wtedy miała najwięcej sekcji. I młody, dwudziestoletni chłopak mógł oczywiście odmówić, bo on przecież całe życie w Resovii i kocha Resovię itd. A nikt tego nie robił, czemu?
Potem wracał do siebie (jak np. Jan Tomaszewski) albo nie (jak Deyna). To był jego wybór. W Legii w ogóle mógł zostać oficerem (jak choćby Brychczy). Ale nie musiał, jak nie chciał.
Inne kluby robiły podobnie, w Górniku można było dostać etat i nigdy pod ziemię nie zejść. Jest scena w „Piłkarskim pokerze”, która to ilustruje. Nie oceniam tego, czy dobrze czy źle, tak robiono, bo system zostawił furtki. Jednak pisanie „Legia brała do wojska” to akurat bez sensu, bo Legia (także Śląsk, Zawisza) właśnie z wojska wyciągała.

KatalonskiPIES
KatalonskiPIES

Legia musialaby ugadywac sie z tymi klubami nie na 15 a 40% od przyszlego transferu, zeby ktokolwiek chcial rozwazyc taka oferte, co tez nie byloby takie glupie dla Legii. Trzeba byloby to dokladnie przeanalizowac i podliczyc. Np taki Jach 1,5mln euro teraz i 40% pozniej, nie wiem jakie teraz oferty sa za niego, ale moze poszloby na to Zaglebie? Nie jest to na pewno super zarobek dla Legii , bo pewnie w przyszlosci nie pojdzie za wiecej niz 4mln, ale raczej by na tym nie stracila, a mysle ze jakosciowo zyskala

Hagen
Hagen

Każda wypowiedź to kompromitacja…

Prijocadabra
Prijocadabra

Ale kogoś boli, że Prezesem jest Pan Mioduski. Rozumiem kibiców innych klubów, że wszystko co o Legii działa jak płachta na byka, ale proszę…. Same przedstawione przykłady są bez sensu, bo pierwsza czwórka nie wychowywała się w Polsce. Piszczek, Milik to wyjątki od reguły, gdyż są ludzie, którzy mają na tyle talentu i samozaparcia, aby przebić się w zagranicznych klubach. Gdzie jest dzisiaj Kapustka, Bednarek i kilku innych? Dla Piłkarza chyba lepiej pójść do Legii, Lecha czy innego topowego klubu za 75% wartości i grać niż pojechać do Anglii za 100% i siedzieć w rezerwach.

Wodzu_L
Wodzu_L

Czy piłkarz po odejściu z Górnika ma także szansę na przebicie się w Niemczech? Czy jednak lepiej aby zagrał z Legią/Lechem w pucharach i poszedł ograny?
I nikt tu nie mówi o oddawaniu a o sprzedawaniu. Pisanie o Legii ciągle nabija klikanie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WF
WF

Na pewno lepiej się ograć jak Mączyński czy Pazdan i być w wieku 30 lat nadal w Polsce, Sztandarowe kariery ogranych w silniejszych klubach zawodników,

AndyM
AndyM

Proste pytanie:czy Legia to firma państwowa ,czy też prywatny biznes?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AndyM
AndyM

O ,coś tam słyszałem .Dziwi mnie tylko że pan właściciel:) ,tak biduje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PiotrekB
PiotrekB

Zeby nie bylo – jestem kibicem Legii – i w sumie to co mowi Mioduski jest sluszne (w miare )
Gosciu zrobil jedna runde super – dajmy przyklad Kurzawa – idzie do Legii – czyli druzyny bardziej profesjonalnie zarzadzanej, z zapleczem itd. – sprawdza sie i idzie dalej Gornik jest do przodu bo ten zapis, Legia jest do przodu bo miala dobrego grajka i ma kase.
Czyli moze znowu wykupic z Gornika jakiegos wybijajacego sie goscia i znowu mamy zapis i znowu sprzedaz.
A wtedy wg mnie gracz po takiej przygodzie np rok poltora jest bardziej oswojony z cisnieniem i cala medialna otoczka – nikt mi chyba nie powie ze nie.

Jest wieksze prawdopodobienstwo ze czlowiek ktory posmakowal pilki, jej otoczki, cisnienia itp w Warszawie sie wybije niz gosc, ktory gra super w druzynie bez cisnienia, ktora dziala na zasadzie „my mozemy wygrac a oni musza”

m1025
m1025

czyli w Gorniku etc sa barany , ktorzy nie rozumieja ze ich interes to pomoc L? Mi si ewydaje, ze taki Gornik, czy inny klub jest konkurentem L?

PiotrekB
PiotrekB

Nie o to mi chodzi zupelnie
Zawsze tak jest jak Legia chce kupic gracza z polskiej ligi – cena boom idzie do gory. Dlaczego? bo Legia…

Moje zalozenie bylo bardziej grac w srednim zespole -> isc do lepszego z tej ligi -> isc do lig zagranicznych

Wiem wiem to tylko teoria

m1025
m1025

czy jakbys byl pilkarzem i dostal korzystniejsza oferte z zachodu niz z L to wybralbys gre dla L. Z reguly wyzsza cena jest dla konkurentow kraju niz klubow zagranicznych

PiotrekB
PiotrekB

Nie nie chociaz bym sie zastanowil bo skoro nigdy nie gralem zagranica to chcialbym najpierw sprobowac sil w silniejszym zespole w Polsce
Prosze Cie jaki konkurent – raczej druzyna z tej samej ligi

m1025
m1025

Myslisz ze Ci pilkarze co wyjechali sie nie zastanawiali? Tak druzyna z tej samej ligi to konkurent.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

A czy obecnie kto broni Legii przedstawic takiej propozycji zeby pilkarz do niej przeszedl? Moga go albo kupic albo poczekac az mu sie kontrkat skonczy.

Kolo
Kolo

ale jak Żurkowskiego będzie chciał ktoś z Niemiec za rok przykładowo jak Milika za prawie 3 mln euro, to czemu Górnik miałby Wam sprzedawać za 200 000 , bo co ? Sprzdając za granicę klub na tym wychodzi 10 razy lepiej i sam zawodnik finansowo 10 razy lepiej Kufffa wy nawet nie jesteście na 1 miejscu tylko za Górnikiem, więc o czym ty bredzisz ? Drugi Mioduski, załamka

Kolo
Kolo

Piotrek to zróbmy odwrotnie. Niech Legia najlepszych swoich piłkarzy odda za czapkę gruszek Górnikowi, a On już będzie dobrze was reprezentował w pucharach. A później posprzedaje ich za miliony za granice, a wy dostaniecie „wychowawczy ochłap” W końcu Górnik ma więcej mistrzostw niż Legia i grał w finale dawniejszej „LM” więc patrząc na sukcesy klubu, Górnik godniej zaprezentuje Polskę. Pewnie teraz się mniej podoba genialny pomysł siwego co ?

PiotrekB
PiotrekB

Pomysl jest sluszny z jego punktu widzenia przeciez – ja przedstawiam jak ja to widze czyli ze popieram punkt widzenia
Jest szefem najwiekszego klubu, to chce sciagac do siebie graczy z ligi ktorzy cos sie tam wyrozniaja i maja szanse zaistniec

Kolo wiesz to rowniez oddajmy wszystkich Ruchowi bo tez ma 14 MP… nie chodzi o przeszlosc a przyslosc. I w sumie bardziej widze ja jako dobra dla Legii niz Gornika (z calym szacunkiem oczywiscie).
Zreszta powiem tak – zobaczymy na ktorym miejscu skoncza oba zespoly i potem mozemy gadac czy to byl czy nie byl taki jednorazowy strzal (patrz Piast) bo czy ich gracze sa w czolowych klubach europy? no nie a jesli poszliby do Lecha lub Legii to mieliby szanse zaistniec w klubach ktore sa bardziej cenione i obserwowane na arenie miedzynarodowej

Donald Trump Mexico
Donald Trump Mexico

Mioduski ma u was tylko złą prasę. Bawiąc się w adwokata diabła …

1. Górnik naprawdę nie utrzyma większości wyróżniających się graczy. Po jednym lub dwóch sezonach zleci w średnie rejony tabeli albo i dolne.

2. Górnik mając oferty i z Niemiec i od Legii powinien oczywiście brać pod uwagę fakt, że jest większa szansa, że gracz odpali w Polsce a nie w Niemczech i podjąć decyzję optymalną ekonomicznie dla siebie.

3. To ze nie bedzie transferu 5 mln EUR z Legii to trochę pojechaliście. Takie sumy już w polskiej lidze się trafiały. Będą i trafiać w przyszłości. Choćby Duda poszedł za niecałe 5 mln EUR. Ceny generalnie idą w górę, więc sorry. Tym stwierdzeniem ryzykujecie wytykanie w komentarzach jak Benfikę.

4. To już spostrzeżenie pozaartykułowe: Mam wrażenie, że po wyczyszczeniu Zewłakowów i mu podobnych w Legii w końcu administracja jest wierna nowemu właścicielowi. Brak nowych przecieków już od kilku tygodni. Wypierdolenie starego staffu to bardzo dobry krok Mioduskiego.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Lewandowski grał w Legii i potwierdza tezę Mioduskiego 😉

KUBA97
KUBA97

Nie wiem,co ten Mioduski zrobił redaktorkowi,ale facet go strasznie nienawidzi.

zid15
zid15

kiedyś miał wstęp na golda a teraz tylko silver ….

FunFutbolu
FunFutbolu

Pan Mioduski opowiada takie głupoty że włos się jeży na głowie.

Kiedyś był przepis że polski piłkarz mógł wyjechać za granicę jak skończył 30 lat. Prezes Legii pewnie chciałby wprowadzić zasadę-polski piłkarz nie może wyjechać do zagranicznego klubu jeżeli interesuje się nim Legia.

Pomysł z dzieleniem pieniędzy też jest irracjonalny. W tej chwili system jest bardzo dobry i grzebanie w nim nie ma sensu. Najgorsze co mogłoby spotkać naszą ligę to jeszcze większe zróżnicowanie potencjałów klubów. Pan Mioduski chciałby najwyraźniej rywalizować sobie o tytuł z Lechem a innych golić po 5-0.

Tymczasem inni się stawiają i pan Prezes kombinuje.Tylko silna liga jest w stanie podnieść poziom naszych drużyn w pucharach-choć bądźmy poważni-nie ma szans żebyśmy mogli w pucharach coś znaczyć-i tez jakoś specjalnie ma co co się na te puchary napinać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zid15
zid15

Panie Krzysztofie dostaje Pan pieniądze za artykuły na weszło? Bo jak tak to ja pierdole, poziom dziennikarzy = poziom ekstraklasy. Skąd ty się typie wziąłeś? Trzeba skończyć jakąś szkołę czy wystarczy się dobrze zakręcić i być kontrowersyjnym hejterem, pierdolnąć coś żeby pierdolnąć w stylu Hajto ? Pytam z ciekawości, totalnie serio.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Transilvanian Nosferatoo
Transilvanian Nosferatoo

„mniejsze kluby powinny także oddać swoich czołowych piłkarzy. Akcja „cały naród buduje swoją stolicę” przybiera, przynajmniej w głowie właściciela Legii, coraz większe rozmiary”

Widac ze prawdziwy kibic Legii z dziada pradziada. Marza mu sie stare PRLowskie mechanizmy.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Ja pierdziu. Ręce opadają już od tych pomyj.
Duda – Słowacy dostali 20% z transferu do Herthy.
Nagy – Węgrzy też mają opcję na 20%
Poza tym nikomu specjalnie się nie udał. Najbardziej przejechał się Lech na Lewym.

Mioduski nie krzyczy by kluby oddawały Legii piłkarzy ćwoku redaktorski tylko by sprzedawały trochę taniej ale za to z bonusem (15% to za mało ale 25-30% jak najbardziej).

Dajmy dla przykładu Loskę. Puszczają go za 500 tys eur i 30% bonus. Legia ma tradycję opierdzielania bramkarzy za dobrą cenę. Po 2-3 lata Loskę biorą Angole za 3 mln eur. Czyli Górnik kauje dalsze 1 mln eur czyli sumarycznie 1.5 mln eur. Legia wychodzi na 1 mln eur. Jakie są szanse, że Górnik opierdzieli Loskę za większą kasę? Ryzyko oczywiście istnieje, że gracz przepadnie.

Oczywiście realia są jakie są i przyjeżdża klient zamożny i buli za jakiś piłkarskich analfabetów 2-3 mln eur. Legia tego nie przeskoczy. Z drugiej strony ile tych melonów zgarnęły kluby spoza topu? Tak naprawdę szmalcują regularnie tylko 3 kluby: Legia, Lech i Jaga.

Prijocadabra
Prijocadabra

Górnik może pchnąć bramkarza do Anglii za więcej, tyle tylko, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że skończy jak Mucha w Evertonie i wróci przykładowo do Termalici. A najgorsze w tym wszystkim, że jest wielkie prawdopodobieństwo, że Górnik (jeśli utrzyma formę) zimą lub latem straci pół składu.

WF
WF

Najlepsze jest to, że trzy miesiące temu taki Kurzawa, Wieteska, Żurkowski czy Kądzior byli do wzięcia za drobne. W Polsce nikt -prawie-nie jest w stanie ocenić potencjału zawodnika. To jest problem i brak dobrych trenerów, Dalej opowiadajcie bajki o braku pieniędzy, infrastruktury, lotnisk autostrad itd. Nie mamy know how. Lewandowski też się kłania. I Glik i wielu innych na których nikt w Polsce nie chciał postawić.

Jebson
Jebson

Jakoś k.mać Legia nie udostępniała za pół darmo piłkarzy Wiśle jak musiała się ona mierzyć w el.LM z Realam i Barceloną. Nie słyszałem wtedy takiego pie…nia warszawskich prezesów. Poza tym, co to za sklep wystawowy polskiego piłkarstwa ta Legia, skoro w ostatnich 20 latach nie potrafili nie dość, że wyeliminować jakiś zespół z top 5 lig europejskich (Hiszpania, Anglia, Niemcy, Włochy i Francja), to jeszcze nawet nie skalali się pojedynczym wygranym meczem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk

do wyliczanki dodałbym Lewandowskiego z Lecha jako wyjątek potwierdzający regułę, że jednak ze średniaków lepiej zrobić karierę…

Co za ku*wa matoł z Mioduskiego… Chyba się zatrzymał w okresie, gdy wojskowe kluby powoływały do służby, milicyjne również, a górnicze zatrudniały „pracowników dołowych”…

Nie – to nie jest metoda na długofalowe wzmocnienie Legii… a wręcz przeciwnie – nie będzie silnej Legii bez silnego rywala co tydzień (no, może co dwa tygodnie…)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk

biedne dziecko – umie założyć konto, nie potrafi poprawnie napisać wyrazu złożonego z 5 liter…

Belser
Belser

Dzień jak co dzień na Weszło. Wystarczy coś zmanipulować i smarnąć o Legii bądź Mioduskim i już mamy setki komentarzy oraz tysiące wyświetleń. Bogusia szanuje z całego serca… ale to jak przypierdoliliście się do tego Mioduskiego to szok. Tym którzy płaczą, że to niesprawiedliwe aby Legii należało się więcej… popatrzcie na samo Weszło. Pod którymi artykułami, pod którym klubem jest zawsze największy ruch w komentarzach? ; )))))

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Belser
Belser

Po prostu masz ścisk dupy. 😀

Kolo
Kolo

Mioduski posłuchaj ja mam jeszcze lepszy plan :
Nie chciej teraz najlepszych zawodników z Górnika, tylko poczekaj jeszcze rok. Górnik będzie im dalej płacił, szkolił, nic nie musicie robić. Dodatkowo może Górnik zakwalifikuje się do pucharów, może coś pogra tam, może pojedynczym piłkarzom uda ugrać się też coś w reprezentacji ,wtedy weźmiesz z Górnika 4 młodych perspektywicznych 20-22 letnich ogranych w europie i reprezentacji piłkarzy, a Górnik ich odda za 100 000 zł w pakiecie. Dodatkowo dadzą z pocałowaniem ręki jeszcze Angulo. A Ty sobie już sprzedaż ich osobno za 4-6 mln euro każdego. Spoko luz w końcu legia najważniejsza hahahahahaha

Ps. Ja nie wiem ale mam podejrzenia że ten człowiek do whisky dodaje jeszcze metaamfetaminę. Jego połączenie narcyzmu, arogancji i głupoty jest przytłaczające.

logon
logon

„Czy Legia kiedykolwiek sprzedała kogoś za 5 milionów euro? Nie, nigdy”
Przypomnę że przez ostatnie pięć lat prezesem Legii był Pana ulubieniec i nikt nie zabraniał mu sprzedawać piłkarzy (np. Nikolić, Prijović) za mniejsze pieniądze niż te 5 baniek.

Poza tym, skąd ta niechęć do DM? Czy on właściwie powiedział coś niezgodnego z prawdą? Przecież oczywistym jest, że idąc na zachód, piłkarz grający w naszej lidze ma mimo wszystko większe szanse przebić się z Legii, Lecha… niż z Niecieczy. To czy się przebije i za ile zostanie sprzedany to inna sprawa Poza tym, nie każdy grajek, będąc piłkarzem Legii, zostanie tam wytransferowany. Chodzi raczej o sprawdzenie się oraz o to, by przeskok w poziomie był rozsądny. Legia to najbardziej medialny klub w Polsce więc akurat Mioduski ma prawo mówić takie rzeczy a to, że dba o interes Legii to w sumie nic dziwnego, podobnie zresztą jak to że Pan dba o swój biznes, którym jest ten portal…

Kolo
Kolo

ale jaki to masz przeskok między Górnikiem a Legią, Skoro Wy od Górnika dostajecie ostatnio w papę za każdym razem. Ostatnie 3 mecze i 3 razy kopa dostaliście w ryja i mam nadzieję, ze w niedziele kolejny raz, a ten pisze o skokach poziomów hahahaha

logon
logon

myślisz kategoriami obecnego sezonu… natomiast ile razy Górnik grał ostatnio w pucharach? Czy w najbliższym czasie ma szansę by zagrać w LE lub LM i wypromować piłkarzy? Z całym szacunkiem ale wg mnie odp. brzmi nie.

Kolo
Kolo

no przy takich pomysłach to na pewno nie, skoro w zimie według tego genialnego planu Górnik miałby oddać za czapkę gruszek najlepszych zawodników. Ja wierzę, że idą dobre czasy dla Górnika, pożyjemy zobaczymy.

logon
logon

Ależ ja naprawdę chciałbym wierzyć że Górnik się odrodzi, będzie grał w pucharach i był poważnym rywalem do gry o najwyższe cele… Problem w tym, że takich zespołów jak Górnik, które zaliczają fantastyczną rundę (a potem zjazd) kilka już było. By nie szukać dalej, gdzie jest teraz Piast? Taka Lechia pogra lepszy sezon i klapa, chimeryczne Zagłębie, Lech który ma ambicje ale jakoś nie potrafi ich zrealizować, Jagiellonia, która na puchary się nie nadaje… Liczę że Górnik wróci do elity, wyjdzie to na dobre polskiej piłce ale nie stanie się to podczas jednej rundy czy nawet sezonu.

Krzysio Marzyciel
Krzysio Marzyciel

Krzysiu zawsze wierny Bogusiowi 🙂

Lechowy
Lechowy

Dajmy kase Legii,sprzedajmy jej wyróżniających się zawodników za bezcen i podziwiajmy jak zdobywa trofea. Tylko jak to się ma do budowania silniejszej ligi skoro wszystko co najlepsze ma mieć tylko jeden klub w Polsce?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

podszyszkownik
podszyszkownik

Bądżmy realistami-w porównaniu z zachodem,polskie kluby np na literę L,mogą być tylko łowcami jeleni.Co najwyżej cassus Lewandowskiego,czy Bednarka,jeżeli chodzi o lepszych,jest to polowanie na jeleni.A tutaj widzę gównoburzę,bo Legia…Byłby inny klub naprawdę na topie,to jestem ciekawy tych komentarzy.(na topie finansowo-sportowo-organizacyjnym)Mioduskiemu chodzi o zatrzymanie chociaż rok dłużej,tych najzdolniejszych i najlepszych.Nie oszukujmy się,na dzisiaj BrukBet,Pogoń,czy inna Wisła czy nawet Górnik Z,nie są klubami które będą w stanie zatrzymać najlepszych.Nawet Korona……Dzisiaj tylko 3razy L

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zurek82
Zurek82

Boguś wracaj!

Szczepek
Szczepek

Chociaż ogólnie jestem za sposobem prowadzenia klubu tak jak robi to Mioduski to w tym konkretnym przypadku ten pomysł to tak utopia trochę. Słabsze kluby wola wytransferować kogoś od razu za granicę zamiast to Legii bo:
1. W myśl powiedzenia „Lepszy wróbel w garści..” wola od razu pewna kasę zamiast procentu od przyszłej transakcji bo nie wiadomo czy piłkarz się sprawdzi w Legii.
2. Nie chca wzmacniać lokalnego rywala.
Majstrowanie przy tych przepisach trochę pachnie komuna.

Jeśli Legii uda się zdobyć kiedyś podobna marke jak np. Ajax i piłkarze będa sprzedawani między 5-10 mln eur to wtedy np dla takiego Górnika będzie bardziej się opłacać sprzedać go do Legii z precentem od przyszłego transferu za granicę. Narazie trzeba sie wziac za szkolenie, sprzedawać drogo wychowanków i regularnie budować prestiż w pucharach. Inna droga to droga na skróty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kolo
Kolo

ale nikt nie broni, żeby Żurkowski przeszedł do legii. Niech przebiją za rok inne oferty w tym z zagranicznych klubów, to może się skusi.

kotkameleon
kotkameleon

Proponuje tematykę kolejnego artykułu o Legii:
Odsłaniamy kulisy – Legia, klub przyniesiony na sowieckich bagnetach.
Ewentualnie – ile ONI ukradli – szacunkowe ceny piłkarzy, którzy w latach 1945-1989 przewinęli się przez warszawski klub.
Sędziowska mafia – ranking sędziów, dzięki którym Legia zdobyła najwięcej punktów. (wyliczamy średnią dla każdego sędziego który prowadził mecze ległej i jedziemy).

kojiro
kojiro

Proponuje zlikwidować wszystkie województwa oraz duże miasta wojewódzkie, stworzyć jedno jedyne województwo warszawskie z dostępem do morza i gór. Polikwidować kluby funkcjonujące w owych większych miastach i ich kapitał oraz najlepszych piłkarzy przenieść do Legii. Stworzyć ligę składającą się z Legii oraz drużyn rezerwowych Legii, które będzie można utworzyć na podstawie selekcji zawodników przychodzących z polikwidowanych klubów. Dzięki temu Legia co roku będzie miszczem i będzie godnie i z sukcesami reprezentować nasz kraj w LM i LE, kibice się zjednoczą aha no i Darek będzie spał spokojnie.

psk1982
psk1982

Sporo przypuszczeń i mało konkretów. A konkrety są takie: na ostatnie mecze kadry powołano trzech obecnych piłkarzy Legii (najwięcej z PL) i pięciu byłych piłkarzy Legii (Lewego i Szczęsnego nie policzyłem). Czyli prawie 1/3 powołanych (Lewego i Szczęsnego nie liczę) grała lub gra w Legii. Żaden inny klub w PL nie ma takich statystyk, A Weszło nie wie, w jaki sposób Legia przygotuje piłkarzy na sukces. Nie no jasne, według Weszło łatwiej odnieść sukces w 2 Bundeslidze czy jakimś innym wynalazku…

M.S.
M.S.

Dariusz z prezesem celebrytą i z tym trzecim bobasem kupili Legię za pieniądze Legii, interes życia.
Tak to jest, jak gołodupcy biorą się za futbol.
Jak coś, to ja mogę odkupić Legię od Pana Mioduskiego, ale zaznaczam, że zacznę spłacać ratami z kasy klubu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KCD
KCD

A ja się z Panem Prezesem zgadzam. W normalnej lidze jest naturalnym, że kolejny etap kariery zdolnego piłkarza z klubu dołu tabeli jest w top2-4. A w PL praktycznie nie ma transferów gotówkowych i tym samym redystrybucji dochodów. Głównie wolne trasfery albo zagraniczni piłkarze po przejściach, którzy wypalą lub nie. Szcytem transferowych możliwości Legii są piłkarze w okolicach 30stki, którzy nawet nie są gwiazdami ligi. A jak 20sto latek kopnie kilka razy piłkę to już ławka w Niemczech tylko przed nim. Gdyby było inaczej to, moim zdaniem, byłoby lepiej dla klubów,ligi i tych młodych zdolnych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Meczennick
Meczennick

>Miej ziomka, który ma klub sportowy
>Fajnie się gada, jest lekkim cyganem z zachowania, ale ogólnie śmieszny jest
>klub którego jest właścicielem daje radę dzięki w miarę dobremu finansowaniu i balansującemu się budżetowi
>feelsgood.jpg
>Kolega chce być potęgą, w końcu zaraz będzie rocznica powstania klubu
>wywala mnóstwo hajsu z budżetu na grajków, dobrych, złych, nie ważne, kiedyś się ich sprzeda, a chcemy być w lidze mistrzów
>zatrudnia swoich kolegów do klubu, też są zabawni i fajnie się z nimi gada
>jako „dziennikarz” bądź zachwycony! Tyle ciekawych wywiadów!
>Kolega z klubu zadłuża klub i generalnie coś nie pykło w zarządzaniu
>”spokojnie stary, osłaniam cię” – zacznij serię pochwalnych artykułów
>kolega traci klub bo wykupił go za miliony jeden z właścicieli, ten który miał najwięcej kasy od początku
>zacznij bać się o wywiady
>prowadź kampanię przeciwko bogaczowi
>Twój ziomek za hajs, który zarobił ze sprzedaży klubu zaczyna wspinać się po górach i robić dziwne biznesy, a ty nie masz już wtyk w klubie
>pisz jeszcze więcej paszkwili
>mówi, że kochasz klub
>oczerniaj go na każdym kroku
>nie znaj słowa „etyka dziennikarska”
>bądź dumny
>bądź Krzysztofem Stanowskim

matysgry
matysgry

Mioduskiemu to już całkiem odjebało! Czy ten człowiek pomyślał co będą czuli kibice tych „słabszych” klubów??? Proszę sobie wyobrazić, że Górnik musiałby sprzedać piłkarza za półdarmo do Ruchu, Legia do Lecha, Cracovia do Wisły itd. Klub z Zabrza do najbogatszych nie należy, popełnił w przeszłości wiele błędów i jeszcze nie jeden popełni, ale to nie znaczy, że potrzebujemy takiej „pomocy” żeby wyjść na prostą. Może i jesteśmy biedniejsi, ale mamy swój honor i uczucia(nie tylko to pozytywne) w przeciwieństwie do tego pasożyta. Co jeśli te np 300.000 będzie dla Górnika oznaczało być albo nie być? Możliwość kupienia perspektywicznego piłkarza bądź też nie? Wyłoży za niego? Taki chuj! Zagłębie Sosnowiec już wyszło na interesach z nim jak Zabłocki na mydle. Dzisiaj pewnie graliby w Ekstraklasie, a tak dalej kiszą się na pierwszoligowych boiskach. Chce mieć jakiegoś piłkarza to niech wyciągnie węża z kieszeni i godnie za niego zapłaci, albo go wyszkoli, a nie jakieś drogi na skróty. Co to k… ma być?

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Musiał to sędzia 😉
Pamiętasz Mistrza – Śląsk? Ile cudownie piłkarzy wypromowali i opierdzielili za gruby hajs?
To może Piast Gliwice? Może Moto Lublin?

Jak klub 1.ligii chce za zawodnika 500 tys eur już zaraz w gotówce (a najlepiej milion) to kogoś zdrowo jebie. Nikt z 1.ligii za granicę za taką kasę nie poszedł. Ba nawet w Polsce raczej takich kwot się nie uzyskuje. Bo Misiu Pysiu zagrał dobrą rundę w 1 lidze to już towar eksportowy.

To jak to ma niby funkcjonować kiedy za podobną kasę można ściągnąć Nikolica, Prijo, Rado, Raduta, Kostię i dziesiątki innych zagranicznych piłkarzy. Stąd też ten cały szrot zagraniczny, który przychodzi bez kontraktu i nie trzeba za nich płacić 200 tys eur.

Potrzeba zmienić mentalność z psa ogrodnika na współpracę. Mniejsi zawsze pracują na większych. Więksi powinni mniejszych wspierać (jak jest to w Rzeszy). Systemowe podejście potrzeba.
Ja rozumiem krzyknąć za młodego zdolnego z 1 ligii 200 tys eur plus 30% od sprzedaży. Ok. Ale za 24-latka 500 tys eur to grubo ktoś musiałby mieć nasrane we łbie żeby zapłacić.

Jasne zawsze może się raz na 20 lat trafić Kapuściany, ale to też był poziom Eklapy i promocja bardziej przez kadrę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Ale żeś teraz zajebał że ho-ho.
Niko – za darmo /ok. 2.5 mln eur
Prijo – ok. 500 tys eur / ok. 1.5 mln eur
Bielik – 200 tys eur / ok. 3 mln eur
Duda – ok. 400 tys eur / ok. 4 mln eur
VOO – za darmo / ok. 2 mln eur
Lewczuk – za darmo / 1 mln eur

No chujnia z grzybnią.

VOO musieli sprzedać bo klubu nie stać na odesłanie do rezerw zbuntowanego gracza (600 tys eur rocznie) jak i wizerunkowo (Boguś naobiecywał).

Generalnie Legia z Polaków nie ma kogo sprzedać. Pazdan to tak naprawdę już nie do opierdzielenia za sensowną kasę plus kontrakt ma zbyt dobry w Legii.
Ale jak Niezgoda sieknie ok. 20 bramek to cholera wie czy ktoś nie rzuci na stół 3-4 mln eur bo gościu jeszcze młody.

Kupili (chuj wie po co) takich ananasów jak Masłowski, Moneta czy Czerwiński. I co? No i gó…o. Kasa w błoto.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

3-5-2
3-5-2

Najlepiej było za Stalina.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

3-5-2
3-5-2

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
02.04.2020

„Przełożone EURO to dla mnie szansa”

Przed pandemią koronawirusa, zamiast greckiej tragedii, przygoda Karola Świderskiego z PAOK-iem Saloniki przypominała raczej Dionizje – święta na cześć pochodzącego z tamtejszej mitologii boga wina. 10 goli w 24 meczach to całkiem sympatyczny bilans, który powodował, że hasło “Świder do kadry” z miesiąca na miesiąc brzmiało coraz bardziej realnie. Rozwój kariery 23-latka, podobnie jak cała […]
02.04.2020
Anglia
02.04.2020

Kiedy nazwisko mówi wszystko o piłkarzu, czyli historia Terry’ego Butchera

Terry Butcher rozegrał w reprezentacji Anglii aż 77 spotkań. Przez lata uchodził za jednego z liderów kadry, choć tylko pięciokrotnie wyprowadził na boisko ekipę „Synów Albionu” z opaską kapitańską na ramieniu. Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu wielce wymownego przydomka: Captain Blood. To nawiązanie do popularnej niegdyś na Wyspach powieści Rafaela Sabatiniego, opowiadającej o […]
02.04.2020
Bukmacherka
02.04.2020

#GRAMzDOMU z Totolotkiem – CS:GO i piłka nożna na jednym kuponie!

Counter Strike GO i piłkarska liga białoruska? Takie połączenie tylko w Totolotku! Ten legalny polski bukmacher przygotował specjalną ofertę w ramach akcji #GRAMzDOMU. Znajdziemy w niej m.in. dwa mecze mecze ESL Pro League. Sprawdźcie, co warto obstawić! Biełszyna – Haradzieja Faworytem tego spotkania są gospodarze, za których wygraną Totolotek płaci 2.10. Nad czym jeszcze warto […]
02.04.2020
Weszło
02.04.2020

Wisła Kraków przechodzi z rąk TS-u do triumwiratu ratowników

Wisła lada dzień przejdzie już w całości spod skrzydeł Towarzystwa Sportowego do trójki ratowników Błaszczykowski-Królewski-Jażdżyński. – Dla nas najważniejsze były: kwestia licencji na znak, akademia oraz zarządzanie długiem historycznym i myślę, że warto dziś skupić się na tym, że doszliśmy do porozumienia i obie strony na tę chwilę odchodzą od stołu zadowolone – mówi Jarosław Królewski […]
02.04.2020
Kanał Sportowy
01.04.2020

Hejtpark LIVE od 21:00. Sebastian Fabijański i Krzysztof Stanowski

Środa, godzina 21, to mógłby być wieczór z Ligą Mistrzów. Ligi Mistrzów ze zrozumiałych przyczyn nie ma, ale od 21:00 czeka na was HEJTPARK wraz z Sebastianem Fabijańskim i Krzysztofem Stanowskim, którzy będą odpowiadać na pytania od widzów Kanału Sportowego i słuchaczy WeszłoFM. Telefon do studia: (22) 219 50 31. Zapraszamy!
01.04.2020
Inne sporty
01.04.2020

Wimbledon odwołany. Będzie nam go w tym roku brakować

1945 rok. To wtedy po raz ostatni nie odbył się Wimbledon. Przez kolejne lata turniej ten regularnie przyciągał największych zawodników i tłumy kibiców. Stał się symbolem tenisa, najbardziej wyczekiwaną imprezą w sezonie. Dziś dowiedzieliśmy się, że w 2020 roku nie mamy jednak na co czekać, bo turniej odwołano. I jasne, wiemy, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ale […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Wojny, białaczka i legendarne rzuty wolne. Historia Sinisy Mihajlovica

– Mówią, że koronawirus zabiera głównie ludzi starszych, schorowanych. Mówią to jako pocieszenie, że ich to nie dotyczy. Starsi ludzie nie są liczbą. To nasza historia, nasze zasoby, z których mamy czerpać. To nasze doświadczenie, pozwolili nam być tym, kim jesteśmy – te słowa Sinisy Mihajlovica odbiły się szerokim echem nie tylko we Włoszech. Trener […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Wideo: Jakub Kosecki pokazuje nam, jak żyje w Turcji

– Tu jest tak gorąco, że ludzie strzelają w słońce! – opowiada o Adanie Jakub Kosecki. Jak mu się wiedzie w Turcji? „Kosa” pokazał nam od środka swój klub, stadion i… swoje mieszkanie. A przy okazji opowiedział kilka barwnych historii. Poczujcie klimat Adany Demirspor! 
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Futbol reprezentacyjny? Zamknięty „do odwołania”…

Chyba już po tej pierwszej wideokonferencji UEFA, na której podjęto decyzję m.in. o przełożeniu Euro 2020, wielu było świadomych, że to ledwie pierwszy element domina. Niektórzy łudzili się, że marcowe mecze reprezentacyjne uda się zagrać w czerwcu, że futbol w miarę szybko wróci, że niektóre turnieje zaplanowane na lipiec nie będą zagrożone. Dzisiaj UEFA za […]
01.04.2020
Blogi i felietony
01.04.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

A czy jak mam 17 lat i 8 miesięcy, to mogę wyrzucić śmieci? A czy jeśli jadę do pracy okrężną drogą, żeby nabić endomondo na rowerze, to grozi mi mandat? A czy można iść kopnąć piłkę na podwórku pomiędzy blokami? A czy kopnąć do dziecka, które stoi trzy metry dalej? A czy mogę skoczyć na […]
01.04.2020
Bukmacherka
01.04.2020

Hokej bez ryzyka? Obstawiaj ligę białoruską w Milenium!

Powraca promocja „Na Luzie i Bez Ryzyka” u legalnego bukmachera Milenium! Dzięki niej czwarty mecz finału mistrzostw Białorusi w hokeju obstawimy bez ryzyka! Gracze, którzy zdecydują się postawić na to spotkanie, mogą zyskać 25 zł zwrotu, w przypadku pudła!  No dobra, a jak dokładnie działa promocja oferowana przez Milenium? Nie ma w tym nic trudnego. […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Jak nie zarządzać klubem? Trzecioligowiec na skraju upadłości

Kluby piłkarskie lada moment wpadną w tarapaty. Nie wszystkie, ale większość pewnie tak, zwłaszcza w Polsce. Które z nich znajdą się w bardzo słabej sytuacji? Na przykład te, które grają w niższych ligach i mają skromne budżety, bez miejsca na cięcia. A które znajdą się w sytuacji najgorszej? Te, w których problemy zaczęły się jeszcze […]
01.04.2020
Anglia
01.04.2020

Jedyny cukrzyk w reprezentacji Anglii. Historia Gary’ego Mabbutta

Jako siedemnastolatek został zdiagnozowany z cukrzycą. Przez szesnaście lat kariery przeszedł szesnaście operacji. Dwa razy miał złamaną nogę, a jego powietrzne starcie z Johnem Fashanu mogło się dla niego skończyć nawet utratą wzroku. Chciał go z Tottenhamu wyciągnąć George Graham, marzył o nim Kenny Dalglish czy sir Alex Ferguson. Nie dał się skusić żadnemu z […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Jeśli przeżyję tę sytuację, to przeżyję już wszystko

Żylina przeszła w stan likwidacji. Większość polskich mediów opisywała to jako koniec klubu. My zwracaliśmy uwagę, że może to być dupochron, który przed tym końcem klub faktycznie uchroni. Jak jest naprawdę? Zapytaliśmy Pavola Stano, który jest pierwszym trenerem w słowackim zespole. W niektórych polskich mediach panuje przekonanie, że Żylina upada. Potwierdzisz? Te kroki, które zostały […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Uchwała Ekstraklasy ma zagwarantować piłkarzom gwarancję otrzymywania pensji

– Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że kluby mogą przetrwać miesiąc, dwa, pół roku w najlepszych przypadkach, ale my naprawdę nie wiemy, jak dalej rozwijać się będzie sytuacja. Nie wiemy, jak dalej rozprzestrzeniał się będzie wirus i co zdarzy się nie tylko w niedalekiej przyszłości, ale też w tej dalszej. Koszty klubów zostały na stałym poziomie, […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

„Wisła zyskała fundament na przyszłość. Wartość naszych akcji znacznie wzrosła”

– Z mojego punktu widzenia, jeśli chodzi o Spółkę Akcyjną, której jestem szefem, to jest to przełomowe. Udało się pozyskać, w ramach bardzo korzystnej umowy, aktywo, które jest bezwzględnie fundamentem budowania klubu w przyszłości. Prawo do nazwy Wisła Kraków. Prawo do historycznego herbu, do którego wszyscy są przywiązani. To kluczowe pod kątem budowy drużyny, budowy […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Pomysł: 19 zespołów w Ekstraklasie od nowego sezonu. To chyba miałoby sens

Niektórzy wierzą, że Ekstraklasa jednak dojedzie w jakiś sposób do końca rozgrywek, ale wiara to jedno, a przygotowania i scenariusze to drugie. Trzeba być gotowym na wszystko: i na pozytywne wieści z wirusowego placu boju, i na te negatywne. A co za tym idzie w mniej optymistycznym przypadku – na zakończenie ligi i pomyślenie, jak […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

QUIZ. Wszyscy reprezentanci w XXI wieku

Zapraszamy na kolejną zabawę. Tym razem quiz nie jest naszego autorstwa, ale na platformie Sporcle znaleźliśmy bardzo fajne zestawienie, więc postanowiliśmy podpromować dobrą robotę – ktoś zadał sobie dużo trudu i policzył minuty wszystkich reprezentantów Polski z XXI wieku. Co ważne – uzbierane TYLKO W MECZACH O PUNKTY, więc odpadają wszyscy kadrowicze wyprodukowani przez niepoważne […]
01.04.2020