Neymar fruwa w przestworzach absurdu. Chciał wykluczenia Barcelony z Ligi Mistrzów
Hiszpania

Neymar fruwa w przestworzach absurdu. Chciał wykluczenia Barcelony z Ligi Mistrzów

– Jestem nimi rozczarowany. Spędziłem tam cztery lata i byłem bardzo szczęśliwy. Właśnie w takim nastroju odszedłem z klubu, lecz nie byłem zadowolony z nich. Według mnie oni nie powinni rządzić Barcą. Blaugrana zasługuje na dużo, dużo więcej i wszyscy to wiedzą – powiedział Neymar o zarządzie Barcelony. Słowa te padły niespełna dwa miesiące temu, ale żal piłkarza utrzymuje się na tym samym poziomie do dzisiaj, bo jak inaczej wytłumaczyć złożenie pisma do UEFA, w którym apeluje o… wykluczenie Barcelony z Ligi Mistrzów?

W 2011 roku Fenerbahce zostało wyrzucone z Ligi Mistrzów wskutek śledztwa w sprawie ustawiania meczów, w które turecki klub miał być zamieszany. W sezonie 2013/2014 na zbity pysk wywalono Metalist Charków, a powodem tej decyzji było – jakżeby inaczej – zamieszanie w korupcję i ustawianie meczów przez jednego z działaczy ukraińskiego klubu. Po kilku latach od tych wydarzeń Neymar – rozzłoszczony tym, że nie dostał premii za przedłużenie kontraktu w 2016 roku – wpadł na pomysł, aby z Ligi Mistrzów wywalić Barcelonę. Brazylijczyk poczynił ku temu stosowne kroki, ponieważ jak donosi madrycki dziennik ,,AS” do UEFA wpłynęło pismo, w którym piłkarz apeluje o wyrzuceniu swojego byłego klubu z tychże rozgrywek. Oczywiście wniosek zawodnika PSG nie został potraktowany zbyt poważnie, a mówi się nawet, że najzwyczajniej w świecie wypociny Neymara wyśmiano.

Ostatnie działania Brazylijczyka względem Barcelony zaczynają być coraz bardziej nerwowe i radykalne, zaczynają zakrawać wręcz o komizm. Apelowanie o wyrzucenie Barcelony z Ligi Mistrzów jest zapewne pokłosiem poniedziałkowego spotkania, na którym miało dojść do ugody pomiędzy klubem a piłkarzem. Rzecz jasna nie osiągnięto na nim żadnego porozumienia, bo obie strony mają zupełnie inne żądania, dlatego jakakolwiek ugoda nie wchodzi w grę. W końcu zarówno klub jak i piłkarz chcą kasy, na dodatek całkiem sporej:

– Barcelona domaga się zwrotu części premii, która została już wpłacona zawodnikowi, 8,5 mln euro odszkodowania za wyrządzone szkody, oraz 10% tej sumy za zwłokę w płatnościach.

– Neymar domaga się zwrotu 26 mln euro w ramach drugiej transzy za przedłużenie kontraktu w 2016 roku.

Obie sprawy zapewne przez długie lata będą ciągnęły się w sądzie. To jasne, że Neymar mógł zmęczyć się współpracą z Bartomeu, ale pójście do UEFA z tak absurdalnym wnioskiem należy potraktować jako jawne wypowiedzenie wojny i to takiej, w której piłkarz będzie uciekał się do wszystkich możliwych środków. Nawet, jeśli niektóre z nich z boku mogą przypominać błazenadę.

KOMENTARZE (29)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
kulavi

Tylko zatrudnienie Rutkowskiego gwarantuje pełny sukces w egzekucji środków. Odwiedzi Camp Nou ze swoim oddziałem szturmowym, zapakuje Bartolomeu do uaza i zamknie w miejscu odosobnienia w Teresinie. Wszystko oczywiście przy okazji śledztwa o bezprawne przeprowadzenie referendum niepodległościowego.

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas
Amica Wronki

O którym Rutkowskim mówisz?? O tym z wronek czy ten z afro ??

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Wygląda to jak kłótnia dzieci w piaskownicy o łopatkę, tyle że w tym wypadku, ta łopatka jest kosztowna. Odnoszę wrażenie, że Neymar za wszelką cenę chce zaszkodzić Barcelonie i jestem przekonany, że nie jest aż tak pewny swego, iż wierzy, że FCB zostanie wykluczona. Wskazuje to na jego dużą determinację, bo świadomie gra na straty wizerunkowe katalończyków. Naprawdę tak źle go tam traktowali? Wierzyć się nie chce.

wacek22

znajdź sobie dziewczynę, zrób z nią dzieci, wyprowadź psa na spacer, odpocznij od Weszło.
Są trzy rzeczy pewne na świecie: śmierć, podatki i ty. Mega przykre.

Kacper Mironowicz

Myślę, że naprawdę niewiele Ci do tego, co facet robi ze swoim życiem. Jesteś jak stara baba stercząca w oknie i zdająca relację z życia Zadupia Górnego sąsiadce pod plebanią.

wacek22

oczywiście mi nic do tego. Cieszę się, że nie mam tak przykrego życia :) (to mój czwarty komentarz na Weszło w historii. Od razu uprzedzam kogoś jak ktoś napisze, że tak samo i tak często marnuję tutaj czas).

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Skoro czwarty, to 50% swoich komentarzy poświęciłeś mojej osobie. Niepokojąca statystyka. Wskazuje, że, abstrahując od tego, czy ja mam problem, to ty problem ze mną masz na pewno. Dlaczego? Nie wiem, cóż jam ci złego uczynił. Nie marnuj na mnie czasu, nie marnuj na pisanie o mnie, szkoda życia. 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bennua

Już mi kiedyś odpisał że nie ma psa i nie lubi, może chomik, albo złota rybka pomoże mu się zrelaksować

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

ben: Ten wontek jest mi nieobcy 😉

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Odpisałem, że nie mam psa i nie chcę mieć, a nie że nie lubię. Subtelna różnica.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Strasznie mi przykro, że ci przykro.
PS. Akurat teraz piszę z pracy, więc spacer wykluczony. Brałeś pod uwagę, że nie każdy komentarz musi powstawać w tak zwanym „wolnym czasie” ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Po pierwsze: należy zbadać, czy ten klub jest zgodny
z hiszpanską konstytucją?
Krytyka zarządu Barcelony zaś, ma charakter wybitnie polityczno-piłkarski
i mimo katastrofalnej polityki kadrowej, pozycja Barcy w tabeli zadaje
kłam wszystkim… niedowiarkom!

werseo

To zbadaj – janko na tropie.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

werseo: Jako prawniczka z wykształcenia (UAM) powiem tak:
Zależy kto mi zleci te prawną analizę i za ile!
A stawki są dziś wysokie, acz czesto posiłkujemy sie tymi z internetu, i golimy panstwo na 200 tys. za pare kartek prawniczego memlania…

13mistrz13

Janko nikt Ci nie zleci, dlaczego ? Bo wszyscy traktują cie jak stara dewotkę z dużym ubytkiem, i nawet gdybyś coś odkryła, nikt w to nie uwierzyłby, pozdrawiam.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Dewotka może, i zgadza się ale, z dużym… kontem (wiem świntuchu co myślałeś przed chwilą 😉 )
Byłoby dużo większe, ale niestety, te poprzednie ministry i Spółki Skarbu… Kamieni Kupy chcieli połowę spowrotem.
No, a za Kaczki sie wszystko w cholerę mać usrało :-(

Koczkis Berbatow

Neymar ciulu ty zakichany. Boisz się bęcków jakie Barca spuści PSG w półfinale.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

RamoneQ

Wróg nr.1 dla redakcji WeszLo i Stanowskiego 😀

711dronow

Ale co maja Mioduski i Smuda do rzeczy?

baran

Na pierwszym miejscu to jednak chyba Wdowiec, który kilkanaście lat temu przepędził pana Nadredaktora z Legii.

Rudy z UE

Tacy goście mają wyjebane na to, co kto o nich napisze, czy pomyśli po takim postawieniu sprawy. Ale co w takiej sytuacji kiedy mówi jedno, a za chwile wstawia zdjęcie z „przyjaciółmi” jak Messi, Suarez, Pique? Co o nich sobie pomyśleć w takiej sytuacji? Że też są chujami czy z chujem się zadają?
Tylko, że to wszystko może być wyssane spalca, mógł się żalić o jedno, a napisali, że żalił się o to …

derlis

No nic, teraz najlepsze co Barcelona może zrobić to tradycyjnie spotkać się z PSG w fazie pucharowej i pokazać gościowi, że jego brak to żaden brak 😀

FC Bazuka Bolencin

Choć ani Barcelona ani tym bardziej PSG mnie ani ziębi ani grzeje, to jak widzę tą chytrą łajzę płaczącą na każdym kroku to nawet jestem „za”, żeby ten scenariusz się sprawdził.

Elwu

No to przejebal sobie na WEszlo

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

(el) Ja już nie znam tego człowieka!
Był taki w ogóle?

Miszcz Joda

Przytoczono w kontekście dwa kluby wywalone z LM za ustawki.
Za chuja wafla zaś nie wiemy na jakiej podstawie miałaby wylecieć Barcelona.
Jak zwykle rzetelne i wnikliwe dziennikarstwo.

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY