Mordercy szczycą się morderstwami. Szokująca oprawa na trybunach w Krakowie…
Weszło

Mordercy szczycą się morderstwami. Szokująca oprawa na trybunach w Krakowie…

Niestety, kolejna granica została przekroczona. Kibice Wisły zaprezentowali oprawę, na której szczycą się mordowaniem kibiców Cracovii. To jest takie zezwierzęcenie, że nawet jak na warunki krakowskie szokuje.

Wszyscy wychodzą na boisko w szalikach Polski, przed meczem odśpiewywany jest hymn. Podniosła atmosfera. Ale gdzieś tam za bramką swój prywatny mecz rozgrywa całkowita patologia, jednostki które chodzą na wolności tylko przez niedopatrzenie policji i prokuratury, które – miejmy nadzieję – zostanie szybko naprawione. Widzimy dwa transparenty – pierwszy, aby Bóg miał w litość dla wrogów Wisły i drugi o tym, że sama Wisła – jak widać – litości takiej nie ma. Na grafice zamaskowany patus i krzyże, symbolizujące zabitych kibiców Cracovii.

Mieliśmy więc nawet wplątanie Boga w jakieś skandaliczne epatowanie najcięższymi przestępstwami. Wszystko ku ogólnej radości.

Czy władze Wisły nic nie wiedziały o oprawie (z pewnością…), czy może nie miały nic do powiedzenia? Co na to Ekstraklasa? Co na to PZPN? Czy można w naszej lidze bezkarnie przygotowywać transparenty, dzięki którym mordercy szczycą się swoimi morderstwami? Po raz kolejny przymkniemy oczy? Będziemy udawali, że treść nie jest wystarczająco czytelna?

Czy może nadszedł czas reakcji?

Tego nikt nie wniósł w tylnej kieszeni jeansów, ani nie skitrał w majtkach. To incydent, po którym można zadać pytanie, czy ktoś kto zezwala na podobne treści w ogóle powinien mieć prawo organizować imprezy masowe.

KOMENTARZE (236)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Bati

nie pierwszy i nie ostatni raz pytacie… wiec odpowiedź brzmi- mogą wszystko, niestety…

Urkides
Legia Warszawa

Nie będę pisał o tej oprawie bo szkoda słów ale jestem ciekawy czy gościom z Weszło coś zajarzyło w głowach w kontekście sponsora tytularnego? Czy jest gotowy za dużą kasę prezentować się na takim tle?
Teraz mi się przypmniało jak przed meczem podczas ME2112 najpierw z trybun leciały chóralne kurwy i chuje pod jakąś skoczną melodię by po sekundzie odśpiewali hymn narodowy. Stopień skretynienia tych „patriotów” jest trudny do przebicia.
I oni „piszą” nam nową wersję historii Polski. KIH czyli kibolski instytut historyczny.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Patriotów dupku? Skąd ten pomysł? Manipulajesz jak prestytutki z GW. Ogarnij się.

Czacha
Legia Warszawa

Władze Wisły które de facto są kibicami Wisły.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AVOCADO

Dla takich jak Ty za to nie ma usprawieliwienia. Jesteś zwykłym kretynem.

Pozdro
ChG

Kretynem jesteś w takim wypadku Ty skoro nie wyczułeś w tym sarkazmu.

AVOCADO

Nie wyczułem sarkazmu? Z całym szacunkiem ale sarkazm nie wyklucza kretynizmu. Wrzucenie do jednego wora wszystkich z koszulkami z motywem wyklętych to kretynizm. Wg mnie mieszanie patriotów z kibolstwem wyrządza wielką krzywdę temu środowisku. Każdy kto pisze o kibicach jako sebixach-patriotach, brnie w jakąś ostatnio modną propagandę. Śmiechy śmiechami ale Ci ludzie często robią więcej dla szerzenia prawdy o historii Polski niż „poważne” organizacje społeczne czy politycy.

Pozdro
ChG

Zgodzę się że jest część osób która robi to w dobry (jakkolwiek to zabrzmi) odpowiedni sposób. Jednak ile jest tych osób organizacji, które są faktycznie rzetelne? Obawiam się że mały odsetek tego co się dzieje pośród tychże właśnie kibiców-patriotów. Poza tym to właśnie komentowanie patologi która znajduje się na stadionach, bo i ile w pozostałych sektorach są rodziny z dziećmi, którzy przyszli wspólnie spędzić czas, to w grupie młynowej raczej jest inna sytuacja, choć nie można też z drugiej strony generalizować, bo przecież na sektorze fanatycznym często znajdują się osoby bardzo wykształcone, potrafiące się wysłowić w kilku zdaniach, a nie tylko w cha, ka i innym. Jednak tak jak wspominałem jest to mniejszość.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Amber to kolejny leming wyhodowany pedagogika wstydu przez prestytutki lewackie. Albo sam jest prestytutka.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

W takim razie jak także, bo pod postem Amber Mozart, podpisuje się wszytkimi kończynami.

Nowoczerski

Tak, bo samo noszenie odzieży z wyklętymi, wilkiem, kotwicą, to oznaka bycia amebą umysłową, która biega z maczetą… Amber Mozart tak się podniecił odkryciem, że jego koszulka z Che Guevarą zmieniła w niektórych miejscach kolor z czerwonego na biały…

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Samo noszenie nie jest ani oznaką bycia amebą, ani nie jest oznaką bycia patriotą. Tu racja. Uważam jednak, że 90% noszących te ciuchy, robi to zwyczajnie dla lansu, bądź dlatego, że to modne w środowisku.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Skąd wiesz? Pytałeś 90% noszących? Poza tym co jest złego w takiej modzie? Czy źle że jest moda na patriotyczne rzeczy? Razi cię to?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nowoczerski

A mnie razi alergia na jakiekolwiek przejawy tzw. „odzieży patriotycznej” (no dobra, takie rzeczy jak śpioszki lub różowe czapki z godłem to już przesada). I panie trenerze Gino – powodzenia z Krone Kielce, ale nie każdy noszący tym sobie buzię wyciera. Polecam się np. przejść na śpiewanie powstańczych piosenek w Warszawie 1 sierpnia. Nikt się nie drze „raz sierpem…”. Nawet jakoś Niemców nikt nie obrażał, albo gejów nie kazał palić.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Alergia jest skutkiem nadmiaru patogenu. Podane przez Ciebie przykłady bardzo dobre i przyznaję, że mam chyba taką alergię, ale to właśnie dlatego, że się zdecydowanie za dużo nawdychałem patogenu. Nie każdy wyciera, ale robi to zdecydowanie zbyt wielu.

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

Od razu mówię to moje odczucie. Nie jest na pewno jedyne słuszne, ale mam wrażenie że sporo osób tak myśli.

Z odzieżą patriotyczną jest taki problem że staje się symbolem. Ale nie symbolem zamanifestowania swojego patriotyzmu, tylko symbolem swojego fanatyzmu. Myśląc o „człowieku w odzieży patriotycznej” mam przed oczami stereotypowego karka dla którego patriotyzm to szukanie wszędzie wrogów ojczyzny i anty polaków. Względnie osobę do lat 18, popierającą w 100% Korwina lub ONR/NOP/MW (nie ma nic w tym złego, ale jak popierasz cokolwiek w 100% co nie jest inicjatywą stworzoną przez Ciebie, to powinieneś bardzo uważać). Widzę w końcu osobę, która uważa za kogoś gorszego drugiego Polaka, która takiej odzieży na siebie nie zakłada. Która mówi „jesteś bardziej wartościowy bo nosisz koszulkę z powstańcami/husarią/czymkolwiek innym”.

Np. właśnie dlatego ja nie kupię prędko takiej koszulki, mimo że uważam się za patriotę. Dlatego swój patriotyzm zamanifestuje biegnąc w biegu niepodległości/powstania warszawskiego i wywieszając flagę w oknie, a nie idąc 11 listopada na marsz narodowców, kodziarzy albo antify.

I dlatego jeszcze długo gdy się będzie mówiło o takich chłopiątkach, robiących oprawy o mordowaniu, będzie się podśmiewywało z odzieży patriotycznej. Co jest smutne. Bo grupka decyzyjnych, albo wpisuje się w ten nurt o który opisałem, albo są to zwykli hipokryci którzy dziś zrobili oprawę o mordowaniu, by za miesiąc zrobić oprawę pokroju tej z meczu Legia – Astana, żeby ich poparcie społeczne było na odpowiednim poziomie. Szczerze, sam nie wiem co by było gorsze.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Z tobą nie polemizuje bo szkoda mi czasu na dyskusję z mało lotnymi(dosłownie i w przenośni) ludźmi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Jeśli chodzi o mordowanie to tego nijak nie da się obronić. Ale znowu się zapędziłeś i wsadziłeś 99,99% patriotów kibiców którzy nie mordują do jednego worka. O bojówkach Wisły i Cracovii które wydawały wyroki (ś.p. Człowiek miał na koncie wydanie wyroku na wiślaka) szkoda pisać. Każdy wie jak jest.

whooyemooye
Legia

A gdzie znalazłeś patriotów manipulatorze?

whooyemooye
Legia

Lewaki zauważyły wzrost popularności weszło i postanowili rozpowszechniać swoją czerwoną propagandę. Przypatrzcie się jakie to wstrętne i nieuczciwe mieszanie każdego incydentu stadionowego z patriotyzmem. Takie są widocznie zalecenia z Czerskiej, żyd Michnik vel Szechter zaciera łapki.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Razi mnie na przykład noszenie takich ciuchów na ustawki, czy homofobniczne marsze (jako żyda i przyjaciela gejów). Razi, bo uważam, że większość noszących „wyciera sobie tymi symbolami gęby”. Bóg (mój żydowski) mi świadkiem, że chciałbym się mylić i chciałby, by tak nie było, ale…

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Po pierwsze Bóg jest jeden i nie ma narodowości. Ale może jesteś fanatykiem Talmudu gdzie goje to bydło to rozumiem. No i co z tego że pójdzie w koszulce patriotycznej na ustawkę? Każdy wie po co tam idzie, niech się leją po lasach jak lubią sporty mocno ekstremalne i tobie nic do tego. Chcącemu nie dzieje się krzywda ale ty byś pewnie chciał żeby społeczeństwo było kontrolowane i żeby inni decydowali co mają nosić a co nie, i robić to co tobie pasuje. A że chodzą na homofobiczne marsze…jesteś faszystą. Jest wolność słowa. Ja ci nie zabraniam głosić twoich poglądów faszysto nawet jeśli są faszystowskie bo jestem za wolnością jednostki.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

To z tego, że jest to profanacja tych symboli, które ponoć są dla nich tak ważne, i dowód na to, jak bardzo są szanowane.
Gdzie jak pisałem o kontroli? Pisałem, że mi się coś nie podoba, a nie że powinno się tego zabronić. Rozróżniasz te pojęcia?
Co do marszów? Ten sam argument, co ustawki. Niech sobie chodzą, ale bez tych symboli, bo mając je na sobie, dokonują profanacji. To moje zdanie. Pozdrawiam. Gratuluje zwycięstwa.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Dziękuje. Przyjmuję gratulację. Nie rozumiem twojego pojęcia profanacji. W jaki sposób? Czy może jest znacząca sprawa że to środowisko które udziela się mocno politycznie, jest konserwatywne, owszem czasami szowinistyczne, nosi te koszulki i chce się z nimi utożsamiać a środowisko na lewo bardzo często wstydzi się tych symboli i na nie pluje? Nikt nie zabrania nosić lewicy patriotycznych rzeczy. Profanacja bym nazwał godło na ostatnim marszu równości który był w barwach tęczy, bo barwy i godło narodowe zostało zmienione na kolory pewnej grupy która przypisuje je sobie na wyłączność. Jakby jakaś grupa dała godło w białym kole na czerwonym tle lub wpisała swastykę lub celtyk to dla mnie też by była profanacja. Więc gdzie jest profanacja symboli narodowych przez grupy przez ciebie zaznaczane?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Mamy zatem na pewne sprawy inne spojrzenie. Ty nie przekonasz mnie, ja Ciebie. Pokojowo współistnijmy :)

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Nie mam nic przeciwko 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Naprawdę doceniam twoją troskę o zdrowie i życie rodaków. Niestety twoja mała znajomość środowiska kibicowskiego i związanych z nią aspektów powoduje że „trochę” się zapędzasz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nowoczerski

Jeśli chociaż 20% z tej całej czeredy zacznie się dzięki temu interesować historią, to dla mnie to spory sukces. Lepszy wilk, albo wyklęci niż Lenin lub Che. Tak czy inaczej, środowisko kibiców należy przetrzebić z patolstwa. Tylko, że jeśli podobają Wam się areszty wydobywcze jak w przypadku „Starucha” czy Maćka D. i wolelibyście powrót do czasów PO, gdy normalką było kopanie przez policję po głowach, to gratulacje.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Wydobywczy był, jest i będzie pewnie jeszcze długo, co nie znaczy, że to popieram. Masz rację z tym zainteresowaniem historią, tylko, że jakoś jestem sceptyczny. Poza tym przekaz historyczny też trzeba dawać obiektywny, a nie czarno-biały, bo np. Powstanie Warszawskie to sprawa kontrowersyjna, a wyklęci nie byli śnieżnobiali i swoje mają niektórzy za uszami. Rzetelny przekaz i jestem ucieszony. Co do czasów PO… Nie w partii rządzącej tu rzecz, bo za PO kopali, a za PiS dają paralizatorem, czyli suma sumarum nic się nie zmieniło na lepsze. Jest jak było.

Nowoczerski

Widzisz, tylko społeczeństwo nie składa się z samych wybitnych i zdolnych jednostek. Nie każdy będzie łapał niuanse i subtelności dziejów. Czy Prezydent ma zmienić nazwę święta 1 marca na „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ale nie wszystkich… jakiś 40%”? A przemawiając przed tymi, którzy przeżyli Powstanie ma im powiedzieć „Wiecie co? Jednak jesteście pojebani i to przez Was Warszawa została zmieciona z powierzchni ziemi. Przez Wasze gówniarskie, egzaltowane zachowanie”.

Ja jestem optymistą umiarkowanym jeśli chodzi o „odzież patriotyczną”. Na 1 sierpnia do roboty szedłem z Polską Walcząca wpiętą do bluzy. Samo wywieszanie flag też jest wycieraniem sobie buzi? Może nie walmy takich generalizacji.

No z tym wydobywczym to poleciałem. Tak czy owak, za PO szarpano w 1 skrajność, teraz widzimy pewne sympatyzowanie w drugą… A piłem do tego, że sugeruje się, że ta władza kryje faszystów i fanatyków. Tylko dlatego, że ma podobne poglądy do tych, co często noszą te znienawidzone przez część weszlaków np. koszulki.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

W kwestii obchodów masz rację, mówiąc o edukacji, mam na myśli politykę historyczną, a szczególnie to, co mówi się w szkole na lekcji. Tym bardziej, że społeczeństwo nie jest w 100% wyedukowane, należy postarać się, by ten stan poprawić, a droga ku temu nie jest łopatologiczny przekaz. Wiem, że nie każdy złapie, ale lepsze to, niż założenie, że nie ma co im tłumaczyć, bo to o i tak tumany i lepiej im powiedzieć, że Polak dobry, Niemiec i Rusek zły, Żyd cwaniak i szpicel, Francuz tchórz itd…
Wpięcie znaczka kotwicy, czy wywieszenie flagi na rocznicę, a chodzenie na ustawki z takim symbolem, to dla mnie kosmiczna różnica, to chciałem powiedzieć. Pierwsze jest symbolicznym hołdem, drugie wcieraniem gęby. Różnica chyba dość jasna.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pa.wlo

A tak konkretnie to co normalnego jest na lewo?

whooyemooye
Legia

To Ty tak uważasz, chuj znajet jak to wyliczyłeś.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Podpisujesz się pod tandentną manipulacją i prymitywnym uogólnieniem? Zabawne.

vincent van cock

nie ma gotyckiej czcionki to mała kara będzie

AVOCADO

„Boże miej litość nad naszymi oprawami, bo jak widzisz my jej nie mamy.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

Robert Mateja, do ciebie pasuje piosenka „I believe I can fly”. Wierzyć zawsze można…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Może ironii nie wyczuł.

Nowoczerski

Robert, byłeś nielot na skoczni, a w komentach to Ci zostało. :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

Polecam obejrzeć:

Pozdrawiam

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Tonio „bula” Tajner lubi to !

AdamF_94

Fanatyzm = Idiotyzm

Jurkosky

IDIOTA

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Pan się przedstawił?

spinynorman
Śląsk Wrocław

Zajebiście śmieszne jest to, jak Weszło krytykuje to środowisko, przeżarte zjebstwem mózgowym na każdym kroku za coś tam, by wychwalać za niebiosa za coś innego, tak naprawdę niespecjalnie różnego. Może w końcu czas otrzeźwieć i zrozumieć, że mamy do czynienia z patologią, która czasem stroi się w pseudopatriotyczne piórka, ale to jest patologia, po prostu.

Mario
Wisła Kraków

Banda idiotów. Tyle można powiedzieć o tych co stworzyli i wywiesili tę oprawę. Piszę to jako kibic Wisły. Szczycić się tym, że zabiło się kogoś w innej koszulce. Kibole wyklęci kurwa. Ale jakie miasto tacy kibole. Często wstyd mi że pochodzę z Krakowa. Na szczęście już tam nie mieszkam.
Należałoby pociągnąć do odpowiedzialności wszytskivh, którzy siedzieli na tym sektorze. Pomysłodawców tej oprawy znaleziono by bardzo szybko.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Trzeba być skończonym idiota żeby wstydzić się tego, że urodziłeś się w takim czy innym mieście.

szawik
Żołnierz Wodza Jarosława

Dobrze, że ta patola już nie trzyma z Lechia i Śląskiem. Miasto piękne, tylko kibole kurwy.

Malachitowy Amulet

Chodzi o ,,interesy”, kibicowskie sympatie to tylko przykrywka. Szkoda tylko planktonów i szczurów, które są na samym dole kibicowskiej hierarchii, tworząc szarą masę w młynach. Banda, tylko się z takich śmieje i przy okazji nabijaja własną kabzę. Czego się nie robi dla poczucia przynależności szaraczki. Najbardziej dziwi mnie co tam robią dziewczyny, zachwycające się ustawkami, groźnymi okrzykami i jeżdżeniem na wyjazdy w oszczanych, śmierdzących pociągach. Większość ich rówieśniczek w tym czasie przymierza sukienki albo maluje paznokcie. Moim zdaniem te ,,kibolki” mają jakieś zaburzenia tożsamości płciowej, że interesują się rzeczami tak bardzo typowo męskimi. W Rosji są nawet żeńskie bojówki kibicowskie. Patologia.

Jurkosky

Łobuz kocha najbardziej ! :(

Malachitowy Amulet

Tylko mi nie chodzi o to, że pociągają je tacy mężczyźni ( Co psychologicznie czy biologicznie dałoby się wytłumaczyć) tylko o to, że one same stają się takie jak ci kolesie. Jeździłem kiedyś na wyjazdy i ogólnie udzielałem się w tym środowisku ( na szczęście wyrosłem z tego) i zawsze w każdej sekcji czy fanclubie zdarzały się conajmniej ze 2 – 3 kobiety, które ciągle łaziły w kibolskich bluzach, bez przerwy pierdoliły coś na temat opraw, wyjazdów, ustawek itd, na kibicowskich integracjach były pierwsze do odpalania rac i śpiewania kibolskich przyśpiewek podczas chlania wódy. Zawsze zadawałem sobie pytanie – co one widzą w tym fajnego dla siebie jako kobiet. To tak samo jak Ja interesowałbym się robieniem makijażu albo zapisałbym się na balet.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Czyli dzielisz zajęcia na typowo męskie i typowo żeńskie, innymi słowy Seba ma iść na stadion, a Karyna robić make-up! Genderowy to ty nie jesteś. Ale poważnie to masz rację, ja też nie koniecznie rozumiem. Kibicowanie ok, wiele kobiet kibicuje, ale kobieta w patolskim środowisku z wyboru, a nie z urodzenia? Chyba, że naprawdę je kręcą tacy męscy-meni?

Mario
Wisła Kraków

Status dziewczyny kibola/bandyty/ złodzieja ciągle wiele znaczy na osiedlach. Dla wielu „karyn” pochwalenie się przed koleżankami na facebooku chłopakiem kibolem to swego rodzaju sukces.

Malachitowy Amulet

Tylko że te ,,kibolki”, które opisałem, miały normalnych facetów/mężów, którzy mieli totalnie wyjebane na kibolski światek.
Gdy one jechały pociągiem z wyjazdu, to ich partnerzy czekali potulnie w domu, aż wrócą.

Niedomagoj Umyslović
Wygrzmoceni przez Wszystkich

No dobrze, to może autor tego jakże odkrywczego tekstu zaproponowałby, co konkretnie można zrobić. Na koniec otrzymujemy ociekające tanim dramatyzmem pytanie, czy może nie nadszedł czas reakcji, ale kto i w jaki sposób miałby zareagować?

Artifosi
Pogoń Szczecin

Im zwyczajnie trzeba nieco pomóc organizacyjnie. Cracovia też lubi się podobnymi osiągnięciami pochwalić na oprawach. Po prostu taką mają w Krakowie pasję – jeden zbiera znaczki, drugi lubi zamordować człowieka.

Rzecz w tym, że obie strony jakoś nie mogą się do końca zorganizować i tak się muszą biedactwa męczyć jakimiś polowaniami na mieście. Przecież od takiego biegania to nogi bolą, a i na paliwo trza wydać, żeby gdzieś dalej dojechać.

Potrzeba więc kogoś kto udźwignie temat organizacyjnie. Jest w Krakowie pojemna hala widowiskowa – zebrać wszystkich szermierzy razem i uzbrojonych postawić naprzeciw siebie. Nie dość, że spełni się to o czym zdają się marzyć, to jeszcze zarobić można na biletach i transmisji widowiska – sam chętnie wykupię PPV.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Co można zrobić? Pierwsze co bym proponował, to zaprzestanie jawnego poparcia dla tego typu grup, które jest od dawna realizowane przez Prawo i Sprawiedliwość (przed wyborami) i obecny rząd (po wyborach). Towarzystwo uznawane za marginalne, patologiczne zaczęło podnosić głowę i czuje się bardzo pewnie. Na ulicach ONR-owskie bojówki pełne wyznawców małego kaprala, a na stadionach kibole wyklęci, wielcy patrioci, co Europę uczą historii. Zresztą obydwie grupy ślicznie się przenikają. Jest przyzwolenie? No jest! W końcu to wyborcy!

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

Jest jeden problem. Przez co uważam że jesteśmy skazani na ~20 pozycję w rankingu i „prawilniaków” na trybunach.

Kluby są od nich uzależnione. Wystarczy zobaczyć co się działo z Zawiszą Bydgoszcz swego czasu. Czy Osuch dawał zakazy stadionowe zwykłym kibicom, tak zwanym piknikowcom? Nie. Czy Osuch blokował wyjazdy zwykłych kibiców gdzieś? Nie. Czy Osuch wpuszczał na stadion policję by pałowali kibiców siedzących na zwyczajnych sektorach? Nie.

Co zrobili kibice „kochający” klub? Najpierw zbojkotowali klub, potem terroryzowali tych co mieli wyjebane na tą szopkę, a następnie budowali jakieś trumny i rozkładali którejś mroźnej zimowej nocy.

Co zrobili zwykli ludzie? Przestali chodzić. Część się posłuchała, część się obawiała wpierdolu jak „prawdziwy” kibic Zawiszy zobaczy kibica Zawiszy idącego na stadion.

To samo Korona, Wisła, *podstaw dowolny klub*. Robili dziurę w budżecie bojkotem a następnie wymuszali swoje warunki. A jeżeli prezes się nie zgodzi to co? To chuj mu w dupę, niech klub spadnie i splajtuje. Po co nam ekstraklasa, skoro mamy B klasę ale na naszych warunkach?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Dałbym ci za ten wpis plus, ale kurwa to tak smutne, że plusować nie potrafię. Zgadzam się z każdym słowem. W punkt!

PhoenixLk
Legia Warszawa

co zrobił Osuch, gdy miał przejąć Zawiszę? Wziął kasę od miasta, by za tę właśnie kasę kupić od miasta akcje…
Co zrobił Osuch, gdy policjant z gładkolufowej trafił kibica ŁKS w oko? Przekazał nagranie z monitoringu policji… nagranie się rozpłynęło…
Co zrobił Osuch, gdy protesty przybrały na sile? kazał Akademii Piłkarskiej podpisać lojalkę – AP nie podpisała… i straciła możliwość treningów na obiektach Zawiszy…

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

„co zrobił Osuch, gdy miał przejąć Zawiszę? Wziął kasę od miasta, by za tę właśnie kasę kupić od miasta akcje…”

– Jakoś nie pamiętam wielkiego płaczu na to przed wybuchem protestu. Tematu nawet specjalnie nie było (może poza jakimiś środowiskami bardzo siedzącymi na Zawiszy – albo tam też nie)

„Co zrobił Osuch, gdy policjant z gładkolufowej trafił kibica ŁKS w oko? Przekazał nagranie z monitoringu policji… nagranie się rozpłynęło…”

– Tutaj zgoda, zachowanie policji było bydlęce, zachowanie Osucha również. Jednak pamiętajmy że trafiony kibic nie pił sobie spokojnie browarka/colę/herbatę/co tam było w sprzedaży, względnie spokojnie siedział na sektorze albo stał i dopingował. Gdzie drewno rąbią tam i wióry lecą. Jeżeli wychodzisz ze stadionu i idziesz w kierunku sektoru gości – policja Ci blokuje drogę, jeżeli zaczynasz wznosić wulgarne okrzyki i ruszasz na policję która jest tam po to żeby się nie poszli napierdalać to Cię blokują, albo oddają strzały ostrzegawcze, które mogą skiksować i doprowadzić do takiej tragedii.

„Co zrobił Osuch, gdy protesty przybrały na sile? kazał Akademii Piłkarskiej podpisać lojalkę – AP nie podpisała… i straciła możliwość treningów na obiektach Zawiszy…”

– Zasadniczo nie widzę w tym nic strasznego. Akademia Piłkarska to jest biznes, jakkolwiek sobie tego ktoś nie tłumaczy. Żeby mniejszy podmiot miał współpracować z większym musi najczęściej pójść na ustępstwa względem większego. Bo większemu musi się ten mniejszy w jakiś sposób kalkulować. Osuch uznał że akademia mu się nie opłaca, ponieważ jest utożsamiana z najradykalniejszymi grupami kibiców, a on chciał budować klub bez najradykalniejszych grup i nie chciał ich finansować. Do czego miał prawo.

PhoenixLk
Legia Warszawa

1) muszę przyznać Ci rację – sam się o tym dowiedziałem dopiero po jakimś czasie, jak zacząłem zgłębiać cały temat…
2) słyszałem, że odległość była wystarczająco mała, by mierzyć w te części ciała, w które przepisy pozwalają…
3) masz rację

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MiodekBralczyk
EkipaBesnika

Powiem nie po profesorsku: pierdolnij się w ten pusty łeb skretyniały debilu!

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Oooo. Jakże trafnie Panie profesorze!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gniewny pomruk anusa
7egła wszawa

nick adekwatny do poziomu intelektu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Racja. Niemcy mieli inne barwy klubowe. Kibicowali klubom z Bundesligi!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Przepraszam, a ten idiota to do mnie, czy podpis?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Szkoda. Wielka szkoda. Po pierwsze dlatego, że czytając twoje wpisy uznałem, że w wielu kwestiach, mamy bardzo podobne zdanie i miałem ochotę podyskutować i to merytorycznie. Niestety poziom chamstwa, który prezentujesz, uniemożliwia to, a dokładniej, to zwyczajnie nie mam ochoty z kimś takim dyskutować. Najpierw wyzywałeś innych użytkowników i to głównie za to, że myślą inaczej. Teraz jeszcze wmieszałeś w swoje rynsztokowe gadki moją Matkę, co już jest dnem dna. Myślę, że ciężko mi byłoby znaleźć słowa wystarczająco obelżywe, by adekwatnie opisać takie zachowanie, więc zwyczajnie dam sobie spokój. Bądź zdrów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Tylko że, skoro jak mówisz, ci ludzie nie pojmą, to co w ogóle tracisz nerwy i na dodatek robisz z siebie chama. Daj na spokój, pierdolnij se whisky, obejrzyj film. Zdrowiej i łatwiej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Powiedział bym dzień dobry, ale mi kurwa przez gardło nie przechodzi nic poza sp….aaaa nic już nie powiem!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nowoczerski

Dawniej to była „vina Tusca” teraz będzie „vina Kaczora”?

Przybywam z Frolixa 8
Gateshead

Jak ktoś mógł chcieć kupić taki klub? Z takimi kibicami. A raczej od takich kibiców?
Jak ktokolwiek kiedykolwiek zechce mieć z takim gównem mentalnym cokolwiek wspólnego? Nie tylko w Krakowie. Po to, żeby dostać któregoś dnia maczetą?
Co z tego, że stadiony ładne? Poziom sportowy nadal biedny a patologia dalej kręci tym biznesem. Miną pokolenia zanim zemrze śmiercią naturalną albo sama się wyeliminuje. Ale w to wątpię – organizmy proste rozmnażają się szybciej. Zwłaszcza wspomagane patogenem 500+.

variatioD

Aleś się żydku zagotował. Za mało patriotów volksdeutche zamordowaliscie razem z SS? Nie wstyd wam wywieszać flagi jüdischer ordnungsdienst?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nie wiem jak Przybysz z Frolixa 8, ale ja mam żydowskie pochodzenie, którego notabene się nie wstydzę i ciekaw jestem, czy tak odważnie mówiłbyś mi tego typu brednie w twarz.

variatioD

A ja się szczycę tym, że moi przodkowie przegnali ze wsi żydowskich złodziei

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Ośmielili się zarobić więcej niż Polacy?

whooyemooye
Legia

Zastanawiało mnie zawsze dlaczego w każdym kraju do którego zawędrowali żydzi dochodziło do pogromów.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

W Izraelu też? Mnie też to zastanawia. Masz jakieś pomysły? Bardzo jestem ciekaw.

whooyemooye
Legia

Nie wiem, ale historia lubi się powtarzać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

W czym problem? Wyremontują mieszkanie jakiejś staruszce, wysprzątają zaniedbany cmentarz ofiar wojny. pójdą na pielgrzymkę do Częstochowy, Prezes Kaczyński nazwie ich, jak kiedyś, młodymi polskimi patriotami, na których uwziął się zły Tusk, a redaktor Olkiewicz przyklepie sprawę w cotygodniowym tekście na weszlo i znów wszystko będzie ok.

variatioD

Lepiej kogoś zgwałcić, wtedy platforma nazwie cię kwiatem młodzieży, jak na brudstocku

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Ten komentarz jest tak wymowny i w punkt, że odstąpię od riposty, bo to bezcelowe.

PS. Pan widzę wiadomości TVP ogląda. Daje w kopułę, co nie? 😀

variatioD

Nie było gwałtów na owsiakowej imprezie?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Były. A teraz ja mam pytanie: Co mają gwałty na „owsiakowej imprezie” do zachowania kiboli?

BTW. Hańbisz się pisaniem z żydkiem?

SmyQ

Wstyd mi za tych patusów. Wstyd mi za zarząd, który się z takimi patusami zadaje (a nawet z takich składa). Nie mam wątpliwości, że niemieckich inwestorów pogonili właśnie ci neandertalczycy, zbrodniarze, mordercy. Żal serce ściska gdy widzę w jakie ręce ostatecznie trafił mój ukochany klub.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

A minister Błaszczak nie popiera, ale rozumie :(

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marek_Ramoniak

Dogłębna analiza otaczającej nas społeczno-politycznej rzeczywistości…

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Analiza dogłębna jak przekrój poprzeczny stonogi!

variatioD

smak życia, z konfidentem bolkiem, pedałami i kozojebcami od schetyny

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Nie wiem co gorsze, dać taką oprawę czy wklejać słynne przemówienie agenta Stonogi :)

M.

Debile.

Stan Levy
Dawajcie, zbanujcie mnie jeszcze raz!

Na górze powinno być „Boże, daj nam inteligencję”, wtedy dolny napis by pasował idealnie.

vincent van cock

Adminie nie miej litości dla debili ,banujcie dno

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Dołączam się do apelu. moja Matka także, bo już została obrażona.

vincent van cock

Jak widać to co na oprawie szokuje i jest godne potępienia , w komentarzach jest dozwolone . W/g mnie przesadzasz z tym wrzucaniem do jednego worka patriotow i debili , co już ci wytknięto ale przynajmniej jesteś kulturalny. To przykre kiedy patologia wyciera sobie gębę ojczyzną , jednak jeszcze gorsze jest szerzenie haseł nazistowskich czy komunistycnych , przy okazji nie rozumiem jak można potępiać jedną z tych ideologii bedac wyznawca drugiej. Dziwne jest też ocenianie antykomunistów jako faszystów i na odwrót lub antypeowcow jako pisowcow i na odwrót, lub gadanie o propagandzie TVP oglądając TVN i na odwrót. Co do wyklętych to nawet jak coś na sumieniu jakiś procent ma ato większość to byli zwykli polscy żołnierze walczący z nowym okupantem i nie można ich oceniać tak jak teraz jest to wygodne , jak masz wybór katownia ub albo las to idziesz do lasu

vincent van cock

Zanm napiszesz coś o zbrodniach wyklętych mam pytanie , co jest lepsze akcja odwetowa Łupaszki na wieś litewska czy odzegnanie się od przemocy i czekanie na wroga. Jakkolwiek strasznie to brzmi dzięki odwetowi nie było na Wileńszczyźnie drugiego Wołynia .

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nie napisałem słowa o zbrodniach, nie chcę tego oceniać. Twierdzę tylko, że historia wyklętych, pełna jest takich właśnie, jak wspomniane przez ciebie, kontrowersyjnych epizodów. których przemilczeć nie należy. Jeden powie zbrodnia, drugi powie, że nie. Jeden nazwie Powstanie Warszawskie heroicznym i wspaniałym wydarzeniem, drugi zbiorowym samobójstwem i karygodną decyzją. Jak mówię, to nie jest czarno-białe. Chciałby tylko, by każdy miał wiedzę i sam sobie wyrobił zdanie, zamiast otrzymać odgórny i jedyny-właściwy przekaz. Tak już (nie tak dawno) historii w Polsce uczono i nie życzę sobie powtórki.

vincent van cock

Ok czyli mniej wiecej sie zgadzamy , i chyba cię z kimś pomyliłem skoro spodziewałem się ataku na wyklętych . Jakby nie patrzeć walczyli w słusznym celu w przeciwieństwie do hitlerowców i bolszewików i tu nie ma żadnych odcieni szarości dla mnie

vincent van cock

Ja też bym nie życzyl sobie jawnych kłamstw jak za PRL-u czy obecnie na Ukrainie lub w Rosji ale nie mam obaw , sądzisz ,że zaczna u nas mordować np niewierzących w zamach ?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nie sądzę, choć mam w tym interes, bo szybko bym poszedł pod ścianę. Sądzę jednak, że pokusa głębokiej ingerencji w życie Polaków jest. Na chęciach się jednak zapewne skończy, choć pewne ruchy są. Nie chcę głęboko wchodzić w te kwestie, bardzo szeroki temat i byśmy długo pewnie pisali. Reasumując – fizycznej przemocy się raczej nie obawiam ( może poza incydentami o charakterze nieinstytucjonalnym ), widoczna jest zaś już próba społecznej stygmatyzacji pewnych ludzi, czego wyrazem są choćby : gorszy sort, zdradzieckie mordy, ubeckie wdowy itp…. Pozdrawiam.

PS. Co do obaw w kwestii kłamstw w nauce, to będę miał zdanie, gdy zobaczę choćby postawę programową nauki przedmiotu historia w podstawówce i liceum.

vincent van cock

owszem jest takie niebezpieczeństwo , jednak rezerwa wobec ludzi z tej lewej strony , korzystających z tego dziedzictwa budowanego na współpracy z ZSRR i zwykłym okradaniu ludzi jest uzasadniona w/g mnie ,pod warunkiem nie sadzenia za czyny rodziny kogoś naprawdę niewinnego

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Ta rezerwa jest zupełnie naturalna, ale dzięki, że w drugim wątku poruszyłeś ważną sprawę. Mało co mnie tak wkurwia, jak piętnowanie ludzi, za grzechy (realne bądź urojone) ojców czy dziadków. Ja sam jestem wnukiem członka PZPR i wiem coś o tym. Mam 35 lat, z PRL-u pamiętam tyle co nic (np. kartki na mięso), ale jako wnuk komucha, dla niektórych i tak jestem chujem i zdrajcą, resortowym dzieckiem, ubeckim wdowcem.
Wracając do rezerwy trzeba jednak pamiętać, że nie każdy człowiek z tej, tak zwanej, lewej strony, czerpie od Marksa, czy Lenina. Poglądy lewicowem ( lewicowe w sensie naukowym) to nie lewactwo (strasznie nadużywany, i generalnie w sposób zupełnie nierozumny, termin) i wcale nie komunizm. Trzeba pamiętać, że PiS ma program nie inny, jak lewicowy. Tak, tak. PiS to, w kwestiach programowych, partia lewicowa.

vincent van cock

nie o lewicowość mi chodziło programowa, tylko ta część ludzi ,którzy naprawdę chcieli tego oparcia w ZSRR bo tylko to im dawało byt kosztem tych co siedzieli w pudle.albo na Syberii

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

I w tym kontekście zgadzam się całkowicie.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nie mam zamiaru atakować wyklętych. Większość z nich to tragiczni zmarli, niezwykle odważni ludzie i nie mam pojęcia, czy w ich sytuacji, znalazłbym w sobie tyle odwagi. Mówię tylko o tym, by nie transportować ich wraz z ciałem do nieba, lecz rzetelnie o nich opowiadać.

vincent van cock

myślę ,że częściej sie do lasu ze strachu szło

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Ciężko nam, tu i teraz, rzetelnie dyskutować o motywacjach ludzi tam i wtedy. Może strach, może odwaga, może mieszanka jednego i drugiego, a może zupełnie coś innego. Jedno jest pewne, sytuacja była pod każdym względem zła. Każdy wybór i tak zły. Kto mówi, że wie, co tymi ludźmi kierowało i sprowadza ich sytuację, do oczywistego wyboru, jest naiwny lub kłamie.

vincent van cock

ale często był to bardzo oczywisty wybór ,wielu tak to wspomina ,że właściwie nie mało wyjścia wiedząc co NKwd robi z AK po ujawnieniu czy po wspólnym boju przeciwko Niemcom nawet , wielu rekrutowalo się z więźniów odbitych w różnych akcjach , tu wybór był jeszcze prostszy

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Niezupełnie, tu wyboru nie było. Bo taki wybór, to nie wybór. Ale nie przerzucajmy się semantyką, myślę, że co do istoty sprawy się zgadzamy.

vincent van cock

Ja już i tak nie mam sily , pozdrawiam ,dzięki za rozmowę

XardasKSP
Polonia Warszawa

Mogli dodac GTSiacy jeszcze ile zomo spalowalo kibicow w PRLu…..

I znowu maja farta na koniec meczu i tak kolejny raz ale w koncu sie im to gwardyjskie szczescie odwroci i beda na koniec przegrywac.

To jeden z tych sezonow w ktorych w meczu GTSu z CWKSem to bede kibicowal zeby CWKS wygral tak jak to bylo w latach Cupiala w GTSie.

Marek_Ramoniak

Zatwardziały kibic Polonii kibicujący Legii. I to wszystko przez Wisłę. Respect!

XardasKSP
Polonia Warszawa

Bo jakos tak mam ze po rowno GTSu i CWKSu delikatnie mowiac nielubie.

GTSu bo mieli Ekstraklase przez caly PRL bo wybrali odwrotnie od Polonii i woleli sukcesy z milicja niz honor z PKP. A teraz poprostu starli gumka sobie G i udaja ze historia nigdy sie niezdarzyla ze Gwardii nigdy nie bylo a to ze przetrwali PRL w Ekstraklasie i wyszli z niego z wieksza liczba kibicow niz mieli przed PRLem to tak przypadkiem.

I doglebnie wscieka mnie to ze honor okazuje sie bezwartosciowy. Gdyby Polonia po wojnie zrobila jak GTS to do dzis by byla najwiekszym klubem stolicy a G by starto gumka ot i gotowe.

Ale tak nie ma nie mozna przyjac korzysci z milicji a historie zamiesc pod dywan, ta historie trzeba przypominac na kazdym kroku. I nie poto CWKS gra piach zeby ujrzec GTS znowu na szczycie.

Bo juz serdecznie dosc tego najpierw GTS przez 10 lat, potem CWKS a jak CWKS wypadl z formy to od nowa GTS……. ciekawe za co kupuja coraz wiecej grajkow z zagranicy jak sa dlugi i odsetki a komornik czeka na forse…..

variatioD

zapomniał żydek z ksp, jak się komuchy zbierały w Krakowie, żeby tylko pejsy z ligi nie spadły

XardasKSP
Polonia Warszawa

Co do historii Cracovi to o ile wiem ciagle dziadowali za PRLu w nizszych ligach, chociaz ich historia nie byla tak czysta jak historia Polonii. A GTS wybral dokladnie odwrotna historie mogli dziadowac z PKP ale woleli zostac przy gwardii aby miec Ekstraklase i z PRLu wyjsc obronna reka.

A teraz sobie G starli gumka i wszystko idealnie PRLu nigdy nie bylo…..

Co do zydkow to szukaj sobie w rodzinie, mozesz zaczac od dziadka lub tatusia bo po wojnie podobno bardzo wielu wstepowalo do milicji i do PZPRu.

GTS.PNG
Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Oho, zaczęła się krucjata pryszczatego skurwysynka

Marek_Ramoniak

Jakieś 35 lat temu byłem na pierwszym meczu Wisły. Pamiętam czasy sponsorowania klubu przez Skrobowskiego, Voita i uwierz bieda w klubie piszczała. O czasach komuny rozmawiać sensu nie ma. Ty powiesz, że klub mógł odmówić MSW (na pewno?) a ja odpowiem Cyrankiewiczem. Nie ma to sensu.

Zresztą po Cupiale, drugim najbogatszym właścicielem klubu w Polsce był Wojciechowski. Ale coś w Polonii nie pykło i z młodą dupą wyjechał za Wielką Wodę stawiać apartamenty, zamiast tracić hajs na kolejnych „piłkarzy” i trenerów.

Aha, mały bonus ode mnie, tzn hak na CWKS. W sezonie 52/53 WKS Wawel zajął II miejsce na koniec sezonu. Po przerwie letniej gdy ruszył nowy sezon, Wawelu w pierwszej lidze już nie było. Dlaczego…?

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Kolego Marku nie próbuj wchodzić w dyskusję z kolegą z antify. Nie ma sensu.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Kolegow z antify to macie waszych w CWKSie oni chodza wbijac noze w plecy patriota na marszu niepodleglosci.

Wy pewnie podobnie od tylu w plecy nozem tych kibicow Cracovii ktorych zabiciem sie chwalicie. Pochwalcie sie jeszcze ile tatusiowie i dziadkowie spalowali kibicow w ramach akcji zomo w PRLu jak juz tacy dumni jestescie.

PS. Jak wasza zgoda z Ruchem, kiedy wbijecie Polsce noz w plecy zeby uberschlessien do szwabow przylaczyc ?

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Napisz coś jeszcze bo fajnie się czyta :)

XardasKSP
Polonia Warszawa

Lista klubow zlikwidowanych przez CWKS jest dluzsza niz Wawel, ich piekna czerwona historia ma wiele roznosci, jest zielony stolik i skasowane kluby i legenda klubowa ktora niechciala dla nich grac….

Ale oni chociaz ciagle spiewaja CWKS a nie mowia ze tego nigdy nie bylo. Potrafia sie przyznac do historii swojej i to ich jedyny plus oraz fakt ze oni serio chyba nie mogli sobie nikogo wybrac. Wisla i Polonia mogly wybrac nie odrazu po wojnie ale chwile pozniej. Byla oferta z PKP i w Wisle i w Polonii. Polonia wybrala PKP swiadomie wiedzac ze to oznacza koniec Ekstraklasy, a Wisla wybrala ze kontynuacja z gwardia i dalej Ekstraklasa oraz „wiecej januszy na meczu”.

Wybraliscie wasz wybor wyszliscie na tym dobrze ale chociaz sie jak CWKS moglibyscie przyznawac czemu jest jak jest. Co do Cracovii to ich historia nie jest az taka jak Polonii ale bardzo komusza byc nie mogla skoro biedowali po nizszych ligach a GTS dzieki milicji Ekstraklasa w PRLu. Polonia mogla tak samo miec ale niechciala bo wolala honor niestety za honor nikt nic niedaje nawet w wolnej Polsce.

Co do JW to on byl kompletnie szalony to po 1sze a po 2gie HGW zadbala zeby odszedl wysylajac konserwatora zabytkow. To niechodzilo oto ze pilkarze grali na zlosc bo on by ich pogonil batem (doslownie bo byl stukniety) i zatrudnil nowych gdyby to oto chodzilo. Tylko poprostu chcial jako develpoer budowac a HGW niechciala pozwolic bo CWKS by mial konkurencje.

Marek_Ramoniak

Ale nie chcesz mi chyba powiedzieć, że PKP miało w najgorszych czasach komuny więcej do powiedzenia od MSW? No, nie żartuj, proszę…

XardasKSP
Polonia Warszawa

Wiadomo ze milicja miala wiecej do powiedzenia. Ale dzialacze mogli podpisac z PKP i milicja by przeciez nie powiedziala ze PKP to wrogowie ludu 😀

Polonia tak zrobila i milicja obeszla sie smakiem po jednym roku okupowania Polonii, a Wisla mogla zrobic to samo ale wiedzieli ze bedzie dziadowanie wiec niepodpisali dokumentow z PKP. Nawet jak Wislacy pisza historie sami o sobie to pisze ze „nikt juz niezyje, nie ma zadnych swiadkow ani dowodow z lat 40 i 50tych.” Jakims cudem zyja do dzis nawet starsi powstancy Warszawscy mozna bylo i w latach 90-tych juz poznawac historie.

Ale tylko na Wisle juz wymarli wszyscy ktorzy pamietali lata 50te co do jednego chyba od Krakowskiego smogu…… i nikogo sie po upadku PRLu niedalo zapytac….

Marek_Ramoniak

Stary zarząd cokolwiek do powiedzenia? Jak to sobie wyobrażasz, mieli zorganizować referendum dla kibiców? Do klubu weszli wysocy rangą oficerowie milicji i tyle.
I nie twierdzę, że to chwalebna część historii klubu, ale tak się stało i tego już nic nie zmieni (taki banał na koniec).
Pozdrawiam.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Mieli oferte od PKP czyli drugiego resortu mogli podpisac z PKP i milicja by przeciez nie powiedziala ze PKP to wrogowie ludu i przejmujemy sila klub. Jakos w Warszawie tego niezrobila milicja jak Polonia podpisala z PKP.

Wiec dalo sie cos zrobic nawet Wislak ktory wasza historie pisal to napisal o tym ze byla oferta od PKP i nieda sie nic powiedziec o tym czy napewno nie mozna bylo jej podpisac ale mu sie wydaje ze nie mozna bylo nic zrobic. Innymi slowy jakby bylo niemozna to by napisal ze napewno niemozna i jakis na to dokument dodal a tak sam dobrze wasz kibic wiedzial ze mozna bylo chociazby przyklad Polonii.

A punkt programu jest taki ze CWKS sie chociaz przyznaje do CWKSu a GTS poprostu wytarl literke i „nic sie niestalo nigdy nie bylo”. Do tego nie moge zrozumiec jak to jest ze komornik sciga Wisle a oni kontraktuja nowych graczy, jak to jest ze Ruch bankrutuje ze kilku komornikow go sciga a oni dostaja licencje.

A Polonii brakowalo 5 mln duzo mniej niz Wisla ma dlugu i odrazu bankructwo i IV liga…. a tu sie podpisuje nowych zagranicznych zawodnikow a komornik niech czeka dalej…. jak zdobeda Mistrza to cos oddadza a jak niezdobeda dopisze sie nowe zero do dlugu i prosimy czekac….. jakie to jest fair play od PZPNu i komornikow to ja nierozumiem.

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

Xardas proszę. Ja też chodzę na Polonię, na temat Wisły i Legii mam podobne zdanie, ale nie wdawajmy się w ponure flejmy. Błaźnisz tymi pyskówkami o milicji i komunie te 900 osób którym ciągle się chce chodzić na te wszystkie Sulejówki, GKS Wikielce i Finishparkiety. Pamiętaj – jesteśmy czarni kulturalni. Już na trybunach nalazło się osób które wolą przez pół meczu zarzucać LTSK ledwo się trzymając na nogach. Sam pewnie jako osoba chodząca wiele lat wiesz – 10 lat temu byśmy ich sami wykopywali poza bramy. Nie przenośmy rozkmin które większość z nas ma po kilkunastu piwach w Czarnej Koszuli do internetu. Nie mówię tego na podstawie jednego komentarza, a ogółu Twoich wpisów.

XardasKSP
Polonia Warszawa

A niby czemu nie maja spiewac LTSK? Oczywiscie mogliby nie uzywac slowa Legia tylko CWKS aby bylo poprawnie. Przeciez nienawisc do reliktow PRLu to to co pozostalo.

No chyba ze ktos sie emocjonuje meczem w III lidze, mecz bo mecz wazne by wygrali a najwieksza satysfakcja jaka zostala to jak CWKS albo GTS poniesie kleske jakas. I tak do czasu powrotu do Ekstraklasy bedzie i tak bylo przez te 40 komuszych PRLu lat.

Jestesmy przeciwnikiem CWKSu i to odroznia Polonie od FC CWKSu jakimi staly sie prawie wszystkie kluby okolic Warszawy.

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

|”A niby czemu nie maja spiewac LTSK? ”
– Chociażby z tego powodu że ja jak i inni przyszliśmy na K6 nie dla „wielkiej antykomunistycznej historii”. Kiedy pierwszy raz przyszedłem na Konwiktorską w głębokim poważaniu miałem historię CWKS’u. Przyszedłem bo Polonia mieniła (i dalej mieni) się dla mnie jako miejsce gdzie przez 40 minut nie trzeba słuchać „kto jest kurwą” „kogo jebać”. Że zamiast „strzelcie kurwom gola” śpiewamy „strzel Polonio gola”, że zamiast krzyczeć wypierdalaj schodzącemu na zmianę przeciwnikowi albo bijemy brawo, albo nie robimy nic. Że zamiast naprutych byczków na trybunach są zwyczajni ludzie którzy nagrodzą brawami gdy piłkarz powalczy o aut, albo korner, a nie będą skakać i drzeć się do ucha 70 letniej osobie ‚śpiewaj kurwa”. Że zamiast bać się w 162 że autobus się wywróci od podskoków, i przy okazji uważać na potłuczone szkło, które pobiją Ci ludzie mogę w spokoju pojechać na stadion/ ze stadionu. Owszem jesteśmy ich przeciwnikiem, i na meczu z CWKS’em sobie używajmy. Ale nie rozumiem, i nie chcę zrozumieć dlaczego mamy intonować LTSK na Huraganach Morąg czy innych Startach Otwock.

„No chyba ze ktos sie emocjonuje meczem w III lidze, mecz bo mecz wazne by wygrali a najwieksza satysfakcja jaka zostala to jak CWKS albo GTS poniesie kleske jakas.”

-Jestem tym mamutem który woli oglądać mecz i przeżywać nawet trzecioligową kopaninę w normalnej atmosferze niż przy akompaniamencie frustracji kilku ludzi. Ale nie jestem sam. Obczaj sobie zapełnienie sektora A1 a sektora C2 gdzie była wielka mobilizaja etc. Nas jest więcej. Ludzi których wygrana naszego klubu cieszy bardziej niż porażka GTS’u albo CWKS’u. Jakby tak było to bym zrobił stronę pokroju „Kibicujemy przeciwnikom GTS’u” albo „Kibicujemy przeciwnikom CWKS’u”. Może pora też się zająć taką działalnością?

„I tak do czasu powrotu do Ekstraklasy bedzie i tak bylo przez te 40 komuszych PRLu lat. ”
-Nie będzie. Przy takim zachowaniu z czasem część kibiców (tak, są osoby które mają w poważaniu zasady kibicowskie) się zrazi i nie będzie chodzić. Już w II lidzę nie widziałem wielu twarzy które regularnie oglądały III ligę. Stara gwardia za 20-30 lat wymrze. I będziemy mogli zaśpiewać „Gdy przyszliśmy na Polonię, pięćdziesięciu było nas…” bo tylu nas, albo was będzie. Bo z czasem styl zarządzania przez spółkę doprowadzi do upadku. I od B klasy zaczniemy z wami. Prawilniakami dla których najważniejsza jest Legia i Korwin. A Polonia? Jak wygra to fajnie, jak nie to chrzanić.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Jesli myslisz ze na IIIcia lige nazbierasz „januszy” bo nie ma bluzg to chyba w jakims innym swiecie zyjesz. W Ekstraklasie mialo sens „czarni kulturalni” bo jako konkurencja dla CWKSu mogli przychodzic janusze ktorzy bluzg niechcieli slyszec. Ale na III lige przyjda tylko kibice ktorzy na zawsze sa z Polonia i do tego przyjda ci ktorych przyciaga historia Polonii.

Historia Polonii i opor przed zkomuszeniem i milicyjnym sponsorem to jedyne co jest wyjatkowe unikalne i co sprawia ze kazdy czytajacy historie czlowiek o ile nie jest kibicem sukcesu to przyjdzie na Polonie nawet w III lidze. Ja wlasnie tak wybralem dawno temu Polonie nie mialem innych powodow bo jak mieszkalem w Polsce do 8mego roku zycia to na Ursynowie a nie na Muranowie.

Jakby Polonia chciala sukces za kazda cene to by brala milicje i dzis byla wieksza od CWKSu po 40 latach Ekstraklasy i utrzymania wiekszej ilosci kibicow jaka Polonia miala po wojnie. Ale Polonia zachowala wtedy honor wiec i zachowuje go dzis, jak komus historia Polonii przeszkadza to zawsze moze na CWKS isc i razem z nimi „Jak Gomulka i wczesny Gierek, tak nasz CWKS…..” czy co oni tam spiewaja z okresu rozkwitu PRLu. Podobno Staruch na powitanie tylko raz daje z liscia wiec przezyja ci ktorych boli piekna historia Polonii 😀

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Kurde coś słabo dzisiaj. Musisz się bardziej postarać. Naskrob coś jeszcze. Może wena ci się włączy.

MelanzuLord

Tylko taka kurewka jak Polonia mogła zapewnić sobie awans do ekstraklasy,wykupując licencję od śmiesznego, skorumpowanego pseudo-klubiku jakim była Dyskobolia.Pamiętam euforię ‚warszawskiej frajerni’ jak ich wykupił ten prymitywek Wojciechowski..olaboga!Kamienna padła na kolana i całowała go w stopy niczym jakiegoś faraona..Co oni mieli kurwa nie zdobyć?Ligi Mistrzów i inne cuda..
Jak tam festiwale disco-polo przy Konwiktorskiej?

XardasKSP
Polonia Warszawa

Jakby JW nie byl stukniety to by zdobyli Mistrza i zagrali w LM, a ze byl stukniety i ze HGW zadbala by sobie poszedl wysylajac co roku konserwatora zabytkow to jest to co jest.

Smieszne to jest ze potrafia kibice klubu ktory likwidowal inne kluby i byl symbolem PRLu (CWKS) wypominac kupienie licencji w wolnej Polsce. To jest nic wobec historii CWKSu, albo GTS ktory wygumkowuje skutecznie swoje G z nazwy i udaje ze milicja nie utrzymywala ich na powierzchni przez 40 lat.

A jak mial GTS Cupiala tak samo go wielbili i co roku musieli na oddzial fantastyki chodzic by poczytac „Wisla Krakow w lidze mistrzow” az w koncu Cupialowi sie znudzilo wladowal gigantyczna forse a GTS wszystko przejadl a LM nie bylo.

PS. Lech sobie kupil Amice i nikt nie wypomina juz praktycznie tego, czyli co „duzemu wolno” ? Albo Pogon jak miala fuzje z Ptakiem, Lechia z Olimpia etc. itd.

Wszystko przed wami GTSiacy, w koncu dlugow kiedys sie bedzie trzeba pozbyc a najprosciej wyrzucic razem z licencja jak dojda kolejne, bo zamiast oddawac do komornika to podpisuja nowych zawodnikow zapasowych.

3-5-2
Karmazyn Warszawa

Bo widocznie jesteś idiotą.

001.JPG
XardasKSP
Polonia Warszawa

A date gazety doczytal? To bylo przed wojna i przed Gwardyjska historia Wisly. Przed wojna to nawet CWKSu nie bylo tylko byla Legia.

Dopiero po wojnie CWKS i GTS napisaly sobie swoja czerwona historie tak odmienna od historii Polonii i Cracovii.

PS. Widze w twojej miniaturce szalik Lecha, podobno tez macie zgode z Cracovia? I GTS lubisz ?

3-5-2
Karmazyn Warszawa

Ja się śmieciu do mnie zwracasz to stosuj polskie formy grzecznościowe.

Wisła to wielki polski klub i nic tego nie zmieni. Każdy normalny kibić ja zna i szanuje. Natomiast CWKS, który tak wielbisz to kupa g*wna i to też każdy kibic wie. Kibice Wisły w przeciwieństwie do kibiców CWKS do swojej stalinowskiej historii nie wracają i tożsamości na tym nie budują.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Powiedz to na meczu Lecha z Cracovia ze GTS to wielki klub i gwardyjna dekada nic nie zmieni. To ci wyjasnia kibice zarowno Lecha jak i Cracovii wspolnie kto jest smieciem i jak mocno szanuja Wisle 😀

Ja gdy tylko moge to nabijam sie z CWKSu i darze ich tym samym szacunkiem co GTS. Czesto pisze o ich pieknej historii do ktorej oni chociaz maja odwage sie przyznac w przeciwienstwie do GTSu ktory swoja chowa pod dywan.

Jakby twoj Lech lepiej gral to by nie trzeba wolec aby CWKS wygral z GTSem. A tak to znowu wam sprzatna mistrza jak nie CWKS to GTS. Bo Lech zamiast wykorzystac ze CWKS gra padline to wykorzystuje to GTS. Zapytaj sie swoich czemu tez pewnie beda woleli zeby GTS stracil punkty z CWKSem, no chyba ze juz o Mistrza niechcecie grac.

I znowu bedzie trzeba bedzie liczyc na Jagiellonie czy Zaglebie bo nie bedzie mial kto z CWKSem i GTSem grac o Mistrza. No chyba ze GTS zbankrutuje przed koncem sezonu ale watpie mysle ze to jak w przypadku Ruchu potrwa pare sezonow gdy beda grac na kredyt.

termos
Hutnik Warszawa

Bo Kraków to jednak prowincja.

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

Jakkolwiek brutalnie to nie zabrzmi, co w tym dziwnego? Kilka losowych przykładów.

Kibice Cracovii podczas minuty ciszy ku pamięci zabitych kibiców Lechii Gdańsk śpiewali „Lechia Gdańsk Kurwa Szajs”
Kibice Cracovii prezentowali oprawę gloryfikującą morderstwo kibica Pogoni Szczecin
Kibice Legii zaatakowali nożem kibica Polonii na Marszu Niepodległości.
Kibice Legii podpalili stadion Polonii na derbach (płonące derby)
Kibice Polonii wywieszali transparent o treści „STOP pijanym kierowcom” z podobizną Deyny
Kibice Wisły zawsze robią oprawy z serii tylko dla kumatych
Wisła Kraków robiła zaproszenie na derby gdzie piłkarze pozowali na tle ściany/czegoś tam z wielkim napisem JŻS – Jebać Żyda Skurwysyna
Kibice ŁKS’u napadli działaczy Widzewa pod stadionem
Kibice ŁKS’u zdemolowali autokar Widzewa

Chcecie świętych wojen, jaracie się „derbową atmoswerą” to macie. Czekam na wasze łzy hipokryci kiedy pojawią się oprawy pokroju „*imie zabitego kibica* dobrze że zdechł i sektorówce z wysypiskiem śmieci z czarnym workiem na górze*.

Żeby była jasność, ta oprawa to zbydlęcenie, ale wpisujące się w pewien nurt, obecny od dłuższego czasu. Chcecie bawić się w nienawiść? Pamiętajcie że są na świecie oszołomy które będą nienawidzić mocniej i zamiast zarzucić „było ich pięciu…” pójdą i zabiją drugiego człowieka.

Ps. Jeżeli masz zamiar się spinać odnośnie tych przykładów, i mi tu udowadniać że jakiś z tych przykładów był słuszny bo coś, to proszę cię. Zamknij przeglądarkę, i zgłoś się do najbliższego szpitala psychiatrycznego. Jesteś potencjalnie jednostką niebezpieczną.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nic w tym dziwnego. Wcale nie twierdzę, że kibole Wisły są całym złem. Twierdzę, że całe to środowisko i to co się w nim dzieje jest złem. Kolejny dowód mieliśmy dziś w Krakowie, jutro będzie następny gdzieś indziej. A wszystko z błogosławieństwem kręgów władzy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Zapomniałeś o piknikach i cebulakach.

Nowoczerski

Ło boziu… Ale cięta riposta, no Boy-Żeleński się chowa. Nic nie warta oprawa o Powstaniu i polskich ofiarach niemieckich zbrodni. No nic nie warta. Sami mordercy ją projektowali, dilerzy dragów ją zwieszali, a złodzieje torebek trzymali kartoniadę…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

No, a pamiętasz może, które środowisko polityczne zrobiło te umizgi do kiboli i trwa to do dziś?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
KTS Weszło

Jedno w żaden sposób nie usprawiedliwia drugiego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nowoczerski

W takich chwilach żałuję, że jednak Ci Niemcy od Cupiała nie kupili tego klubu i nie wyrwali go z łap pseudokibolstwa.

Mam nadzieję, że w Krakowie się ogarną tak jak kiedyś w Warszawie, gdy prezydentem miasta był LechKacz, który wyciągnął na ulice więcej policji i po 2 latach przynajmniej z huliganami i drobnymi złodziejami był spokój, tak że można było spokojnie po 20 nawet po Pradze chodzić.

Ps. Jak myślisz, że noszenie koszulki z kotwicą to oznaka fanatyzmu, to mam prośbę… Idź sprawdź, czy Cię w Wielkim Kanionie nie ma.

DrMabuse
Wisła Kraków

Tak czysto pragmatycznie – pomijająxc totalną patologię, zamkniecie stadionu na jakies 2-3 mecze wydaje się raczej pewne.

Marcinecckie

Najgorsze jest to, że praktycznie w każdym klubie z Ekstraklasy (poza Termą), imbecyle odpowiadający m. in. za tego typu oprawy mogą poruszać się po całym stadionie i traktowani są jak pracownicy klubu/vipy.

KoStUcHy

„Boże miej litość dla naszych wrogów, bo jak widzisz my jej nie mamy” – jakim trzeba być ignorantem i mieć niezdrową wyobraźnię, żeby pomyśleć iż chodzi w nim o mordowanie kogokolwiek. Przecież to jest przenośnia i nie chodzi o mordowanie kibiców Cracovii, a o podniesienie rangi derbów. Jak można być aż takim imbecylem i nie rozumieć przesłania. Ze skrajności w skrajność popadacie…
„Nie mamy litości…”- interpretacja… „ostatnio jesteśmy mocni i wygrywamy większość spotkań”.
Dziennikarze nigdy nie przestaną mnie zadziwiać..

zenek_ze_wsi

No tak, a ci z wszechpolskiej zamawiali pięć piw…..

Napiszę krótko: WYPIERDALAJ ZE SWOIMI TEORIAMI BO MNIE MDLI JAK JE CZYTAM

Aha, jeszcze jedno – to co na pisałem to nie jest przenośnia.

KoStUcHy

Za dużo oglądasz telewizji i wszędzie szukasz teorii spiskowych. Zresztą nie tylko Ty… jak widać, czytając wpisy pod tym postem. Udziela Wam się syndrom „Macierewicza”… idąc Twoim tokiem myślenia, rozumiem że obecnie w Krakowie odbywa się rzeź kibiców Cracovii?

PS
„Napisałem” pisze się razem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Momo1100

Dlatego nie raz pisałem i nie raz Seby mnie obrażały, takie coś należy WYPLENIĆ ze stadionów, popierasz takie coś masz ZAKAZ STADIONOWY i nie ma że ty tylko stałeś, stojąc popierasz takie zachowanie! DZICZ należy wyplenić ze stadionów raz na zawsze! I dość z płaczem że TVN zle o nas mówi, a jak ma kurwa mówić gdy takie coś prezentują ludzie na trybunach? No jak Panie Olkowski? Gdyby ludzie z młyna powiedzieli NIE ZGADZAMY SIĘ, to by takie coś szybko zniknęło z trybun!
I nie ma co płakać że Wyborcza pisze tak, TVN mówi tak, a jak mają kurwa mówić gdy takie coś banda debili odwala na trybunach przy poparciu wszystkich ludzi z młyna?

W oparach absurdu

Redaktor Stanowski po raz kolejny w słusznej sprawie. Owszem, oprawa idiotyczna, ale wiele idiotycznych opraw było już na różnych stadionach, a Pan redaktor nie wzywał z takim zapałem do zamykania stadionu, wręcz przeciwnie – pamiętam, że zamykanie stadionów dla Pana redaktora nie było zbyt dobrym rozwiązaniem. Jak się nie potrafi być obiektywnym co do jakiegoś klubu to zwykła przyzwoitość nakazywałaby o nim nie pisać.

Ja, Felek

Na linii Wisła-Cracovia się uspokoiło, więc dla karków od Miśka tak zostać nie może. Trzeba narobić dymu.
Okazuje się jednak, że kupno Wisły przez poważnego inwestora byłoby pomocne. Szemrane towarzystwo nie może rządzić.

Ale Stanowski tylko czekał, żeby sobie popyskować na Wisłę i Kraków.

Irasiad72

Jestem kibicem Wisły i to co te tępe chuje wyrabiają to skandal. Pozamykać ich za tą oprawę. W życiu grosza im ie dam na zbiórce…

Eurolomotolog

Chyba muszę się zabawić w adwokata diabła. Otóż:
transparent jest, jak najbardziej, prze-cholernie-obrzydliwy i nie ma dla niego żadnego usprawiedliwienia. Mam jednak wątpliwości czy powinien znaleźć się na niego paragraf.

– Uderza bezpośrednio w jakąś osobę, która mogłaby się sądzić z tymi, którzy to namazali ( rzeczowniki „twórca”, „autor” nie przeszłyby mi tu przez gardło)? Nie.

– Bezpośrednio nawołuje do kolejnego morderstwa? Nie.

Tak, normalni kibice Wisły powinni znaleźć jakiś sposób, by powiedzieć tego typu grupom: „jesteście rakiem toczącym nasz klub! Wynocha!”. Ale im bardziej oddolnie zastopuje się takie akcje, tym mniejsza szansa, że te same sposoby zostaną później użyte także do zniszczenia jakiegoś nieszkodliwego elementu kultury kibicowskiej.

DrMabuse
Wisła Kraków

Pochwala poprzednie. Wystarczy na paragraf.

Eurolomotolog

Użyłem słowa „powinien”. Paragraf jest, ale pytanie, czy paragraf za pochwalanie czegoś mieści się w rozsądnej i logicznie spójnej filozofii prawa. Nie wszystko, co pokazuje czyjąś podłość, stanowi dobry powód do angażowania ludzi w mundurach.

Maxi

maars7

Nic kurwa nie będzie. Sharks łazili za bramką jak na wybiegu za stodołą i nikt z ochrony ich nie ruszał. Po meczu Pawełek Brozio przybił z nimi piątkę. Co tu wymagać od psycholi którzy pokochali niebieskie ruchadła i widzewską hołotę?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Naprawdę nie wiem o co tyle krzyku.Oprawa bardzo ładnie namalowana. Przemyślany projekt. Na pierwszym planie krzyże i szalik Cracovii (pewnie jak kibic owego klubu uciekał zahaczył o krzyż i biedak zgubił), na drugim bardzo fajna postać w kominiarce która pewnie chce powiedzieć kibicowi sąsiadki że zgubił szalik i na pewno go woła żeby się wrócił i wziął zgubę. Smaczku dodają nietoperze i księżyc w tle jak to bywa nocą na cmentarzu. Artystycznie super. Obok, całości dopełniają flagi. Na końcu race które wieńczą oprawę i dodają kolorytu. Nie wiem o co wam chodzi..dla mnie 10 na 10.

Doghunter

Adam S. z Krosna… no cóż, szykujemy cię leszczu jako jednego z tych co zgubili szalik o krzyż na oprawę na Cracovii. Pozdro i spiesz się być aktywny w necie, wszak coś trza po sobie pozostawić…

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Adam S.? Nie znam. Ale jak poznam to przekaże pozdrowienia. Jak tam humory po derbach? Dopisują? Zawsze nad wami…

Doghunter

Chwytaj chwilę. Dosłownie.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Mylisz mnie z kimś innym to raz. A dwa to chwytać możesz swoich obrzezanych kolegów mordą za jaja.

Baton

Jeżeli PZPN się tym nie zajmie, to sorry, ale mamy kompromitację(bo wiadomo, że ludzie rządzący Wisłą obecnie pozwolili na taką oprawę). Rozwiązanie proste: 1. Zakaz dla wszystkich kibiców zasiadających na tej trybunie(2-3 lata) 2. Zamknięta ta trybuna na cały sezon. Dodatkowo można klub obciążyć finansowo i punktami minusowymi. Z debilstwem i mordercami trzeba walczyć z całą siłą.

Arjbest

Co ma PZPN do Ekstraklasy?

Kielbi

Fakty są takie że w Krakowie chyba powietrze nie jest najlepszej jakości, co musi korelować z większym ubytkiem „mózgu” w mózgu… To nie pierwsza taka akcja z krakowskich trybun. Stanowcze nie dla takiej patoli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vincent van cock

Myślisz ,że słoiki w wynajętych klitkach mają super ? Przeważnie mają przesrane z tego co widzę, musza latami zapierdalac żeby żyć jak ludzie ,, więc o jakich ciepłych kluchach mówisz?

Putin Wyklęty
FC Krym

Jesteście pewni, że nie skitrali tego w majtkach? 😉

Jarek1965

W nie tak dawnym artykule na …….. weszlo ! Zachwyty , ochy nad kibicami Millwall , bo cały artykuł o tym angielskim klubie był raczej w pozytywnym odcieniu – Było tam o zniszczeniu autobusu , było o „życzeniach” do szpitala , etc , etc całość tutaj :http://weszlo.com/2017/03/12/nikt-nas-nie-lubi-mamy-to-gdzies/
Teraz nagle dlatego że to w Polsce , oburzenie i wręcz prośba o interwencję – policji , prokuratury itp.
Zawsze tak było jest i będzie , że oprawy nawet tak prymitywne będą budziły kontrowersje. Dlaczego weszlo rozdmuchuje temat tej jednej oprawy która praktycznie dotyczy tylko „podwórka” krakowskiego i tam też by zostało gdyby nie wasz śmieszny artykulik o tym fakcie. Bo kto poza Krakowem jest zainteresowany ganiankami z sprzętem po ulicach i osiedlach kibiców Wisły i Cracovii ? Tylko sami zainteresowani , zresztą tak samo jak tą oprawą.

wLoclaviak

Czepiacie się, to kulturalna widownia, która pozostałe wieczory spędza w Piwnicy pod Baranami.

tomtom16

Nie wiem czy gorsza ta „oprawa” czy tvn-owski styl weszło.
Oj nieźle Was gryzie ta coraz lepsza Wisła, że odwracacie oczy na trybuny, a na trybuny jak widać nie warto.

dziczek192

Czym się różnią te oprawy od oprawy Wisły? Groby, odcięte głowy. Nawoływanie do mordowania. Nie płakać weszlaki. To nie jest piknik. WSH.

25c5b261c8324e2cf7cff9622e105247.jpg
0.jpg
maxresdefault.jpg
wpDiscuz