Mordercy szczycą się morderstwami. Szokująca oprawa na trybunach w Krakowie…
Weszło

Mordercy szczycą się morderstwami. Szokująca oprawa na trybunach w Krakowie…

Niestety, kolejna granica została przekroczona. Kibice Wisły zaprezentowali oprawę, na której szczycą się mordowaniem kibiców Cracovii. To jest takie zezwierzęcenie, że nawet jak na warunki krakowskie szokuje.

Wszyscy wychodzą na boisko w szalikach Polski, przed meczem odśpiewywany jest hymn. Podniosła atmosfera. Ale gdzieś tam za bramką swój prywatny mecz rozgrywa całkowita patologia, jednostki które chodzą na wolności tylko przez niedopatrzenie policji i prokuratury, które – miejmy nadzieję – zostanie szybko naprawione. Widzimy dwa transparenty – pierwszy, aby Bóg miał w litość dla wrogów Wisły i drugi o tym, że sama Wisła – jak widać – litości takiej nie ma. Na grafice zamaskowany patus i krzyże, symbolizujące zabitych kibiców Cracovii.

Mieliśmy więc nawet wplątanie Boga w jakieś skandaliczne epatowanie najcięższymi przestępstwami. Wszystko ku ogólnej radości.

Czy władze Wisły nic nie wiedziały o oprawie (z pewnością…), czy może nie miały nic do powiedzenia? Co na to Ekstraklasa? Co na to PZPN? Czy można w naszej lidze bezkarnie przygotowywać transparenty, dzięki którym mordercy szczycą się swoimi morderstwami? Po raz kolejny przymkniemy oczy? Będziemy udawali, że treść nie jest wystarczająco czytelna?

Czy może nadszedł czas reakcji?

Tego nikt nie wniósł w tylnej kieszeni jeansów, ani nie skitrał w majtkach. To incydent, po którym można zadać pytanie, czy ktoś kto zezwala na podobne treści w ogóle powinien mieć prawo organizować imprezy masowe.

KOMENTARZE (236)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Bati

nie pierwszy i nie ostatni raz pytacie… wiec odpowiedź brzmi- mogą wszystko, niestety…

Urkides
Legia Warszawa

Nie będę pisał o tej oprawie bo szkoda słów ale jestem ciekawy czy gościom z Weszło coś zajarzyło w głowach w kontekście sponsora tytularnego? Czy jest gotowy za dużą kasę prezentować się na takim tle?
Teraz mi się przypmniało jak przed meczem podczas ME2112 najpierw z trybun leciały chóralne kurwy i chuje pod jakąś skoczną melodię by po sekundzie odśpiewali hymn narodowy. Stopień skretynienia tych „patriotów” jest trudny do przebicia.
I oni „piszą” nam nową wersję historii Polski. KIH czyli kibolski instytut historyczny.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Patriotów dupku? Skąd ten pomysł? Manipulajesz jak prestytutki z GW. Ogarnij się.

Czacha
Legia Warszawa

Władze Wisły które de facto są kibicami Wisły.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AVOCADO

Dla takich jak Ty za to nie ma usprawieliwienia. Jesteś zwykłym kretynem.

Pozdro
ChG

Kretynem jesteś w takim wypadku Ty skoro nie wyczułeś w tym sarkazmu.

AVOCADO

Nie wyczułem sarkazmu? Z całym szacunkiem ale sarkazm nie wyklucza kretynizmu. Wrzucenie do jednego wora wszystkich z koszulkami z motywem wyklętych to kretynizm. Wg mnie mieszanie patriotów z kibolstwem wyrządza wielką krzywdę temu środowisku. Każdy kto pisze o kibicach jako sebixach-patriotach, brnie w jakąś ostatnio modną propagandę. Śmiechy śmiechami ale Ci ludzie często robią więcej dla szerzenia prawdy o historii Polski niż „poważne” organizacje społeczne czy politycy.

Pozdro
ChG

Zgodzę się że jest część osób która robi to w dobry (jakkolwiek to zabrzmi) odpowiedni sposób. Jednak ile jest tych osób organizacji, które są faktycznie rzetelne? Obawiam się że mały odsetek tego co się dzieje pośród tychże właśnie kibiców-patriotów. Poza tym to właśnie komentowanie patologi która znajduje się na stadionach, bo i ile w pozostałych sektorach są rodziny z dziećmi, którzy przyszli wspólnie spędzić czas, to w grupie młynowej raczej jest inna sytuacja, choć nie można też z drugiej strony generalizować, bo przecież na sektorze fanatycznym często znajdują się osoby bardzo wykształcone, potrafiące się wysłowić w kilku zdaniach, a nie tylko w cha, ka i innym. Jednak tak jak wspominałem jest to mniejszość.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Amber to kolejny leming wyhodowany pedagogika wstydu przez prestytutki lewackie. Albo sam jest prestytutka.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

W takim razie jak także, bo pod postem Amber Mozart, podpisuje się wszytkimi kończynami.

Nowoczerski

Tak, bo samo noszenie odzieży z wyklętymi, wilkiem, kotwicą, to oznaka bycia amebą umysłową, która biega z maczetą… Amber Mozart tak się podniecił odkryciem, że jego koszulka z Che Guevarą zmieniła w niektórych miejscach kolor z czerwonego na biały…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Samo noszenie nie jest ani oznaką bycia amebą, ani nie jest oznaką bycia patriotą. Tu racja. Uważam jednak, że 90% noszących te ciuchy, robi to zwyczajnie dla lansu, bądź dlatego, że to modne w środowisku.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Skąd wiesz? Pytałeś 90% noszących? Poza tym co jest złego w takiej modzie? Czy źle że jest moda na patriotyczne rzeczy? Razi cię to?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nowoczerski

A mnie razi alergia na jakiekolwiek przejawy tzw. „odzieży patriotycznej” (no dobra, takie rzeczy jak śpioszki lub różowe czapki z godłem to już przesada). I panie trenerze Gino – powodzenia z Krone Kielce, ale nie każdy noszący tym sobie buzię wyciera. Polecam się np. przejść na śpiewanie powstańczych piosenek w Warszawie 1 sierpnia. Nikt się nie drze „raz sierpem…”. Nawet jakoś Niemców nikt nie obrażał, albo gejów nie kazał palić.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Alergia jest skutkiem nadmiaru patogenu. Podane przez Ciebie przykłady bardzo dobre i przyznaję, że mam chyba taką alergię, ale to właśnie dlatego, że się zdecydowanie za dużo nawdychałem patogenu. Nie każdy wyciera, ale robi to zdecydowanie zbyt wielu.

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

Od razu mówię to moje odczucie. Nie jest na pewno jedyne słuszne, ale mam wrażenie że sporo osób tak myśli.

Z odzieżą patriotyczną jest taki problem że staje się symbolem. Ale nie symbolem zamanifestowania swojego patriotyzmu, tylko symbolem swojego fanatyzmu. Myśląc o „człowieku w odzieży patriotycznej” mam przed oczami stereotypowego karka dla którego patriotyzm to szukanie wszędzie wrogów ojczyzny i anty polaków. Względnie osobę do lat 18, popierającą w 100% Korwina lub ONR/NOP/MW (nie ma nic w tym złego, ale jak popierasz cokolwiek w 100% co nie jest inicjatywą stworzoną przez Ciebie, to powinieneś bardzo uważać). Widzę w końcu osobę, która uważa za kogoś gorszego drugiego Polaka, która takiej odzieży na siebie nie zakłada. Która mówi „jesteś bardziej wartościowy bo nosisz koszulkę z powstańcami/husarią/czymkolwiek innym”.

Np. właśnie dlatego ja nie kupię prędko takiej koszulki, mimo że uważam się za patriotę. Dlatego swój patriotyzm zamanifestuje biegnąc w biegu niepodległości/powstania warszawskiego i wywieszając flagę w oknie, a nie idąc 11 listopada na marsz narodowców, kodziarzy albo antify.

I dlatego jeszcze długo gdy się będzie mówiło o takich chłopiątkach, robiących oprawy o mordowaniu, będzie się podśmiewywało z odzieży patriotycznej. Co jest smutne. Bo grupka decyzyjnych, albo wpisuje się w ten nurt o który opisałem, albo są to zwykli hipokryci którzy dziś zrobili oprawę o mordowaniu, by za miesiąc zrobić oprawę pokroju tej z meczu Legia – Astana, żeby ich poparcie społeczne było na odpowiednim poziomie. Szczerze, sam nie wiem co by było gorsze.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Z tobą nie polemizuje bo szkoda mi czasu na dyskusję z mało lotnymi(dosłownie i w przenośni) ludźmi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Jeśli chodzi o mordowanie to tego nijak nie da się obronić. Ale znowu się zapędziłeś i wsadziłeś 99,99% patriotów kibiców którzy nie mordują do jednego worka. O bojówkach Wisły i Cracovii które wydawały wyroki (ś.p. Człowiek miał na koncie wydanie wyroku na wiślaka) szkoda pisać. Każdy wie jak jest.

whooyemooye
Legia

A gdzie znalazłeś patriotów manipulatorze?

whooyemooye
Legia

Lewaki zauważyły wzrost popularności weszło i postanowili rozpowszechniać swoją czerwoną propagandę. Przypatrzcie się jakie to wstrętne i nieuczciwe mieszanie każdego incydentu stadionowego z patriotyzmem. Takie są widocznie zalecenia z Czerskiej, żyd Michnik vel Szechter zaciera łapki.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Razi mnie na przykład noszenie takich ciuchów na ustawki, czy homofobniczne marsze (jako żyda i przyjaciela gejów). Razi, bo uważam, że większość noszących „wyciera sobie tymi symbolami gęby”. Bóg (mój żydowski) mi świadkiem, że chciałbym się mylić i chciałby, by tak nie było, ale…

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Po pierwsze Bóg jest jeden i nie ma narodowości. Ale może jesteś fanatykiem Talmudu gdzie goje to bydło to rozumiem. No i co z tego że pójdzie w koszulce patriotycznej na ustawkę? Każdy wie po co tam idzie, niech się leją po lasach jak lubią sporty mocno ekstremalne i tobie nic do tego. Chcącemu nie dzieje się krzywda ale ty byś pewnie chciał żeby społeczeństwo było kontrolowane i żeby inni decydowali co mają nosić a co nie, i robić to co tobie pasuje. A że chodzą na homofobiczne marsze…jesteś faszystą. Jest wolność słowa. Ja ci nie zabraniam głosić twoich poglądów faszysto nawet jeśli są faszystowskie bo jestem za wolnością jednostki.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

To z tego, że jest to profanacja tych symboli, które ponoć są dla nich tak ważne, i dowód na to, jak bardzo są szanowane.
Gdzie jak pisałem o kontroli? Pisałem, że mi się coś nie podoba, a nie że powinno się tego zabronić. Rozróżniasz te pojęcia?
Co do marszów? Ten sam argument, co ustawki. Niech sobie chodzą, ale bez tych symboli, bo mając je na sobie, dokonują profanacji. To moje zdanie. Pozdrawiam. Gratuluje zwycięstwa.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Dziękuje. Przyjmuję gratulację. Nie rozumiem twojego pojęcia profanacji. W jaki sposób? Czy może jest znacząca sprawa że to środowisko które udziela się mocno politycznie, jest konserwatywne, owszem czasami szowinistyczne, nosi te koszulki i chce się z nimi utożsamiać a środowisko na lewo bardzo często wstydzi się tych symboli i na nie pluje? Nikt nie zabrania nosić lewicy patriotycznych rzeczy. Profanacja bym nazwał godło na ostatnim marszu równości który był w barwach tęczy, bo barwy i godło narodowe zostało zmienione na kolory pewnej grupy która przypisuje je sobie na wyłączność. Jakby jakaś grupa dała godło w białym kole na czerwonym tle lub wpisała swastykę lub celtyk to dla mnie też by była profanacja. Więc gdzie jest profanacja symboli narodowych przez grupy przez ciebie zaznaczane?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Mamy zatem na pewne sprawy inne spojrzenie. Ty nie przekonasz mnie, ja Ciebie. Pokojowo współistnijmy :)

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Nie mam nic przeciwko 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Naprawdę doceniam twoją troskę o zdrowie i życie rodaków. Niestety twoja mała znajomość środowiska kibicowskiego i związanych z nią aspektów powoduje że „trochę” się zapędzasz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nowoczerski

Jeśli chociaż 20% z tej całej czeredy zacznie się dzięki temu interesować historią, to dla mnie to spory sukces. Lepszy wilk, albo wyklęci niż Lenin lub Che. Tak czy inaczej, środowisko kibiców należy przetrzebić z patolstwa. Tylko, że jeśli podobają Wam się areszty wydobywcze jak w przypadku „Starucha” czy Maćka D. i wolelibyście powrót do czasów PO, gdy normalką było kopanie przez policję po głowach, to gratulacje.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Wydobywczy był, jest i będzie pewnie jeszcze długo, co nie znaczy, że to popieram. Masz rację z tym zainteresowaniem historią, tylko, że jakoś jestem sceptyczny. Poza tym przekaz historyczny też trzeba dawać obiektywny, a nie czarno-biały, bo np. Powstanie Warszawskie to sprawa kontrowersyjna, a wyklęci nie byli śnieżnobiali i swoje mają niektórzy za uszami. Rzetelny przekaz i jestem ucieszony. Co do czasów PO… Nie w partii rządzącej tu rzecz, bo za PO kopali, a za PiS dają paralizatorem, czyli suma sumarum nic się nie zmieniło na lepsze. Jest jak było.

Nowoczerski

Widzisz, tylko społeczeństwo nie składa się z samych wybitnych i zdolnych jednostek. Nie każdy będzie łapał niuanse i subtelności dziejów. Czy Prezydent ma zmienić nazwę święta 1 marca na „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ale nie wszystkich… jakiś 40%”? A przemawiając przed tymi, którzy przeżyli Powstanie ma im powiedzieć „Wiecie co? Jednak jesteście pojebani i to przez Was Warszawa została zmieciona z powierzchni ziemi. Przez Wasze gówniarskie, egzaltowane zachowanie”.

Ja jestem optymistą umiarkowanym jeśli chodzi o „odzież patriotyczną”. Na 1 sierpnia do roboty szedłem z Polską Walcząca wpiętą do bluzy. Samo wywieszanie flag też jest wycieraniem sobie buzi? Może nie walmy takich generalizacji.

No z tym wydobywczym to poleciałem. Tak czy owak, za PO szarpano w 1 skrajność, teraz widzimy pewne sympatyzowanie w drugą… A piłem do tego, że sugeruje się, że ta władza kryje faszystów i fanatyków. Tylko dlatego, że ma podobne poglądy do tych, co często noszą te znienawidzone przez część weszlaków np. koszulki.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

W kwestii obchodów masz rację, mówiąc o edukacji, mam na myśli politykę historyczną, a szczególnie to, co mówi się w szkole na lekcji. Tym bardziej, że społeczeństwo nie jest w 100% wyedukowane, należy postarać się, by ten stan poprawić, a droga ku temu nie jest łopatologiczny przekaz. Wiem, że nie każdy złapie, ale lepsze to, niż założenie, że nie ma co im tłumaczyć, bo to o i tak tumany i lepiej im powiedzieć, że Polak dobry, Niemiec i Rusek zły, Żyd cwaniak i szpicel, Francuz tchórz itd…
Wpięcie znaczka kotwicy, czy wywieszenie flagi na rocznicę, a chodzenie na ustawki z takim symbolem, to dla mnie kosmiczna różnica, to chciałem powiedzieć. Pierwsze jest symbolicznym hołdem, drugie wcieraniem gęby. Różnica chyba dość jasna.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

whooyemooye
Legia

To Ty tak uważasz, chuj znajet jak to wyliczyłeś.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Podpisujesz się pod tandentną manipulacją i prymitywnym uogólnieniem? Zabawne.

vincent van cock

nie ma gotyckiej czcionki to mała kara będzie

AVOCADO

„Boże miej litość nad naszymi oprawami, bo jak widzisz my jej nie mamy.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

Robert Mateja, do ciebie pasuje piosenka „I believe I can fly”. Wierzyć zawsze można…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Może ironii nie wyczuł.

Nowoczerski

Robert, byłeś nielot na skoczni, a w komentach to Ci zostało. :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

Polecam obejrzeć:

Pozdrawiam

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Tonio „bula” Tajner lubi to !

AdamF_94

Fanatyzm = Idiotyzm

Jurkosky

IDIOTA

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Pan się przedstawił?

spinynorman
Śląsk Wrocław

Zajebiście śmieszne jest to, jak Weszło krytykuje to środowisko, przeżarte zjebstwem mózgowym na każdym kroku za coś tam, by wychwalać za niebiosa za coś innego, tak naprawdę niespecjalnie różnego. Może w końcu czas otrzeźwieć i zrozumieć, że mamy do czynienia z patologią, która czasem stroi się w pseudopatriotyczne piórka, ale to jest patologia, po prostu.

Mario
Wisła Kraków

Banda idiotów. Tyle można powiedzieć o tych co stworzyli i wywiesili tę oprawę. Piszę to jako kibic Wisły. Szczycić się tym, że zabiło się kogoś w innej koszulce. Kibole wyklęci kurwa. Ale jakie miasto tacy kibole. Często wstyd mi że pochodzę z Krakowa. Na szczęście już tam nie mieszkam.
Należałoby pociągnąć do odpowiedzialności wszytskivh, którzy siedzieli na tym sektorze. Pomysłodawców tej oprawy znaleziono by bardzo szybko.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

Trzeba być skończonym idiota żeby wstydzić się tego, że urodziłeś się w takim czy innym mieście.

szawik
Żołnierz Wodza Jarosława

Dobrze, że ta patola już nie trzyma z Lechia i Śląskiem. Miasto piękne, tylko kibole kurwy.

Malachitowy Amulet

Chodzi o ,,interesy”, kibicowskie sympatie to tylko przykrywka. Szkoda tylko planktonów i szczurów, które są na samym dole kibicowskiej hierarchii, tworząc szarą masę w młynach. Banda, tylko się z takich śmieje i przy okazji nabijaja własną kabzę. Czego się nie robi dla poczucia przynależności szaraczki. Najbardziej dziwi mnie co tam robią dziewczyny, zachwycające się ustawkami, groźnymi okrzykami i jeżdżeniem na wyjazdy w oszczanych, śmierdzących pociągach. Większość ich rówieśniczek w tym czasie przymierza sukienki albo maluje paznokcie. Moim zdaniem te ,,kibolki” mają jakieś zaburzenia tożsamości płciowej, że interesują się rzeczami tak bardzo typowo męskimi. W Rosji są nawet żeńskie bojówki kibicowskie. Patologia.

Jurkosky

Łobuz kocha najbardziej ! :(

Malachitowy Amulet

Tylko mi nie chodzi o to, że pociągają je tacy mężczyźni ( Co psychologicznie czy biologicznie dałoby się wytłumaczyć) tylko o to, że one same stają się takie jak ci kolesie. Jeździłem kiedyś na wyjazdy i ogólnie udzielałem się w tym środowisku ( na szczęście wyrosłem z tego) i zawsze w każdej sekcji czy fanclubie zdarzały się conajmniej ze 2 – 3 kobiety, które ciągle łaziły w kibolskich bluzach, bez przerwy pierdoliły coś na temat opraw, wyjazdów, ustawek itd, na kibicowskich integracjach były pierwsze do odpalania rac i śpiewania kibolskich przyśpiewek podczas chlania wódy. Zawsze zadawałem sobie pytanie – co one widzą w tym fajnego dla siebie jako kobiet. To tak samo jak Ja interesowałbym się robieniem makijażu albo zapisałbym się na balet.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Czyli dzielisz zajęcia na typowo męskie i typowo żeńskie, innymi słowy Seba ma iść na stadion, a Karyna robić make-up! Genderowy to ty nie jesteś. Ale poważnie to masz rację, ja też nie koniecznie rozumiem. Kibicowanie ok, wiele kobiet kibicuje, ale kobieta w patolskim środowisku z wyboru, a nie z urodzenia? Chyba, że naprawdę je kręcą tacy męscy-meni?

Mario
Wisła Kraków

Status dziewczyny kibola/bandyty/ złodzieja ciągle wiele znaczy na osiedlach. Dla wielu „karyn” pochwalenie się przed koleżankami na facebooku chłopakiem kibolem to swego rodzaju sukces.

Malachitowy Amulet

Tylko że te ,,kibolki”, które opisałem, miały normalnych facetów/mężów, którzy mieli totalnie wyjebane na kibolski światek.
Gdy one jechały pociągiem z wyjazdu, to ich partnerzy czekali potulnie w domu, aż wrócą.

Niedomagoj Umyslović
Wygrzmoceni przez Wszystkich

No dobrze, to może autor tego jakże odkrywczego tekstu zaproponowałby, co konkretnie można zrobić. Na koniec otrzymujemy ociekające tanim dramatyzmem pytanie, czy może nie nadszedł czas reakcji, ale kto i w jaki sposób miałby zareagować?

Artifosi
Pogoń Szczecin

Im zwyczajnie trzeba nieco pomóc organizacyjnie. Cracovia też lubi się podobnymi osiągnięciami pochwalić na oprawach. Po prostu taką mają w Krakowie pasję – jeden zbiera znaczki, drugi lubi zamordować człowieka.

Rzecz w tym, że obie strony jakoś nie mogą się do końca zorganizować i tak się muszą biedactwa męczyć jakimiś polowaniami na mieście. Przecież od takiego biegania to nogi bolą, a i na paliwo trza wydać, żeby gdzieś dalej dojechać.

Potrzeba więc kogoś kto udźwignie temat organizacyjnie. Jest w Krakowie pojemna hala widowiskowa – zebrać wszystkich szermierzy razem i uzbrojonych postawić naprzeciw siebie. Nie dość, że spełni się to o czym zdają się marzyć, to jeszcze zarobić można na biletach i transmisji widowiska – sam chętnie wykupię PPV.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Co można zrobić? Pierwsze co bym proponował, to zaprzestanie jawnego poparcia dla tego typu grup, które jest od dawna realizowane przez Prawo i Sprawiedliwość (przed wyborami) i obecny rząd (po wyborach). Towarzystwo uznawane za marginalne, patologiczne zaczęło podnosić głowę i czuje się bardzo pewnie. Na ulicach ONR-owskie bojówki pełne wyznawców małego kaprala, a na stadionach kibole wyklęci, wielcy patrioci, co Europę uczą historii. Zresztą obydwie grupy ślicznie się przenikają. Jest przyzwolenie? No jest! W końcu to wyborcy!

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

Jest jeden problem. Przez co uważam że jesteśmy skazani na ~20 pozycję w rankingu i „prawilniaków” na trybunach.

Kluby są od nich uzależnione. Wystarczy zobaczyć co się działo z Zawiszą Bydgoszcz swego czasu. Czy Osuch dawał zakazy stadionowe zwykłym kibicom, tak zwanym piknikowcom? Nie. Czy Osuch blokował wyjazdy zwykłych kibiców gdzieś? Nie. Czy Osuch wpuszczał na stadion policję by pałowali kibiców siedzących na zwyczajnych sektorach? Nie.

Co zrobili kibice „kochający” klub? Najpierw zbojkotowali klub, potem terroryzowali tych co mieli wyjebane na tą szopkę, a następnie budowali jakieś trumny i rozkładali którejś mroźnej zimowej nocy.

Co zrobili zwykli ludzie? Przestali chodzić. Część się posłuchała, część się obawiała wpierdolu jak „prawdziwy” kibic Zawiszy zobaczy kibica Zawiszy idącego na stadion.

To samo Korona, Wisła, *podstaw dowolny klub*. Robili dziurę w budżecie bojkotem a następnie wymuszali swoje warunki. A jeżeli prezes się nie zgodzi to co? To chuj mu w dupę, niech klub spadnie i splajtuje. Po co nam ekstraklasa, skoro mamy B klasę ale na naszych warunkach?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Dałbym ci za ten wpis plus, ale kurwa to tak smutne, że plusować nie potrafię. Zgadzam się z każdym słowem. W punkt!

PhoenixLk
Legia Warszawa

co zrobił Osuch, gdy miał przejąć Zawiszę? Wziął kasę od miasta, by za tę właśnie kasę kupić od miasta akcje…
Co zrobił Osuch, gdy policjant z gładkolufowej trafił kibica ŁKS w oko? Przekazał nagranie z monitoringu policji… nagranie się rozpłynęło…
Co zrobił Osuch, gdy protesty przybrały na sile? kazał Akademii Piłkarskiej podpisać lojalkę – AP nie podpisała… i straciła możliwość treningów na obiektach Zawiszy…

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

„co zrobił Osuch, gdy miał przejąć Zawiszę? Wziął kasę od miasta, by za tę właśnie kasę kupić od miasta akcje…”

– Jakoś nie pamiętam wielkiego płaczu na to przed wybuchem protestu. Tematu nawet specjalnie nie było (może poza jakimiś środowiskami bardzo siedzącymi na Zawiszy – albo tam też nie)

„Co zrobił Osuch, gdy policjant z gładkolufowej trafił kibica ŁKS w oko? Przekazał nagranie z monitoringu policji… nagranie się rozpłynęło…”

– Tutaj zgoda, zachowanie policji było bydlęce, zachowanie Osucha również. Jednak pamiętajmy że trafiony kibic nie pił sobie spokojnie browarka/colę/herbatę/co tam było w sprzedaży, względnie spokojnie siedział na sektorze albo stał i dopingował. Gdzie drewno rąbią tam i wióry lecą. Jeżeli wychodzisz ze stadionu i idziesz w kierunku sektoru gości – policja Ci blokuje drogę, jeżeli zaczynasz wznosić wulgarne okrzyki i ruszasz na policję która jest tam po to żeby się nie poszli napierdalać to Cię blokują, albo oddają strzały ostrzegawcze, które mogą skiksować i doprowadzić do takiej tragedii.

„Co zrobił Osuch, gdy protesty przybrały na sile? kazał Akademii Piłkarskiej podpisać lojalkę – AP nie podpisała… i straciła możliwość treningów na obiektach Zawiszy…”

– Zasadniczo nie widzę w tym nic strasznego. Akademia Piłkarska to jest biznes, jakkolwiek sobie tego ktoś nie tłumaczy. Żeby mniejszy podmiot miał współpracować z większym musi najczęściej pójść na ustępstwa względem większego. Bo większemu musi się ten mniejszy w jakiś sposób kalkulować. Osuch uznał że akademia mu się nie opłaca, ponieważ jest utożsamiana z najradykalniejszymi grupami kibiców, a on chciał budować klub bez najradykalniejszych grup i nie chciał ich finansować. Do czego miał prawo.

PhoenixLk
Legia Warszawa

1) muszę przyznać Ci rację – sam się o tym dowiedziałem dopiero po jakimś czasie, jak zacząłem zgłębiać cały temat…
2) słyszałem, że odległość była wystarczająco mała, by mierzyć w te części ciała, w które przepisy pozwalają…
3) masz rację

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MiodekBralczyk
EkipaBesnika

Powiem nie po profesorsku: pierdolnij się w ten pusty łeb skretyniały debilu!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Oooo. Jakże trafnie Panie profesorze!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gniewny pomruk anusa
7egła wszawa

nick adekwatny do poziomu intelektu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Racja. Niemcy mieli inne barwy klubowe. Kibicowali klubom z Bundesligi!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Przepraszam, a ten idiota to do mnie, czy podpis?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Szkoda. Wielka szkoda. Po pierwsze dlatego, że czytając twoje wpisy uznałem, że w wielu kwestiach, mamy bardzo podobne zdanie i miałem ochotę podyskutować i to merytorycznie. Niestety poziom chamstwa, który prezentujesz, uniemożliwia to, a dokładniej, to zwyczajnie nie mam ochoty z kimś takim dyskutować. Najpierw wyzywałeś innych użytkowników i to głównie za to, że myślą inaczej. Teraz jeszcze wmieszałeś w swoje rynsztokowe gadki moją Matkę, co już jest dnem dna. Myślę, że ciężko mi byłoby znaleźć słowa wystarczająco obelżywe, by adekwatnie opisać takie zachowanie, więc zwyczajnie dam sobie spokój. Bądź zdrów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Tylko że, skoro jak mówisz, ci ludzie nie pojmą, to co w ogóle tracisz nerwy i na dodatek robisz z siebie chama. Daj na spokój, pierdolnij se whisky, obejrzyj film. Zdrowiej i łatwiej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Powiedział bym dzień dobry, ale mi kurwa przez gardło nie przechodzi nic poza sp….aaaa nic już nie powiem!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nowoczerski

Dawniej to była „vina Tusca” teraz będzie „vina Kaczora”?

Przybywam z Frolixa 8
Gateshead

Jak ktoś mógł chcieć kupić taki klub? Z takimi kibicami. A raczej od takich kibiców?
Jak ktokolwiek kiedykolwiek zechce mieć z takim gównem mentalnym cokolwiek wspólnego? Nie tylko w Krakowie. Po to, żeby dostać któregoś dnia maczetą?
Co z tego, że stadiony ładne? Poziom sportowy nadal biedny a patologia dalej kręci tym biznesem. Miną pokolenia zanim zemrze śmiercią naturalną albo sama się wyeliminuje. Ale w to wątpię – organizmy proste rozmnażają się szybciej. Zwłaszcza wspomagane patogenem 500+.

variatioD

Aleś się żydku zagotował. Za mało patriotów volksdeutche zamordowaliscie razem z SS? Nie wstyd wam wywieszać flagi jüdischer ordnungsdienst?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Nie wiem jak Przybysz z Frolixa 8, ale ja mam żydowskie pochodzenie, którego notabene się nie wstydzę i ciekaw jestem, czy tak odważnie mówiłbyś mi tego typu brednie w twarz.

variatioD

A ja się szczycę tym, że moi przodkowie przegnali ze wsi żydowskich złodziei

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Ośmielili się zarobić więcej niż Polacy?

whooyemooye
Legia

Zastanawiało mnie zawsze dlaczego w każdym kraju do którego zawędrowali żydzi dochodziło do pogromów.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

W Izraelu też? Mnie też to zastanawia. Masz jakieś pomysły? Bardzo jestem ciekaw.

whooyemooye
Legia

Nie wiem, ale historia lubi się powtarzać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

W czym problem? Wyremontują mieszkanie jakiejś staruszce, wysprzątają zaniedbany cmentarz ofiar wojny. p