post Avatar

Opublikowane 12.02.2017 16:37 przez

Kamil Gapinski

Według nas jest jedną z najładniejszych polskich sportsmenek. Bywa, że kibice wariują na jej punkcie. Jeden z nich… oświadczył się po meczu, drugi wypytywał o nią koleżanki z drużyny. Zdarzało się też, że fani wydzwaniali do niej na tyle intensywnie, że musiała zmieniać numer telefonu. Z Anią Werblińską pogadaliśmy o tym, czy w jej branży uroda jest pomocna, czy też wręcz przeciwnie.

Bolało jak spadałaś z nieba?

Bardzo! Wiem, że faceci zadają dziewczynom takie pytania, ale jeśli mam być zupełnie szczera, to raczej mam tak, że budząc się rano i patrząc w lustro, nie widzę nic ciekawego. Wszystko jest kwestią gustu. Swoją urodę zawdzięczam rodzicom i jeśli komuś miałabym za nią podziękować, to właśnie nim. Jestem kobietą, więc wiadomo, że pomagam sobie na różne sposoby – tu jakaś kreseczka, tu podkładzik i można zdziałać cuda. W ten sposób jednak robię, gdy mam jakieś oficjalne spotkania, na co dzień wolę być bardziej na luzie i tym samym czuć się naturalniej.

Nie bez powodu rzuciłem taką oklepaną próbą podrywu. Często zmuszona jesteś słuchać podobnych tekstów?

Raczej nie. Jeśli już padają, to raczej nie zawracam tym sobie myśli. Bardziej koncentruję się na swoim życiu codziennym i pełnieniu jak najlepiej swojego zawodu, niż na takich kwestiach. Aczkolwiek jeśli gdzieś spaceruję i ktoś mnie rozpoznaje, to najczęściej spotykam się z uśmiechem, a nie z zaczepnymi tekstami.

Byłem na meczu, gdzie jeden z kibiców krzyczał, że cię kocha… myślałem, że zaraz zejdzie na zawał, tak był rozemocjonowany.

Niejednokrotnie kibice wyznawali mi miłość czy chcieli się zaręczać, ale jestem szczęśliwą mężatką i nie zamierzam tego zmieniać.

Jak reagujesz na takie propozycje od kibiców?

Uśmiechem, oczywiście! Nie oszukujmy się: każda kobieta lubi komplementy i jeśli się komuś podobamy, to jest nam z tego powodu miło, ponieważ czujemy się docenione. Na pewno zdarzają się związane z tym śmieszne sytuacje, ale dla mnie, osobiście, jest to przede wszystkim budujące.

Znalazłem informacje, że ktoś próbował ci wręczyć pierścionek zaręczynowy.

Jakiś facet krzyknął z trybun, gdy schodziłam po meczu, że ma dla mnie pierścionek i chce mi go dać. Tu i teraz. Bardzo mnie to rozbawiło, wybuchnęłam szczerym śmiechem, bo co innego miałam zrobić? Niestety ten pan się spóźnił, bo zaręczyny miałam już za sobą.

Trzeba było go wziąć i wymienić u jubilera na gruby hajs.

Nie wiem nawet co to było, może z jakiegoś odpustu? Albo z Kinder Niespodzianki? Nie zdążył mi go pokazać.

Otrzymujesz listy miłosne?

Dosyć często. Szczególnie na moim fanpage na Facebooku, gdzie mężczyznom zdarza się wyznawać mi uczucie. Najczęściej jednak spotykam się z prośbą o wysłanie im zdjęcia z autografem, także nie ma hardcorów.

A zdarzali się natręci, którzy mocno cię męczyli i nie za bardzo wiedziałaś jak sobie z nimi poradzić?

Tak. Nawet niedawno niechcący ucierpiała na tym Agnieszka Bednarek-Kasza. Starszy pan przyjeżdżał na treningi i zamiast niepokoić mnie, to męczył Agnieszkę. Wypytał ją co ma zrobić, bym zwróciła na niego uwagę. Zostawił nawet swój numer telefonu. Może wydać się to błahostką, ale było to dość niepokojące dla Agnieszki, kiedy wychodziła wieczorem z treningu, a ten facet już na nią czekał i nie chciał dać spokoju. Robiło się to już pomału niebezpieczne. Jakoś sobie jednak radzimy.

Nękana byłaś również dziwnymi telefonami…

Niejednokrotnie byłam zmuszona zmienić numer, ponieważ żadne prośby nie skutkowały na te osoby, które do mnie wydzwaniały. Na szczęście teraz przedstawiciele klubu zawsze pytają mnie o zgodę, kiedy ktoś chce otrzymać moją komórkę, więc czuję się bezpieczniej. Jeśli jednak dzwoni do mnie zastrzeżony numer, to w większości przypadków nie odbieram takich połączeń. Dlatego jeśli ktoś ma jakąś sprawę, to zdecydowanie warto najpierw wysłać do mnie SMS-a.

15870712_1202339103177493_132188222_n (1)

W internecie wiele osób robi z siebie cwaniaków, pozwalając sobie na wszystko. Zastanawiam się jednak, czy ktoś patrząc ci prosto w oczy pozwolił sobie na naprawdę ostry, seksistowski komentarz?

Nie, spotykam się raczej z wyznaniami typu „jesteś śliczna”, „kocham Cię”, „wyjdź za mnie”. Prawdę powiedziawszy unikam czytania komentarzy w internecie o sobie. Łatwo jest pisać, będąc anonimowym, nie licząc się zupełnie z emocjami drugiej osoby. Zupełnie inaczej wygląda to w sytuacji spotkania w rzeczywistym świecie, wtedy ta odwaga błyskawicznie się kończy. Staram się wykonywać swoją pracę najlepiej jak umiem i liczy się dla mnie przede wszystkim opinia moich najbliższych. Jako młoda zawodniczka mocno przeżywałam negatywne komentarze w internecie. Często płakałam mamie na ramieniu, aż w końcu powiedziałam sobie, że dość tego. My, Polacy, jesteśmy tacy, że lubimy żyć życiem innych, zamiast skupić się na sobie. Dlatego też staram się nie popadać w paranoję, stale doskonalić, biorąc pod uwagę opinie przede wszystkim rodziny i przyjaciół.

W jednym z wywiadów powiedziałaś kiedyś, że ludzie wyrabiają sobie opinię o tobie na podstawie meczów oglądanych w telewizji. Sugerowałaś, że poza boiskiem zachowujesz się zupełnie inaczej,  bo na nim grają emocje. Miałem wtedy wrażenie jakby ci trochę ciążyło to jak jesteś odbierana.

Powiedziałam to dosyć dawno temu. Kibice potrafią bardzo mocno i krzywdząco szufladkować. Na boisku jestem zdeterminowana i skoncentrowana na spotkaniu. Nie myślę wtedy o tym, aby się do kogoś uśmiechnąć, tylko chcę zagrać jak najlepiej, jestem w końcu zawodowym sportowcem. Poza parkietem cechuje mnie optymistyczne nastawienie do życia i ludzi, ale to coś zupełnie innego. Jakby to wyglądało, gdybym na boisku ciągle się śmiała? Rywalki mogłyby to tak odebrać, jak gdybym  traktowała je lekceważąco. Albo że jestem jakaś nienormalna.

Chyba, że grasz przeciwko siostrze. Wtedy strzelacie obie minę za miną.

Były sytuacje, że gdy coś jej nie wyszło, to się z tego śmiałam, ona oczywiście reagowała identycznie. Wracając jednak do twojego pytania – jestem już doświadczoną zawodniczką i na wiele spraw spoglądam z większym dystansem. Jeśli ktoś chce mnie poznać, to jestem otwarta na propozycje. Chyba, że matrymonialne, to nie! Staram się rozmawiać z kibicami, odpisywać na listy i wiadomości. Cieszę się z tego, że wiele osób, które myślały, że jestem niedostępna i noszę wysoko zadarty nos,  zmieniały na mój temat zdanie.

Ja mam wrażenie, że w świecie sportu ładnym zawodniczkom jest dwa razy trudniej. Muszą udowodnić, że nie są tylko atrakcyjne, ale i dobre w tym co robią. Zgadzasz się z tym?

Trudne pytanie. Na pewno w jakimś stopniu tak. Przed wyjściem na boisku większość dziewczyn się trochę podmaluje, by dobrze wyglądać w oku kamery i przed kibicami. Mimo wszystko jednak to odgrywa drugorzędną rolę, bo podczas emocji sportowych nie myślę o tym, że ktoś mnie fotografuje czy kameruje. Oglądając później takie zdjęcia można się nieźle pośmiać z niektórych min.

Wiele rozmów z tobą zaczyna się od zachwytów nad twoją urodą. Wkurza cię to?

Niee, no co ty. To bardzo miłe, gdy ktoś mówi, że jestem fajną dziewczyną, kobietą, laską. Każda kobieta lubi podobać się mężczyznom i tym samym czuć się docenioną. Komplementy sprawiają, że kąciki ust się podnoszą i trudno zareagować inaczej jak uśmiechem. Zamiast się obrażać, wolę podziękować za miłe słowa.

15878857_1202339659844104_1854054056_n

Mąż nie jest zazdrosny o twoich adoratorów?

Myślę, że jest bardziej podbudowany tym, że jego kobieta się podoba. Sądzę, że może go to nawet w pewnym stopniu kręcić. A tak w ogóle to mam nadzieję, że jest zazdrosny o mnie! Idąc chodnikiem z przyjaciółką czy mężem też zdarzają się sytuacje, że przejdzie obok przystojny facet i zwrócę na niego uwagę. Uważam to za naturalne.  On też czasem powie o jakiejś kobiecie, że jest ładna, a ja będę uważała zupełnie inaczej. To gust, z nim się nie dyskutuje. Ja nie mam problemu wyjść czasem z mieszkania, nie będąc umalowaną. Podobnie po meczach, kiedy zmywam z siebie delikatny makijaż, by było mi wygodniej. Latka jednak lecą, więc czasem podczas mycia twarzy wolę nie patrzeć w lustro.

Faceci uwielbiają siatkówkę w wykonaniu kobiet nie tylko ze względu na emocje sportowe. Lubią też zwyczajnie popatrzeć na piękne, wysportowane dziewczyny.

Widzisz, a ja nie lubię oglądać kobiecej siatkówki! Wolę męską. Uderzenia są silniejsze i panowie serwują większą ilość emocji, ponieważ gra jest szybsza. Przyjęcie, wystawa, natychmiastowy atak. U nas czasami te akcje idą jak flaki z olejem… Jak już włączę mecz siatkówki kobiecej, to najczęściej pod koniec pierwszego seta już zasypiam. A już najbardziej lubię oglądać piłkę nożną, szczególnie FC Barcelonę.

A na Pogoni Szczecin bywasz? Masz blisko.

Jasne, że tak. Muszę się nawet niedługo wybrać, bo przynoszę chyba chłopakom szczęście, bo zawsze wygrywali, gdy byłam na meczu!

Powiedziałaś kiedyś: „Bardzo mnie cieszy, że młodym ludziom imponują nie tylko kobiety w stylu Paris Hilton, ale dziewczyny z krwi i kości, które ciężko pracują”.

Wiesz, wygodniej jest leżeć, pachnieć i codziennie chodzić do kosmetyczki. Zdecydowanie trudniej jest zadbać u urodę kobiecie pracującej. Obojętnie czy ma pracę fizyczną czy biurową. Tym bardziej jeśli dochodzą do tego dzieci, pranie, gotowanie, sprzątanie. Wtedy nie ma czasu, by pomyśleć o sobie. Nawet teraz musiałam zatejpować palce, by się nie wstydzić i jakoś wyglądać. Myślę zresztą, że teraz zmienia się stereotyp kobiecej urody i teraz coraz mocniej docenia się naturalny wdzięk i wszelkie braki w budowie ciała przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.

W dzisiejszych czasach wiele kwestii  w relacjach damsko-męskich uległo znacznym zmianom. Teraz coraz częściej jest tak, że kobiety są dominujące i silne, zaś mężczyźni ulegają sfeminizowaniu. Widać to nawet po ich wyglądzie. Coraz więcej chłopaków pociska po świecie w spodniach rurkach i z trwałą na głowie.

Dla mnie to jest akurat ok. Nie przeszkadza mi to jaki kto ma gust i styl. Ja też czasem wolę założyć coś luźniejszego, np. szerokie spodnie i bluzę z kapturem, a następnego dnia włożyć kieckę i szpilki.  Akceptuję facetów w rurkach czy w różowych koszulach w kwiaty. Jeśli ktoś tak lubi, to luz, jego sprawa.

Co nie zmienia faktu, że przez lata kariery nieustannie, chcąc nie chcąc, musisz chodzić w dresach. Masz tak, że brakuje ci momentów, kiedy możesz ubrać szpilki i ładną sukienkę?

Teraz jeszcze czasem włożę leginsy, nie tylko dresy! W szpilach raczej pojawiam się po sezonie. Obecnie nawet w weekend wolę sportową elegancję, bo jest mi w niej wygodniej. Nie mam problemów z tym, by pojechać do centrum handlowego w dresie. Chociaż teraz przypomniała mi się taka sytuacja, kiedy w takim stroju przyszłam do dobrego sklepu. Ekspedientka cały czas dziwnie się na mnie patrzyła i było to dla mnie nieprzyjemne uczucie. Zrobiło mi się wręcz przykro. Następnego dnia wróciłam w to samo miejsce w stroju dużo bardziej wyjściowym. Wtedy już ta pani powitała mnie na samym wejściu szerokim uśmiechem i była bardzo grzeczna. Jakieś stereotypy wobec ubioru wciąż się jednak zdarzają…

A co sądzisz o strojach w damskiej siatkówce? Nie da się ukryć, że mocno przyciągają wzrok… chyba jednak nie są zbyt wygodne.

Te Chemika Police, na całe szczęście, są bardzo spoko, zarówno spodenki i koszulki. Chociaż niektóre zespoły mają takie spódnico-spodenki i wiem, że sporo dziewczyn na nie narzekało. A że nasze stroje są obcisłe…dla kibiców chyba fajnie, prawda?

Facetom się podobają. Jak jest z kibickami, są zawistne?

Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Nawet miałam teraz fajne zdarzenie, gdy wracałyśmy z Bydgoszczy. Po meczu zmyłam z siebie makijaż, a wychodząc z hali zostałam poproszona przez panie o wspólne zdjęcie. Zażartowałam, że nie ma problemu, ale by zrobiły mi w fotoshopie jakiś podkład pod oczy. Wtedy usłyszałam, że jestem taka ładna, że kompletnie nie potrzebuję żadnego makijażu. Miałam ochotę je wyściskać, bo patrząc w lustrze na te podkrążone oczy, to miałam zupełnie inne zdanie.

Zdarzyło ci się, że jakaś kobieta miała pretensje o to, iż jej facet oszalał na twoim punkcie?

Kiedś pojechałam do centrum na szybkie zakupy, chciałam kupić kosmetyki. Przechadzałam się po sklepie, aż nagle podeszła do mnie pani, która poinformowała mnie, że jej mąż nie może przejść obok mnie obojętnie. Już we wcześniejszym sklepie mnie zauważył, na co jego żona zareagowała słowami:

Gdzie się patrzysz?!

No pani Ania Werblińska idzie…

Aaa, na nią to możesz.

To była dla mnie bardzo miła sytuacja. Ta pani w końcu zaciągnęła do kolejnego sklepu męża, by mógł się ze mną przywitać. Wstydził się podejść, wiec żona mu w tym trochę pomogła. Porozmawialiśmy chwilę i serdecznie ich teraz pozdrawiam, jeśli czytają tę rozmowę.

Mówi się często, że kobiety szykują się bardziej nie dla mężczyzn, a dla innych babek. Czujesz się często oceniana przez koleżanki z zespołów ligowych? Na zasadzie, że musisz idealnie wyglądać i na meczach, i na treningach?

Nie. Gdybym miała coś do ukrycia, to pewnie bym ciągle chodziła umalowana i nie pozwalała sobie na to, by ktoś ujrzał mnie bez makijażu. Tak jednak nie jest, a ja akceptuję swój naturalny wygląd.  Rano, gdy wychodzę z psem, to ubieram dres na pidżamę, myję zęby i wychodzę. To chyba świadczy o tym, że mam dystans do wyglądu. Maluję się dla siebie. Tylko.

Skoro mowa o makijażu powiedz proszę, ile czasu malujesz się przed meczem.

Ale tak szczerze?

Jasne.

Dwie-trzy minuty. Naprawdę.

To ja dłużej się pryskam perfumami.

(śmiech) Szybkie malowanie i ułożenie włosów, to w zasadzie wszystko co robię.

Spotkałaś na swojej drodze zawodniczki, które przed meczem spędzają sporo czasu przed lustrem i mocno koncentrują się na tym, by się podobać?

Tak, jest dużo takich dziewczyn. Mi to w zupełności nie przeszkadza. Jeśli lepiej się wtedy czują, to chyba warto to robić. Dla mnie to strata czasu. Mi więcej czasu zajmuje mycie głowy, niż robienie makijażu. Rano krem, pyk pyk, wychodzę.

15910422_1202345239843546_496311467_n

Miałaś czasem wrażenie, że sędziowie inaczej traktują atrakcyjne zawodniczki?

Nie zauważyłam nigdy takiej sytuacji. Arbitrzy raczej koncentrują się na swojej pracy i nie jest dla nich istotne jak wyglądają siatkarki. Chociaż… nie siedzę w ich głowach, także kto wie.

Czyli nie podrywają w ogóle?

No nie, a to byłoby nawet fajne. Puścić oczko i mieć fory? Super!

Byłaś pierwszą polską sportsmenką, która zdecydowała się na sesję w Playboyu. Jak myślisz, dlaczego wcześniej kobiety naszego sportu unikały takich doświadczeń?

Sama bardzo długo zastanawiałam się, czy przyjąć tę propozycję. Nie powiedziałam nic rodzicom, wiedział tylko mój przyszły mąż i przyjaciółka. Uznałam jednak, że skoro zostałam w ten sposób doceniona, to dlaczego nie spróbować? Chociaż jadąc na sesję, miałam taki moment, kiedy chciałam się już wycofać i zawrócić. Jednak nie wymiękłam i była to dla mnie świetna przygoda. Miałam też szczęście, ponieważ ekipa na planie składała się niemalże z samych pań, tylko fryzjer był mężczyzną. Pierwsze ujęcie było dosyć mocno stresujące, ale później już się rozluźniłam i zdążyłam w trakcie zapomnieć o tym, że jestem naga. Na pewno wpływ miało na to to, że panowała tam świetna atmosfera. Po mnie, z siatkarek, zdecydowała się na taką sesję jeszcze Milena Radecka. Jeśli sesja jest zmysłowa, ale delikatna i nie odsłaniająca wszystkiego, to staje się to bardzo przyjemnym doświadczeniem. Gdybym teraz dostała jeszcze raz taką propozycję, to na pewno bym się zgodziła. Chociaż w sumie to trochę stara jestem… No, ale co tam, dobry makijaż i można fotografować!

Kiedyś Lindsey Vonn powiedziała, że wzięła udział w sesji, by jej dzieci po latach mogły powiedzieć, że z mamy była gorąca laska.

Nie dziwię się. Ja poczułam się bardzo doceniona i w pełni kobieco.

Kusi cię trochę świat celebrytów? Kiedyś powiedziałaś, że do Kuby Wojewódzkiego chętnie byś wpadła.

Pewne, że bym poszła. Nie znam go osobiście, ale sprawia na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest szczery, bezpośredni, nie przejmuje się opinią publiczną, tylko robi swoje. To kapitalne podejście. Ale czy kusi? Aż tak to może nie, jestem przede wszystkim sportowcem, nie odnalazłabym się w tym świecie.

A Taniec z Gwiazdami? Słyszałem, że lubisz pląsać po parkiecie.

Wiesz, nawet kiedyś się nad tym zastanawiałam, ale nie wiem, czy zdołałabym się odważyć na taki krok. Jestem spontaniczną osobą, ale chyba nie aż tak. Z drugiej strony Łukasz Kadziewicz wystąpił w jednej z edycji i poradził sobie dobrze, więc może poszłabym tą drogą? Najpierw jednak musi przyjść propozycja!

Podobno jesteś perfekcyjną panią domu, bo lubisz prać, sprzątać i gotować.

Najczęściej ogarniam wszystko słuchając jednocześnie muzyki. Najchętniej jednak gotuję. Za sąsiadkę mam Kasię Zaroślińską, która jest moją degustatorką potraw. Niedawno miałam ochotę na coś słodkiego, więc przygotowałam bezglutenowe i beznabiałowe ciasto ze śliwkami. Zawsze coś jej podrzucam, więc pewnie nie może na mnie narzekać. Na MasterChefa się raczej nie nadaję, ale lubię eksperymentować.

ROZMAWIAŁ PAWEŁ DRĄG

Fot. archiwum prywatne, 400mm.pl

Opublikowane 12.02.2017 16:37 przez

Kamil Gapinski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 16
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
komentowywacz
komentowywacz

Ładne? Nos jak wydech od Steyra…

Baton
Baton

To jakiś gimnazjalista przeprowadzał ten wywiad? Wszystkie pytania na jeden temat…

agx22
agx22

Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, po co Weszło zajęło się innymi sportami. Miałam nadzieję, że coś fajnego z tego wyjdzie ale jak patrzę na większość tych wywiadów, to niestety muszę powiedzieć, że wygląda to fatalnie. Zapraszacie jedną z najlepszych polskich siatkarek, ale zamiast zadać jakieś pytania dotyczące jej kariery, gry w reprezentacji, w zasadzie wszystkie pytania dotyczą urody Werblińskiej. Wchodząc na stronę naiwnie myślałam, że może dowiem się o jakichś ciekawych historiach, które miały miejsce podczas meczów, czy zgrupowań kadry. Bardzo słabo to wygląda, podejdźcie do tego poważnie, bo w tej chwili większość wywiadów w „inne sporty” wygląda jakby były przeprowadzane przez gimnazjalistę

Stan Levy
Stan Levy

Z ostatnim razem trafiłeś – przecież te wszystkie wywiady przeprowadza Gapiński, tylko czasem podpisuje je fałszywymi nazwiskami. Pozostaje nam mieć nadzieję że w końcu zauważy, że takimi wywiadami nie ma szans na poderwanie jakiejś dziewczyny i zacznie stosować jakąś inną metodę.

jeremy
jeremy

czytaj posty, które komentujesz, bo też nie poderwiesz żadnej dziewczyny

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl

Stan Levy nie przesadzaj, gdyby Gapiński przeprowadzał ten wywiad to nie obyłoby sie bez pytań o seks przed meczem oraz czy na długich zgrupowaniach nie brakuje jej seksu, oraz czy bedąc w wiosce olimpijskiej zdarzyło jej się słyszeć jęki przez ścianę, tutaj jednak tego nie było.

Gorgon
Gorgon

Pierwsze pytanie i już wiem – Drąg=Gapiński
Aż tak wstydzisz się swoich wywiadów?

ronnie3000
ronnie3000

Czytam pierwsze pytanie, mysle Gapinski, zjezdzam w dol… Gapinski pisze pod pseudonimem, wywiadu nie czytam.

Janusz Ekspert
Janusz Ekspert

przynajmniej wymyślone nazwisko adekwatne do poziomu tego wywiadu, ewidentnie przeprowadzał go ktoś myślący Drągiem.

Sebastian Ro(L)ewski
Sebastian Ro(L)ewski

>Trzeba było go wziąć i wymienić u jubilera na gruby hajs.

po tym byłem praktycznie pewien, że to nas sympatyczny ułomek z tok fm

Ursmajor
Ursmajor

-Ale Pani ładna jest
-O, dziękuję
-A zarywał Panią kiedyś żurnalista?
-Chyba nie…
-A ja całkiem wyjściowy, w Weszło robię i czasem mi staje, he he he , zegarek

Virus
Virus

Jak można się psikać perfumami dłużej niż 2-3 minuty? Myć się trzeba!

Fuska
Fuska

Gapiński trzyma równy poziom. Czekamy na trzecie wcielenie.

ughx
ughx

dobry wywiad ! z siatkarka ani slowa o siatkowce , czy sporcie ogolem ….. zapewne nastepny wywiad Anja Rubik czy innym telewizyjnym kurwiszonem w calosci poswiecony siatkowce ( cant wait ) swoja droga ladna Pani , uroda typowo Izraelska

Morderca z glebi lasu
Morderca z glebi lasu

Ten wywiad jest żenujący. Jedna z najlepszych polskich siatkarek, a nie ma pytań „stricte” sportowych, tylko „Mówi się..”, „faceci zwykle..”, „Taniec z gwiazdami”, „perfekcyjna pani domu”, „Playboy” – to jakaś kryptoreklama ? Po to człowiek wchodzi na Weszło, aby nie czytać tego mainstremowego gówno wartego materiału. No i co kogo obchodzi ile czasu „zadawacz pytań” (nie mylić z dziennikarzem sportowym) tryska na siebie perfumami?

Larry Gopnik
Larry Gopnik

XDDDDDD

to jakaś parodia jest, Paweł Drąg ma sporą szansę stać się symbolem nowego weszło

Weszło
07.07.2020

Trzy (!) weryfikacje wyników. Pokrzywdzeni piłkarze Legii, Jagiellonii i Śląska

O panie, takiej kolejki nie mieliśmy już dawno. Przez błędy sędziów musimy zweryfikować wyniki aż trzech meczów. I to nie starć o pietruszkę, a o puchary czy medale. W miniony weekend arbitrzy skrzywdzili piłkarzy Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław. Do tego jeszcze pod górkę miała Cracovia, ale mimo pomyłki sędziego i tak ograła […]
07.07.2020
Weszło Extra
07.07.2020

„Pitbull” na Camp Nou. Jak Edgar Davids podźwignął Barcelonę z kolan

Charakterystyczne okulary, ekscentryczne stroje, nietypowa fryzura. Edgar Davids na przełomie wieków był jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy wśród wszelkiej maści marketingowców. Przede wszystkim jednak cieszył się reputacją doskonałego środkowego pomocnika. Louis van Gaal nazywał go „Pitbullem”, z kolei Marcello Lippi określił go „jednoosobowym silnikiem drużyny”. Davids faktycznie zasłynął przede wszystkim jako zawodnik Ajaksu oraz Juventusu. […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

„To wy, Polacy, robicie tu gnój!”. Jak zarządzana jest Olimpia Grudziądz?

23 czerwca. Krzysztof Stanowski podaje informację, że Jacek Trzeciak nie jest już trenerem Olimpii Grudziądz. Olimpia szybciutko zaprzecza i prosi o niepowielanie nieprawdziwych informacji. Zapewnia, że Trzeciak nigdzie się nie wybiera. 29 czerwca. Olimpia przekazuje informację, że kontrakt z trenerem został rozwiązany za porozumieniem stron. Czyżby kolejny przykład, że gdy klub zapewnia o zaufaniu do […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Arka mówi „do widzenia”, ale nie mówi „żegnajcie”

Jeszcze dwa miesiące temu nie byliśmy pewni, czy Arka Gdynia w ogóle będzie miała kim grać we wznowionych, post-pandemicznych rozgrywkach. 6 maja Michał Nalepa podzielił się z nami swoimi obawami dotyczącymi dalszego istnienia klubu. Pensji nie ma. Właściciele wycofani. Miasto wstrzymało środki. Kibice ruszyli na wojnę z zarządem. Wydawało się, że pod znakiem zapytania stoi […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Kozacy i badziewiacy. Boguski szuka gola. Od dwudziestu miesięcy…

Wisła Kraków zastanawia się nad przedłużeniem o kolejny rok kontraktu z Rafałem Boguskim (przynajmniej według TVP Sport). Z jednej strony trochę tego nie rozumiemy, bo naszym zdaniem 36-latek daje coś tej drużynie już naprawdę od wielkiego dzwonu – przykładem mecz z Górnikiem w przedostatniej kolejce, ale no właśnie, ostatni raz na podobnym poziomie chłop zagrał […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Dariusz Sztylka: Namawiam Waldka Sobotę na powrót do Śląska

Prawdopodobne odejście Przemysława Płachety, transfery Mateusza Praszelika i Rafała Makowskiego, zainteresowanie Waldemarem Sobotą, ocena Erika Exposito, trener Lavicka, budowanie zespołu, a nie zbioru indywidualności. Mniej więcej te tematy poruszyliśmy w rozmowie z Dariuszem Sztylką, dyrektorem sportowym Śląska Wrocław we wczorajszych Weszłopolskich. Zachęcamy do wysłuchania całej audycji i przeczytania zapisu rozmowy z człowiekiem, który odpowiada za […]
07.07.2020
Weszło Extra
07.07.2020

Mój wąs to panegiryk dla dziadka i lat siedemdziesiątych

Chińskie bajki. Muzeum Albertina w Wiedniu. Dziennikarstwo w erze Tony’ego Blaire’a. Podcast o Złotej Piłce w odniesieniu do Oscarów. Śpiew mew. Mickiewicz. Noszenie lamp na planie filmowym. Wyobrażenie Lubina po grze w Gorky 17. Wąs jako panegiryk. Numerologia. Efekt motyla. Sztuka. Poezja. Dziennikarstwo. Muzyka. Film. Jewgienij Baszkirow zdecydowanie nie jest banalnym rozmówcą. Prawdopodobnie żaden piłkarz […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Jóźwiak znów zrobił różnicę. Sobociński też, ale w drugą stronę

Runda wiosenna w Ekstraklasie miała należeć do Kamila Jóźwiaka. Żadną tajemnicą było to, że dla skrzydłowego Lecha będą to ostatnie miesiące w naszej lidze, więc pozostawało mu potwierdzić, że na wyjazd jego gotowy i oczywiście przekonać do swoich umiejętności jak najlepszy klub. Czy to się udało? Okoliczności rozgrywania tej rundy są tak wyjątkowe, że odpowiedź […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Czy Legii odbije się czkawką wystawienie podstawowego składu na Lecha?

Trzeba przyznać, że Aleksandar Vuković zaskoczył nas przy okazji starcia z Lechem, bo właściwie w ogóle nie rotował składem i kogo miał najlepszego pod ręką, rzucił do walki. I teraz, skoro wiemy, że poniósł porażkę, mecz z Cracovią w półfinale Pucharu Polski ma jeszcze większą wagę. Jeśli bowiem Legia nie wejdzie do finału, będzie się […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

„Można wziąć dobrych zawodników, z których nie złoży się dobrej drużyny”

Raków Częstochowa wzmacniał się w kończącym się sezonie mądrze. Byli gracze tacy jak Tudor, którzy z miejsca stawali się czołowymi postaciami ligi, było zaufanie do młodych graczy, jak Piątkowskiego czy Mikołajewskiego. Paweł Tomczyk w grudniu minionego roku objął stanowisko szefa skautów Rakowa, a przed nim pierwsze „autorskie” okienko. Jakie wyzwania stawia praca skauta? Na czym […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

„To były trudne tygodnie. Ale nie pękałem”

– To były trudne tygodnie. Wiedziałem, że może być ciężko o miejsce w składzie, ale nie wyobrażałem sobie, żebym się nie załapał do dwudziestki. Jednak trener Slaven Bilić w obu przypadkach, gdy nie zabrał mnie na mecz, rozmawiał ze mną i powiedział, że ma ciężki wybór i za jego decyzjami nie kryje się nic innego, […]
07.07.2020
Niemcy
06.07.2020

Walczysz cały sezon, a w kluczowym momencie obrońca wykonuje samobójczy strzał życia

Heidenheim to klub bez większych tradycji czy aspiracji. Ot, gra sobie w tej 2. Bundeslidze, pewnego poziomu raczej nie przeskakuje, ma stałą grupę lokalnych fanów, nie pcha się na afisz. Dlatego też ich awans byłby taką wielką historią, zwłaszcza, że odbyłby się kosztem HSV. Pierwsza część tej historii była kapitalna – wyprzedzenie na ostatniej prostej […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Wisła Płock pieczętuje spadek Arki, Górnik zbytnio nie protestował

W ciągu jednej doby dobitnie przekonaliśmy się, że mecze zakończone wynikiem 1:0 można odbierać w skrajnie różny sposób. W niedzielę Piast stworzył świetne widowisko ze Śląskiem i choć padła tylko jedna bramka, ani przez moment nie mogliśmy narzekać na poziom i emocje. Niestety dzień później w Płocku mogliśmy już narzekać na wszystko. Nagrodą za te […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

A dlaczego nie na podium Złotej Piłki?

Choć wiele lig jeszcze gra, choć nie znamy jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć choćby w Hiszpanii czy we Włoszech, trzeba pamiętać – weszliśmy tydzień temu w drugie półrocze, a więc za nami półmetek rywalizacji w wyścigu po Złotą Piłkę. Tak, przez dwa miesiące cały światowy futbol stanął w miejscu. Tak, powrót do występów reprezentacyjnych to na razie […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Od obsikania radiowozu do 648 meczów w Serie A. Buffon bije kolejny rekord

– 648 to nie tylko numer. To całe życie – napisał Gianluigi Buffon po meczu z Torino. Meczu wyjątkowym, bo golkiper Juventusu został dzięki niemu zawodnikiem z największą liczbą występów w Serie A. Paolo Maldiniego wyprzedził o „oczko”. Jedni powiedzą, że na siłę, bo przecież Gigi miał już w Juventusie nie zagrać, jednak wrócił właśnie po to, […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Sequel lepszy od „jedynki”. Milewski i Tuszyński ZNÓW to zrobili

Świat filmu od lat staje przed dylematem – kręcić sequel hitowej historii, a może odpuścić sobie i spocząć na laurach wspaniałej „jedynki”? Druga część „Nagiego instynktu” to komplety szajs, przy „Batman i Robin” można wydłubać sobie oczy, sequel „Głupiego i głupszego” wywołuje fizyczny ból. Nakręcenie „dwójki” to wyzwanie, wszak twórca musi unieść ciężar oczekiwań po […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Derby Łodzi się oddalają? Widzew znów przegrywa w II lidze…

To jest nie do wiary. Już w ubiegłym sezonie wydawało się, że Widzewowi awansu do I ligi nie jest w stanie odebrać nic, żaden kataklizm ani katastrofa. Później zaś zawodnicy z al. Piłsudskiego zremisowali 10 meczów z rzędu, na finiszu przegrali jeszcze z GKS-em Bełchatów i ostatecznie pozostali na trzecim szczeblu rozgrywkowym. W tym sezonie […]
06.07.2020