Jastrzębski Węgiel o krok od tytułu

24 kwietnia 2024, 22:48 • 2 min czytania 2 komentarze

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla bez straty seta pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie w pierwszym meczu finału PlusLigi. W rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą więc 1:0.

Pierwszy set? Właściwie bez historii. Po wyrównanym początku, od stanu 8:7 siatkarze Jastrzębskiego Węgla systematycznie powiększali przewagę, będąc zdecydowanie lepszymi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wynik 25:18 w pełni oddaje kontrolę gości nad wydarzeniami boiskowymi.

ZWROT 50% DO 500 zł – BEZ OBROTU W FUKSIARZ.PL!

Na dobre rywalizacja w finale ruszyła tak naprawdę od drugiej partii. W niej do ostatniej piłki trudno było przewidzieć losy tej części gry. No ale jeśli przeciwko finaliście Ligi Mistrzów nie wykorzystujesz dwóch piłek setowych, w tym jednej przy zagrywce rywala, to trudno myśleć o sukcesie. Drużyna z Zawiercia nie domknęła seta, gdy miała ku temu okazję, więc chwilę później zrobili to goście z Jastrzębia przy pierwszej nadarzającej się szansie.

Debiutujący w finałowym starciu Aluron CMC Warta Zawiercie zapłacił frycowe właśnie w najbardziej newralgicznych momentach spotkania. Identycznie jak w drugim secie, tak i w trzeciej partii jastrzębianie przechylili szalę na swoją korzyść na samym finiszu. Wygrali 25:23 i ostatecznie triumfowali bez straty seta.

Rywalizacja przenosi się teraz do Jastrzębia-Zdroju, gdzie już w sobotę podopieczni Marcelo Mendeza mogą zapewnić sobie tytuł mistrzowski.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 25:27, 23:25)