Peszko o Wieczystej: W Internecie jest mnóstwo dezinformacji

Mikołaj Duda

07 maja 2026, 17:23 • 3 min czytania 11

Reklama
Peszko o Wieczystej: W Internecie jest mnóstwo dezinformacji

Według niedawnych informacji Sławomir Peszko miałby podążyć za Wojciechem Kwietniem i zostawić Wieczystą na rzecz Wisły. Teraz były reprezentant Polski sam odniósł się do pojawiających się spekulacji, dotyczących klubu z Chałupnika. Jasno przyznał, że obecnie wiele informacji jest nieprawdziwych i jeszcze niczego nie można być pewnym.

Reklama

Sławomir Peszko w rozmowie z TVP Sport potwierdził niedawnego newsa o tym, że Wieczysta złożyła wniosek na licencję uprawniającą do gry w Ekstraklasie w przyszłym sezonie, która jest wymagana, by móc wystąpić w zbliżających się barażach. Dyrektor sportowy Wieczystej deklaruje, że w tym momencie liczy się tylko walka o awans do grona najlepszych.

W Internecie jest mnóstwo dezinformacji. Sportowo drużyna walczy o awans do Ekstraklasy. Złożyliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i dostaliśmy promocję na grę domowych meczów na stadionie Wisły Kraków. Póki co, nic się nie zmieniłostwierdził 44-krotny reprezentant Polski.

Peszko o plotkach, dotyczących Kwietnia: Od tego się po prostu nie ucieknie

Peszko nieco bagatelizuje sprawę porzucenia Wieczystej i wejścia do Wisły przez Wojciecha Kwietnia. Twierdzi, że takie plotki pojawiają się cyklicznie, co rundę i nic nie jest przesądzone. Dodaje, że główny sponsor klubu z Chałupnika mieszka w Krakowie, więc nie jest niczym szczególnym, że uczęszcza na mecze przy Reymonta.

Reklama

Chcemy dokończyć sezon. Wisła ma ostatni krok do awansu, my mamy jeszcze tych kroków kilka. Prawdopodobnie będziemy grali baraże. Nie chcę niczego deklarować. Główny sponsor jest z Krakowa i zawsze chodzi na mecze Wisły. Jak się kończy runda, to widzimy, że są przymiarki do Wisły. Od tego się po prostu nie ucieknie, a co będzie, to czas pokaże.

Przypomnijmy, że według informacji pojawiających się w mediach Wojciech Kwiecień miałby w najbliższym czasie objąć 25-30% akcji Wisły, za które zapłaciłby około 15 milionów złotych. Za nim na Reymonta mógłby podążyć właśnie Sławomir Peszko, dla którego znalazłoby się miejsce w gabinetach Białej Gwiazdy. Na ofertę przejścia do lokalnego rywala mogłoby liczyć także kilku z zawodników Wieczystej, a spora część z pozostałych szukałaby sobie innego pracodawcy. Klub miałby rozstać się także z Kazimierzem Moskalem, a przyszły sezon zacząć na piątym szczeblu rozgrywkowym.

W każdym razie na ten moment jedyną potwierdzoną rzeczą jest ta, że Wieczysta normalnie dokończy sezon i jeśli znajdzie się na miejscach 3-6, to normalnie ma zamiar wziąć udział w barażach. Na trzy kolejki przed końcem krakowski klub plasuje się na trzeciej lokacie w tabeli ze stratą czterech punktów do drugiego Śląska. Z kolei nad siódmym miejscem, czyli pierwszym niedającym prawa gry w barażach, ma sześć oczek przewagi.

CZYTAJ WIĘCEJ O BETCLIC 1. LIDZE NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Reklama
11 komentarzy
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
2
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Betclic 1. Liga

Reklama