Według niedawnych informacji Sławomir Peszko miałby podążyć za Wojciechem Kwietniem i zostawić Wieczystą na rzecz Wisły. Teraz były reprezentant Polski sam odniósł się do pojawiających się spekulacji, dotyczących klubu z Chałupnika. Jasno przyznał, że obecnie wiele informacji jest nieprawdziwych i jeszcze niczego nie można być pewnym.
Sławomir Peszko w rozmowie z TVP Sport potwierdził niedawnego newsa o tym, że Wieczysta złożyła wniosek na licencję uprawniającą do gry w Ekstraklasie w przyszłym sezonie, która jest wymagana, by móc wystąpić w zbliżających się barażach. Dyrektor sportowy Wieczystej deklaruje, że w tym momencie liczy się tylko walka o awans do grona najlepszych.
– W Internecie jest mnóstwo dezinformacji. Sportowo drużyna walczy o awans do Ekstraklasy. Złożyliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i dostaliśmy promocję na grę domowych meczów na stadionie Wisły Kraków. Póki co, nic się nie zmieniło – stwierdził 44-krotny reprezentant Polski.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Peszko o plotkach, dotyczących Kwietnia: Od tego się po prostu nie ucieknie
Peszko nieco bagatelizuje sprawę porzucenia Wieczystej i wejścia do Wisły przez Wojciecha Kwietnia. Twierdzi, że takie plotki pojawiają się cyklicznie, co rundę i nic nie jest przesądzone. Dodaje, że główny sponsor klubu z Chałupnika mieszka w Krakowie, więc nie jest niczym szczególnym, że uczęszcza na mecze przy Reymonta.
– Chcemy dokończyć sezon. Wisła ma ostatni krok do awansu, my mamy jeszcze tych kroków kilka. Prawdopodobnie będziemy grali baraże. Nie chcę niczego deklarować. Główny sponsor jest z Krakowa i zawsze chodzi na mecze Wisły. Jak się kończy runda, to widzimy, że są przymiarki do Wisły. Od tego się po prostu nie ucieknie, a co będzie, to czas pokaże.
Przypomnijmy, że według informacji pojawiających się w mediach Wojciech Kwiecień miałby w najbliższym czasie objąć 25-30% akcji Wisły, za które zapłaciłby około 15 milionów złotych. Za nim na Reymonta mógłby podążyć właśnie Sławomir Peszko, dla którego znalazłoby się miejsce w gabinetach Białej Gwiazdy. Na ofertę przejścia do lokalnego rywala mogłoby liczyć także kilku z zawodników Wieczystej, a spora część z pozostałych szukałaby sobie innego pracodawcy. Klub miałby rozstać się także z Kazimierzem Moskalem, a przyszły sezon zacząć na piątym szczeblu rozgrywkowym.
W każdym razie na ten moment jedyną potwierdzoną rzeczą jest ta, że Wieczysta normalnie dokończy sezon i jeśli znajdzie się na miejscach 3-6, to normalnie ma zamiar wziąć udział w barażach. Na trzy kolejki przed końcem krakowski klub plasuje się na trzeciej lokacie w tabeli ze stratą czterech punktów do drugiego Śląska. Z kolei nad siódmym miejscem, czyli pierwszym niedającym prawa gry w barażach, ma sześć oczek przewagi.
CZYTAJ WIĘCEJ O BETCLIC 1. LIDZE NA WESZŁO:
- Gdzie zagra Wieczysta? Złożyła wniosek na… Ekstraklasę
- Właściciel ŁKS-u bez ogródek o trenerze: Niewypał. Poniosła nas fantazja
- Dyrektor Polonii Warszawa uderzył w PZPN i 1. ligę. Chodzi o terminarz
Fot. Newspix