Nigeria zagra z Polską bez trzech gwiazd. Znamy przyczynę

Jakub Radomski

Opracowanie:Jakub Radomski

01 czerwca 2026, 12:39 • 2 min czytania 7

Reklama
Nigeria zagra z Polską bez trzech gwiazd. Znamy przyczynę

Reprezentacja Polski w kiepskim stylu przegrała w niedzielę we Wrocławiu 0:2 z Ukrainą w pierwszym z dwóch meczów towarzyskich. Teraz zagra w środę w Warszawie z reprezentacją Nigerii. Drużynie Jana Urbana będzie o tyle łatwiej, że przeciwnik – co właśnie się okazało – wystąpi bez trzech gwiazd. Poznaliśmy też przyczyny ich nieobecności. 

Reklama

W meczu z Ukrainą było sporo więcej minusów niż plusów. Polska zagrała znowu źle w obronie, poza tym pozwalaliśmy rywalom na zbyt swobodne rozgrywanie piłki, a w grze do przodu brakowało trochę ambicji i determinacji. Dziwne były też pomeczowe wypowiedzi piłkarzy, o czym w tym miejscu pisze Paweł Paczul. 

Dobrą wiadomością dla piłkarzy Urbana może być fakt, że Nigeria leci do Warszawy bez trzech dużych gwiazd.

Victor Osimhen, Ademola Lookman i Samuel Chukwueze nie zagrają w meczu Polska – Nigeria

Wiadomo już, że w spotkaniu na PGE Narodowym nie zagrają Samuel Chukwueze (Fulham), Ademola Lookman (Atletico) i Victor Osimhen z Galatasaray. Zabraknie również m. in. Alhassana Yusufa oraz Samsona Tijaniego, ale ta dwójka to nie są już tak ważni gracze. W przypadku Chukwueze oraz Lookmana ma chodzić o prośby ich klubów, którym zależy na tym, by zawodnicy lepiej wypoczęli. Natomiast Osimhen skupia się w tej chwili na potencjalnym transferze i odejściu z Galaty.

Spotkanie na Narodowym rozpocznie się w środę o godz. 20.45. 

Reklama

W mistrzostwach świata nie zobaczymy Nigerii, co jest sporym zaskoczeniem. W środę obejrzymy więc spotkanie dwóch przegranych w ostatnim czasie reprezentacji, które rozpoczynający się niebawem turniej będą mogły śledzić wyłącznie w telewizji.

Fot. Newspix.pl 

7 komentarzy
Jakub Radomski

Bardziej niż to, kto wygrał jakiś mecz, interesują go w sporcie ludzkie historie. Najlepiej czuje się w dużych formach: wywiadach i reportażach. Interesuje się różnymi dyscyplinami, ale najbardziej piłką nożną, siatkówką, lekkoatletyką i skokami narciarskimi. W wolnym czasie chodzi po górach, lubi czytać o historiach himalaistów oraz je opisywać. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował w „Przeglądzie Sportowym” i Onecie, a zaczynał w serwisie naTemat.pl.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Mundial 2026

Reklama