post
Avatar

Opublikowane 29.07.2020 19:53 przez

Kacper Bartosiak

Pożary w Australii, Brexit, plaga szarańczy w Afryce, pandemia koronawirusa COVID-19 – bądźmy szczerzy, 2020 rok niemal na każdym kroku wali nas obuchem po głowie. Na tym tle powrót do ringu 54-letniego Mike’a Tysona to chyba po prostu naturalna kolej rzeczy. Coraz więcej wskazuje na to, że nie będzie to pojedynczy skok na kasę, a jedynie początek poważniejszej inicjatywy, która ma dać zapomnianym sportowym legendom drugie życie.

Temat wisiał w powietrzu od kilku miesięcy, ale do samego końca sprawiał wrażenie przemyślanej kampanii PR-owej. Współpracownicy “Bestii” regularnie wrzucali do mediów społecznościowych krótkie fragmenty treningów. Wybuchowe kombinacje ciosów robiły wrażenie, ale trwały zaledwie kilka sekund. To jednak wystarczyło, by wyobraźnia mas zaczęła pracować, a sprawy szybko przybrały dość nieoczekiwany obrót.

Oliwy do ognia dolewał sam Mike. Od początku zaznaczał, że mówi o poważnym powrocie. Pojawiały się plotki o opiewającej na 20 milionów dolarów ofercie walki na gołe pięści. Współczesny mistrz świata wagi ciężkiej – Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) – też przebąkiwał o tym, że pojawiła się bliżej nieokreślona propozycja walki z człowiekiem, któremu zawdzięcza przecież imię. W zalewie przekłamań, półprawd i ćwierćnewsów naprawdę łatwo było się pogubić.

Niedługo miało się okazać, że karuzela absurdów tak naprawdę dopiero wystartowała. Tyson nie był jedynym dżinem, który wyskoczył z butelki zakopanej na początku XXI wieku. Z hibernacji zaczęły się budzić kolejne legendy, deklarując oczywiście gotowość do walki. Evander Holyfield, Riddick Bowe czy James Toney  – można było odnieść wrażenie, że z dnia na dzień panowie po pięćdziesiątce odkryli tajemniczy sok z gumijagód, który odmłodził ich o jakieś dwie dekady.

To oczywiście jedna wielka fatamorgana. Bowe i Toney to akurat koronne przykłady pięściarzy, którzy w trakcie długich i bogatych karier przyjęli zbyt dużo ciosów. Ten pierwszy odszedł z boksu jeszcze przed trzydziestką, ale z uszkodzonym przez Andrzeja Gołotę mózgiem, czego dowodzono nawet przed sądem. Drugi był mistrzem defensywy i nigdy nie dał sobie zrobić w ringu specjalnej krzywdy, ale boksował po prostu o wiele za długo. Dziś wystarczy go posłuchać przez 2 minuty by zrozumieć, że nigdy nie powinien już wychodzić do ringu.

Liga, ale jaka?

Tyson z gracją wrzucił granat w wentylator i cierpliwie czekał na rozwój sytuacji i kolejne oferty. Ostatecznie związał się z mało znaną platformą internetową Triller, która rozpycha się łokciami i skutecznie podgryza nawet Tik-Toka. Według informacji medialnych “Żelazny Mike” za pierwszy występ po długiej przerwie może zarobić nawet 50 milionów dolarów. Sam zainteresowany mówi jednak, że to dopiero początek, a pierwszą walkę reklamuje hasłem “Liga Tylko Dla Legend”.

Zawsze chciałem budować i doceniać sportowców. Wszystkich nas popycha do działania pogoń za marzeniami i chęć samodoskonalenia się. To nieodłączna część nas – ten żar nigdy nie gaśnie. Liga Tylko Dla Legend może pomóc sportowcom w ramach poszczególnych dyscyplin, tworząc najbardziej epicką z możliwych rywalizacji – przewiduje Tyson reklamując projekt. W pierwszej odsłonie jego rywalem będzie Roy Jones Jr i trzeba przyznać, że to wybór mocno nieoczywisty.

Dzielą ich tylko trzy lata, ale w świecie boksu wywodzą się właściwie z dwóch różnych epok. Tyson wkroczył na wielką zawodową scenę w 1986 roku, zostając najmłodszym mistrzem świata w historii wagi ciężkiej. Jones dwa lata później wrócił do domu z medalem igrzysk, ale padł ofiarą jednego z największych sędziowskich skandali w olimpijskich dziejach. Kiedy w 1993 roku wywalczył pierwszy mistrzowski tytuł, Mike siedział w więzieniu i chwilowo nie liczył się w wielkiej grze.

Wtedy jakiekolwiek ewentualne spotkanie w ringu tych panów zakrawało na pijany sen wariata – dzieliły ich przecież trzy kategorie wagowe. Mimo to był taki konkretny moment, kiedy walka Jones kontra Tyson była realna i mogła być hitem – choć bardziej sprzedażowym niż sportowym. W 2003 roku ten pierwszy miał za sobą udane rządy nie tylko w wadze średniej, ale także w superśredniej i półciężkiej. Kategoria junior ciężka nie była wówczas specjalnie istotna – brakowało tam wielkich nazwisk.

Mały idzie się bić z dużymi

Roy miał znakomity bilans (47-1) i był powszechnie uważany za jednego z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Za jedyną w karierze porażkę (przez dyskwalifikację) zrewanżował się szybkim nokautem. Kiedy na horyzoncie brakowało sportowych wyzwań odpowiedniego kalibru, Jones postanowił zawalczyć o miejsce w historii podbijając kolejną kategorię.

Nie zaatakował jednak tronu wagi ciężkiej – na nim wciąż siedział powszechnie uważany za najlepszego Lennox Lewis (41-2-1, 32 KO). Wybrał Johna Ruiza (38-4-1) – posiadacza mistrzowskiego tytułu federacji WBA. Napisać, że Ruiz był specyficznym pięściarzem, to w sumie nie napisać nic. W bokserskim środowisku był uważany za nudziarza i specjalistę od brudnego boksu. Paradoksalnie momentami działało to na jego korzyść – Lewis po prostu uważał, że pojedynek z kimś takim w ogóle się nie sprzeda, więc wolał stracić jeden z tytułów, a pieniądze zarobić z kimś innym.

O stylu Ruiza wiele mówi jego późniejsza walka z Andrzejem Gołotą. W tamtym okresie zaliczył dziwaczną trylogię z Evanderem Holyfieldem (37-5-1). Pierwszy pojedynek przegrał zdaniem sędziów minimalnie, ale sam miał inne zdanie. – To był napad bez broni w ręku – mówił. W rewanżu wygrał wyraźnie, a trzecie spotkanie zakończyło się remisem. To było jednak 36 rund pełne faulowania i klinczowania, które niewiele wniosło do historii wagi ciężkiej i mocno wynudziło nawet największych koneserów.

Jones wybrał więc jednego z najsłabszych mistrzów od lat i w ringu nie miał z nim większych problemów. Przybrał blisko 10 dodatkowych kilogramów mięśni, ale legendarna szybkość nadal była jego największym atutem. To był bezprecedensowy popis. W długiej historii boksu mistrz wagi średniej tylko raz sięgnął po tytuł królewskiej kategorii, ale Bob Fitzsimmons dokonał tego… w 1897 roku!

Rozbić bank

Roy zarobił za ten występ 10 milionów dolarów, ale miał w głowie większe wypłaty. Największe pieniądze i nazwiska były w wadze ciężkiej – wystarczyło tylko zaprosić do ringu Tysona, Holyfielda lub Lewisa. Wszyscy trzej byli u schyłku długich karier, ale każdy miał do załatwienia własne interesy. “Żelazny Mike” musiał odzyskać reputację po laniu z rąk Lennoksa, który… czekał na rewanż i kolejną łatwą wypłatę. – Żadne inne wyzwanie nie wzbudza mojej ekscytacji – mówił 37-letni już mistrz, którego Don King nazywał wówczas “Cesarzem Boksu”.

W lutym 2003 roku Tyson wrócił na zwycięskie tory, nokautując już w pierwszej rundzie Clifforda Ettiene’a (24-1-1). Kilka tygodni później Jones pokonał Ruiza, więc starcie zwycięzców tych walk nabrało kolorów. Roy kupił sobie trochę czasu – władze federacji WBA dały mu aż rok na obronę pasa. Pierwsze rozmowy nie przyniosły jednak efektu, więc w listopadzie zdecydował się na powrót do kategorii półciężkiej. Miało się okazać, że na dłużej.

W walce z Antonio Tarverem (21-1) wypadł bardzo kiepsko, ale wygrał niejednogłośnie na punkty. Po werdykcie wszyscy mówili o jego potencjalnej walce z Tysonem. – Pokona Mike’a, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Na pewno wyjdzie do ringu bardziej zmotywowany – przekonywał trener Emanuel Steward. Raczej wiedział co mówi – kilka miesięcy wcześniej poprowadził Lewisa do wygranej z Tysonem. Jones miał wtedy niecałe 35 lat i coraz mniej w baku, ale trzy lata starszy Mike od dawna jechał na oparach.

Dlaczego negocjacje nie zakończyły się sukcesem? Roy nie ukrywał, że chce tym występem rozbić bank. W rozmowach z dziennikarzami mówił o “Lotto fight”, ale przedłużające się negocjacje nie przyniosły owoców. Po latach w programie Joego Rogana nowe światło na całą sprawę rzucił Andre Ward (32-0, 16 KO) – mistrz kategorii superśredniej kolejnej generacji, który od najmłodszych lat był zapatrzony w Jonesa.

W 2003 mieliśmy z Royem tego samego menedżera – Jamesa Prince’a. Dlatego wiem, że na stole była oferta walki z Tysonem z gwarantowaną wypłatą rzędu 40 milionów dolarów. Był jeszcze jeden pozytyw – Roy mógłby zostać w wadze ciężkiej. Nie musiałby zrzucać wagi, a Tyson nie był już tym samym Tysonem. Pracowali nad tą walką, ale Jones chciał więcej pieniędzy. James namawiał go, by wziął 40 milionów, ale Roy uznał, że ta walka i tak będzie na niego czekać. Dlatego wrócił do półciężkiej na walkę z Tarverem. Reszta jest historią – zdradził Ward.

Walka pokazowa, ale…

Absurd? Nie pierwszy i nie ostatni w bokserskim środowisku. Jones za pierwszy występ z Tarverem zarobił zaledwie 5 milionów dolarów. Dlaczego nie wziął wartej 8 razy więcej walki z supergwiazdą, w której wcale nie stał na straconej pozycji? Tyson nie wygrał potem już żadnej walki – zakończył karierę po dwóch porażkach z mocno przeciętnymi przeciwnikami. Ward przekonuje, że gdyby Jones zaakceptował tamtą ofertę, to wygrałby z Tysonem. Po wszystkim mógłby odjechać w blasku zachodzącego słońca jako multimilioner i jeden z największych w historii.

To się oczywiście nie wydarzyło. Roy próbował dozbierać brakujące miliony w kolejnych występach. Walczył o wiele za długo i jak wiele innych wielkich gwiazd rozmieniał się na drobne. Zebrał kilka ciężkich nokautów i zaczął jeździć po całym świecie. W 2012 roku zawitał do Polski na walkę z Dawidem Kosteckim (39-1), ale ten na ostatniej prostej trafił do więzienia. Pojedynek z marszu wziął Paweł Głażewski (17-0), który rzucił legendarnego Amerykanina na deski, ale na kartach sędziów przegrał. Werdykt wzbudził szerokie kontrowersje – na korzyść Polaka punktował między innymi Dan Rafael i portal Boxingscene.

Tyson nie kontynuował kariery dłużej, niż było to konieczne, ale miał podobne problemy finansowe. Ogłosił bankructwo, a potem przy wsparciu kolejnej żony Kiki wiele razy wracał w nowych rolach. Pojawiał się w filmach (“Kac Vegas”) i na Broadwayu (z autorskim programem w reżyserii Spike’a Lee). Z czasem zajął się bardziej ekscentryczną działalnością. Na 170-hektarowym “Ranczu Tysona” rozkwita dziś hodowla marihuany, co podobno przynosi pół miliona dolarów zysku każdego miesiąca.

>>> MIKE TYSON NA TLE HISTORII – POSŁUCHAJ AUDYCJI WESZŁO.FM O JEGO KARIERZE! <<<

Główny bohater został też gwiazdą YouTube’a – prowadzony przez niego podcast, gdzie w oparach marihuany rozmawia z gwiazdami sportu i kultury regularnie przyciąga miliony widzów. Według samego Tysona na miejscu w skali miesiąca z dymem idzie towar wart 40 tysięcy dolarów. Istnieją kolejne ambitne plany rozwoju tej działalności i łatwo sobie wyobrazić, że szeroko reklamowany pojedynek z Jonesem pewnie może tylko w tym pomóc.

Byli pięściarze deklarujący gotowość powrotu do ringu:

  • Evander Holyfield (44-10-2, 29 KO) – ostatnia walka: 2011 rok
  • James Toney (77-10-3, 47 KO) – ostatnia walka: 2017 rok
  • Riddick Bowe (43-1, 33 KO) – ostatnia walka: 2008 rok
  • Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) – ostatnia walka: 2016 rok

Pewne kontrowersje budzi natomiast charakter samej walki. Ogłoszono, że panowie spotkają się na dystansie ośmiu rund bez kasków i w 12-uncjowych rękawicach. Według Kalifornijskiej Komisji Stanowej (CSAC) będzie to pokazowy pojedynek. Nie będzie więc sędziów punktowych, a arbiter ringowy ma być wyczulony na każdy przejaw agresji. Podobno ma przerwać walkę, gdy do celu dojdzie… pierwszy mocniejszy cios.

Nikt nie chce, by starszym panom stała się jakaś krzywda, ale… jaki jest sens organizować Tysonowi walkę, która może potrwać zaledwie kilkanaście sekund? “Żelazny Mike” miał jeden styl, który polegał na wywieraniu nieustannej presji i zasypywaniu rywali gradem ciosów. Nawet migawki pokazujące jego obecną formę rozpalają wyobraźnię, bo pokazują jak mocno i precyzyjnie bije mimo wieku. Trudno sobie wyobrazić, że Tyson nagle zacznie boksować na wstecznym biegu i będzie bawić się boksem – to po prostu inny typ zawodnika.

Mimo wielu niewiadomych świat już żyje tym wydarzeniem. Legendy boksu zapowiadają je w kolejnych popularnych programach. Obaj nie wykluczają „pójścia po nokaut”. Do ringu wyjdą 12 września w pustej arenie, a pakiet Pay-Per-View można wykupić za 50 dolarów. “Liga Tylko Dla Legend” to na razie pusty slogan, bo jedyną dodatkową atrakcją jaką do tej pory ogłoszono podczas tej samej gali jest bokserska walka youtubera Jake’a Paula (1-0) z… koszykarzem Natem Robinsonem. Czyli w sumie jak to u Tysona – po prostu nie może być zbyt normalnie.

KACPER BARTOSIAK

Fot. Newspix

Kacper Bartosiak

Opublikowane 29.07.2020 19:53 przez

Kacper Bartosiak

Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Inne sporty
28.03.2021

Formuła 1: Verstappen gonił Hamiltona, ale ten pokazał klasę

Wiadomo, bywa, że jesteśmy znudzeni dominacją Lewisa Hamiltona. Tego, co dziś wyczarował reprezentant Mercedesa nie sposób jednak nie docenić. Na zajechanych oponach, z Maxem Verstappenem na plecach, utrzymał prowadzenie do końca, inaugurującego sezon Formuły 1, wyścigu w Bahrajnie. To był prawdziwy popis siedmiokrotnego mistrza świata.  Na dobrą sprawę pytania przed tegorocznym sezonem Formuły 1 stawialiśmy […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Jak przekuć ból w sukces. Historia Pierre’a Gasly’ego

– Nie było kibiców, słynnych włoskich tifosich, ale to prezentacja zwycięzców na podium i tak była niesamowita. W końcu o to w tym wszystkim chodzi, żeby stanąć na najwyższym stopniu. Kiedy usłyszałem francuski hymn, chłonąłem wszystko jak gąbka. Wiedziałem, że pierwsza wygrana zdarza się tylko raz – tak Pierre Gasly wspomina swoją wygraną na torze […]
28.03.2021
Inne sporty
28.03.2021

Miocic zdetronizowany! Ngannou nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC

Stipe Miocic został zdetronizowany. Nowym mistrzem wagi ciężkiej UFC został Francis Ngannou. Trzy lata czekał Kameruńczyk na ten rewanż. Po drodze demolował swoich rywali tak, że cały świat MMA był zszokowany. A gdy dziś dostał drugą szansę w walce o pas, to wykorzystał ją bezlitośnie. Waga ciężka ma nowego, przerażającego króla. Miocic w 2018 roku […]
28.03.2021
Inne sporty
26.03.2021

Nowa rola Justyny Kowalczyk-Tekieli. Pomoże… polskiemu biathlonowi

Jeszcze niedawno mało kto by się tego spodziewał, ale Justyna Kowalczyk-Tekieli rozstaje się z biegami narciarskimi. Mistrzyni olimpijska rozpoczęła pracę w Polskim Związku Biathlonu, w którym będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. Co to oznacza? Jak zapewnia nas prezes PZBiath Zbigniew Waśkiewicz – wcale nie zostanie “przykuta” do biurka. Wciąż będzie blisko sportu, blisko zawodników. Tylko […]
26.03.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło
18.12.2020

Szeremeta wygrał los na loterii. Wygrać z Gołowkinem będzie trudniej…

2020 rok ciężko doświadczył fanów polskiego boksu zawodowego, a na koniec zostało chyba najtrudniejsze wyzwanie. W piątek 18 grudnia Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) będzie próbował strącić z mistrzowskiego tronu znakomitego Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO). Dzień później w ringu zamelduje się za to Saul “Canelo” Alvarez (53-1-2, 36 KO), który od dawna znajduje się […]
18.12.2020
Inne sporty
12.12.2020

Joshua zapowiada nokaut. Wach i Jeżewski skradną show?

Pandemia koronawirusa nie przestaje siać spustoszenia w światowym boksie. Jej ostatnią ofiarą został Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w sobotę miał walczyć z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Zamiast niego szansę dostanie Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO), a podczas gali w Londynie pokaże […]
12.12.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020
Inne sporty
01.11.2020

“American dream” dobiegł końca. Mayer pokonała Brodnicką

Pierwsza wielka walka w karierze Ewy Brodnickiej (19-1, 2 KO) zakończyła się porażką. Mistrzyni świata federacji WBO w kategorii superpiórkowej tytuł straciła dzień wcześniej, nie mieszcząc się w limicie swojej kategorii wagowej. Z okazji skorzystała Mikaela Mayer (14-0, 5 KO), która pewnie wypunktowała Polkę na dystansie dziesięciu rund i sięgnęła po pas. Problemy zaczęły się […]
01.11.2020
Inne sporty
24.10.2020

Różalski mocno porozbijany na inaugurację Genesis

“Najlepiej byłoby, gdybym umarł w ringu” – zapowiadał przed udziałem w projekcie Genesis Marcin “Różal” Różalski. Weteran sportów walki w wieku 42 lat powrócił do korzeni. Nowy projekt ludzi odpowiedzialnych za sukces KSW proponuje brutalne walki na gołe pięści. W debiucie “Różal” przegrał jednak z Joshem Barnettem – byłym mistrzem federacji UFC i swoim rówieśnikiem.  […]
24.10.2020
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zero
zero
8 miesięcy temu

jest popyt, jest podaż.

n0_thx
n0_thx
8 miesięcy temu

Coś jak nasze Fame MMA. Cyrk dla debili.

Milena
Milena
8 miesięcy temu

Z przyjemnością obejrzę tym bardziej, że przez tak długi czas niczego nie było… Aczkolwiek boks oglądam z WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ oczywiście nie każdego zawodnika… Ale jego z chęcią

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021