Media: Wieczysta nie otrzymała licencji! „Śląsk ma awans”

Jakub Radomski

Opracowanie:Jakub Radomski

12 maja 2026, 08:38 • 2 min czytania 56

Reklama
Media: Wieczysta nie otrzymała licencji! „Śląsk ma awans”

Nie cichnie zamieszanie wokół Wieczystej. Zespół z Krakowa zajmuje obecnie trzecie miejsce w Betclic I Lidze, oznaczające baraże o Ekstraklasę, ale w teorii ma jeszcze szansę na dogonienie drugiego Śląska Wrocław. Tyle że sytuacja mocno się komplikuje, bo, jak przekazał dziennikarz Piotr Potępa, według jego wiedzy Wieczysta nie otrzymała licencji na grę w najwyższej lidze. W tle pozostaje jeszcze sprawa bogatego właściciela, który może opuścić klub. 

Reklama

W ostatnich tygodniach wiele pisało się o właścicielu klubu, Wojciechu Kwietniu, który od dawna jest kibicem Wisły Kraków i po jej awansie do Ekstraklasy, ma nagle zwinąć się z Wieczystej i zainwestować w ten dużo bardziej znany i utytułowany z krakowskich klubów. Niektórzy informowali, że Kwiecień przekazał już zawodnikom, że kończy finansowanie Wieczystej i ta rozpocznie nowy sezon od IV ligi. Jak jest naprawdę? To, owszem, jeden z możliwych scenariuszy, ale na pewno nie jedyny. Nie jest wcale pewne, że Kwiecień dogada się z szefem Wisły, Jarosławm Królewskim, tym bardziej, że panowie mają zupełnie różne strategie budowania zespołów.

Media: Wieczysta nie otrzymała licencji na grę w Ekstraklasie

Wczoraj wieczorem dziennikarz Piotr Potępa przekazał, że Wieczysta miała jego zdaniem nie dostać licencji na grę w Ekstraklasie.

Z moich informacji wynika, że w piątek Komisja Licencyjna PZPN nie przyznała Wieczystej Kraków licencji na grę w Ekstraklasie. To z kolei oznacza, że Śląsk Wrocław na tę chwilę ma pewny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Warto jednak podkreślić, że Wieczystej przysługuje jeszcze odwołanie od decyzji Komisji Licencyjnej – napisał na X.

Reklama

Do zakończenia rozgrywek Betclic I Ligi pozostały dwie kolejki. Wygląda na to, że Wieczysta raczej wywalczy sobie miejsce w barażach i do nich przystąpi. A co w przypadku, gdyby sportowo awansowała do najwyższej ligi? Scenariuszy, bardzo różnych, jest kilka.

Przy okazji – polecamy niedawny materiał o Wieczystej autorstwa Jakuba Białka:

Reklama

Fot. Newspix.pl 

WIĘCEJ O PIŁCE NA WESZŁO:

56 komentarzy
Jakub Radomski

Bardziej niż to, kto wygrał jakiś mecz, interesują go w sporcie ludzkie historie. Najlepiej czuje się w dużych formach: wywiadach i reportażach. Interesuje się różnymi dyscyplinami, ale najbardziej piłką nożną, siatkówką, lekkoatletyką i skokami narciarskimi. W wolnym czasie chodzi po górach, lubi czytać o historiach himalaistów oraz je opisywać. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował w „Przeglądzie Sportowym” i Onecie, a zaczynał w serwisie naTemat.pl.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
0
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Betclic 1. Liga

Reklama