Leśnodorski docenił Lecha. „Podchodzi bardzo poważnie”

Mikołaj Duda

27 czerwca 2026, 17:15 • 3 min czytania 9

Reklama
Leśnodorski docenił Lecha. „Podchodzi bardzo poważnie”

Coraz bliżej do startu nowego sezonu Ekstraklasy. Większość pucharowiczów poznała swoich pierwszych rywali na europejskiej ścieżce, a praktycznie wszystkie zespoły Ekstraklasy zaczęły już przygotowania, a nawet rozegrały pierwsze sparingi. To bardzo dobra okazja, by Bogusław Leśnodorski w swoim cyklu „Gabinet Prezesa” na kanale Weszło podzielił się odczuciami przed inauguracją rozgrywek, a także… pochwalił mistrza Polski.

Reklama

Były prezes warszawskiej Legii jest przekonany, że zbliżający się sezon Ekstraklasy będzie najciekawszym od długiego czasu. Zwraca uwagę, że poziom ligi mocno się polepszył i ma nadzieję, że polskie ekipy będą w stanie podjąć równorzędną rywalizację przynajmniej na poziomie Ligi Europy.

– Na ten moment okienko transferowe jest absolutnie fascynujące. Mam pełne przekonanie, że przyszły sezon będzie najlepszym i najciekawszym sezonem w Ekstraklasie od wielu, wielu lat. Poziom będzie dużo wyższy niż w ostatnich latach i również bardzo wyrównany. Nie chciałbym dzisiaj przechodzić do podsumowań transferowych, bo tak jak wielokrotnie mówiłem, pewnego rodzaju spekulacje i emocje związane z tym okienkiem transferowym zawsze były dla mnie troszeczkę obce – mówi Leśnodorski na kanale Weszło.

I dodaje: – Tak naprawdę to wszyscy wiemy, że piłkarze, którzy przychodzą do Ekstraklasy, to nie są piłkarze z pierwszej reprezentacji Francji czy z pierwszej reprezentacji Hiszpanii.  Są to piłkarze, którzy z jakichś względów nie są w stanie zagrać na najwyższym europejskim czy światowym poziomie i decydują się zagrać w Ekstraklasie. Mam nadzieję, że przynajmniej na poziomie Ligi Europy polskie kluby będą pokazywały, że jesteśmy absolutnie krajem i ligą, która jest ciekawa, do której warto przyjść i w której warto występować.

Leśnodorski z uznaniem o Lechu. „Podchodzi bardzo poważnie”

Bogusław Leśnodorski przed startem sezonu ocenił działania poszczególnych klubów. Szczególnym uznaniem obdarzył Lecha Poznań, który po obronie mistrzostwa Polski chce powalczyć o awans do wymarzonej Ligi Mistrzów. Mimo że w przeszłości były prezes Legii nie stronił od wbijania szpilek w działaczy z Bułgarskiej, to tym razem docenia ich działania

Reklama

Warto wskazać na to, że Lech, z którego bardzo często robiłem sobie lekkie żarty, wydaje się, że bardzo poważnie podchodzi do tego, żeby drużyna, która drugi raz z rzędu była mistrzem Polski, w przyszłym sezonie była dużo mocniejsza i to również cieszy.

Docenia też działania innych ekip, w tym Widzewa.

Bardzo poważnie podchodzi Widzew. Mam pełne przekonanie, że Michał Świerczewski z Rakowa i Zbyszek Jakubas z Motoru również będą robili rzeczy, aby ich drużyny to były te drużyny, które będą walczyły o wysokie trofea, ale nawet takie kluby jak Górnik Zabrze, czy Korona Kielce, czy Pogoń Szczecin widać, że nie odpuszczają i starają się zrobić wszystko, aby przyszły sezon był w ich wykonaniu dużo lepszy.

Cały program „Gabinet Prezesa” dostępny na kanale Weszło! W nim także m.in. o mistrzostwie Polski koszykarzy Legii, mundialu czy występach polskiej tenisistki Mai Chwalińskiej

Reklama

Fot. Screen Weszło

9 komentarzy
Mikołaj Duda

Legenda w rodzinie głosi, że piłka podobno towarzyszyła mu już podczas narodzin. Jego pierwsze wspomnienia sięgają do MŚ w Brazylii w 2014 roku, kiedy jako siedmiolatek z zafascynowaniem oglądał jak przyszły piłkarz Górnika Zabrze sięga po trofeum. 100% na 100% jego uwagi zajmuje polska piłka. Przy trzeciej godzinie monologu o rezerwowym Radomiaka jego słuchacze często tracą cierpliwość. We wtorek i środę zbiera siły przed czwartkowym wieczorem, spędzanym wspólnie z jego ulubioną Ligą Konferencji. Gdy ktoś się go zapyta o piłkarza o imieniu Lamine, to bez zawahania odpowie Diaby-Fadiga

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Leśnodorski o Legii: Nie widzę szans, żeby była w pierwszej trójce

Mikołaj Duda
0
Leśnodorski o Legii: Nie widzę szans, żeby była w pierwszej trójce

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Leśnodorski o Legii: Nie widzę szans, żeby była w pierwszej trójce

Mikołaj Duda
0
Leśnodorski o Legii: Nie widzę szans, żeby była w pierwszej trójce
Ekstraklasa

Hellebrand odpowiedział kibicom Górnika. „Rozumiem, że są wkurzeni”

Jan Broda
15
Hellebrand odpowiedział kibicom Górnika. „Rozumiem, że są wkurzeni”