Obóz w centrum Adidasa i mecz z młodym Bayernem. Legia ujawnia plan

Wojciech Piela

28 maja 2026, 22:26 • 1 min czytania 15

Reklama
Obóz w centrum Adidasa i mecz z młodym Bayernem. Legia ujawnia plan

Legia Warszawa przedstawiła harmonogram przygotowań do sezonu 2026/2027. W planie letnich przygotowań znalazł się m.in. obóz w Niemczech, podczas którego stołeczny zespół zmierzy się z rezerwami Bayernu Monachium.

Reklama

Wojskowi nie zdołali w końcówce sezonu wywalczyć awansu do eliminacji Ligi Konferencji, dlatego po zakończeniu urlopów skupią się wyłącznie na przygotowaniach do rozgrywek krajowych – Ekstraklasy oraz Pucharu Polski.

Legia ujawnia plan. Obóz w centrum Adidasa i mecz z młodym Bayernem

Zawodnicy Legii wrócą do treningów 20 czerwca w Legia Training Center, gdzie przejdą standardowe testy medyczne i wydolnościowe przed wyjazdem na zagraniczne zgrupowanie. Następnie drużyna uda się do niemieckiego Herzogenaurach, gdzie znajduje się centrum treningowe firmy Adidas.

Obóz w Niemczech potrwa od 26 czerwca do 3 lipca. W tym czasie warszawski klub rozegra dwa mecze kontrolne, w tym spotkanie z rezerwami Bayernu Monachium.

Po zakończeniu zgrupowania Legia wróci do Polski i będzie kontynuować przygotowania na własnych obiektach aż do startu sezonu, który zaplanowano na okres 24–26 lipca.

Reklama

W planie letnich sparingów przewidziano łącznie sześć spotkań towarzyskich. Na ten moment klub potwierdził dwóch rywali – słowacki AS Trencin (10 lipca) oraz cypryjski Aris Limassol (18 lipca).

fot. Newspix

15 komentarzy
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
2
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Ekstraklasa

Reklama