Ewa Pajor w końcu to zrobiła! Polka za szóstym podejściem w końcu wygrała Ligę Mistrzyń. Jej FC Barcelona pokonała aż 4:0 Lyon i to właśnie Pajor zdobyła na początku drugiej połowy pierwszą bramkę spotkania. A później jeszcze dołożyła kolejną. Teraz reprezentantkę Polski spotkało kolejne wielkie wyróżnienie, potwierdzające, że jest obecnie jedną z najlepszych piłkarek świata.
Z męskiej Barcelony po sezonie odchodzi Robert Lewandowski. W kobiecej, która jest w tym sezonie bez wątpienia najlepszą żeńską drużyną klubową na świecie, pierwsze skrzypce gra Ewa Pajor. Finał Ligi Mistrzów był tego potwierdzeniem. Barcelona nie dała szans Lyonowi, a Polka należała do bohaterek spotkania. Teraz Pajor spotkało jeszcze kolejne wyróżnienie.
Ewa Pajor w najlepszej jedenastce Ligi Mistrzyń. Wyróżnienie dla Polki
Pajor w latach 2015-2024 była zawodniczką Wolfsburga, a później przeniosła się do Barcelony. Reprezentując te dwa kluby, aż pięć razy przegrywała w finale Champions League. Szczególnie bolesna była porażka w ubiegłym roku, kiedy faworyzowana drużyna z Katalonii okazała się gorsza od piłkarek Arsenalu. Teraz Barcelona nie pozostawiła złudzeń Lyonowi, a Pajor w dodatku znalazła się w ogłoszonej dzisiaj najlepszej jedenastce rozgrywek.
Polka jest w niej jedną z dwóch napastniczek, obok Alessii Russo, która gra w Arsenalu. W jedenastce, obok Pajor, znalazły się również trzy inne piłkarki Barcelony: Alexia Putellas (uznana za zawodniczkę sezonu), Patri Guijarro oraz Mapi Leon.
🌟 The 2025/26 UEFA Women’s Champions League Team of the Season as chosen by the UEFA Technical Observer Group 👏#UWCL
— UEFA Women’s Champions League (@UWCL) May 24, 2026
Fot. Newspix.pl