Bruk-Bet zadecydował w sprawie Brosza. Kolejny taki przypadek

Marcin Długosz

04 maja 2026, 19:35 • 2 min czytania 13

Reklama
Bruk-Bet zadecydował w sprawie Brosza. Kolejny taki przypadek

Bruk-Bet Termalica Nieciecza jest pierwszym zespołem, który ma świadomość spadku z PKO Ekstraklasy. „Słoniki” w weekend straciły jakiekolwiek szanse na utrzymanie, ale – jak się okazuje – trener Marcin Brosz z tego powodu wcale nie pożegna się ze swoją posadą.

Reklama

Bruk-Bet Termalica Nieciecza spada z Ekstraklasy

Obecny sezon Ekstraklasy w kwestii walki o utrzymanie wygląda na wyjątkowo szalony. Właściwie nikt z drugiej połowy tabeli nie może jeszcze do końca spać bezpiecznie na trzy kolejki przed końcem. Wszystko jest bardzo spłaszczone, ale te zmartwienia nie dotyczą już Bruk-Betu.

Zespół z województwa małopolskiego w niedzielę uległ GKS Katowice aż 1:5 i ostatecznie przypieczętował swój powrót do Betclic 1. Ligi po raptem roku spędzonym w elicie. I o ile często takie niepowodzenie sportowe oznacza rozstanie z dotychczasowym trenerem, o tyle w tym przypadku postąpiono zupełnie inaczej.

Ekstraklasa: Marcin Brosz pozostanie w Niecieczy

Jak zapowiedział wiceprezes Bruk-Betu Termaliki, Rafał Wisłocki, Marcin Brosz będzie kontynuował swoją pracę u steru niecieczańskiej drużyny. – Trener ma obowiązujący kontrakt i myślę, że podejmie rękawicę, abyśmy byli zespołem, który znowu powalczy o awans  – skwitował w magazynie „1 Liga – Styl Życia” cytowany przez TVP Sport.

Brosz pracuje w Bruk-Becie od marca 2024 roku. W swoich dwóch pełnych sezonach na ławce trenerskiej „Słoników” najpierw wywalczył awans do Ekstraklasy, a teraz z niej spadł.

Reklama

To już drugi taki przypadek z rzędu, kiedy klub spadający z najwyższej ligi pozostawia u steru trenera, który przepracował cały sezon. Podobnie uczyniła rok temu Puszcza Niepołomice z Tomaszem Tułaczem. Teraz klub z Małopolski walczy o miejsce w barażach o powrót do elity.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

13 komentarzy
Marcin Długosz

Serie A, Serie B, Włosi w europejskich pucharach - kocha wszystko, co spod znaku calcio. Za Milanem przemierzył sporo kilometrów, kocha zapach San Siro i będzie płakał przy wyburzeniu (które jest konieczne). Nie zapomina o starej, dobrej Ekstraklasie. Na weszlo.com i w WeszłoTV opowiada głównie o piłce włoskiej i polskiej.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Ekstraklasa

Reklama