post

Opublikowane 08.10.2021 15:03 przez

Sebastian Warzecha

Dariusz Michalczewski był gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech Gadają”. W trakcie rozmowy opowiedział między innymi o tym, dlaczego nie reaguje na zaczepki Artura Szpilki, jak to było z reprezentowaniem przez niego Niemiec czy o tym, dlaczego nigdy nie zapowiadał, że kogoś znokautuje. Spisaliśmy dla was najciekawsze fragmenty jego wypowiedzi. Całość znajdziecie na Kanale Sportowym. 

O POLSKICH BOKSERACH: Tomek Adamek był mistrzem i on jako jedyny może mnie krytykować i mnie to mniej lub bardziej interesuje. Gdy robią to pozostali panowie – Artur Szpilka czy Izu Ugonoh – to nie ma to dla mnie znaczenia. To są tacy półbokserzy, tak bym powiedział. Dla mnie ważne jest to, czy ktoś jest mistrzem, czempionem. Może jeszcze gdy ktoś cztery razy boksował o tytuł, jak Andrzej Gołota. A tacy Szpilka i Izu liznęli tylko trochę boksu.

Izu zapowiadał się na wielki talent. Mówiłem tak o nim po tym, co widziałem i co on sam mówił, ale nie siedziałem w jego środku. Tym mnie oszukał całkowicie. Uwierzyłem mu po tym wszystkim, bazowałem na tym. Nie wiedziałem, że z niego jest taki „zajączek”, że jest tchórzem. Przeważnie w wadze ciężkiej jest tak, że ciosy są potężne, a głowy takie same, jak w innych wagach. I ludzie, którzy już dostali, są napoczęci, mają stracha – zresztą może i słusznie, bo tu chodzi o zdrowie.

Co mogę powiedzieć Arturowi Szpilce, gdy mówi, że jestem Goebbelsem? Na takie głupie zaczepki nawet nie chce mi się odpowiadać. Mnie ten człowiek za bardzo nie interesuje, bo on nic sobą nie prezentuje. Żeby to jeszcze była osoba, którą szanuję, do której czuję respekt, nawet jeśli jej nie lubię, to może by mnie zabolało. Ale osoba, która co chwilę się przewraca? Chyba nawet Agnieszka Rylik [była mistrzyni świata w boksie – przyp. red.] by go teraz znokautowała.

O SWOICH OSTATNICH WALKACH: Ja już wtedy w połowie byłem w biznesie, a tak się nie robi. Wcześniej kładłem się spać i budziłem z myślą o walce. Jak w ciągu dnia zapomniałem o niej na 10 minut, to był sukces. A przy tych ostatnich to już liczyło się, co kupiliśmy, sprzedaliśmy i ile zarobiliśmy. To był biznes. Trenowałem tak samo ciężko, ale koncentracji nie było. A bez tego na tym poziomie nie ma szans. Wygrywałem wtedy rutyną, doświadczeniem. W przedostatniej, przegranej, nieco „walnęli” mnie za to na punktacji.

O JOANNIE JĘDRZEJCZYK: Ona ma większe jaja, niż wszyscy nasi chłopacy, którzy teraz boksują, w kupę wzięci. MMA to trudny sport, dla twardzieli.

O FAME MMA I PODEJŚCIU DO WALK POKAZOWYCH: To jest teatr. Czy sam bym tam zawalczył? Nikogo na mnie nie stać. Może charytatywnie i tak, zależy na jaki cel. A tak to myślę, że nawet i za dziesięć milionów euro bym nie wyszedł. Moje walki można oglądać w Internecie, widać tam, jak pięknie boksuję, wygrywam, jestem szczupły. A dziś nic w moim życiu nie zmieni to, czy będę miał dziesięć milionów więcej czy nie. Taka walka mogłaby mi tylko zaszkodzić, zrujnować mój obraz.

O UWIELBIENIU KIBICÓW: Myślę, że kibice kochają mnie za to, jak boksowałem i wygrywałem. Bywało, że nie widziałem na oczy, a i tak wygrywałem przed czasem. Miałem porozbijane łuki, czy siedziałem na dupie, bo dostałem nokdaun, a i tak wstawałem i wygrywałem. Za to kibice mnie kochają, a nie za to jaki jestem. Bo ja jestem taki z lenistwa – po prostu nie chce mi się być kimś innym, udawać kogoś, inaczej się wypowiadać, szukać słów, których nie znam. Jestem sobą, nie ma drugiego Michalczewskiego.

O NIEMCZECH I POLSCE: W Niemczech były trzy fazy. Jak byłeś biedny, to dawali ci jakiś telewizor, stary stół, wersalkę. To pierwsza. Potem, jak zobaczyli, że się dorobiłeś i masz wszystko nowe, to byli zazdrośni. Jak już jednak osiągnąłeś sukces, to cię wychwalali i szanowali. U nas nie ma tej trzeciej fazy.

Dużo zawdzięczam Niemcom za to, że dostałem tam szansę. Dziś jednak nawet jak chciałbym być Chińczykiem i zapłaciłbym za ich obywatelstwo jakieś 20 milionów euro, to i tak byłbym urodzony i wychowany w Polsce. Zawsze będę Polakiem, tylko z niemieckim paszportem. A paszport dostałem, bo mam jakieś korzenie. Mój dziadek ze strony mamy był w wojsku niemieckim, jakoś tak. Dokładnie nie kumam, jak to wszystko funkcjonowało, ale otrzymałem dokumenty, które zaniosłem do odpowiednich biur i dostałem paszport. To mi pomogło, bo nie pojechałbym na mistrzostwa Europy do Goeteborga, gdyby nie ten paszport. A tam zostałem mistrzem.

O PODEJŚCIU DO BOKSU PO KARIERZE: Cieszyłem się, że to koniec. Nie mogłem doczekać się, gdy nie będę musiał boksować, chodzić na treningi czy sparingi. Kiedy skończyłem, otwierałem oczy, zastanawiając się, co mam robić na treningu, a potem orientowałem się, że nie muszę nigdzie iść. Dlatego długo nie ubierałem rękawic, co najwyżej do zdjęć. Dopiero ostatnio zacząłem znowu boksować z kolegami.

O TRASH TALKU: Zawsze czułem respekt do rywali. Strachu nie. Strach miałem jedynie przed klepaniem jęzorem o tym, jaki to nie jestem świetny, wspaniały i jak tego kogoś nie rozwalę. Bałem się, co by powiedzieli ludzie, gdybym dostał wpierdziel. Bałbym się tak klepać, żeby potem przegrać. Bo to wstyd.

CAŁOŚĆ ROZMOWY Z DARIUSZEM MICHALCZEWSKIM MOŻECIE ZOBACZYĆ PONIŻEJ:

O JEŹDZIE SAMOCHODEM: Kiedyś rozwaliłem się samochodem w Hamburgu, a potem uciekłem z miejsca wypadku, bo byłem nawalony… To już się przedawniło. Mogę o tym rozmawiać, było to też w mojej książce i w filmie. Gdyby mnie wtedy złapali, to pewnie miałbym przerąbane, byłbym na pierwszych stronach gazet. Czy jeżdżę po pijaku? Nie. Ale jeździłem. Wiem, że to złe i nie można. Jak sobie pomyślę, że mógłbym komuś zabić dziecko, to robi mi się niedobrze. Nie jeżdżę teraz po pijaku. Choć parę lat temu złapali mnie, jak wracałem z komentowania jakiejś walki. Jechałem o 11 rano następnego dnia, a miałem prawie 0,3 promila. To tyle, że można zabrać prawo jazdy.

O ZARZUTACH DOTYCZĄCYCH BYCIA DAMSKIM BOKSEREM: Nic o tym nie powiem, bo to nieprawda. Co mam powiedzieć? Nie należy szarpać kobiet. Nikogo nie należy, nawet faceta!

O KOBIETACH I NIEWIERNOŚCI: To nie była tylko niewierność, że chodziłem i zdradzałem. To była moja słabość. Kochałem kobiety, one nie musiały być bardzo piękne, ale musiały mieć „to coś”. Widziałem kobietę, mówiłem, że mi się podoba, a wszyscy się dziwili. Ale ja mam taki swój inny, może nieco dziwny styl. Po prostu widzę coś w oczach. Sam jednak nigdy nikogo nie „złowiłem”, to mnie zawsze dziewczyny łowiły. Byłem bardzo łatwy, wystarczyło, że mnie jakoś ujęła. To dawne czasy, teraz nie jestem już w formie.

O NARKOTYKACH: Podobno w mojej krwi były narkotyki, gdy zostałem wzięty do aresztu na 48 godzin. Ja jestem przekonany, że ich nie było. Choć nie mówię, że nigdy nie brałem. Kiedyś spróbowałem. Zajarałem jointa, walnąłem kreskę. Siedziałem w tym wielkim świecie w Niemczech, choć wszystko to jak już przestałem być sportowcem. Jak wciągnąłem taką kreskę, to dłużej można się było bawić.

O SYTUACJI W BOKSIE: Wszyscy chcą być od razu zawodowcami, nie ma narybku. U nas też tak jest. Ja kiedyś musiałem trzy lata trenować „na sucho”. Jak trener nam czasem pozwolił na worku poboksować, to było jak jakieś święto.

O NAJLEPSZYCH POLSKICH BOKSERACH W HISTORII: Leszek Drogosz, Zbigniew Pietrzykowski i myślę, że Jerzy Kulej.

O NIEMIECKIEJ FLADZE: Wygrywałem też pod polską flagą. Gdyby wszystko ułożyło się inaczej, to nie wygrywałbym w ogóle. Jakbym nie uciekł, to byście nic nie mieli. Dzisiaj mnóstwo ludzi ucieka do Anglii czy Irlandii. Ja miałem fuksa, że mogłem dostać obywatelstwo niemieckie. Inaczej byśmy tu dziś nie siedzieli. Kiedyś byliśmy komuną. Uciekałem do Niemiec nocą z hotelu, walkowerem oddałem igrzyska w Seulu. W Polsce zostawiłem żonę z dzieckiem, która miała załatwiony bilet i wizę, potem do mnie przyjechała. Miałem szczęście, że dostałem taką szansę i mogłem boksować w Bayerze Leverkusen, gdzie obcokrajowców nie przyjmowano. Potem dostałem się do reprezentacji. To był taki fart, że nie mieści się w pale. Choć jak siedziałem głodny, biedny, pracowałem na budowie i po pracy oglądałem olimpiadę, to ryczałem. Bo wiedziałem, że mogłem tam być. Zastanawiałem się, czy dobrze zrobiłem, ale powtarzałem sobie, że dam radę. To wszystko mnie motywowało.

O PIERWSZYM KONTRAKCIE MENADŻERSKIM: Po wygraniu mistrzostw Europy zamiast obiecanych 20 tysięcy marek, dostałem dwa tysiące. Byłem załamany. Zadzwonił do mnie wtedy menadżer z Hamburga, pytając, czy nie chciałbym z nim współpracować. Pojechałem na spotkanie, Dorota mówiła mi: „Tylko nic nie podpisuj”, więc powiedziałem, że nie podpiszę. A oni rzucili 150 tysięcy marek za kontrakt – dla mnie to był kosmos.

ZAŁÓŻ KONTO W FUKSIARZ.PL I SPRAWDŹ OFERTĘ ZAKŁADÓW!

O WSPÓŁPRACY Z FRITZEM SDUNKIEM: Świetny trener. Miałem z nim dobry kontakt, byłem jedynym zawodnikiem, który z nim imprezował. Jakoś to przeżył, zabierałem go na te imprezy, bo był starszy i nie miał rozeznania. On był dla mnie takim ojcem. Wiedział doskonale, kiedy zabalowałem, widział to. Bardzo fajny facet.

O BRACIACH KLICZKO: Byłem zajęty sobą. Nie zakochany, bo pomagałem innym chłopakom, gdy mówili, że zarabiają mało. Mówiłem choćby, jak przekonać ludzi, by więcej dostali. A Kliczkowie? Oni jak przyjechali, to pytali mnie o doradców finansowych. Co do talentu – nie widziałem go, bo pracowałem na swój własny interes. Oni byli tacy kwadratowi, nie wspaniali bokserzy jak na przykład Juan Carlos Gomez. Po prostu duzi i silni.

O TYM, Z KIM NIE MÓGŁBY SIĘ PRZYJAŹNIĆ: Ja kocham wszystkich ludzi. Najgorsze jest jednak, jak ktoś, do kogo masz zaufanie, cię oszuka. Bardziej tolerowałbym złodzieja, bo musi umieć ukraść i być cwanym. Jak cię okradnie, to znaczy, że sam jesteś dupowaty. Gorzej jednak, jak okradnie czy oszuka cię ktoś, kogo darzysz zaufaniem. Spotkałem takich ludzi. Wtedy nie ma odwrotu. To nie jest złodziejstwo czy oszustwo, tylko świństwo. A to i tak ładnie powiedziane.

O TYM, CO JEST WAŻNE W BOKSIE: Siła nie jest ważna, sam nie mam pojęcia, jak mocno biłem. Ważna jest celność. Jak trafisz w czoło, to możesz sobie rękę złamać. Trzeba wymierzyć na brodę czy na wątrobę, każdy może tak każdego znokautować, jeśli tylko trafi.

O WALCE Z ROYEM JONESEM JR, DO KTÓREJ NIE DOSZŁO: Nie wiem, czy byłbym w niej faworytem. Do nikogo nie wychodziłem z nastawieniem, że jestem faworytem. Szkoda mi tylko tych dziesięciu baniek, które moglibyśmy za to zarobić. Obydwaj byliśmy na topie, boksowaliśmy inaczej. Był świetnym zawodnikiem, wirtuozem boksu. Co do opcjonalnego zwycięzcy – zdania były podzielone.

O TYM, CO ZROBIĆ, BY POLSKI BOKS SIĘ ROZWIJAŁ: Musimy zapędzić młodzież, dziewięcio- i dziesięciolatków na sale. Zrobić zajęcia w szkołach. Zorganizować im trening bokserski. Mamy mnóstwo fajnych trenerów i młodszych, i starszych. Dziś boksują ludzie, którzy mają kasę, robią to komercyjnie, płacą trenerom. Więc trzeba tym trenerom zapłacić odgórnie, żeby chcieli i mieli cierpliwość. Bo to ciężka praca. Kiedyś moi trenerzy byli z powołania. Gdyby nie mój trener, Ryszard Bronisz, dający mi sporo ze swoich pieniędzy, które wygrywał w karty z cinkciarzami, to by mnie tu nie było.

Fot. Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Kanał Sportowy
18.10.2021

„Gdy zadzwoni Sousa, stawię się w bardzo dobrej formie”

Jacek Góralski nie będzie wspominał najlepiej lutego 2021. Zerwał wtedy więzadła, co wykluczyło go z udziału na mistrzostwach Europy. W sobotę reprezentant Polski wrócił na boisko. W jakiej formie? Z jakimi ambicjami? O tym porozmawiali z nim Mateusz Borek i Adam Sławiński w programie „Polacy pod lupą” na Kanale Sportowym. Łapcie zapis tej rozmowy. Wróciłeś […]
18.10.2021
Weszło
13.10.2021

HEJT PARK: Rusza sprzedaż akcji KTS Weszło!

Historyczna chwila! Dziś o 18:15 rozpocznie się sprzedaż akcji KTS-u Weszło (TUTAJ). Wcześniej, bo o 18, Krzysztof Stanowski zaprosi na związany z tym wydarzeniem Hejt Park. Lecimy! 
13.10.2021
Kanał Sportowy
08.10.2021

Michalczewski: Szpilka niczego sobą nie prezentuje

Dariusz Michalczewski był gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech Gadają”. W trakcie rozmowy opowiedział między innymi o tym, dlaczego nie reaguje na zaczepki Artura Szpilki, jak to było z reprezentowaniem przez niego Niemiec czy o tym, dlaczego nigdy nie zapowiadał, że kogoś znokautuje. Spisaliśmy dla was najciekawsze fragmenty jego wypowiedzi. Całość znajdziecie na Kanale Sportowym.  […]
08.10.2021
Kanał Sportowy
23.09.2021

NIECH GADAJĄ. Jerzy Brzęczek w Kanale Sportowym o 22:00

Czy trzeba dodatkowej zachęty, by dziś wieczorem odpalić Kanał Sportowy? O 22:00 gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech gadają” będzie były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek. Będzie możliwość zatelefonowania do studia. Nie przegapcie. 
23.09.2021
Weszło
13.09.2021

Weszłopolscy od 22:15: Białek, Roki, Paczul, Mazurek, Janczyk, Szczygielski

Kolejni Weszłopolscy, dziś o późniejszej porze, po ostatnim gwizdku meczu Radomiaka i Pogoni. W studiu Białek, Roki, Paczul, Mazurek, Janczyk, Szczygielski. Zapraszamy.
13.09.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Dick Fosbury i jego flop. Jak jeden człowiek zrewolucjonizował skok wzwyż

Na początku kibice się śmiali. Dick Fosbury skakał bowiem zupełnie inaczej od reszty swoich rywali. Dziennikarze pisali, że wyglądał „jak ktoś, kto wypadł przez okno z 30. piętra” albo „wielbłąd z dwoma nogami”. Gdy jednak ten wielbłąd bez problemu pokonywał kolejne wysokości, śmiechy ucichły. Fosbury zaczął intrygować, ciekawić. Wielu czekało na to co zrobi i […]
20.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Trenowanie jednocześnie klubu i reprezentacji – Grbić raczej nie spróbuje, ale to zazwyczaj działa

Choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie powiedziane, Nikola Grbić raczej nie będzie trenerem naszych siatkarzy. Wszystko przez prezesa Perugii, Gino Sirciego, który postawił sprawę jasno – uważa, że Serb nie powinien pracować na dwóch frontach. W historii polskiego sportu mieliśmy jednak mnóstwo przypadków, kiedy szkoleniowcy reprezentacji tak działali. Nawet ci najwięksi – jak Bogdan Wenta […]
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Jerzy Kulej – mistrz, który nie dał wyliczyć się życiu

Gdyby żył, dziś kończyłby 81 lat. Choć był wybitnym pięściarzem, jego losy są zawiłe niczym lewe sierpowe, którymi często karcił swoich rywali, posyłając ich na deski. Jerzy Kulej jest powszechnie uważany za najlepszego boksera w historii Polski. Na 348 stoczonych walk przegrał zaledwie 25 razy, lecz nigdy nie był liczony – nawet na stojąco. Inaczej […]
19.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Weszło
20.10.2021

Przeciw wszystkiemu: Manchester United wygrywa, a Solskjaer utrzymuje się na powierzchni

Gdy Atalanta wygrywała na Old Trafford 2:0, mogło się wydawać, że Ole Gunnar Solskajer podzieli los Piotra Mandrysza i z pracą pożegna się jeszcze w przerwie. Manchesterowi United nie wychodziło bowiem nic. Zawodzili zarówno pod swoją bramką, jak i tą, której strzegł Juan Musso.  Koniec końców wyszło jednak po myśli Norwega. Człowiek, w którego nie […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Maszyna ruszała powoli, ale gdy się rozpędziła… Bayern gromi 4:0!

Wydawało się, że dla Bayernu nie powinien to być szczególnie uciążliwy mecz. Benfica może i ograła 3:0 Barcelonę, ale to przecież zespół o zupełnie innych możliwościach i ambicjach niż niemiecki gigant w swoim niemal najsilniejszym zestawieniu. A jednak, dzisiaj Bawarczycy przeszli drogę przez mękę. Tak, tak! Mimo wysokiego wyniku, nie da się ukryć – dzisiaj […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Żyjemy w czasach, gdy Barcelona drży o wynik z Dynamem Kijów

Kiedy Barcelona musi martwić się o obronę jednobramkowej przewagi z najgorszą ekipą w grupie na papierze, wiedz, że nie jest z nią najlepiej. Słyszeliśmy gwizdy na Camp Nou, widzieliśmy niemrawe występy piłkarzy ofensywnych i generalnie brak polotu. Jeśli jakiś kibic „Dumy Katalonii” nabrał optymizmu po zwycięstwie z Valencią, po dzisiejszym meczu dobre emocje muszą odejść […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Niezły numer
20.10.2021

Dwie trzecie goli Lecha to tercet Amaral, Ishak i Kamiński

Lech Poznań to rewelacja sezonu 2021/2022. Po zwycięstwie w ligowym klasyku z Legią Warszawa „Kolejorz” jest głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski. W ekipie Macieja Skorży zgadza się wszystko – od obrony po atak. Jak każda drużyna Lech ma jednak swoich wyraźnych liderów. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim ofensywny tercet: Joao Amaral, Mikael Ishak oraz […]
20.10.2021
Felietony i blogi
20.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jestem ostatnią osobą w Polsce, która nie napisała jeszcze niczego o Macie, więc zanim zostanę wygnany za to niedopatrzenie – dzisiaj też zabiorę fachowy głos w tej dyskusji. Zwłaszcza, że dyskusja jest wielowątkowa, w każdym z tych wątków absurdalna, a w dodatku najczęściej wypowiadają się w niej ludzie tak rozemocjonowani, że właściwie trudno traktować ich […]
20.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Inne sporty
14.10.2021

Zabójstwo Agnes Jebet Tirop. „Kenia straciła klejnot”

Miała przed sobą prawdopodobnie jeszcze mnóstwo lat wielkiej kariery. W jej dorobku już znajdował się rekord świata w biegu na 10 kilometrów, dwa medale lekkoatletycznych mistrzostw świata ze stadionu i tytuł mistrzyni w biegach przełajowych. Mogła zdobyć sporo kolejnych wyróżnień, gdyby tylko dostała na to szansę. Niestety, jej życie zostało brutalnie przerwane. Agnes Jebet Tirop […]
14.10.2021
Inne sporty
12.10.2021

Tenis. Świątek przegrała z Ostapenko

To był mecz dwóch triumfatorek wielkoszlemowego French Open. Ostapenko wygrała w 2017 roku, Iga Świątek trzy lata później. W obu przypadkach było to zresztą spore zaskoczenie, wręcz sensacja. Ze sobą grały wcześniej raz, jeszcze przed tytułem Igi z Paryża – w 2019 roku Polka przegrała w Birmingham 0:6, 2:6. Dziś zdobyła więcej gemów. Ale wynik […]
12.10.2021
Inne sporty
12.10.2021

Tysiąc wyścigów w nogach. Michał Gołaś i jego kariera

Zawodową karierę zaczynał w 2007 roku. Początkowo miał pecha – drużyny, do których dołączał, traciły sponsorów, rozpadały się. Z czasem trafił jednak do największych zespołów w peletonie, stając się jednym z najbardziej lubianych i szanowanych pomocników. Bo w pewnym momencie musiał zdecydować – mógł walczyć o triumfy w mniejszych ekipach i na niewielkich wyścigach, albo […]
12.10.2021
Inne sporty
12.10.2021

Tenis. Hurkacz ograł Tiafoe w dwóch setach. Teraz Karacew

Historia rywalizacji Huberta Hurkacza z Francesem Tiafoe sugerowała, że trudno będzie wskazać faworyta do zwycięstwa w ich spotkaniu. W bezpośrednich meczach 2:1 prowadził bowiem Amerykanin. Sęk w tym, że obie wygrane odniósł w 2018 roku, a od tego czasu Hurkacz poczynił wielkie postępy. Dziś w nocy to udowodnił. Mimo przerwania meczu na dwie godziny przez […]
12.10.2021
Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zajdel
Zajdel
12 dni temu

Ajtuj to komik większy od Najmanka. Tyle śmiechu nikt nie zapewnił. Gołin dałn, bejbi. Sandej.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
12 dni temu

By skomentować sławę i „szacunek” szpilki można zacytować fragment filmu „kariera nikoedema dyzmy – ostatni odcinek – cytat z żorża ponimirskiego :

„-(głośny śmiech żorża)
-z czego pan się śmieje?
-nie z czego tylko moi państo z kogo, z was się śmieje, z was hahahaha – elita, elita, otóż oświadczam wam że wasz wielki pięściarz, wasz wielki człowiek ajtuj śpilka to oszust łajdak, hochsztaplerrr… i KOMPLETNY KRETYN! Idiota który nie ma zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii ale i ortografii – spójrzcie na jego gembe na jego prostackie maniery, przecież to skończony tuman hahahaha. To wy, wy sami wywindowaliście to bydle na piedestał, WY!, i to z was się śmieje głupcy.”

https://www.youtube.com/watch?v=Ev1dteG_tys&ab_channel=MontyPythonxP

Janek1988
Janek1988
12 dni temu

Można dodać,że Dolega Mostowicz był wizjonerem. Przewidział bowiem Bolka

Don Petardon
Don Petardon
12 dni temu

Dokładnie tak. Żeby pyskować do Tigera, Szpila musiałby opanować choćby elementarz boksu. Szpila to nawet nie jest pół boksera. To jakiś przebieraniec, który ubiera się w strój boksera i udaje pięściarza. Przecież ten pajac nie opanował najbardziej podstawowej techniki obrony, nie trzyma gardy, wystawia się na ciosy, które – jak widać – mocno odbiły się na jego możliwościach intelektualnych.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
12 dni temu
Reply to  Don Petardon

Warto dodać że te jego możliwości intelektualne już na starcie były wyjątkowo niskie. A co dopiero po kilkudziesiętnotysięcznym mordobiciu. Bydle się męczy, powinni dobić.

analne rodeo
analne rodeo
12 dni temu
Reply to  Don Petardon

Szpilka to zwykły kibol i dresiarz który nadal „walczy” jakby napierdalał przypadkowych ludzi zaczepionych na ulicy tylko ktoś przypadkiem założył mu rękawice i wsadził do ringu. Zaorać i zapomnieć.

Beny
Beny
12 dni temu

Szpilka jest mega cyrkowcem i dostarcza solidny content czy to w ringu czy filmikach: lekcja pokory, targanie za ogon krokodyla, nurkowanie w przeręblu itd.

Problemem są ludzie przy sporcie którzy wciskaja Szpile do otoczenia zawodowego boksu czy to w studiach czy to planowania jakichs od czapy walk. Wrzucic go do FameMMA i bedzie gitara a nie żerować jak na Adamku na końcu kariery.

Pan Janusz
Pan Janusz
12 dni temu

Już pies jebał Ajtuja. Ciekawy człowiek z Michalczewskiego, zastanawiające ile jeszcze asów do opowiedzenia ma w rękawie. Kiedyś było go w mediach więcej, teraz znikł. Niby niegłupi,ale potem wychodzi, że się rozwalił samochodem po pijaku i zwiał, że tłukł babę i trzeba jednak go ocenić jako pojeba. A taki niby sympatyczny i do rany przyłóż, misiek po prostu.

ot.ja
ot.ja (@ot-ja)
12 dni temu
Reply to  Pan Janusz

Może i ciekawy, do tego sporo osiągnął w sporcie i biznesie ale jakoś nigdy za nim nie przepadałem. Zawsze uważałem go za wyniosłego buca i jak dziś słyszę to jego „Myślę, że kibice kochają mnie za to (…)”, „Za to kibice mnie kochają (…)”, do tego kocopoły typu „ja kocham wszystkich ludzi” to tylko się utwierdzam w swojej ocenie. Do tego akcje z jazdą po pijaku czy biciem. A tym „Jakbym nie uciekł, to byście nic nie mieli” już dojebał konkretnie. Może i był świetnym sportowcem, ale właśnie – tylko sportowcem. Tymczasem można odnieść wrażenie że gość postrzega siebie i swoje osiągnięcia co najmniej na poziomie obalenia komunizmu.

Słownik
Słownik
12 dni temu

Kreskę? Przecież ten dzban w Sopocie tyle razy chodził naćpany i naprany, że nie dałoby się tego nawet policzyć!

Andrzej
Andrzej
12 dni temu

Może i są o nim różne opinie, ale bardzo mocno wspiera charytatywnie juniorski boks. Wiem to z pierwszej ręki i za to szacunek.

lukas
lukas
12 dni temu

MIachalczewski czlowiek który dla kasy przyjał obywatelstwo niemieckie a gdy się przejadł niemcom przypomniał sobie o Polakach i zacząl opowiadać ,ze jest polakiem.

KOKS , BICIE KOBIET .

Szpilka co by nie mówić ma umnie więcej szacunku niż cpun i damski bokser chodzący po paradzie dla teczowych

Zajdel
Zajdel
12 dni temu
Reply to  lukas

Łatwo oceniać jego ruch z obecnej perspektywy czasowej, ale postaw się na jego miejscu w tamtych czasach. Ciekawe co sam byś zrobił. Został tutaj, robił za grosze w jakiejś gównianej robocie i marnował talent bez żadnych perspektyw czy zdecydował się na wyjazd dla poprawy bytu, wykorzystania talentu i zapewnienia sobie środków na spokojną przyszłość. Dumą na pokaz czy polskim paszportem nie wykarmisz rodziny i nie zarobisz pieniędzy.

lukas
lukas
12 dni temu
Reply to  Zajdel

Reprezentowanie kraju który daje wiecej kasy to prostytucja

a nie sadzisz ,że wszystko robił dla kasy ?Czy ty zrobiłbys wszystko dla kasy czy kazdy moze cie wynająć ? .Wielu zostało i zdobywali medale dla Polski.
Nie widziałem jego walk oceniam jego zachowanie i dla mnie bardziej wartościowym człowiekiem jest Szpilka .

To tyle na temat
To tyle na temat
11 dni temu
Reply to  lukas

Debil.. przeczytaj to dwa razy.. Masz tyle wartości co dziura w szpilce…
Ps . Szacunek dla Tigera
Ps2 dzieci pokroju szpilki nie wiedzą czym komunizm był .Ba niewiedza czym prostytucja jest, ale wiedzą dużo o maściach na ból dupy . a potem się dziwią że człowiek myślący ucieka z Polski za pieniądzem do innych krajow..
W głowach wam się poprzewracało.

No mercy
No mercy
11 dni temu
Reply to  lukas

Masz YouTube to zobacz walki Tygrysa adopiero potem oceniają i porównuj. A może nawet znajdziesz takie złoto https://youtu.be/sJiRwDgZbjM
Mark Wahlberg + Tiger No Mercy

Sędzia Laguna
Sędzia Laguna
11 dni temu
Reply to  lukas

A co ja mam z tym wspólnego? Skoro mógł mieć drugi paszport z uwagi na rodzinne drzewo to co w tym złego? Wiele osób ma podwójne obywatelstwo czy robi u Niemców. Lol, człowieku. Ajtuj i wartościowy człowiek? Bez kitu!

Ziutek
Ziutek
11 dni temu
Reply to  lukas

Ile Ty masz lat chłopcze? Kiedyś było zupełnie inaczej. Po prostu inne czasy. W takim razie wszyscy którzy wyjechali w tamtych czasach za granicę, teraz też są BEEEE. Lukas Ty to prawdziwy patriota jesteś! A gdzie pracujesz? U Niemca na budowie???

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
11 dni temu
Reply to  lukas

Proponuję Ci „kloako” żebyś z SZACUNKU do SZpilki.NATYCHMIAST skontaktował się z jego MENAGO i zaproponował ARturkowi występ na historycznej 1 gali MMA BLOWJOB WIELICZKA PROMOTIONS gdzie ZAWALCZYcie w nowej formule zwanej SHOW me RESPECT and juuu goolllllłing down.A żebyś zrozumiał co napisałem to jedź i mu OBCIĄGNIJ ĆWO.KU!!!
P.s Na gali zawodnicy wystąpią W BLUZACH PATRIOTYCZNYCH „PAMIĘTAMY.PW” i bez GACI!!!

elo

Rich
Rich
12 dni temu

Po prostu świetny wywiad. Pani Domagalik robi to lepiej niż niektórzy… Świadczy o tym też liczba telefonów. Tiger powiedział miedzy wierszami parę ważnych rzeczy, choćby o przekręconej walce przez promotora Kohla. Obiektywnie odniósł największe sukcesy w polskim boksie zawodowym.

Weszło
20.10.2021

Przeciw wszystkiemu: Manchester United wygrywa, a Solskjaer utrzymuje się na powierzchni

Gdy Atalanta wygrywała na Old Trafford 2:0, mogło się wydawać, że Ole Gunnar Solskajer podzieli los Piotra Mandrysza i z pracą pożegna się jeszcze w przerwie. Manchesterowi United nie wychodziło bowiem nic. Zawodzili zarówno pod swoją bramką, jak i tą, której strzegł Juan Musso.  Koniec końców wyszło jednak po myśli Norwega. Człowiek, w którego nie […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Maszyna ruszała powoli, ale gdy się rozpędziła… Bayern gromi 4:0!

Wydawało się, że dla Bayernu nie powinien to być szczególnie uciążliwy mecz. Benfica może i ograła 3:0 Barcelonę, ale to przecież zespół o zupełnie innych możliwościach i ambicjach niż niemiecki gigant w swoim niemal najsilniejszym zestawieniu. A jednak, dzisiaj Bawarczycy przeszli drogę przez mękę. Tak, tak! Mimo wysokiego wyniku, nie da się ukryć – dzisiaj […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Kolejne czyste konto Wojciecha Szczęsnego. Piąte z rzędu!

Wojciech Szczęsny nie mógł być zadowolony z początku tego sezonu ze własnym wykonaniu, ale dziś dostaliśmy kolejny dowód na to, że ciężkie chwile już za nim. Polski bramkarz zachował kolejne czyste konto na poziomie Champions League.  Rywalem Juventusu w dzisiejszym meczu był Zenit Sankt Petersburg. Rosjanie podyktowali włoskiej drużynie dość trudne warunki. Długo wydawało się, […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Przełamanie Odry Opole

Nie był to szczególnie udany dzień dla beniaminków w pierwszej lidze. W zaległych meczach 12. kolejki punktów nie zdobyły Górnik Polkowice i Skra Częstochowa.  Pierwsi przegrali 0-1 z Puszczą Niepołomice po golu w doliczonym czasie gry. Drudzy w zasadzie ten manewr powtórzyli – z tą różnicą, że nie czekali tak długo ze stratą bramki. Rywalem […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Bolesna lekcja futbolu dla juniorów Pogoni Szczecin

Trzy tygodnie temu pisaliśmy o sukcesie młodych piłkarzy Pogoni Szczecin, którzy w rozgrywkach UEFA Youth League wysoko pokonali mistrza Hiszpanii. Deportivo La Coruna wracało z Polski z bagażem trzech straconych bramek i mając w perspektywie bardzo trudną sytuację przed rewanżem. Trudną, ale do odratowania.  Co niestety pokazał dzisiejszy rewanż w Hiszpanii. Młodzi Portowcy już w […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Nieuznany gol Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie mógł zaliczyć pierwszej połowy spotkania z Benfiką w Lidze Mistrzów do szczególnie udanych. Napastnik reprezentacji Polski był skutecznie powstrzymywany – czy to przez obrońców zespołu z Portugalii, czy to przez Odysseasa Vlachodimosa.  A gdy już w samej końcówce pierwszej połowy trafił do siatki, zainterweniował arbiter.  Lewandowski polował na swoje 78. trafienie w rozgrywkach […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Żyjemy w czasach, gdy Barcelona drży o wynik z Dynamem Kijów

Kiedy Barcelona musi martwić się o obronę jednobramkowej przewagi z najgorszą ekipą w grupie na papierze, wiedz, że nie jest z nią najlepiej. Słyszeliśmy gwizdy na Camp Nou, widzieliśmy niemrawe występy piłkarzy ofensywnych i generalnie brak polotu. Jeśli jakiś kibic „Dumy Katalonii” nabrał optymizmu po zwycięstwie z Valencią, po dzisiejszym meczu dobre emocje muszą odejść […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Piotr Zieliński nie zagra z Legią

Luciano Spalletti na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Legią Warszawa potwierdził, że jutro nie skorzysta z usług Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski narzeka na drobne problemy zdrowotne.  – Pojedzie z nami do Rzymu na niedzielny mecz z AS Roma, ale na wszelki wypadek nie będziemy ryzykować, przez co nie wystąpi przeciwko Legii – powiedział szkoleniowiec […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Kolejna wygrana Puszczy Niepołomice

Puszcza Niepołomice już chyba definitywnie ma za sobą kryzys. Po pięciu meczach z rzędu bez zwycięstwa, gdy zespół Tomasza Tułacza odpadł z Pucharu Polski z rezerwami Lecha Poznań i dopisał sobie tylko jeden punkt do ligowego dorobku, przyszły dwa kolejne zwycięstwa.  W weekend zespół z Niepołomic rozbił na własnym stadionie Odrę Opole aż 3-0, odnosząc […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Nowy piłkarz na treningu Jagiellonii

Jagiellonia Białystok poinformowała, że treningi z drużyną Ireneusza Mamrota rozpoczął nowy piłkarz. Na testach w ekipie z Podlasia wylądował Prince Kwabena Adu i od jutra będzie starał się przekonać do siebie sztab szkoleniowy.  Kto zacz? Najprościej będzie powiedzieć, że młody napastnik rodem z Ghany. Na stronie internetowej białostockiego klubu możemy przeczytać, że… 18-letni atakujący urodził […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Michniewicz: – Wystawię optymalny skład

Jaką presję odczuwa przed meczem? Czy wystawi optymalny skład? Jakie wnioski wyciągnął po meczach Napoli, których obejrzał komplet? Czesław Michniewicz mówił o tym na konferencji w Neapolu. – Nie odbieram tego jako prostego meczu. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu. Czuć tutaj historie. Odbywało się tu wiele świetnych meczów, grali świetni piłkarze. To jedyny […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Strzelanina w grupie Legii. Leicester górą w Moskwie

Na dziś zaplanowano tylko jeden mecz w Lidze Europy, ale było to bardzo istotne spotkanie z perspektywy Legii Warszawa, bowiem mowa o starciu Spartaka Moskwa z Leicester City. Poza tym, w stolicy Rosji działo się tyle, że wydarzeniami spokojnie można by obdzielić kilka meczów.  W grupie „C” aż roi się od niespodzianek i w Moskwie […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Dick Fosbury i jego flop. Jak jeden człowiek zrewolucjonizował skok wzwyż

Na początku kibice się śmiali. Dick Fosbury skakał bowiem zupełnie inaczej od reszty swoich rywali. Dziennikarze pisali, że wyglądał „jak ktoś, kto wypadł przez okno z 30. piętra” albo „wielbłąd z dwoma nogami”. Gdy jednak ten wielbłąd bez problemu pokonywał kolejne wysokości, śmiechy ucichły. Fosbury zaczął intrygować, ciekawić. Wielu czekało na to co zrobi i […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

KTS Weszło w finale Okręgowego Pucharu Polski!

Miło nam poinformować, że piłkarze KTS-u Weszło po raz kolejny odwalili kawał świetnej roboty. Co zmalowali tym razem? Ano awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski, wykonując tym samym – no a co tam! – kolejny krok w kierunku Stadionu Narodowego.  Jeszcze trochę ich co prawda zostało, ale cieszymy się, że drużynie Oskara Śliwowskiego nie wystarczy […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

II liga: Bezbramkowy remis rezerw Lecha

Zaległości nadrobili dziś piłkarze z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Konkretnie zawodnicy Pogoni Grodzisk Mazowiecki i rezerw Lecha Poznań, których mecz w pierwotnym terminie został odwołany z powodu powołań młodych lechitów do reprezentacji.  Druga drużyna Kolejorza poczyna sobie w tym sezonie lepiej niż w dwóch ostatnich, kiedy to niemal do samego końca musiała drżeć o pozostanie w […]
20.10.2021
Niezły numer
20.10.2021

Dwie trzecie goli Lecha to tercet Amaral, Ishak i Kamiński

Lech Poznań to rewelacja sezonu 2021/2022. Po zwycięstwie w ligowym klasyku z Legią Warszawa „Kolejorz” jest głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski. W ekipie Macieja Skorży zgadza się wszystko – od obrony po atak. Jak każda drużyna Lech ma jednak swoich wyraźnych liderów. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim ofensywny tercet: Joao Amaral, Mikael Ishak oraz […]
20.10.2021
Felietony i blogi
20.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jestem ostatnią osobą w Polsce, która nie napisała jeszcze niczego o Macie, więc zanim zostanę wygnany za to niedopatrzenie – dzisiaj też zabiorę fachowy głos w tej dyskusji. Zwłaszcza, że dyskusja jest wielowątkowa, w każdym z tych wątków absurdalna, a w dodatku najczęściej wypowiadają się w niej ludzie tak rozemocjonowani, że właściwie trudno traktować ich […]
20.10.2021