Komunikat Manchesteru United ws. Carricka. Przyszłość wyjaśniona

Przemysław Michalak

22 maja 2026, 13:20 • 2 min czytania 1

Reklama
Komunikat Manchesteru United ws. Carricka. Przyszłość wyjaśniona

Oficjalnie wyjaśniła się przyszłość Michaela Carricka w Manchesterze United. Angielski menedżer podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2028 roku z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Reklama

– W ciągu ostatnich pięciu miesięcy ta grupa zawodników pokazała, że ​​potrafi sprostać standardom odporności, jedności i determinacji, których tutaj wymagamy. Teraz nadszedł czas, aby razem znów pójść do przodu, z ambicją i jasnym poczuciem celu. Manchester United i nasi wspaniali kibice zasługują na to, by ponownie walczyć o najważniejsze trofea – powiedział zadowolony Carrick.

Carrick wyjaśnił swoją przyszłość w Manchesterze United. Oficjalny komunikat

– Michael w pełni zasłużył na możliwość dalszego prowadzenia tej drużyny. W czasie, gdy pełnił tę funkcję, widzieliśmy pozytywne rezultaty na boisku, ale co ważniejsze, podejście, które jest zgodne z wartościami, tradycjami i historią klubu. Osiągnięcia Michaela w powrocie klubu do Ligi Mistrzów nie powinny być niedoceniane. Zbudował silną więź z zawodnikami i może być dumny z kultury zwycięstwa w Carrington i w szatni, którą nadal budujemy – podkreślił dyrektor sportowy MU, Jason Wilcox.

Reklama

Carrick, który przez 12 lat był zawodnikiem Czerwonych Diabłów i to w ich barwach zakończył karierę w 2018 roku, w styczniu przejął stery w zespole po Rubenie Amorimie.

Na „dzień dobry” wygrał derby Manchesteru i pokonał na wyjeździe Arsenal. Z szesnastu meczów pod jego wodzą MU zwyciężyło aż w jedenastu, do tego trzykrotnie zremisowało i dwa razy przegrało. Jego podopieczni przed ostatnią kolejką mają już zapewnione trzecie miejsce w tabeli.

Fot. Newspix

Reklama
1 komentarz
Przemysław Michalak

Jeżeli uznać, że prowadzenie stronki o Realu Valladolid też się liczy, o piłce w świecie internetu pisze już od dwudziestu lat. Kiedyś bardziej interesował się ligami zagranicznymi, dziś futbol bez polskich akcentów ekscytuje go rzadko. Miał szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był dla niego dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na kilku stronach - założył portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął go Krzysztof Stanowski. I oto jest. Najczęściej możecie czytać jego teksty dotyczące Ekstraklasy – od pomeczówek po duże wywiady czy reportaże - a od 2021 roku raz na kilka tygodni oglądać w Lidze Minus i Weszłopolskich. Kibicowsko nigdy nie był mocno zaangażowany, ale ostatnio chodzenie z synem na stadion sprawiło, że trochę odżyła jego sympatia do GKS-u Tychy. Dodając kontekst zawodowy, tym chętniej przyjąłby długo wyczekiwany awans tego klubu do Ekstraklasy.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Piłka nożna

Reklama