Arda Turan vs Mateusz Cholewiak | BRAMA DNIA

17 sierpnia 2022, 18:50 • 2 min czytania 0 komentarzy

Kto dzisiaj zwycięży w głosowaniu na „Bramę dnia”? Reprezentant polskiej ekstraklasy, czy ówczesny piłkarz Barcelony? Wybór – jak codziennie – zależy tylko od was!

Arda Turan vs Sevilla (17.08.2016)

Superpuchar Hiszpanii, drugi mecz dwumeczu pomiędzy Barceloną a Sevillą. W pierwszym meczu Katalończycy wygrali 2:0, w drugim, na Camp Nou chcieli dokończyć dzieła. Nie chciało być inaczej. Dwa gole strzelił Turan, jednego blondwłosy wówczas Leo Messi. Dla samego Turana przygoda w Barcelonie miała słodko-gorzki smak, bez wątpienia jednak był to największy klub w jego karierze. Bronią go także liczby – pomocnik w 55 meczach strzelił 15 goli, dorzucając do tego 11 asyst. Całkiem nieźle. Wybrany przez nas gol jest golem na 2:0. Niecałą minutę po rozpoczęciu drugiej połowy Turek wykorzystał błąd defensywy Sevilli i pięknym, mierzonym strzałem zza pola karnego przelobował Sergio Rico.

Mateusz Cholewiak vs Cracovia (17.08.2019)

Przenosimy się do Ekstraklasy, a dokładnie do piątej kolejny sezonu 2019/2020. Śląsk Wrocław na własnym stadionie podejmował Cracovię. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy – na prowadzenie wyprowadził ich Robert Pich. W drugiej połowie wyrównał jednak Rubio. W 74. minucie trener Lavicka postanowił wprowadzić z ławki rezerwowych Mateusza Cholewiaka i spróbować zawalczyć o 3 punkty. I był to strzał w dziesiątkę. Na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry Cholewiak przejął piłkę i wypuścił ją sobie do przodu będąc jeszcze na własnej połowie. Wygrał pojedynek biegowy z Diego Ferrareso, oszukał kolejnego defensora Cracovii i popisał się pięknym strzałem zza pola karnego w górny róg bramki strzeżonej przez Peskovicia. Cudo!

Turan czy Cholewiak? Cholewiak czy Turan? Głosujcie!