Ernesto Valverde wraca na ławkę trenerską

redakcja

Autor:redakcja

30 czerwca 2022, 11:39 • 2 min czytania

Reklama
Ernesto Valverde wraca na ławkę trenerską

Ponad dwa lata przerwy i koniec. Ernesto Valverde wraca na ławkę trenerską i to w miejscu, w którym już od dawna ma status legendy. 58-latek zostanie w czwartek zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Athletiku Bilbao. 

Reklama

Valverde pozostaje bez pracy od stycznia 2020 roku, kiedy to został zwolniony z FC Barcelony. W klubie z Katalonii święcił sporo triumfów – dwa mistrzostwa Hiszpanii, Puchar Króla i Superpuchar Hiszpanii. Jego drużyna notorycznie zawodziła jednak w Lidze Mistrzów.

Teraz Ernesto Valverde wraca do miejsca, w którym ma status legendy. W przeszłości występował w barwach Athletiku jako zawodnik, a później dwukrotnie pracował w Bilbao jako trener – w latach 2003-2005 i 2013-2017. Jest rekordzistą klubu pod względem poprowadzonych spotkań w roli trenera (306).

Reklama

Powrót Valverde do Athletiku to pokłosie zmian we władzach klubu. Nowym prezydentem Rojiblancos został bowiem Jon Uriarte, który w trakcie kampanii wyborczej zapowiadał, że jeżeli zostanie wybrany, to zatrudni 58-letniego szkoleniowca.

Czytaj więcej o hiszpańskiej piłce:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank