Sa Pinto dalej krąży. Teraz trafił do Iranu

redakcja

Autor:redakcja

21 czerwca 2022, 17:19 • 1 min czytania

Sa Pinto dalej krąży. Teraz trafił do Iranu

Były trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto znalazł nowy klub. Tym razem związał się z irańskim Esteghlal Teheran. Z azjatyckim zespołem podpisał dwuletni kontrakt.

Jestem bardzo dumny z dołączenia do największego klubu w Iranie i jednego z największych klubów na świecie – Esteghlal FC. Wiem, że 40 milionów fanów Esteghlal jest pełnych pasji, tak jak ja. Nie mogę się doczekać gry na stadionie Azadi! – napisał na Twitterze portugalski szkoleniowiec.

Po burzliwym rozstaniu z Legią Warszawa w 2019 roku Ricardo Sa Pinto stopniowo rozmienia swoją karierę na drobne. Szkoleniowiec, który w przeszłości prowadził m.in. Sporting Lizbona czy Standard Liege, po polskiej przygodzie został zwolniony w ciągu trzech lat z czterech kolejnych klubów. Nie poszło mu w SC Braga, Vasco da Gama, Gaziantep FK i Moreirense, z którym spadł do drugiej ligi portugalskiej. Teraz swoich sił spróbuje w Azji.

49-letni trener podpisał dwuletni kontrakt z dziewięciokrotnym mistrzem Iranu Esteghlal Teheran. Nie jest to pierwszy azjatycki klub, który poprowadzi Sa Pinto. W przeszłości był szkoleniowcem arabskiego Al-Fateh.

WIĘCEJ O LEGII:

Fot. Newspix

Najnowsze

Suche Info

Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank