Legia pożegna Artura Boruca

redakcja

Autor:redakcja

10 czerwca 2022, 15:04 • 2 min czytania

Reklama
Legia pożegna Artura Boruca

Potwierdziły się medialne doniesienia sprzed kilku tygodni. Legia Warszawa poinformowała w piątek oficjalnie, że pożegna Artura Boruca specjalnym meczem z Celtikiem Glasgow. Ten ma się odbyć 20 lipca na stadionie przy Łazienkowskiej. 

Reklama

Artur Boruc po raz ostatni wystąpił w barwach Legii Warszawa 13 lutego w pamiętnym spotkaniu z Wartą Poznań. 42-letni bramkarz naruszył wtedy nietykalność cielesną jednego z rywali, za co został ukarany czerwoną kartką. Dodatkowo Komisja Ligi zdyskwalifikowała doświadczonego zawodnika na trzy mecze oraz nałożyła na niego karę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych.

Z tego powodu doszło do konfliktu Boruca z klubem, ponieważ ten nie chciał zapłacić kary. W wyniku tego sporu trener Aleksandar Vuković nie wystawił już 42-latka do końca sezonu. Wydawało się więc, że legendarny golkiper Legii nie będzie miał okazji pożegnać się z kibicami.

Jednak wygląda na to, że strony doszły do porozumienia, ponieważ w piątek Legia Warszawa poinformowała, że zorganizuje specjalny mecz pożegnalny Artura Boruca, w którym zmierzy się z jego innym byłym klubem – Celtikiem Glasgow. – To bardzo dobra inicjatywa ze strony Legii. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego meczu na pożegnanie. Obu klubom bardzo dużo zawdzięczam – powiedział 42-latek, cytowany przez portal legia.com.

Reklama

Całe wydarzenie odbędzie się 20 lipca na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie.

Czytaj więcej o Ekstraklasie:

Fot. Newspix

Reklama

 

 

 

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank