Czech w Niecieczy, Hiszpan w Zabrzu, Ormianin w Jadze

01 marca 2022, 00:20 • 2 min czytania 8 komentarzy

W poniedziałek 28 lutego zamknęło się okno transferowe w Polsce. O wielu transferach pisaliśmy. Być może jeszcze jakieś ruchy nie zostały potwierdzone przez kluby i informacje na ich temat jeszcze się pojawią. Tutaj piszemy o trzech nowych twarzach w Ekstraklasie, o których jeszcze nie wspominaliśmy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zakontraktował 33-letniego czeskiego napastnika Tomasa Poznara (na zdjęciu). Trener Radoslav Latal mówił kilka razy, że potrzebuje wysokiego snajpera. Czech absolutnie się w to wpisuje, bo ma 194 centymetry wzrostu. Ostatnio był zawodnikiem FC Zlin, dla którego strzelił w tym sezonie sześć goli w 18 występach czeskiej ekstraklasy. Napastnik ma jeden występ w reprezentacji Czech i to całkiem niedawno, bo 14 października 2020 roku w meczu Ligi Narodów ze Szkocją (0:1). Pojawił się na boisku na 24 minuty.

Poznar jest legendą FC Zlin. W 261 meczach strzelił 79 goli i miał 16 asyst. Ponadto występował w takich klubach jak: Banik Ostrawa, Viktoria Pilzno, MFK Vtkovice czy słowacki Spartak Trnawa. Bruk-Bet, jak to ma w zwyczaju, nie podał na jak długo związał się z piłkarzem.

***

Górnik Zabrze wypożyczył do końca sezonu 28-letniego hiszpańskiego napastnika Higinio Marina z Łudogorca Razgrad. Snajper trafił do bułgarskiego potentata w sierpniu 2020 roku z Numancii. W Bułgarii nie grał za dużo, ale był skuteczny. W 24 meczach uzbierał zaledwie 1124 minuty na boisku, ale strzelił przy tym dziewięć goli i miał dwie asysty.

Marin najwięcej występów ma rozegranych w LaLiga 2 (drugi poziom rozgrywek w Hiszpanii; głównie dla Numancii) i strzelił w nich 18 goli. Ponadto grał w niższych hiszpańskich ligach.

***

Dosłowny transfer last minute przeprowadziła też Jagiellonia Białystok. Duma Podlasia wypożyczyła z opcją pierwokupu kapitana młodzieżowej reprezentacji Armenii. Narek Grigorjan jest lewonożnym skrzydłowym. Ostatnio był graczem Urartu Erewan. We wszystkich meczach klubu w tym sezonie 20-latek strzelił cztery gole i miał jedną asystę w 21 meczach. Pomocnik ma też dwa występy w pierwszej kadrze Armenii.

– Grał tu mój trener (Robert Arzumanyan, przyp. red.) i wiem, że Jagiellonia to dobry klub. Bardzo chciałem tutaj trafić i grać dla tej drużyny, w tej lidze. Liczę na to, że wspólnie wygramy wiele spotkań – wspomniał Grigorjan, cytowany przez oficjalną stronę Jagi.