Fiorentina chce ściągnąć jeszcze jednego napastnika? O takiej możliwości donosi „Sky Sports”. Włosi rozpoczęli rozmowy w sprawie Juliana Alvareza.
To jeden z bardziej ekscytujących talentów w argentyńskiej piłce. 21-latek ma na swoim koncie w tym sezonie 18 bramek i 7 asyst w 21 meczach River Plate. Te znakomite statystyki sprawiają, że Fiorentina wcale nie jest na czele w wyścigu po napastnika, bo jego agent prowadzi też rozmowy z Juventusem i AC Milan. Kontrakt Alvareza wygasa za rok. Transfer do Europy piłkarza jest w zasadzie oczywistością, argentyński klub może wykorzystać idealny moment, by na nim zarobić.
Dla Piątka może to oznaczać trudniejszą rywalizację o miejsce w składzie. Ale z drugiej strony – Fiorentina próbuje stworzyć sobie grunt pod nieuniknione odejście Vlahovicia. Klub wprawdzie chce go zatrzymać do końca sezonu, ale czy Włosi powiedzą „nie”, jeśli na stole pojawi się ogromna kasa? Być może z Alvarezem na pokładzie byłoby łatwiej o taką decyzję.
Alvarez ma już spore doświadczenie w dorosłej piłce. Jego bilans to 96 meczów, 36 bramek, 28 asyst.
CZYTAJ TAKŻE
Fot. newspix.pl