Zbigniew Boniek odbył audiencję u papieża Franciszka

Piotr Stolarczyk

10 czerwca 2021, 12:59 • 1 min czytania

Reklama
Zbigniew Boniek odbył audiencję u papieża Franciszka

Tomasz Włodarczyk, dziennikarz portalu meczyki.pl, poinformował na Twitterze, że Zbigniew Boniek wziął udział w specjalnym spotkaniu z papieżem. Prezes PZPN-u był członkiem delegacji UEFA. 

Reklama

Wszyscy doskonale znamy powiedzenie: „jak trwoga, to do Boga”, ale audiencja, która rozpoczęła się godzinie 11:30, nie wiąże się w żaden sposób z reprezentacją Polski. Zbigniew Boniek udał się do Watykanu w ramach pełnienia funkcji wiceprezydenta europejskiej federacji, a spotkanie dotyczyło zbliżających się mistrzostw Europy.

*

Swego czasu w rozmowie z kanałem 2AngryMen Sven-Goran Eriksson, były selekcjoner reprezentacji Anglii, wspomniał sytuację z udziałem Zbigniewa na audiencji u Jana Pawła II.  – Papież podszedł do Zibiego Bońka, faceta szczerego do bólu, który niczego się nie boi. Boniek spojrzał Ojcu Świętemu prosto w oczy i zapytał: „No, to kto jest najbardziej znanym Polakiem we Włoszech. Ojciec czy ja? – opowiedział Eriksson.

Dodał: –  Czasami w życiu bywa tak, że życzysz sobie, aby przed twoimi oczami stanął wielki dół w ziemi, abyś mógł się w nim momentalnie zapaść. To był jeden z takich momentów.

Reklama

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank