Fulham spada z Premier League (Bednarek się utrzymuje)

redakcja

Autor:redakcja

10 maja 2021, 22:59 • 1 min czytania

Reklama
Fulham spada z Premier League (Bednarek się utrzymuje)

Nie będzie wybitnie zaciekłej walki o utrzymanie w Premier League. Na trzy kolejki przed końcem wszystko jest już jasne – z angielską elitą żegnają się Sheffield United, West Bromwich Albion oraz Fulham. Ci ostatni dzisiaj przegrali 0:2 z Burnley i utracili matematyczne szanse na obronę przed spadkiem. 

Reklama

Dysproporcja siły była ogromna – po dzisiejszym spotkaniu Fulham, najlepszy zespół grupy spadkowej, traci do bezpiecznego miejsca aż dziesięć punktów. Jeszcze gorzej wygląda zresztą statystyka zwycięstw – tutaj trójka spadających muszkieterów była nad wyraz solidarna, każdy ze spadkowiczów wygrał po 5 meczów (przy 35 próbach…).

Fulham może się pocieszać, że przynajmniej uniknęło kompromitacji – nadal trzyma przewagę 10 punktów nad Sheffield, straciło o 21 goli mniej niż WBA. Ale to i tak zdecydowanie za mało, by podjąć walkę o utrzymanie w jednej z dwóch najlepszych lig świata.

Cokolwiek napisać – dla Polaków to nie są wcale najgorsze informacje. Spadek Fulham oznacza, że już na pewno w lidze utrzymują się Southamtpon z Janem Bednarkiem oraz Brighton z Jakubem Moderem i Michałem Karbownikiem.

Fulham – Burnley 0:2 (0:2)

Westwood 35′, Wood 44′

Reklama

Fot.Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

AbsurDB
0
Kto gra o co w ostatniej kolejce mundialu? Analizujemy

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank