Guardiola: Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz

Piotr Stolarczyk

15 kwietnia 2021, 08:20 • 1 min czytania

Reklama
Guardiola: Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz

Pep Guardiola wczoraj wreszcie dopiął swego – awansował z Manchesterem City do półfinału Ligi Mistrzów. Z zespołem The Citizens udało mu się to dopiero za piątym podejściem. Szkoleniowiec „Obywateli” w rozmowie z mediami nie krył szczęścia, ale wzięła go także refleksja na temat trudów rywalizacji w tych rozgrywkach. Wskazał także, w jaki sposób będzie świętować to wydarzenie.

Reklama

W pomeczowej rozmowie z „BT Sport” trener „Obywateli” przyznał, że poczuł wielką ulgę z powodu triumfu. Nie ukrywał, że przez pryzmat dwumeczu z BVB będzie oceniany ten sezon w wykonaniu jego drużyny.

Te rozgrywki są trudne. Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz. Wychodzisz, a twój sezon zostaje uznany za porażkę, a dla klubu to katastrofa. To niesprawiedliwe. Ale biorąc pod uwagę aspekt psychologiczny, dla nas wszystkich dostanie się do półfinału, było konieczne. Teraz oczywiście chcemy więcej – powiedział Guardiola.

Wcześniej wspomniał, że obecnie potrzebuje odpoczynku i odrobinę wytchnienia przed półfinałową rywalizacją. – Teraz nie chcę ani sekundy myśleć o PSG. Chcę świętować. Kolacja ze sztabem i zespołem. Nie wiem, jakie wino, ale na pewno się pojawi.

Kataloński szkoleniowiec wyrównał rekord Jose Mourinho – po raz ósmy w swojej karierze awansował do 1/2 finału Champions League. Pierwsze spotkanie City z PSG odbędzie się 27 kwietnia w Paryżu.

Reklama

fot.Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank