Maciej Rosołek wraca do domu. Zostaje w pierwszej lidze

Braian Wilma

Autor:Braian Wilma

28 czerwca 2026, 12:22 • 2 min czytania 8

Reklama
Maciej Rosołek wraca do domu. Zostaje w pierwszej lidze

Ostatnie lata kariery Macieja Rosołka nie należą do udanych. Nieudane próby podbicia Ekstraklasy w kolejnych klubach doprowadziły do zejścia szczebel niżej. Zimą napastnik GKS-u Katowice został wypożyczony do Pogoni Siedlce, której jest wychowankiem. Teraz pierwszoligowy klub zdecydował się na transfer definitywny.

Reklama

Dokonania Rosołka w rundzie wiosennej spędzonej w klubie z rodzinnego miasta nie powalają na kolana – zagrał w 15 meczach, strzelił dwa gole i zaliczył asystę. W Siedlcach wierzą jednak, że napastnik z doświadczeniem w Ekstraklasie będzie w stanie dać drużynie coś ekstra na przestrzeni całego sezonu. Dlatego Pogoń zdecydowała się na wykupienie go z GKS-u Katowice. 24-latek podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2028 roku.

Maciej Rosołek zostaje w Pogoni Siedlce

Gdy Rosołek strzelał gola Lechowi Poznań w ekstraklasowym debiucie, rozpalił oczekiwania kibiców Legii Warszawa, do której trafił właśnie z Siedlec. W kolejnych latach nie zdołał im jednak sprostać. Rozegrał co prawda 131 spotkań w barwach stołecznego klubu, ale nigdy się nie wyróżniał. Końcówka jego przygody w Legii naznaczona była ogromną krytyką ze strony kibiców.

Reklama

Latem 2024 roku napastnik przeniósł się do Piasta Gliwice, w którym grał dość sporo, ale nie zagrzał tam miejsca na długo. Po zaledwie roku zgłosiła się po niego GieKSa, która była po prostu zdesperowana w poszukiwaniu napastnika. Do Widzewa Łódź odchodził wówczas Sebastian Bergier, najlepszy strzelec drużyny. Końca dobiegało też wypożyczenie Filipa Szymczaka z Lecha. Kolejne problemy zdrowotne ciągle nękały z kolei Adama Zrelaka. W związku z tym GKS zgłosił się po Rosołka, a do rywalizacji ściągnął jeszcze Aleksandra Buksę.

O tym, jaki był to atak, niech świadczy fakt, że wypożyczenie Buksy zostało przerwane już po dwóch miesiącach. GieKSa wyciągnęła wówczas z Legii Ilję Szkurina. Rosołek przestał grać, a zimą przeniósł się właśnie do pierwszoligowej Pogoni Siedlce.

Wydaje się, że pociąg o nazwie „Ekstraklasa” w przypadku Rosołka już odjechał. Może to być ostatni dzwonek na ratowanie kariery. Z drugiej strony, były zawodnik Legii trafił chyba na odpowiedni dla siebie poziom. W przeszłości był już wypożyczany do pierwszoligowej Arki Gdynia, w której strzelił 12 goli w 37 spotkaniach.

Reklama

Fot. Newspix

8 komentarzy
Braian Wilma

Miłośnik piłki w każdej postaci. Dziennikarskie szlify zbierał w portalu Futbol News. Od dziecka śledził rozgrywki Premier League, jednak z wiekiem dorósł do prawdziwego futbolu rodem z Ekstraklasy. Jako, że lepiej mu w niebieskim, to szczególnie obserwuje poczynania Lecha i Chelsea.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Betclic 1. Liga

Reklama