Gol w 116. minucie zdecydował! Southampton melduje się w finale [WIDEO]

Wojciech Piela

13 maja 2026, 00:11 • 2 min czytania 8

Reklama
Gol w 116. minucie zdecydował! Southampton melduje się w finale [WIDEO]

Znamy już dwóch finalistów baraży o awans do Premier League. Do Hull City dołączyło Southampton, które wygrało emocjonujący dwumecz półfinałowy z Middlesbrough. Po zaciętym spotkaniu Święci zwyciężyli 2:1 po dogrywce i już po roku będą mieli szansę wrócić do angielskiej elity. 

Reklama

Wcześniej Hull City zapewniło sobie miejsce w finale, pokonując Millwall 2:0 na wyjeździe. Obie bramki przesądziły o ich awansie już w regulaminowym czasie gry, co pozwoliło drużynie spokojnie czekać na rywala.

Southampton melduje się w finale. Gol w 116. minucie decyduje!

Drugie półfinałowe starcie między Southampton a Middlesbrough rozpoczęło się od szybkiego uderzenia gości. Już w 5. minucie Riley McGree wykorzystał składną akcję i precyzyjnym strzałem dał ekipie Kima Hellberga prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli dopiero tuż przed przerwą, gdy Ross Stewart wyrównał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, doprowadzając do remisu 1:1.

Po zmianie stron mecz stał się bardziej zachowawczy, a żadna ze stron nie chciała zbytnio ryzykować. Spotkanie wyraźnie zmierzało w stronę dogrywki, która ostatecznie nie przyniosła wielu sytuacji bramkowych. Dało się odczuć, że obie drużyny wyraźnie miały świadomość stawki.

Reklama

Rozstrzygnięcie padło dopiero w 116. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłka wpadła do bramki, a autorem trafienia był Shea Charles. Ten gol przesądził o awansie Southampton.

Ostatecznie to Southampton i Hull City zmierzą się w finale baraży o ostatnie wolne miejsce w Premier League, dołączając do wcześniej pewnych awansu Coventry oraz Ipswich. Decydujący mecz odbędzie się 23 maja na Wembley.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

fot. Newspix

 

8 komentarzy
Wojciech Piela

Uwielbia sport, czasem nawet próbuje go uprawiać. W przeszłości współtworzył legendarne radio Weszło FM, by potem oddawać się pasji do Premier League na antenie Viaplay. Formaty wideo to jego żywioł, podobnie jak komentowanie meczów, ale korzystanie z języka pisanego również jest mu niestraszne. Wytężone zmysły, wzmożona czujność i mocne zdrowie – te atrybuty przydają mu się zarówno w pracy, jak i życiu codziennym. Żyje nadzieją na lepsze jutro słuchając z zamiłowaniem utworów Andrzeja Zauchy czy Krzysztofa Krawczyka – bo przecież bez przeszłości nie ma przyszłości.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
12
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Inne ligi zagraniczne

Reklama