Albania ogłosiła powołania. Dwóch graczy z Ekstraklasy

Aleksander Rachwał

21 marca 2026, 11:17 • 2 min czytania 8

Reklama
Albania ogłosiła powołania. Dwóch graczy z Ekstraklasy

Selekcjoner reprezentacji Albanii odsłonił karty przed meczem z Polską w ramach baraży o udział w mistrzostwach świata. Na liście powołanych znalazło się dwóch graczy występujących na co dzień w Ekstraklasie i jeden, który nie tak dawno z niej wyjechał.

Reklama

Do meczu Polski z Albanią pozostało już tylko pięć dni. Po tym, jak powołania do naszej kadry ogłosił Jan Urban, przyszła pora na selekcjonera albańskiej drużyny – Sylvinho.

Kadra Albanii na mecz z Polską. Są przedstawiciele Lechii i Widzewa

Albańczycy nie mogą pochwalić się gwiazdą światowego formatu, jak my Robertem Lewandowskim, natomiast podobnie jak my mają sporo solidnych piłkarzy z mocnych europejskich lig. Choćby środek obrony albańskiej kadry tworzą Ardian Ismajli z Torino i Berat Djimsiti z Atalanty, w środku pola zaś występuje Kristjan Asllani – do niedawna gracz Interu Mediolan, obecnie reprezentujący barwy Besiktasu.

Mamy też akcenty polskie – na liście powołanych jest dwóch zawodników z Ekstraklasy. Pierwszy to Juljan Shehu z Widzewa Łódź, który w kadrze zadebiutował rok temu i od tego momentu zanotował siedem występów w narodowych barwach. Drugi to Bujar Pllana z Lechii Gdańsk, który niedawno otrzymał albańskie obywatelstwo i będzie miał szansę na swój pierwszy występ w kadrze.

Reklama

W kadrze naszych najbliższych rywali jest też znany z występów w Legii Warszawa Ernest Muci. Dla zawodnika Trabzonsporu to pierwsze powołanie czerwca 2025 roku. Minionej jesieni opuścił wszystkie trzy zgrupowania.

CZYTAJ WIĘCEJ PRZED MECZEM POLSKA – ALBANIA:

Fot. Newspix

8 komentarzy
Aleksander Rachwał

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic ligi hiszpańskiej i angielskiej, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Mundial 2026

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”