Szaleństwo Kudusa przykrywa świetny mecz Tottenhamu [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

19 października 2024, 17:54 • 2 min czytania 2 komentarze

W dość jednostronnych derbach Londynu Tottenham pokonał na własnym stadionie West Ham United 4:1. Tematy sportowe przykryło jednak zachowanie napastnika gości, Mohammeda Kudusa, który brutalnie potraktował jednego z rywali i wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Co ciekawe, wcześniej przez niemal połowę spotkania był jego bohaterem. W 18. minucie dał swojej drużynie prowadzenie i choć już do przerwy gospodarze wyrównali, to dopiero między 52., a 60.minutą strzelili trzy gole i pozbawili popularne Młoty jakichkolwiek szans na punkty tego popołudnia.

Efektowne zwycięstwo Tottenhamu zostało jednak przykryte bardzo brzydkim zachowaniem reprezentanta Ghany w samej końcówce spotkania. W ostatnich minutach meczu Kudus kompletnie oszalał i wyleciał z boiska po tym jak kopnął Micky’ego Van de Vena, a po chwili uderzył go w twarz.

Sędzia początkowo chciał ukarać 24-latka „żółtkiem”, ale po interwencji VAR pokazał mu czerwony kartonik. West Ham był już wtedy całkowicie rozbity, a końcowy wynik 4:1 pozwolił Tottenhamowi wskoczyć na szóste miejsce w tabeli. West Ham zajmuje 14. lokatę z ośmioma punktami.

Kudus odpocznie z pewnością dłużej po takim „wybryku”, a do tej pory 24-letni Ghańczyk w dziesięciu spotkaniach WHU w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach zanotował dwa gole i asystę.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.