Lecce potwierdza: Filip Marchwiński kontuzjowany

Aleksander Rachwał

Opracowanie:Aleksander Rachwał

17 października 2024, 23:00 • 1 min czytania 2 komentarze

Filip Marchwiński doznał urazu w trakcie ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski do lat 21. Lecce potwierdziło, że zawodnik wrócił do klubu, ale nie brał udziału w ostatnim treningu.

Marchwiński nie miał wielkiego udziału w dobrych wynikach kadry, która we wtorek zapewniła sobie udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Wychowanek Lecha Poznań spędził na boisku 29 minut w meczu z Kosowem, wygranym przez Polskę 4:0. Zremisowane 3:3 spotkanie z Niemcami w całości przesiedział na na ławce rezerwowych.

Po powrocie 22-latka do Lecce, klub poinformował, że pomocnik skręcił prawą kostkę, w związku z czym opuścił dzisiejszą sesję treningową. Na ten moment nie wiadomo, ile zajmie reprezentantowi Polski powrót do zdrowia.

Niezależnie od kontuzji, sytuacja Filipa Marchwińskiego w Lecce nie jest najlepsza. Polak nie cieszy się zaufaniem trenera Luci Gottiego i nie może liczyć na regularną grę. Ostatni występ zaliczył 24 września w Pucharze Włoch, gdzie zagrał 62 minuty w przegranym spotkaniu z Sassuolo.

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.