Debiutancki gol Patrika Walemarka. Świetna akcja Lecha [WIDEO]

Paweł Marszałkowski

Opracowanie:Paweł Marszałkowski

29 września 2024, 15:25 • 1 min czytania 1 komentarz

Trwa niedzielne popołudnie z Ekstraklasą, które TUTAJ możecie śledzić LIVE. W Kielcach Korona podejmuje Lecha Poznań. „Kolejorz” próbuje zamazać pucharową kompromitację. Zaczęło się zgodnie z planem. Prowadzenie gościom dał Patrik Walemark, który tym samym zanotował debiutanckie trafienie w Ekstraklasie.

Poznaniacy przyjechali do Kielc obolali po porażce 0:1 w Rzeszowie, gdzie z Pucharu Polski odprawiła ich Resovia. Od pierwszych minut piłkarze Lecha próbowali przełożyć przewagę na gola. Udało się dość szybko, bo już w 15. minucie. Do siatki trafił Patrik Walemark, a strzał Szweda wypożyczonego z Feyenoordu został poprzedzony fantastyczną akcją.

Wydawało się, że goście mają spotkanie pod kontrolą. Tymczasem w 27. minucie Pedro Nuno zdobył wyrównującą bramkę. Tym samym Bartosz Mrozek wyciągnął piłkę z siatki po raz pierwszy od 568 minut.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.