LIVE: Hit kolejki w Szczecinie. Trwa oblężenie pola karnego Legii

20 września 2024, 17:35 • 1 min czytania 7 komentarzy

Trzy dni z Ligą Mistrzów to za dużo. Czas na trzy z Ekstraklasą! Rozpoczynamy w piątek od gorąco zapowiadającego się derbowego starcia Radomiaka z Koroną Kielce. Później czeka nas hit, czyli rywalizacja Pogoni Szczecin z Legią Warszawa. Warto być z nami!

Transmisja Live

21:09
Uwaga, mieliśmy pierwsze uderzenie ze strony Legii! Konkretnie w wykonaniu Nsame (tak, okazuje się, że przebywa na boisku). Jednak w statystykach strzałów wciąż siedem do ZERA dla Pogoni, ponieważ wcześniej Luquinhas był na pozycji spalonej.
21:06
Kolejny rzut rożny Pogoni rozegrany dużo lepiej. Strzelał Borges, piłka odbiła się od Guala. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia Wojciech Myć na jedenasty metr nie wskazał. Słusznie.
21:04
Po kornerze zagrożenia nie było, ale za to chwilę później już tak. Pogoń znów bardzo blisko! Tym razem dośrodkowanie z prawej strony, od Wahlqvista, jednak znów do Koulourisa. Grek przyjął piłkę i strzelił minimalnie niecelnie, nad poprzeczką. Pogoń coraz bliżej.
21:02
Tymczasem "Grosik" zatrzymany w polu karnym przez Artura Jędrzejczyka. Rzut rożny.
21:01
Przed meczem Goncalo Feio zapowiadał, że jego zespół będzie pressował Pogoń do utraty tchu. No, póki co nie widać...
20:57
20 minut za nami. Zdecydowana przewaga Pogoni, ale na tablicy wciąż 0:0. W strzałach 6:0 dla gospodarzy.
20:55
Po chwilowym przestoju, kolejna akcja gospodarzy. Znów dośrodkowuje Grosicki, znów na głowę Koulourisa, jednak tym razem bez dobrego strzału.
20:50
Ta mina Goncalo Feio mówi wszystko. 13 minut meczu za nami, Legia nie istnieje.
20:47
Pogoń wciąż w natarciu. Tym razem "Grosik" osobiście strzelił. Mocno, ale nad poprzeczką.
20:44
Początkowe minuty zwiastują, że dzisiejszy wieczór nie będzie najłatwiejszy dla Rafała Augustyniaka. Obrońca Legii w opałach.
20:41
Blisko Pogoń! Kamil Grosicki popędził lewym skrzydłem i spod linii końcowej dośrodkował na nos do Koulourisa. Grecki napastnik strzelił jednak minimalnie obok słupka. Gdyby trafił, Tobiasz byłby bez szans. Bramkarz Legii nawet nie drgnął. Wciąż 0:0, ale początek bardzo obiecujący.
20:38
Od środka rozpoczęli legioniści i od razu przenieśli grę pod pole karne gospodarzy.
20:36

RUSZYLI!

20:35
Wciąż czekamy... Tymczasem na trybunach:
20:33
Na trybunach oprawa, nad murawą dym, więc jeszcze chwilę poczekamy na pierwszy gwizdek.
20:29
Tymczasem obie ekipy meldują się na murawie! Za kilka chwil zaczynamy.
20:28
Wspominaliśmy, że Pogoń u siebie to zupełnie inna drużyna niż na wyjeździe. No to czas na konkrety. W tym sezonie szczecinianie wygrali cztery na cztery mecze w domu. Bilans bramkowy? 11:3. Z niczym zachodniopomorskie opuszczali: Śląsk, Widzew, Stal i Korona. Z czym wyjedzie Legia? Feio zapewnia, że wie, co należy zrobić, żeby punkty w Szczecinie zdobyć.
20:23
Jeśli chodzi o skład "Wojskowych", w oczy natychmiast rzuca się jedna zmiana: Kacper Chodyna za Pawła Wszołka. - W naszej drużynie nie ma rezerwowych. Każdy piłkarz ciężko pracuje i jest tak samo przygotowany do gry - tłumaczy Feio przed kamerami Canal+.

20:16
- Na naszym stadionie, razem z kibicami, stwarzamy fajne widowiska i myślę, że podobnie będzie dzisiaj. Legia będzie miała z nami kłopoty - zapowiada w przedmeczowej rozmowie w Canal+ trener Pogoni Robert Kolendowicz. Wiadomo, "Portowcy" u siebie i na wyjeździe to dwie różne drużyny.
20:08
Tymczasem przenosimy się do Szczecina. Niemal dokładnie rok temu Pogoń i Legia zaserwowały nam mecz sezonu. Goście z Warszawy wygrali 4:3, mimo że całą drugą połowę grali w dziesiątkę. Dziś liczymy przynajmniej na połowę tamtej dawki emocji!
19:57
To pierwsza wygrana Radomiaka w Świętej Wojnie od momentu jego powrotu do Ekstraklasy. We wcześniejszych czterech meczach Korona zwyciężyła trzykrotnie, a raz spotkanie zakończyło się remisem.
19:57
19:55
19:54
Bardzo jednostronne spotkanie w Radomiu. Zieloni rozstrzelali rywali z Kielc w lokalnych derbach, a bohaterem został autor hat-tricka Leonardo Rocha.
19:53

Koniec meczu! 4:0!

To już tyle z Radomia. Warchoły rozbiły Scyzory 4:0.
19:52
Żółta kartka dla Leandro.
19:51
Trojak mógł zamazać nieco ten fatalny występ. Był sam w polu karnym po rzucie rożnym, piłkę na nodze, ale uderzył daleko obok bramki.
19:50
Sędzia doliczył trzy minuty.
19:48
Drugi celny strzał Korony. Tym razem Matuszewski po prostym zwodzie do środka uderzył w środek bramki Radomiaka, z czym problemów nie miał Kikolski.
19:47
19:44
Ostatnie dwie zmiany Radomiaka!
Chico Ramos w miejsce Rossiego.
I owacje na stojąco dla Rochy, którego zastępuje Cielemęcki.
19:44
Żółta kartka dla Nagamatsu.
19:42
W międzyczasie powrót na boiska Ekstraklasy po kontuzji zaliczył Zator, który wszedł w miejsce Zwoźnego.
A Rocha otrzymał żółtą kartkę za zdjęcie koszulki.
10 minut do końca meczu.
19:40

I jest hat-trick!

Zabójcza kontra Radomiaka. Peglowa do Zimovskiego, ten oddał do Rochy, a napastnik z zabójczą precyzją pokonał po raz trzeci Dziekońskiego. Hat-trick!
19:38
Jordao z żółtą kartką. Szybko się zameldował na murawie, ale pewnie nie tak, jakby chciał.
19:37
Zimovski w pole karne do Rochy. Napastnik zgrywa głową do Peglowa, ale w porę interweniował Resta.
19:36
I kolejna asysta. Z boiska schodzi jeden z bohaterów: Jan Grzesik. Jego miejsce zajmuje Zimovski.
19:35
Sukces! Pierwszy celny strzał Korony. Nagamatsu mocno z dystansu, ale Kikolski nie miał problemów.
Była to 75. minuta meczu.
19:33
19:30
I kolejne zmiany: Nagamatsu i Trejo w miejsce Dalmau i Remacle.
19:28
Jordao i Leandro w miejsce Donisa oraz Wolskiego. To pierwsze zmiany Radomiaka.
19:24
Tym razem kartką ukarany Zwoźny.
19:21
Groźny wślizg Donisa w nogi Długosza. Zawodnik Radomiaka ukarany żółtą kartką.
A na tablicy wyników wybiła 60 minuta.
19:18
Resta nawet nie patrzył na piłkę, tylko na rywala i jak go zatrzymać faulem. Wolski woził bowiem rywali jednego po drugim.
19:16
Dziś na boisku nie biegają piłkarze Korony, tylko pozoranci w żółto-czerwonych koszulkach. Naprawdę ciężko grać gorzej.
19:14
Remacle beznajdziejnie traci piłkę na własnej połowie. Peglow po przejęcie oddał strzał, ale tylko w słupek. Poprawkę Rochy zatrzymał ciałem Pięczek. Nie ma 4:0.
19:11
Mamy 50 minutę spotkania, ale wydaje się, że obie drużyny mogą już kończyć mecz. Radomiak, by się nie wystrzelać na inne spotkania, a Korona, żeby nie dostać więcej w czapkę.
19:07
To już ósmy gol Rochy w tym sezonie, jednocześnie osiemnasty w barwach Radomiaka w Ekstraklasie, co oznacza, że wyrównał ligowy rekord trafień w elicie Karola Angielskiego.
19:07

3:0!

To się nie dzieje naprawdę. Grzesik idealnie dośrodkował w pole karne, a tam do piłki doszedł Rocha, strzelając drugiego gola.
19:05

Druga połowa!

Wracamy po przerwie. Od środka grę wznawia Korona.
19:03
Korona szykuje dwie zmiany. Długosz i Fornalczyk wejdą w miejsce Szykawki i Nuno.
18:54
- Nie powiedziałbym, że Pan Piłkarz Jan Grzesik, ale cała drużyna gra dziś na najwyższym poziomie. Wszyscy funkcjonujemy bardzo dobrze i to cieszy. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie uda nam się dowieźć mecz na zero z tyłu, czego nie dokonaliśmy jeszcze w tym sezonie - skomentował pierwszą połowę Jan Grzesik przed kamerami Canal+.
18:52
- Tak, można powiedzieć, że nie wyszliśmy z szatni. Jest jeszcze drugie 45 minut. Nie takie rzeczy piłka widziała, więc wszystko jest jeszcze możliwe - powiedział Xavier Dziekoński przed kamerami Canal+.
18:49

Koniec pierwszej połowy!

Warchoły leją Scyzory. Radomiak w pełni zasłużenie prowadzi 2:0 z Koroną, która nie oddała nawet jednego celnego strzału.
18:48
Po raz drugi Wolski ma świetną okazję do oddania strzału, tym razem piętą zgrał mu w tempo Rocha, ale pomocnik zamiast uderzać wolał poszukać podania. Nie był to dobry wybór.
18:46
Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.
18:46
Rochę poniosła fantazja. Chciał zaskoczyć Dziekońskiego z połowy boiska. Wyszło uderzenie po ziemi, 20 metrów obok bramki. Nie każdy może być Pedro Henrique czy Lukasem Podolskim.
18:41
18:40
18:39
Dziekoński popisał się tym razem świetną interwencją. Donis dośrodkował idealnie na głowę Henrique, który uderzył w kierunku bliższego słupka. W porę piłkę zatrzymał bramkarz.
18:37
Szykawka nadepnął na nogę Rossiego, który przez dłuższy czas nie mógł wrócić do pionu z powodu bólu w nodze.
Minęła już 35 minuta spotkania.
18:30
Remacle szybko zapracował za żółtą kartkę - za faul na wszędobylskim dziś Grzesiku.
18:30
A wy co myślicie? Przypadek czy nie?

Kapitalny, choć chyba przypadkowy gol Radomiaka z Koroną [WIDEO]

18:25
Rocha podpalił się świetnym początkiem i stwierdził, że pieprznie z 35 metrów, zdobywając bramkę. No nie udało się.
Mamy 25 minutę spotkania.
18:23

Bruno Baltazar Big Brain

To, co Jan Grzesik gra z Koroną, to jakaś totalna abstrakcja. Pełni niemal tak często rolę drugiego napastnika, co prawego skrzydłowego.
18:21
Dalmau przepaliły się styki. Sfrustrowany brzydko sfaulował Rossiego.
18:20
18:19
Nie da się opisać słowami tego, co się dzieje w Radomiu. Grzesik robi sombrero w polu karnym Korony nad głową jednego z rywali. Ouattara strzela z powietrza zza pola karnego i myli się minimalnie.
To jedno, ale to co robi obrona Korony, woła o pomstę do nieba.
18:16
Remacle z woleja po rzucie rożnym i piłkę będzie można zebrać w drodze powrotnej do Kielc.
18:15

14 minuta

Mamy 2:0, a nie minął jeszcze kwadrans.
18:14
18:14

Woooow! Radomiak show

Co tu się dzieje?! Peglow niczym Koczerhin w poprzednim tygodniu zagrał nieudolnie po dośrodkowaniu, ale potrafił się w tym połapać i lobem (sic!) pokonał Dziekońskiego.
18:12
Mamy dopiero dziewiątą kolejkę, a Leonardo Rocha strzelił już siódmego gola w Ekstraklasie. Wyczuwamy już skautów siedzących na trybunach stadionu w Radomiu.
18:10
Dziekoński ukarany został jeszcze żółtą kartką.
18:09

1:0 dla Radomiaka!

Chyba popadało w Radomiu, bo Dziekoński znowu na grzybach. Tym razem nie udało się przejść suchą stopą. Bramkarz obciął się przy wyjściu, przy piłce uprzedził go Rocha, który umieścił ją w siatce. Spóźniony bramkarz sfaulował jeszcze napastnika Zielonych.
18:04
Autami ich, autami. I nie chodzi o samochody. Po prostu największe zagrożenie pod bramką Korony pochodzi po wrzutach piłki rękoma. Radomiak mocno nabuzowany na początku spotkania.
18:03
Dziekoński wybrał się na grzyby w polu karnym, ale bez konsekwencji. Źle wypiąstkował piłkę po wrzucie z autu, ale finalnie znalazła się w jego rękach.
18:01

Ruszyli!

Od środka boiska gospodarze. Derby, start!
17:58
Zawodnicy pojawiają się na murawie stadionu w Radomiu. Za moment zaczynamy.
17:52
Spotkanie poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski.
17:35
Kwiecień 2023 roku, Radomiak gra na wyjeździe z Cracovią. Francisco „Chico” Ramos zderza się z Takuto Oshimą, sytuacja jakich wiele. Tym razem kończy się wieloodłamowym złamaniem obu kości podudzia Portugalczyka. Lekarze wątpili, że kiedykolwiek wróci do gry. Kości składali tydzień, Chico groziła amputacja. Marzył o tym, żeby po prostu chodzić. Półtora roku później znów jest na boisku, a nam opowiada o żmudnej rehabilitacji, życiowych lekcjach i wsparciu Bruno Fernandesa, swojego przyszywanego brata. Trzyma się z Deco, siedemdziesiąt razy grał w młodzieżówkach, do Porto wprowadzał go Josue. Tłumaczy, dlaczego Portugalczycy rządzą światową piłką i za co ceni polskich lekarzy.
Kopalnia historii, zapraszamy.
17:30
17:29
17:29
Jako że czeka nas dziś derbowe starcie Radomiaka z Koroną, przypominamy tekst Szymona Janczyka o rywalizacji Warchołów ze Scyzorami.

Warchoły kontra Scyzory. Skąd się wzięła “Święta Wojna” Radomia z Kielcami?