„Koguty” uciekły spod topora. Zmiennicy uratowali Tottenham [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

18 września 2024, 23:39 • 1 min czytania 0 komentarzy

Tottenham pokonał drugoligowe Coventry City w Pucharze Ligi 2:1. „Kogutom” udało się odwrócić wynik meczu, dwa trafienia padły w samej końcówce. Zespół Ange Postecoglou awansował do 1/8 finału Carabao Cup.

Do 63. minuty kibice na Coventry Building Society Arena nie oglądali bramek. Pierwszego gola strzelili gospodarze, a konkretniej napastnik Brandon Thomas-Asante.

Kiedy wydawało się, że zespół z Championship sprawi niespodziankę i wyrzuci za burtę Tottenham, to do głosu doszli goście. Najpierw w 88. minucie wyrównał Djed Spence, który wpadł w pole karne rywali po rewelacyjnej piłce od Dejana Kulusevskiego. Kilka minut później, już w doliczonym czasie gry uderzył Brennan Johnson. Walijczyk popisał się nieprawdopodobnym spokojem przy wykończeniu, jego strzał to była czysta poezja.

Moder w końcu zagrał w Brighton. Przyzwoity występ Polaka w Pucharze Ligi

Warto odnotować, że zarówno Spence, jak i Johnson weszli z ławki. Pierwszy wraz z rozpoczęciem drugiej połowy, ten drugi jeszcze przed przerwą w miejsce kontuzjowanego Wilsona Odoberta.

Coventry – Tottenham 1:2 (0:0)

63′ Thomas-Asante – 88′ Spence, 90+2′ Johnson

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.