Lawrence Ennali z fantastycznym trafieniem w MLS [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

01 września 2024, 11:03 • 2 min czytania 5 komentarzy

Lawrence Ennali przemknął przez naszą Ekstraklasę, tylko na chwilę pokazując kibicom swój ogromny talent. Teraz niemiecki skrzydłowy strzela już za oceanem. W swoim drugim meczu zachwycił tamtejszych fanów trafiając po fenomenalnej akcji.

Ennali przeniósł się do Major League Soccer latem tego roku po świetnym sezonie w Górniku Zabrze (29 meczów, siedem goli, dwie asysty). 22-letni skrzydłowy przyjął ofertę Houston Dynamo FC i zadebiutował w rozgrywkach Leagues Cup. W lidze zagrał jednak dopiero przed tygodniem, po raz pierwszy wchodząc z ławki w meczu z Toronto.

W swoim drugim spotkaniu z Los Angeles FC również pojawił się na boisku w drugiej połowie, ale tym razem pokazał umiejętności, dzięki którym rozkochał w sobie fanów Górnika Zabrze. Dostał piłkę na skrzydle i popędził tak szybko, że obrońca LAFC nie dał rady go zatrzymać. Podobnie jak golkiper przeciwników, czyli legendarny Hogo Lloris. Ennali trafił na 2:0 i taki korzystny dla gości wynik utrzymał się do końca spotkania.

Mecz miał zresztą więcej rodzimych akcentów, bo po obu stronach znaleźli się Polacy. Razem z niemieckim skrzydłowym ze zwycięstwa cieszył się Sebastian Kowalczyk, który grał przez 70 minut, a w ekipie pokonanych na boisku przez pełne 90 minut mogliśmy oglądać świeżo upieczonego kadrowicza – Mateusza Bogusza.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.