308 dni przerwy. Sandro Tonali wrócił do gry

Opracowanie:Bartosz Lodko

29 sierpnia 2024, 11:34 • 1 min czytania 4 komentarze

Wczoraj, czyli 28 sierpnia zakończyło się 10-miesięczne zawieszenie Sandro Tonaliego za obstawianie meczów u nielegalnego bukmachera. 15-krotny reprezentant Włoch wrócił na boisko po 308 dniach przerwy.

Tonali za obstawianie meczów piłkarskich, co jest nielegalne w profesjonalnym futbolu, został zawieszony na 10 miesięcy i musiał udać się na terapię, która pomogłaby mu wygrać z hazardem. Ostatnim spotkaniem 24-latka było starcie fazy grupowej Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund (0:1), które odbyło się 25 października 2023 roku.

Do tej pory Sandro Tonali rozegrał 12 meczów w klubie z St James’ Park, który w zeszłym roku zapłacił za niego ok. 64 miliony euro. Wcześniej Tonali bronił barw AC Milanu.

Włoch znalazł się w wyjściowym składzie na środowy mecz z Nottingham Forest w ramach EFL Cup. Środkowy pomocnik spędził na boisku 61 minut, a „Sroki” awansowały do 1/16 finału po rzutach karnych.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.