O krok od tragedii w meczu Copa Libertadores. Piłkarz zasłabł na boisku

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

23 sierpnia 2024, 11:33 • 2 min czytania 2 komentarze

27-letni obrońca urugwajskiego Club Nacional de Football, Juan Izquierdo, zasłabł podczas meczu Copa Libertadores z brazylijskim Sao Paulo i został odwieziony karetką do szpitala. Według najnowszych doniesień zawodnik jest jednak w stabilnym stanie.

Defensor klubu z Montevideo stracił przytomność na murawie podczas czwartkowego meczu 1/8 finału Copa Libertadores, w którym jego klub mierzył się z Sao Paulo. Na boisku to brazylijska drużyna kontrolowała przebieg spotkania i już na początku drugiej połowy wyszła na prowadzenie 2:0. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania i to zespół z Kraju Kawy awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Izquierdo pojawił się na murawie zaraz po przerwie. W 84. minucie zasłabł i upadł na ziemię, a zawodnicy obu drużyn wezwali na boisko zespoły medyczne. Obrońca został szybko opatrzony przez lekarzy na boisku i przewieziony do szpitala. W jednym z późniejszych komunikatów Nacionalu poinformowano, że 27-latek doznał arytmii serca, ale jego stan jest stabilny, choć ma pozostać w szpitalu na obserwację.

Urugwajczyk jest podstawowym zawodnikiem swojego zespołu w tym sezonie. Do tej pory w 2024 roku (system wiosna-jesień) wystąpił w 23 spotkaniach i strzelił gola.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.