Natalia Kaczmarek znów pobiła rekord Polski!

Sebastian Warzecha

20 lipca 2024, 15:48 • 1 min czytania

Reklama
Natalia Kaczmarek znów pobiła rekord Polski!

Natalia Kaczmarek już dawno przyzwyczaiła nas, że jest jedną z najlepszych biegaczek na 400 metrów na świecie. Długo goniła jednak rekord Polski Ireny Szewińskiej, aż wreszcie pobiła go na mistrzostwach Europy w Rzymie, gdzie osiągnęła 48,98 s i zdobyła złoto. Dziś – na Diamentowej Lidze w Londynie – urwała z tego wyniku kolejnych osiem setnych.

Reklama

Co ciekawe, Kaczmarek nawet z tak znakomitym rezultatem nie wygrała tego biegu. Lepsza okazała się bowiem Nickisha Pryce z Jamajki, która pobiegła fenomenalne 48.57 s – najlepszy w tym sezonie wynik na świecie – i pokazała, że będzie groźną rywalką dla Polki w trakcie igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Kaczmarek udowodniła za to, że jej forma przed igrzyskami rośnie. W poprzednim starcie, na Diamentowej Lidze w Paryżu (7 lipca) osiągnęła bowiem wciąż świetne, ale wolniejsze o niemal sekundę 49.82 s. Teraz pobiegła na poziomie najlepszych zawodniczek, bo to – biorąc nawet pod uwagę wynik Pryce – trzeci w tym sezonie rezultat na światowych listach, a Sydney McLaughlin-Levrone – druga w tym zestawieniu – w Paryżu pobiegnie nie na płaskim dystansie, a przez płotki.

Stąd rywalizacja na 400 metrów na igrzyskach jawi nam się jako wielka szansa medalowa. A Natalia Kaczmarek swoim 48,90 s pokazuje, że nie bez powodów.

Fot. Newsipx

Reklama
Sebastian Warzecha

Gdyby miał zrobić spis wszystkich sportów, o których stworzył artykuły, możliwe, że pobiłby własny rekord znaków. Pisał w końcu o paralotniarstwie, mistrzostwach świata drwali czy ekstremalnym pływaniu. Kocha spać, ale dla dobrego meczu Australian Open gotów jest zarwać nockę czy dwie, ewentualnie czternaście. Czasem wymądrza się o literaturze albo kinie, bo skończył filmoznawstwo i musi kogoś o tym poinformować. Nie płakał co prawda na Titanicu, ale nie jest bez uczuć - łzy uronił, gdy Sergio Ramos trafił w finale Ligi Mistrzów 2014. W wolnych chwilach pyka w Football Managera, grywa w squasha i szuka nagrań wideo z igrzysk w Atenach 1896. Bo sport to nie praca, a styl życia.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Lekkoatletyka

Reklama
Inne sporty

„Kariera przez pośladki”. Kuś odpowiedziała dziennikarzowi

Jan Broda
40
„Kariera przez pośladki”. Kuś odpowiedziała dziennikarzowi