Leszczyński: W kadrze zagrałem szybciej niż w Ekstraklasie. Nie dźwignąłem tego mentalnie

redakcja

Autor:redakcja

08 grudnia 2023, 08:43 • 2 min czytania

Reklama
Leszczyński: W kadrze zagrałem szybciej niż w Ekstraklasie. Nie dźwignąłem tego mentalnie

Rafał Leszczyński to podstawowy bramkarz lidera Ekstraklasy – Śląska Wrocław. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” zdradził, jaki jest klucz do dobrych wyników WKS. Wspomniał również o swoim jednym meczu w kadrze.

Reklama

Nie ma wielu powodów do nerwów po meczu, nasza gra defensywna funkcjonuje bardzo fajnie i oby tak dalej. Jest to nasz klucz do dobrych wyników – tłumaczył na łamach „Przeglądu Sportowego Rafał Leszczyński, po czym dodał o innych aspektach: – Na pewno zmieniły się osoby, które siedzą w szatni, a po zakończeniu poprzedniego sezonu w górę poszedł też mental i to nas wzmocniło. Wyszliśmy z niemałych tarapatów, co też jest doświadczeniem na przyszłość. Teraz gramy spokojniej, wiemy, na co na stać i cieszymy się z tego, że tabela wygląda tak, jak wygląda.

Wrocławianie posiadają najlepszą defensywę w Ekstraklasie. W tym sezonie golkiper Śląska zachował już siedem czystych kont. Pod tym względem jest najskuteczniejszy lidze, choć Leszczyński opuścił jedno spotkanie kosztem Kacpra Trelowskiego. Dziś o zmianie już nikt nie mówi, bo jednokrotny reprezentant Polski radzi sobie bardzo dobrze. W końcu! W kadrze zadebiutował bowiem w 2014 roku, a do tego sezonu nie pokazał się z dobrej strony w Ekstraklasie.

Prawda, to praktycznie pierwszy sezon w mojej karierze, w którym jestem podstawowym bramkarzem w PKO BP Ekstraklasie. W reprezentacji Polski zadebiutowałem wcześniej niż w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na ten moment pozostaje się tylko cieszyć i trzeba to pielęgnować, dbać każdego dnia, żeby było jeszcze lepiej. Muszę przyznać, że w pewnym momencie nie dźwignąłem tego mentalnie. Dopiero teraz, kiedy zacząłem dojrzewać, z biegiem czasu przestałem wracać do tamtych chwil – wyjaśnił Leszczyński.

Według „Przeglądu Sportowego” Leszczyński jeszcze dziś przedłuży kontrakt ze Śląskiem. Występuje w nim od lipca 2022 roku. Dotychczasowy kontrakt wygasa za pół roku.

Reklama

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank