Jóźwiak: Piłkarze Legii muszą wyrzucić balast, jakim są wydarzenia z Holandii

redakcja

Autor:redakcja

26 października 2023, 09:05 • 2 min czytania

Reklama
Jóźwiak: Piłkarze Legii muszą wyrzucić balast, jakim są wydarzenia z Holandii

Legia Warszawa notuje serię czterech porażek z rzędu. Może przełamać się już w czwartek, pokonując w meczu Ligi Konferencji Zrinjski Mostar. Nie będzie o to łatwo, bo w wicemistrzach Polski wciąż tkwią wydarzenia z Holandii, o czym na łamach „WP Sportowe Fakty” powiedział Marek Jóźwiak.

Reklama

Legia nie jest słabszym zespołem, niż była na początku sezonu, ale ewidentnie dopadł ją teraz poważny kryzys. Szczyt formy z początku sezonu ewidentnie jej uciekł. Bolesne dla kibiców z Warszawy jest to, że chyba nie spodziewano się takiej serii porażek w tym momencie sezonu, kiedy Legia ma ważne mecze w Lidze Konferencji, a w lidze trudne konfrontacje z najsilniejszymi rywalami w Ekstraklasie: Jagiellonią, Rakowem, Śląskiem i niebawem z Lechem Poznań. Myślę, że te cztery mecze przegrane z rzędu biorą się z tego, że trener Runjaić próbuje rotować składem i wychodzi mu to z różnym skutkiem – powiedział Marek Jóźwiak, były piłkarz Legii Warszawa na łamach „WP Sportowe Fakty”.

Wojskowi przegrali cztery mecze z rzędu. Trzy ligowe porażki ponieśli z rąk drużyn z czołówki, natomiast w Lidze Konferencji ulegli AZ Alkmaar. To wydarzenia z Holandii mają być, zdaniem Jóźwiaka, główną przyczyną słabszej dyspozycji zespołu Runjaicia. Skandaliczne wydarzenie, które miały miejsce po spotkaniu, dalej siedzą w piłkarzach i bez odpowiedniego oczyszczenia będzie im trudno powrócić na właściwe tory.

Jestem pewien, że to odcisnęło piętno na zawodnikach. Josue grał przeciwko Rakowowi dwa dni po wyjściu z aresztu, to musiało mieć wpływ. Natomiast Radowan Pankow nie wyglądał w meczu ze Śląskiem za dobrze, ale trudno mi powiedzieć, jaki mają na to wpływ wydarzenia z Alkmaar. Wiem to jednak z własnego doświadczenia, że jeśli dzieją się złe rzeczy wokół drużyny czy całego klubu, ma to wpływ także na piłkarzy. Do nich też to dociera. Legionistów to dotknęło. Dużo się pisało i mówiło o bałaganie po meczu w Holandii, takie rzeczy potrafią siedzieć w głowie. Teraz cała sztuka polega na wyrzuceniu tego balastu z mózgu. I z tego, co zapowiadał trener Runjaić po meczu ze Śląskiem, właśnie w szczerych rozmowach z piłkarzami mają to sobie legioniści powyjaśniać. Taki reset jest im niezbędny – dodał Jóźwiak.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Reklama

Fot. FotoPyk

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank