Magiera: – Jestem innym trenerem niż w Legii. Mam coraz więcej rzeczy w dupie

redakcja

Autor:redakcja

19 października 2023, 17:05 • 2 min czytania

Reklama
Magiera: – Jestem innym trenerem niż w Legii. Mam coraz więcej rzeczy w dupie

Jacek Magiera to osoba, która łączy zarówno Śląsk Wrocław, jak i Legię Warszawa. Szkoleniowiec WKS udzielił wywiadu „Piłce Nożnej” przed spotkaniem obu tych drużyn w Ekstraklasie.

Reklama

Jestem dumny z wyników w tym sezonie. Drużyna zanotowała serię siedmiu zwycięstw z rzędu – w Legii wykręciłem najdłuższą serię pięciu zwycięstw. W tych siedmiu meczach drużyna straciła tylko trzy gole – wszystkie z rzutów karnych, nie straciła ani jednego gola z akcji, jest skuteczna tak w defensywie, jak i w ofensywie. Decydująca jest odpowiedzialność całego zespołu. Przed sezonem mieliśmy trzy cele – wygrać trzy mecze z rzędu – wygraliśmy siedem, być w TOP 10 ligi – jesteśmy liderem i by średnia widzów na stadionie była bliska 20 tysięcy – jesteśmy blisko, a na meczu z Legią spodziewany jest komplet 38 tysięcy kibiców! – powiedział Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław na łamach „Piłki Nożnej”.

Z drużyny walczącej o utrzymanie szkoleniowiec przeobraził WKS w lidera Ekstraklasy. Śląsk w najbliższej kolejce ponownie stanie przed zadaniem obrony przed atakami reszty czołówki. Chrapkę na prowadzenie ma m.in. Legia Warszawa, z którą w najbliższej kolejce zmierzą się wrocławianie. Magiera to trener, który doskonale łączy oba kluby bowiem w latach 2016-17 prowadził drużynę Wojskowych. Od tego momentu jednak wiele się zmienił.

Czy jestem lepszym trenerem niż tym z czasów Legii i Ligi Mistrzów? Myślę, że innym. Minęło siedem lat, potrafię dostrzegać rzeczy wówczas niedostrzegalne. Mam więcej luzu i nie chodzi o to, że na meczach jestem w dresie, a nie w garniturze. Mam coraz więcej rzeczy w dupie, lecz zapewniam, że w związku z tym nie cierpi mój etos pracy. Pamiętam, jak prowadząc Legię, zagraliśmy ofensywnie w Dortmundzie z Borussią. Przegraliśmy 4:8 i dziś też bym się na taki styl zdecydował. Choć teraz w Śląsku jesteśmy bardziej pragmatyczni i wyrachowani – dodał Magiera.

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Ochoa skończył tu, gdzie zaczął. „Warto było przeżyć tę ostatnią chwilę”

Patryk Idasiak
1
Ochoa skończył tu, gdzie zaczął. „Warto było przeżyć tę ostatnią chwilę”

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank