„Skuteczny” napastnik Lechii Gdańsk wylądował w drugiej lidze norweskiej

redakcja

Autor:redakcja

11 sierpnia 2023, 18:49 • 1 min czytania

Reklama
„Skuteczny” napastnik Lechii Gdańsk wylądował w drugiej lidze norweskiej

Czekał, czekał i się nie doczeka. Bassekou Diabate z zerowym dorobkiem strzeleckim opuszcza Lechię Gdańsk. Malijski napastnik będzie kontynuował przygodę z piłką w drugoligowym norweskim FK Jerv, z którym związał się trzyletnią umową.

Reklama

23-latek do Gdańska trafił w 2021 roku z malijskiego Yeelen Olympique. W Lechii okazał się takim napastnikiem, który oddaje sporo strzałów na bramkę, ale goli nie strzela. Przez ostatnie dwa lata rozegrał w barwach „biało-zielonych” 45 spotkań i nie zdobył ani jednej bramki.

Za to ma na swoim koncie cztery asysty. Przygotowywał się z Lechią do nowego sezonu. Zagrał nawet w dwóch pierwszych spotkaniach I ligi po 90 minut, ale nie będzie ich więcej. Diabate już jest w Norwegii i tam będzie próbował trafić do siatki w drugiej lidze.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank